Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

1Dara Pozri príspevok
takze s pomocou technickej podpory mam vyriesene

v podvojnom uctovnictve
- netlacilo mi centy v knihe bankovych vypisov, v pokladnicnej knihe, v pokladnicnych dokladoch a vo fakture v stlpci spolu - opravene nastavenim vo Windows - miestne a jazykove nastavenie - format cisel tam musi byt zadany na 2 desatinne miesta

- po kliknuti na knihu investicneho majetku mi program PU "zamrzol" - zrada bola v tom, ze niekedy mam pripojeny aj druhy monitor a teda kniha sa mi otvorila akoze na tom druhom monitore ... stlacenim klaves ALT + medzernik sa da zobrazit ponuka na premiestnenie resp. zatvorenie okna zobrazeneho na druhom (vypnutom) monitore
jeeej tak super, ze uz vsetko funguje ako ma...
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

mám otázku ohľadne učtovania faktúr v cudzej mene (CZK). idem uhrádzať nastavím sa na faktúru zadám kurz podľa bankového vypísu sumu mi prepočíta o 0,01 cent vyššiu (suma v CZK 123 300 kurz 25,23 suma v EUR na BU 4887,03) ale oberon mi to prepočítava na 4887,04 a tým pádom mi už nesedí bankový výpis ked manuálne zadám dobrú sumu prepočíta mi CZK na 123299,80 a vysí mi ako nedouhrádzaná...ako to robíte???
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
V kurzovom lístku cez "oprava " máš možnosť úpravy . Buď budeš používať kurz Oberonu, alebo si upravíš na kurz, ktorý použila banka .
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Melnick Pozri príspevok
V kurzovom lístku cez "oprava " máš možnosť úpravy . Buď budeš používať kurz Oberonu, alebo si upravíš na kurz, ktorý použila banka .
Majka opravila som si kurz na taký aký potrebujem ale oberon zobere len 4 desatinné čísla a ja nedokážem zo 123300czk pri kurze 25,2300 dostať do EUR sumu 4887,03 môžem robiť čokokolvek aby mi zostalo uhradených 123300czk vždy mi to preráta na 4887,04 a to už nie je podľa výpisu suma.(ked zase natvrdo prepíšem 4887,03 tak mi zmení české koruny na 123229,80 a môžem tam ten kurz zadať na milion desatiných miest....
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Ahojte,

pridavam len info volala som do oberonu, buduci tyzden bude upgrade vramci, ktoreho by malo byt clenenie dohodarov studentov a moznost vytvarania RLFO + potrvdenia o prijme 1. riadok by mal byt aj cleneny na prijmy celkom z toho dohody...
Naposledy upravil Sarlotka : 22.01.13 at 14:48
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
Ahojte,

pridavam len info volala som do oberonu, buduci tyzden bude upgrade vramci, ktoreho by malo byt clenenie dohodarov studentov a moznost vytvarania RLFO + potrvdenia o prijme 1. riadok by mal byt aj cleneny na prijmy celkom z toho dohody...
Šarlotka ďakujeme za info, aj ja som tam chcela volať lebo pýtajú potvrdenia o zdaniteľnej mzde a ja som tiež mala dohodárov čo sme v priebehu roka brali do riadneho pracovného pomeru. som sa zľakla že to budem musieť ručne prepisovať na tlačivo čo má drsr kde je riadok 1. členený.
0 0
Monika1504 Monika1504

Monika1504 je offline (nepripojený) Monika1504

Prosím, mám problém v OBERONE, odmena za výherné automaty pre výpočet koeficientu,ktorý typ dph zadať, aby mi to správne zaúčtovalo?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Danielam Pozri príspevok
Šarlotka ďakujeme za info, aj ja som tam chcela volať lebo pýtajú potvrdenia o zdaniteľnej mzde a ja som tiež mala dohodárov čo sme v priebehu roka brali do riadneho pracovného pomeru. som sa zľakla že to budem musieť ručne prepisovať na tlačivo čo má drsr kde je riadok 1. členený.

Opäť nový upgrade

potrvdenie o prijem - uz funguje - rozpis dohod v potrvdeni
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

studenta s vynimkou je potrebne nahodit nasledovne

student VS prijem do 155 podpisana vynimka
1. dohoda o brigadnickej praci studenta VS - dohodar s podpisanou vynimkou a odmenou nie viac ako 155 eur

student VS nepodpisana vynimka
1. dohoda o brigádnickej práci študentov

student VS podpisana vynimka odmena nad 155
definujem ho dvakrat
1. dohoda o brigádnickej práci študentov VŠ - zadam odmenu 155
2. dohoda o brigádnickej práci študentov - zadam odmenu nad 155

do mesacneho vykazu na zaklade rodneho cisla scita a uvedie len jedenkrat...

no idem to skusit v deme...
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Kočky , skúšali ste odhlasovať rovno z programu, už nový typ dohodára ? Všetko išlo hladko a keď som vytlačila RLFO - odhláška, tak som tam mala k prihlásenej DoPČ pravidelný príjem - odhlášku na DoVP pravidelný príjem.
Neznášam robiť storná v EZU .
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Sarlotka Pozri príspevok
studenta s vynimkou je potrebne nahodit nasledovne

student VS prijem do 155 podpisana vynimka
1. dohoda o brigadnickej praci studenta VS - dohodar s podpisanou vynimkou a odmenou nie viac ako 155 eur

student VS nepodpisana vynimka
1. dohoda o brigádnickej práci študentov

student VS podpisana vynimka odmena nad 155
definujem ho dvakrat
1. dohoda o brigádnickej práci študentov VŠ - zadam odmenu 155
2. dohoda o brigádnickej práci študentov - zadam odmenu nad 155

do mesacneho vykazu na zaklade rodneho cisla scita a uvedie len jedenkrat...

no idem to skusit v deme...
najnovsia info zadavat sa budu takto ale este to v tlacovych vystupoch rekapitulacia soc. poist ani v mesacnom vykaze na DU uvazda daneho dohodara dvakrat ... este bude upgrade...
Naposledy upravil Sarlotka : 31.01.13 at 10:20
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Dievčence prosím Vás, ako to funguje v Oberone v JU s novými deleniami? keď dám vytlačiť zoznam predkontácii -vytlaćí mi nove aj staré -zdvoji mi ich, prečo? niekde sa to prepína? prosím poradte
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zrejme si zle urobila prechod do nového účtovného obdobia.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Majka , bolo treba dodržať nejaký iný postup....ako každý rok? prosím poraď mi , ďakujem
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

A zase starý problém, nastavím sa faktúru v cudzej mene...zadam kurz k 31.12.2012 pre výpočet kurzového rozdielu neuhradenej faktúry... vypočíta správne a cudziu menu nezmení ale saldo je potom zle...prosím Vás pekne nemôžete sem niekto napísať lopatisticky postup ako to robíte???ďakujem ja vidím jedinú možnosť ako to správne zaučtovať nenastaviť sa na faktúru a len zápisom kurzového rozdielu do učtovného denníka
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Danka, ja musím pozrieť, ako som robila vlani, pretože hlava deravá.
No ešte som sa ani k s.r.o. nedostala pre prekliate dohody . Ak Ti to mimoriadne nesúri ,počkaj. Dúfam, že som tú fintu nezabudla. Však uvidím, keď tam nakuknem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ninna Pozri príspevok
Majka , bolo treba dodržať nejaký iný postup....ako každý rok? prosím poraď mi , ďakujem
Keď porušíš postup a zmeníš obdobie iba na lište - nepreklopí Ti ani nové predkontácie, ak si nejaké vytvorila v roku 2012. A navyše pri tlači, ich máš duplicitne, ale problém Ti to robiť nebude, lebo tie duplicitné sa zobrazia iba pri tlači.
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Melnick Pozri príspevok
Danka, ja musím pozrieť, ako som robila vlani, pretože hlava deravá.
No ešte som sa ani k s.r.o. nedostala pre prekliate dohody . Ak Ti to mimoriadne nesúri ,počkaj. Dúfam, že som tú fintu nezabudla. Však uvidím, keď tam nakuknem.
Majka, ďakujem nesúri, počkam a tie dohody likvidujú aj mňa...dneska problém v DOVERE, že musím dohodára odhlasovať do 8 dní a nie na konci mesiaca jedným hromadným oznámením (pritom je evidovaný na UP)...prihláseného som ho mala od začiatku a potom som ho na konci mesiaca prihlásila iba na dni v práci a problém veliký...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Sme na Slovensku dievčence, tak čo sa čudujeme, že to takto funguje. Softvéristov mali aspoň 1/2 roka dopredu oboznámiť s pripravovanými zmenami, aby oni následne pripravili programy tak, aby sme my neomdlievali za PC a nemuseli sa 3 a viackrát do dňa sprchovať , po tom čo nás obleje pot, keď zistíme, že to, alebo ono, sa posr..kazilo.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Melnick Pozri príspevok
Sme na Slovensku dievčence, tak čo sa čudujeme, že to takto funguje. Softvéristov mali aspoň 1/2 roka dopredu oboznámiť s pripravovanými zmenami, aby oni následne pripravili programy tak, aby sme my neomdlievali za PC a nemuseli sa 3 a viackrát do dňa sprchovať , po tom čo nás obleje pot, keď zistíme, že to, alebo ono, sa posr..kazilo.
Majka, máš úplnú pravdu, mám doma "softvéristu", môžem povedať, že posledné 2 týždne boli veľmi perné, vo štvrtok už aj infarktové situácie - chválabohu, dnes to vyzerá, že všetko funguje tak, ako má.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať