Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
veronika 123 veronika 123

veronika 123 je offline (nepripojený) veronika 123

Áno presne tak, takže s tým nič neurobím...Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
veronika 123 Pozri príspevok
Áno presne tak, takže s tým nič neurobím...Ďakujem
Veronika , dá sa to aj v JÚ , cez editor, ale musíš dať pozor, lebo Ti potom nemusia súhlasiť riadky v A,B,C, stranách.
Ak sa necítiš silná v "kramflekoch" pri takýchto úpravách, požiadaj Oberon o vzdialenú pomoc a oni Ti pomôžu urobiť tie úpravy.
0 0
veronika 123 veronika 123

veronika 123 je offline (nepripojený) veronika 123

Áno skúšala som to cez editor , viac možností , ako vložiť rôzne listy Excel a pod. , ale ako píšeš, nesedeli riadky a tak, takže to asi budem riešiť vzdialenou pomocou Oberonu, zatiaľ ma to nesúri, iba som sa o to zaujímala...ďakujem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Info k prispevkom 664-668 opravujem 264 - 268

Ohladom mesacneho výkazu na DU

pri exporte do xml dokumentu taha číslo do riadku ulica a netaha republiku volala som do oberonu, takze o probleme uz vedia,a budu riesit...

a melnick je zazracnica, ze jej to funguje...
Naposledy upravil Sarlotka : 05.12.12 at 16:11
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Sarlotka Pozri príspevok
Info k prispevkom 664-668

Ohladom mesacneho výkazu na DU

pri exporte do xml dokumentu taha číslo do riadku ulica a netaha republiku volala som do oberonu, takze o probleme uz vedia,a budu riesit...

a melnick je zazracnica, ze jej to funguje...
Šarlotka, ale Melnick je papuľa papuľnatá a najradšej by od programátorov chcela, aby počas nahadzovania dokladov , Oberon navaril dobrý obed a čo sa ešte nestihne urobiť celoplošne tak sa dá protivnej susedke Melnick urobiť cez vzdialenú pomoc.

: možnože ma majú"oberoňáci" plné zuby, ale doteraz boli vždy milí a ústretoví a preto každému odporúčam ICH softver.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Info k prispevkom 664-668
Sarlotka, kde si vyhrabala tieto príspevky ?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Melnick Pozri príspevok
Sarlotka, kde si vyhrabala tieto príspevky ?
D hups no to neviem... ma byt 264 - 268 ...

predtym som si citala temu dohody 2013 - asi to bude tym...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Sarlotka Pozri príspevok
D hups no to neviem... ma byt 264 - 268 ...

predtym som si citala temu dohody 2013 - asi to bude tym...
No, a tu je ďalší dôkaz, že tie dohody nás úplne zblbnú.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

ahoj oberonacky,

po stiahnuti verzie november 2012 mesacny vykaz
opravene ulica a cislo - spravne uvazda v riadkoch
stat este automaticky nezadava... aspon mne..
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Ahojte,

dnes bola zverejneny novy upgrade. Už máte stiahnutý?

Jednoduché účtovníctvo

  • Program bol prispôsobený legislatívnym zmenám platným od 1.1.2013. Zmeny sa týkajú stĺpcov v peňažnom denníku, kde boli výdavky ovplyvňujúce základ dane zmenené nasledovne:
    - nový stĺpec Zásoby (pôvodne Materiál alebo Tovar)
    - nový stĺpec Služby
    - nový stĺpec Ostatné (pôvodne Prevádzková réžia).
  • Zmena v peňažnom denníku vyžadovala ďalšie úpravy:
    - zoznam predkontácii bol automaticky upravený - do roku 2012 (vrátane) boli zachované stávajúce predkontácie, od roku 2013 sa pri transformácii databázy vytvorili nové predkontácie platné od roku 2013, kde boli zmenené stĺpce peňažného denníka Zásoby za Materiál a Tovar, Ostatné za Prevádzková réžia. Predkontáciu pre účtovanie služieb od roku 2013 si je potrebné vytvoriť manuálne.
    - Boli upravené všetky tlačové výstupy v peňažnom denníku - tlačové výstupy Peňažný denník, Výkaz o príjmoch a výdavkoch, Súčty stĺpcov peňažného denníka a niektoré ďalšie sú prispôsobené pre tlač údajov aj z účtovného obdobia 2012 a aj 2013. (čiže spracovávanie účtovníctva pre obidva účtovné obdobia bolo zachované). Ostatné tlačové výstupy (napr. Výdavky ovlyvňujúce základ dane) tlačia už stĺpce podľa novej legislatívy, avšak v prípade tlače údajov z predchádzajúcich účtovných období budú zobrazené údaje korektné - do stĺpca Zásoby budú načítané stĺpce Materiál a Tovar.

Skladová evidencia

  • Program Skladová evidencia bol nahradený novým modulom Skladová evidencia obsiahnutým v programe OBERON - Agenda firmy (v priebehu rokov 2011 a 2012). Doteraz bolo možné pracovať so skladom v obidvoch programoch, doporučujeme však používať nový modul. Pôvodný program Skladová evidencia bolo možné používať len do konca účtovného obdobia 2012, v tejto verzii bolo posunuté možnosť pracovať s týmto programom aj v účtovnom období 2013.

Mzdy a personalistika

  • Z dôvodu novej legislatívy bola do programu implementovaná nová štruktúra registračného listu fyzickej osoby (prihláška a odhláška zamestnanca) do Sociálnej poisťovne.
  • Boli aktualizované pracovné pomery typu Dohoda o vykonaní práce, Dohoda o pracovnej činnosti s pravidelným príjmom podľa legislatívnej úpravy platnej od januára 2013.
  • Bol aktualizovaný pracovný pomer Dohoda o brigádnickej práci študentov podľa legislatívnej úpravy platnej od janára 2013 pre študentov stredných škôl do 18 rokov s max. príjmom 66 EUR mesačne.
Naposledy upravil Sarlotka : 31.12.12 at 16:57
1 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Zdravím,
uzatváram mzdy a všimla som si, asi nesprávnosť. Zamestnanec má prac týždeň 7,5 hod robí na 12tky, t.j. za mesiac odrobí 15 zmien, ale počet odpracovaných dní v mzdovom liste mu vyhadzuje akoby robil každý deň tých 7,5 hodiny. V hodinách to pasuje, ale počty dní sú rozdielne. Otázka je, či to nechať tak, alebo prerobiť celý rok? Z čoho ma asi trafí. Lebo to mám nastavené tak, že zadávam len neprítomnoti alebo iné mimoriadnosti. A keď nemal nič celý mesiac, bach enter a výplata je hotová.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ivetka, pri takýchto mzdách, tzv. nerovnomerne rozvrhnutom PČ, musíš odkliknúť sledovanie FPČ a upraviť počet skutočne odpracovaných dní. Ja to prísne sledujem kvôli vydaným stravným lístkom, ich počet mi musí súhlasiť s počtom odpracovaných dní.
Ale priznám sa Ti bez mučenia, že spätne by som to určite neopravovala , no na ML by som si poznačila tužkou správne údaje. Veď si predstav, že nerobíš mzdy v programe, ale ručne - tak by si to riešila rovnako - gumou a následnou opravou .
2 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Melnick ďakujem ti. Nahodila som si v xls plán zmien so všetkým, s normami, počty zmien, prepočty plus mínus už v januári a ľudí tam mám takých "rovnomerných", okrem dovolenky nič. A teda keď robia podľa plánu zmien, tak všetko pasuje, preto len enter. Aj stravu si ťahám z tohto súboru o zas do iného už rovno na podpis, preto som doteraz tie dni nepotrebovala zo mzdového programu.
Urobím to tak, že urobím mzdové listy tak ako majú byť vo worde alebo kde sa mi to lepšie natiahne a v prgrame mzdovom do kolonky Iného poznačím, že za tento rok mzdové listy majú nesprávne počty dní, že treba vychádzať z papiera resp. z iného súboru. Pekný večer prajem.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Dobrý deň, poprosím o radu: Ako objednať licenciu na mzdy a JÚ (štandard) keď mzdy sa robia na jednom počítači
a účtovníctvo vedie účtovníčka, na inom počítači, ktorá síce má multilicenciu ale počet položiek prekročí v 2000,
teda treba zakúpiť licenciu i na účto.
ďakujem za všetky odpovede
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Najlepšie je zavolať si do firmy Exalogic. Ale bez kľúča, myslím si, nebudete môcť robiť na dvoch miestach a dvoch PC.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Zdravím, mám poslednú verziu, chcela som tam opravovať tie nové zaradenia - DoPČ prav príjem, DoPČ neprav príjem... aby mi program vytvoril správne RFLO pre tých, ktorým dohody pokračujú a nevidím to tam. Nie je to ešte zapracované alebo sa zle pozerám?
Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja ešte radšej nesťahujem novú verziu, takže neviem poradiť.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Ahoj oberonacky.

v prílohe je tlacivo ako potrvdenie na zdanenie prijmov z drsr
je potrebné dávať toto tlačivo s rozpisom v riadku 1 sumy dohody alebo postacuje aj to z oberonu?

dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Sarlotka, ak som dávala potvrdenie zamestnancovi , ktorý ukončil PP počas roku 2012 a "odporúčané " tlačivo ešte nebolo na svete tak ho prepracovávať určite nebudem. Ale pre potvrdenia vystavené po zverejnení nového "odporúčaného" tlačiva budem určite používať tento formát, ktorý je zverejnený na stránke DRSR a ktorý si sem priložila aj Ty v prílohe.

Schválne som vyznačila slová - odporúčané .
Mnohí "tiežúčtovníci" sa o tých tlačivách dozvedia napr.13.12.2013
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Ahojte poprosím radu skúsených oberoňákov
Potrebujem preplatiť nevyčerpanú dovolenku po skončení pracovného pomeru. Ako dostať bývalého zamestnanca do programu a preplatiť mu dovolenku. Pracovný pomer mu končil 30.4.2012 a ja idem preplatiť nevyčerpanú dovolenku v mzdách za december (a v tomto mesiaci mi tam tento človek nefiguruje) a treba za neho zaplatiť úrazové poistenia a zdravotné poistenie a daň zo mzdy.Ako by sa toto dalo technicky zvládnuť??? (nesmie mi ho ale potiahnúť do mesačného výkazu do sociálnej poisťovne (lebo musím podať výkaz poistného a príspevkov do SP). Poradíte niekto??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať