Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

megyzah Pozri príspevok
Prosím poradíte mi? Robím účto v oberone
a o kolko mas rozdiel a ktore riadky v suvahe a vykaze ziskov a strat porovnavas?
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Rozdiel mám 207 €, vo vykaze ziskov a strát to mám na r. 26 a v súvahe na r.87
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
no takto ja mam zavazky viacerych cudzich menach...
len v jednej mene ich nemam uhradene ku koncu roka... takze som k koncu roka uctovala o kurzovych rozdieloch..
tieto zavazky som mala aj v pociatocnom stave (je tam splatkovy kalendar takze sa budu splacat dlhsie) a neviem z akeho dovodu mi do saldokonta nedava pociatocny stav.. ale dala som to do excelu a doplnila pociatocne stavy a teraz mi to sedi... resp rozdiel je suma zavazkov v cudzej mene ocenena v Eur kurzom 31.12. 2011 (teda nesedi mi to o cent to kvoli zaokruhlovackam ...)
tych dodavatelov ktorych mam uhradenych tak tam mam rozdiel nula...
toto si myslela?
Ano Šarlotka toto som myslela....ale ja ked si dám saldo a viem že je to už všetko uhradené...mne to tam vyčísli rozdiel a ten rozdiel sa rovná kurzovému rozdielu k 31.12.....veľmi ti aj tak ďakujem za ochotu
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Danielam Pozri príspevok
Ano Šarlotka toto som myslela....ale ja ked si dám saldo a viem že je to už všetko uhradené...mne to tam vyčísli rozdiel a ten rozdiel sa rovná kurzovému rozdielu k 31.12.....veľmi ti aj tak ďakujem za ochotu
pockaj ale ved ked mas pohladavky vsetky k 31.12.2011 uhradene nemas preco uctovat o kurzovych rozdieloch k 31.12.2011 nerozumiem...

vsak stav pohladavok k 31.12. ked ich mas uhradene mas 0 tak aky kurzovy rozdiel? o tych si uctovala pri uhradach...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

megyzah Pozri príspevok
Rozdiel mám 207 €, vo vykaze ziskov a strát to mám na r. 26 a v súvahe na r.87
ale rovnat sa ti maju r. 87 /suvaha/ a riadok 61 /vykaz ziskov a strat/
0 0
osh osh

osh je offline (nepripojený) osh

Neviem ako a kde mám uložiť mesačný výkaz DPH v Oberone PU, aby som ho mohla načítať a odoslať na daňový úrad cez EZU.Poradí niekto?
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
pockaj ale ved ked mas pohladavky vsetky k 31.12.2011 uhradene nemas preco uctovat o kurzovych rozdieloch k 31.12.2011 nerozumiem...

vsak stav pohladavok k 31.12. ked ich mas uhradene mas 0 tak aky kurzovy rozdiel? o tych si uctovala pri uhradach...
To mi ťaha tie kurzové rozdiely z r.2010 (tam som účtovala na konci roka o nich) ....v priebehu roku 2011 sa douhrádzalo mala by byť nula...a nie je...rozdiel mi hádže ten kurzový rozdiel čo som naučtovala v roku 2010 ..neviem ako to vysvetliť inak
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Danielam Pozri príspevok
To mi ťaha tie kurzové rozdiely z r.2010 (tam som účtovala na konci roka o nich) ....v priebehu roku 2011 sa douhrádzalo mala by byť nula...a nie je...rozdiel mi hádže ten kurzový rozdiel čo som naučtovala v roku 2010 ..neviem ako to vysvetliť inak
aha uz chapem no to je cudne...

mne zase nenatiahlo vobec do salda pociatocne stavy...doplnala som ich tam rucne v exceli... a ked to prepocitavas rucne tak ti to sedi.. a pociatocne stavy pohladavok tam dava v spravnych sumach v eur?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

V knihe jazd mi nespravne spocitava celkovo cerpane PHM - ale v knihe jazd (stav paliva) je to spocitane spravne!
Viete niekto kde je problem?
0 0
osh osh

osh je offline (nepripojený) osh

Nikto neposiela DPH z oberonu elektronicky, ako to robíte?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

1Dara Pozri príspevok
V knihe jazd mi nespravne spocitava celkovo cerpane PHM - ale v knihe jazd (stav paliva) je to spocitane spravne!
Viete niekto kde je problem?
uz to mam opravene - bolo nastavene zaokruhlovanie na 0,1 ... spravne ma byt na 0,01

vlastnosti tlacoveho vystupu - upravit konkretny tlacovy vystup - pravym tlacitkom otvorit "CerpaneLitre" - Format Field - Customize - Rounding (nastavit na 0.01) - potvrdit a nezabudnut ulozit v menu Subor
1 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

osh Pozri príspevok
Neviem ako a kde mám uložiť mesačný výkaz DPH v Oberone PU, aby som ho mohla načítať a odoslať na daňový úrad cez EZU.Poradí niekto?
Myslis suhrnny vykaz, alebo danove priznanie?
Ja to posielam cez e-dane
0 0
ciallu ciallu

ciallu je offline (nepripojený) ciallu

Ahojte,
vopred sa ospravedlňujem, že je to mimo témy, ale ak by ste si našli chvíľku čas, veľmi by ste mi pomohli vyplnením tohto krátkeho dotazníka k mojej diplomovej práci.

Stačí kliknúť na tento link alebo skopírovať do prehliadača:
https://docs.google.com/spreadsheet/...Z2s0REpJZHc6MQ


Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za Vašu ochotu a čas.
Pekný deň.
Lucia
0 0
osh osh

osh je offline (nepripojený) osh

daňové priznanie
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

osh Pozri príspevok
daňové priznanie
Ja danove priznanie vyplnam podla podkladov z Oberonu, lebo tam mi niekedy ukazovalo zaokruhlovanie inac a suhrnny vykaz maju aj xml cez moznosti-export do xml
0 0
osh osh

osh je offline (nepripojený) osh

Takže sa to nedá exportovať priamo cez xml, len vyplniť priamo na stránke Dú do ich tlačiva. O to mi šlo, ďakujem za odpoveď.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
pockaj ale ved ked mas pohladavky vsetky k 31.12.2011 uhradene nemas preco uctovat o kurzovych rozdieloch k 31.12.2011 nerozumiem...

vsak stav pohladavok k 31.12. ked ich mas uhradene mas 0 tak aky kurzovy rozdiel? o tych si uctovala pri uhradach...
Šarlotka napíšem to takto:
1. K 31.12.2010 boli neuhradené pohľadávky v CM
2. takže som napočítala kurzové rozdiely k 31.12.2010, a zaučtovala, tak že som sa nastavila na danú faktúru v knihe pohľadávok a dala cez možnosti že uhradiť, zadala som kurzový rozdiel do sumy bez dane, hore som si odklikla menu eur a potvrdila OK.
3. v roku 2011 sa douhrádzali bežným spôsobom (samozrejme pri uhrade automaticky kurzový rozdiel k danému dátumu) pohľadávka by mala byť nulová
4. koniec roka 2011 dávam tlačiť vystup otvorené pohľadávky k 31.11.2011 tam mi ju nedáva (lebo už je uhradená)
5. Dalej dávam tlači saldokonto podľa odberateľov a tam v talčových výstupoch mi ju vyhodí s rozdielom kurzového rozdielu k 31.10.2010
(pre pochopenie ukazuje mi tam sumu presne kurzovej straty ktorú som naučtovala v roku 2010) ale ja viem že je uhradená!!!
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Danielam Pozri príspevok
Šarlotka napíšem to takto:
1. K 31.12.2010 boli neuhradené pohľadávky v CM
2. takže som napočítala kurzové rozdiely k 31.12.2010, a zaučtovala, tak že som sa nastavila na danú faktúru v knihe pohľadávok a dala cez možnosti že uhradiť, zadala som kurzový rozdiel do sumy bez dane, hore som si odklikla menu eur a potvrdila OK.
3. v roku 2011 sa douhrádzali bežným spôsobom (samozrejme pri uhrade automaticky kurzový rozdiel k danému dátumu) pohľadávka by mala byť nulová
4. koniec roka 2011 dávam tlačiť vystup otvorené pohľadávky k 31.11.2011 tam mi ju nedáva (lebo už je uhradená)
5. Dalej dávam tlači saldokonto podľa odberateľov a tam v talčových výstupoch mi ju vyhodí s rozdielom kurzového rozdielu k 31.10.2010
(pre pochopenie ukazuje mi tam sumu presne kurzovej straty ktorú som naučtovala v roku 2010) ale ja viem že je uhradená!!!
no zaujimave ako som ja spominala mne saldokonto nebralo vobec zase pociatocne stavy...
ked prides na to v com je chyba napis, zaujimalo by ma to ....
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
no zaujimave ako som ja spominala mne saldokonto nebralo vobec zase pociatocne stavy...
ked prides na to v com je chyba napis, zaujimalo by ma to ....
ano napíšem ked na to prídem a tento rok ten istý problém...kurzové rozdiely k 31.12.2011 naučtované urobená účtovná uzávierka a v januári 2012 už mám jedného odberateľa celkom douhrádzaného a dala som tlačiť saldo a znova ten istý problém ????saldo ukazuje rozdiel presne kurzového rozdielu z 31.12.2011 vobec to nechápem ....ale ked prídem na to určite napíšem....a nikto iný nemás tým problém??
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Danielam Pozri príspevok
ano napíšem ked na to prídem a tento rok ten istý problém...kurzové rozdiely k 31.12.2011 naučtované urobená účtovná uzávierka a v januári 2012 už mám jedného odberateľa celkom douhrádzaného a dala som tlačiť saldo a znova ten istý problém ????saldo ukazuje rozdiel presne kurzového rozdielu z 31.12.2011 vobec to nechápem ....ale ked prídem na to určite napíšem....a nikto iný nemás tým problém??
ja som este nedala spravit uctovnu zavierku... sama som tiez zvedava ci mi v dodavateloch da pociatocny stav v salde...

pozeram ze si z partizanskeho ja mam nedaleho rodinu, tusim sa na to saldo pridem pozriet
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať