Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Pekný večer všetkým,

poprosím Vás o info ohľadom Oberonu - jednoduchého účtovníctva, možno to tu bolo spomínané, ale žial nemám už dosť energie prelúskať všetky stránky, takže sa ospravedlňujem, ak to tu niekde už je spomínané:
Kde v jednoduchom účtovníctve zadám pri firme SK NACE, aby mi to sťahovalo do výkazov? Buď som slepá, alebo nevidím, ale v nastaveniach firmy to nie je.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

kn-alka Pozri príspevok
Pekný večer všetkým,

poprosím Vás o info ohľadom Oberonu - jednoduchého účtovníctva, možno to tu bolo spomínané, ale žial nemám už dosť energie prelúskať všetky stránky, takže sa ospravedlňujem, ak to tu niekde už je spomínané:
Kde v jednoduchom účtovníctve zadám pri firme SK NACE, aby mi to sťahovalo do výkazov? Buď som slepá, alebo nevidím, ale v nastaveniach firmy to nie je.
ja som to tiez nenasla..
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Prosím Vás kde nastavím pracovníkovi, že je čiastočný invalid aby mi rátalo 2a5% a potiahlo ho správne aj do výkazu.....nemôžem to nikde nájsť ...ďakujem
0 0
iva.rbk iva.rbk

iva.rbk je offline (nepripojený) iva.rbk

Dobrý večer.Potrebujem sa s vami poradiť ohľadom zapisovania VOZD v pen. denníku. Podľa nových postupov účtovania by sa mali výd. ovpl. základ dane deliť na : 1.zásoby
2.služby
3,mzdy
4. poistné a príspevky
5. tvorba SF
6. ostatné výdavky.
V oberone však pen. denník neobsahuje stlpec zásoby a služby. Nevadí to? Dajú sa niekde dopísať stlpce pen. denníka? Napr. služby? Ďakujem za odpoved. Podelte sa prosím s vašim zaučtovávaním.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

iva.rbk Pozri príspevok
Dobrý večer.Potrebujem sa s vami poradiť ohľadom zapisovania VOZD v pen. denníku. Podľa nových postupov účtovania by sa mali výd. ovpl. základ dane deliť na : 1.zásoby
2.služby
3,mzdy
4. poistné a príspevky
5. tvorba SF
6. ostatné výdavky.
V oberone však pen. denník neobsahuje stlpec zásoby a služby. Nevadí to? Dajú sa niekde dopísať stlpce pen. denníka? Napr. služby? Ďakujem za odpoved. Podelte sa prosím s vašim zaučtovávaním.
Veď podľa predkontáci v JU sa drž a podoplňaj si nove...máš tam výdavky materiál, tovar, prevádzková réžia, mzdy....vyskúšaj zaučtovať, daj si náhľad tlače denníka a uvidíš že všetko tam je ...ak potrebuješ niečo konkrétne a viem pýtaj sa
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

iva.rbk Pozri príspevok
Dobrý večer.Potrebujem sa s vami poradiť ohľadom zapisovania VOZD v pen. denníku. Podľa nových postupov účtovania by sa mali výd. ovpl. základ dane deliť na : 1.zásoby
2.služby
3,mzdy
4. poistné a príspevky
5. tvorba SF
6. ostatné výdavky.
V oberone však pen. denník neobsahuje stlpec zásoby a služby. Nevadí to? Dajú sa niekde dopísať stlpce pen. denníka? Napr. služby? Ďakujem za odpoved. Podelte sa prosím s vašim zaučtovávaním.
uvedene plati az od 1.1.2013

v roku 2012 je stale material, prevadzkova rezia atd....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Danielam Pozri príspevok
Prosím Vás kde nastavím pracovníkovi, že je čiastočný invalid aby mi rátalo 2a5% a potiahlo ho správne aj do výkazu.....nemôžem to nikde nájsť ...ďakujem
Personalistika
Pracovnoprávne vzťahy - vyber si podľa popisu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Sarlotka Pozri príspevok
ja som to tiez nenasla..
Bohužiaľ zadanie kódu je možné iba v mzdách :

- Firma
- Základné údaje
- Doplňujúce údaje
- ŠKEČ
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
iva.rbk Pozri príspevok
Dobrý večer.Potrebujem sa s vami poradiť ohľadom zapisovania VOZD v pen. denníku. Podľa nových postupov účtovania by sa mali výd. ovpl. základ dane deliť na : 1.zásoby
2.služby
3,mzdy
4. poistné a príspevky
5. tvorba SF
6. ostatné výdavky.
V oberone však pen. denník neobsahuje stlpec zásoby a služby. Nevadí to? Dajú sa niekde dopísať stlpce pen. denníka? Napr. služby? Ďakujem za odpoved. Podelte sa prosím s vašim zaučtovávaním.
iva.rbk ja si to kvôli prehľadnosti robím už niekoľko rokov, vytváraním nových predkontácií . Potom cez filtre si môžem zobraziť, rôzne tlačové zostavy .

: tie "predkontácie" v JÚ trocha mýlia tých , ktorí účtujú v PÚ, ale my vieme o čo ide. Však ?
0 0
iva.rbk iva.rbk

iva.rbk je offline (nepripojený) iva.rbk

Pôvodca textu príspevku: iva.rbk
Dobrý večer.Potrebujem sa s vami poradiť ohľadom zapisovania VOZD v pen. denníku. Podľa nových postupov účtovania by sa mali výd. ovpl. základ dane deliť na : 1.zásoby
2.služby
3,mzdy
4. poistné a príspevky
5. tvorba SF
6. ostatné výdavky.
V oberone však pen. denník neobsahuje stlpec zásoby a služby. Nevadí to? Dajú sa niekde dopísať stlpce pen. denníka? Napr. služby? Ďakujem za odpoved. Podelte sa prosím s vašim zaučtovávaním.



uvedene plati az od 1.1.2013

v roku 2012 je stale material, prevadzkova rezia atd....


Sarlotka ďakujem, potešila si ma. Pekný deň.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Ahojte.

chcela som sa opytat, keď zadávate záväzok v cudzej mene, ťahá Vám tento záväzok v prepočte na Eur správne do DPH? mne nie a musí manuálne upravovat sumu v Eur v podkladoch pre DPH. Ide najma o p 69 ods 3 a 49 ods 2 (sluzby 3 krajiny)
dakujem
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
ahojte,
surne by som potrebovala poradit..... prenasam oberon do noveho pocitaca, urobila som cez oberon center automaticke zalohovanie na usb kluc. nanovo som nainstalovala oberon do noveho pocitaca a cez oberon center som dala ze obnova zalohy, ale potom mi otvori subor, ktory mam na usbcku a teraz neviem, ci to mam kazdu firmu po jednej obnovovat? a hlavne ziaden subor mi ani nechce otvorit, co musim mat nainstalovane v novom pocitaci okrem oberonu????
prosim, uz som zufala.....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ja ked potrebujem preniesť databazy na novy počítač tak idem cez "program files - Oberon - (respektíve kam to kto nainstaloval) a odtial vykopírujem foldre DataU a DataM (prípadne aj iné, ja viac nepoužívam). Potom na novom počítači nainštalujem OBERON a tieto foldre zas nakopirujem tam kde boli na starom. A nemusím nič viac robiť. Všetky firmy (databazy) mi automaticky ponúka pri otvaraní účtovníctva.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

suhlasim so zuzkou plus ja kopirujem aj archiv
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
dievcata, dakujem za rady... skusim to spravit tak ako pisete vy, ze skopirujem tie subory a uvidim, co to spravi nastastie este mam aj stary pc.... vlastne este na nom stale robim, lebo sa k tomu novemu nestiham dostat.... ale ten novy uz na mna zmurka z druheho stola a ja na to nejako nereagujem je hrozne prenasat robotu za 4 roky.... ani som netusila, ze toho mam v pc tak vela....
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Asi ma ebne... V jednej firme som zmenila používateľa admin na svoje meno, viac som nemenila a teraz pri otvorení tej firmy po mne chce heslo, ktoré samozrejme neviem! Idem volať na helpdesk...
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Ahojte, prosim ked date v jednoduchom ucte - uctovnu zavierku presunie sa vam aj socialny fond teda jeho konecny stav do počiatocnych stavov tohto roku?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

resp ako nahodim pociatocny stav socialneho fondu? v jednoduchom úcte
dakujem
Naposledy upravil Sarlotka : 18.04.12 at 15:40
0 0
katkarbk katkarbk

katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

Prosím, poradíte mi, či sa dá v Oberone vyhotoviť zápočet? Ak áno, kde túto funkciu nájdem? Ďakujem.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Sarlotka Pozri príspevok
resp ako nahodim pociatocny stav socialneho fondu? v jednoduchom úcte
dakujem
Aha uz som to nasla je tam takato moznost
prijem neovpl. zaklad dane - soc. fond tvorba
a takto som si pociatocny stav socialneho fondu nahodila ..
automaticky mi prevode pociatocnych stavov mi totiz prenesie len pokladne, banky a ceniny...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať