Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

martuľa Pozri príspevok
...a ako teda tlačíš? . tlačiareň mám HP deskjet 1050 , tá čo je na obrázku. Problém je v tom, že ak to dostanem na obrazovku ikona s tlačiarňou je nefunkčná i musím ísť cez ikonku akoby obálka a to mi to prevedie do pdf, ktoré si uložím na plochu, alebo si vytvorím priečinok..... Tá tlačiareň je predvolená, funguje mi aj v ostatných programoch aj v Pohode, aj Money len práve v Oberone, kde to najviac potrebujem nefunguje ani źa svet.... Ja neviem, či je nejaká cesta zle navolená, alebo čo..
Skontroluj, ci más nastavenú dobrú tlaciaren cez Subor-Nastavenie tlaciarne
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Už som volala do Oberonu, popoludní bude nová verzia, kde bude odstránená chyba pri vystavovaní odberateľskej faktúry v jednoduchom účtovníctve.
Z-
3 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím o radu, mám taký skôr technický problém s Oberonom. Vytlačila som si peňažný denník v JÚ , zápisov nie je veľa, tak mi na jednu stranu vytlačilo príjmy a výdavky z dvoch mesiacov, tie sú pekne ohraničené v tabuľke, na konci mi však vypísalo aj pár zápisov z ďalšieho mesiaca, ale tam mi už chýba tabuľka, je to len tak napísané v riadku, pôsobí to chaoticky. prosím máte niekto podobný problém?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Zuzka 335 Pozri príspevok
Už som volala do Oberonu, popoludní bude nová verzia, kde bude odstránená chyba pri vystavovaní odberateľskej faktúry v jednoduchom účtovníctve.
Z-
stiahnite si verziu uz to ide ide ide ... jupi jupi jupi....
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

...tuzemský dobropis = neustále pretrváva problém pri typ DPH, nezaraďuje ho do r. 28........
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Prosím Vás potrebujem poradiť.Robím ročný výkaz do ZP a pri kontrole som zistila, že napr.zamestnanec ktorý bol PN celý mesiac tak do ročného výkazu mi potiahne počet dní 0 a vymeriavaci základ 0 to ba malo byť asi v poriadku ale pri kontrole som došla na problém s mesačnými výkazmi že vymeriavací základ mi potiahlo 0 ale počet dní 30. takže to mám určite zle. Ale teraz ked som sa vrátila na obdobie /za ktoré sa mi toto stalo) tak vo výkaze už toho človeka čo bol na PN vobec nemám. Ako to vlastne má byť. Podľa mňa ked je celý mesiac zamestnanec PN by vo výkaze mal mať počet dní 0 a vymeriavací základ 0 ( mám odhláseného zo ZP). Alebo ako to má byť aby som stihla podať opravné výkazy do 28.2.2012.
A ešte jeden problém zamestnanec na PN celý mesiac ale k poslednému dňu daného mesiaca mu končí doba určitá (nechce predlžiť prac zmluvu teda končí pracovný pomer) ale musím mu preplatiť zostatok riadnej dovolenky.Na výplatnej páske mám odprac.dní 0 prepl.dov.170€-odvody vypočítané) ale zase chyba v mesačnom výkaze ho mám vymeriavací základ 170€ ale počet dní mi potiahlo 31 a má byť 0. Vrátila som sa na dané obdobie a znova dala výpočet výkazu a tento zamestanec tam vobec nie je a teda mi vypočítalo aj menšiu umu na úhradu poistného čo je celkom zle.Chcem to poopravovať a podať opravné ale ťahá to zle!!!
Naposledy upravil Danielam : 25.02.12 at 19:30
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

MESAČNÉ VÝKAZY do ZP ZA ROK 2011
U všetkých zamestnancov ktorý boli PN mám za každý mesiac 2011 plný počet dní (nesprávne) vymer.základ 0 (správne). Za január 2012 to mám už dobre dní 0 a vym.zákl.0. Ročný výkaz je dobre dní 0. nechápem to!!!
Idem podať opravné za každý mesiac a teraz tam tých zamestnancov čo boli PN nemám vobec???
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Dievčence prosím Vás vy to máte všetko za rok 2011 v poriadku?
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
nie je to v poriadku,
aj ja to tak mám, tam kde sú viac ako dvaja zamestnanci, tak sú tam z celkového počtu lan tí dvaja, ostatní sa tam nevošli. pri PN mám tiež uvedený plný počet dní. ja mám ešte zamestnancov, ktorí majú príspevok podľa §50a a u týchto zamestnancov, mám aj príjem aj vymeriavací základ rovnakú sumu, sa mi zdá, že to tiež nie je dobré.
no už to vidím, že zajtra s tým strávim celý deň... neviem dá sa to natipovať v ZP?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Predtým ako v ZP dáš prehľadávať súbor - otvor si ho pravou myškou - nezabudni uložiť zmeny ! a tam môžeš meniť riadky.
Ináč dievčatá, ja sa s tými výkazmi nejdem babrať- budem opravovať až po DP. Veď zamestnankyne ZP ešte ani dnes nevedia čo idú s tými RVZP robiť. Tak pošlite, nech máte splnenú povinnosť a potom budeme opravovať.
2 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Ja som včera odoslala ročný výkaz, vytlačila som si ho už odoslaný z poisťovne - tam som vlastne zistila tých PNkárov.Do rána som kontrolovala zamestnanca po zamestnancovi (cca40za mesiac). Ročný výkaz by mal byť dobrý sú tam dobre počty dni vymeriavace základy za každý mesiac za každého zamestnanca tiež sedia. Problém je v tých MESAČNYCH tie sú zlé -ale iba dni.
Aj mesačný prehlad na DU je dobrý.
Ale hlásenie je zlé!!!
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Dana1 Pozri príspevok
nie je to v poriadku,
aj ja to tak mám, tam kde sú viac ako dvaja zamestnanci, tak sú tam z celkového počtu lan tí dvaja, ostatní sa tam nevošli. pri PN mám tiež uvedený plný počet dní. ja mám ešte zamestnancov, ktorí majú príspevok podľa §50a a u týchto zamestnancov, mám aj príjem aj vymeriavací základ rovnakú sumu, sa mi zdá, že to tiež nie je dobré.
no už to vidím, že zajtra s tým strávim celý deň... neviem dá sa to natipovať v ZP?
Danka, myslíš počty dní ale iba v mesačných výkazoch - ročné sú dobre. Da sa to odkontrolovať v netlačenej forme po exporte ročného výkazu pred tlačou....vytlačí ti iba dvoch to asi každému.
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Nie, nie ja som to v ročnom výkaze pozerala, ja tam mám pri PN plný počet dní. tak neviem, možno mám niečo zle. ja som to len tak zbežne videla, aj som si to otvorila v náhľade. keď to otvorím, tak sú tam všetci, ale potom v náhľade pred tlačou už len dvaja.
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Dana1 Pozri príspevok
Nie, nie ja som to v ročnom výkaze pozerala, ja tam mám pri PN plný počet dní. tak neviem, možno mám niečo zle. ja som to len tak zbežne videla, aj som si to otvorila v náhľade. keď to otvorím, tak sú tam všetci, ale potom v náhľade pred tlačou už len dvaja.
Ano súhlasím v náhlade pred tlačou sú len dva zamestnanci. Ja mám ročné výkazy dobre. Len mesačné mám zle dní. Musím to nejako opraviť a zaslať opravné do poisťovní len neviem ako to opravím......prosím ťa ak by sa ti chcelo skús sa vrátiť na obdobie 2011 kde máš zamestnanca PN a pozri či ti ho tam ukazuje a s akým počtom dní...Moc by si mi pomohla.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
ahojte, chyba len mne moznost po nainstalovani novej verzie pre zadanie dosleho dobropisu do riadku 28, alebo robim niekde chybu?
dakujem
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý deň, prosím o radu, v oberone neviem nájsť ročný výkaz poistného pre zdravotné poisťovne. Prosím poraďte mi.
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Janka, záložka súbor - exportovať údaje - zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov na poistné.
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Viete mi niekto poradiť čo robím nesprávne? Otvorila som si mzdy za december 2011 lebo tam mám zle PNkárov (dní). Zamestnanec je celý mesiac PN - je to už pokračovanie po 10 dňoch postupujem takto. Nahodím mzdu 0€ potom idem na nemocenské dávky tam dám druh dávky nemocenské uvediem obdobie od 1.12.-31.12.2011 typ uvediem pokračovanie, doklad dám číslo PNky, druh kategórie dám O - PN, MD, OČR o potvrdím ok a dám presunúť k spracovaným. Idem si vytlačiť výkaz do zdravotnej poisťovne a tento zamestnanec nie je vobec zahrnutý vo výkaze. Prečo?čo robím zle????poradte niekto.ako ho mám dostať do mesačného výkazu s počtom dní 0 a s vym.zakl.0. Mažem nahadzujem nanavo a stále zle.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Danielam Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť čo robím nesprávne? Otvorila som si mzdy za december 2011 lebo tam mám zle PNkárov (dní). Zamestnanec je celý mesiac PN - je to už pokračovanie po 10 dňoch postupujem takto. Nahodím mzdu 0€ potom idem na nemocenské dávky tam dám druh dávky nemocenské uvediem obdobie od 1.12.-31.12.2011 typ uvediem pokračovanie, doklad dám číslo PNky, druh kategórie dám O - PN, MD, OČR o potvrdím ok a dám presunúť k spracovaným. Idem si vytlačiť výkaz do zdravotnej poisťovne a tento zamestnanec nie je vobec zahrnutý vo výkaze. Prečo?čo robím zle????poradte niekto.ako ho mám dostať do mesačného výkazu s počtom dní 0 a s vym.zakl.0. Mažem nahadzujem nanavo a stále zle.
akú máte verziu programu?
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Jana1303 Pozri príspevok
Ahojte viete mi poradiť kde robím chybu....
...chcem poslať do VšZP elektronicky Výkaz preddavkov na poistné......za r. 2011, ale keď sa dostanem na stranu, kde sa vypisujú zamestnanci, natypujem r.č., od kedy - do kedy bol zamestnaný, potom vymer. základ....až po spolu suma preddavku, chcem ísť ďalej, ale.....keď zadám podať, vypisuje mi hlášku "Nezadali ste žiadnych zamestnancov, pridajte aspoň jedného zamestnanca", keď zadám pridať, vypisuje mi hlášku: "Musí obsahovať 8 číslic DDMMRRRR" a kurzor je v okienku pre rodné číslo..........
prosím poraďte
Janka, máš dobre obdobie napr.: 01012011
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať