Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ninna Pozri príspevok
Dievčence prosím Vás, ako to funguje v Oberone v JU s novými deleniami? keď dám vytlačiť zoznam predkontácii -vytlaćí mi nove aj staré -zdvoji mi ich, prečo? niekde sa to prepína? prosím poradte
Teraz som narazila na to isté v neskladových položkách , pri rozúčtovaní položky. Áno, kódy sú duplicitné, ale je tam jedna malá nepatrná odchýlka a to text. Myslím si, že je to kvôli úprave peňažného denníka , aby nám správne zobrazilo a vytlačilo PD pred a tiež PD po úprave stĺpcov.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Robíte niekto manuálne úpravy v knihe evidencie DPH? Potrebujem sa poradiť ohľadom účtovania 80%paušal PHM. Po zaučtovaní 20% (nedaňových) potrebujem urobiť zásah do zápisu v evidencii DPH a neviem či je to dobré riešenie...alebo ako účtujete v oberone 80%a20% paušal PHM a DPH aby to bolo dobre aj v hlavnej knihe aj v knihe DPH.ďakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Narazila som na problém v Evidencii vozidiel - keď ho otvorím naskočí mi na obrazovke hrozba vírusu a oznam, že program beží v sandboxe . Som
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Melnick Pozri príspevok
Narazila som na problém v Evidencii vozidiel - keď ho otvorím naskočí mi na obrazovke hrozba vírusu a oznam, že program beží v sandboxe . Som
co? to aj take nieco sa moze stat???? ... mne otvorilo normalne
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Žeby to zamŕzanie PC malo súvis s týmto ??? Po chvíli mi AVAST hlásil, že nenašiel hrozbu, ale monitor bol celý orámovaný na oranžovo.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Máte v personalistike dohodárov na DoPČ ? Ak áno a už ste takémuto dohodárovi spracovali mzdu, píše vám na výplatnú pásku DoPČ, alebo DoVP?????

Dopĺňam:
Vyriešené !!! do konca týždňa to bude OK.
Naposledy upravil Melnick : 04.02.13 at 08:22
1 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Aky je danový bonus za rok 2012? Oberon dava pri ročnom zuctovani 252,36=12*21,03, nie je to chyba? Ja mám 6*20,51+6*21,03=249,24.
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Potrebovala by som dnes spracovat nejakych dohodarov studentov asi to budem musiet robit rucne?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

EPk Pozri príspevok
Aky je danový bonus za rok 2012? Oberon dava pri ročnom zuctovani 252,36=12*21,03, nie je to chyba? Ja mám 6*20,51+6*21,03=249,24.
este som nerobila rocne zuctovanie ale spravne suma je tá druhá 249,24
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Sarlotka Pozri príspevok
Potrebovala by som dnes spracovat nejakych dohodarov studentov asi to budem musiet robit rucne?
do konca tyzden sa tiez ma cakat na dohodarov studentov, len ja by som aj pockala, len keby vyplatne terminy pockali...

uz mam z tych studentov paniku dopredu

155 bez vynimky, 155 s vynimkou, zarobi do 155, dalsi nad 155 ....
Naposledy upravil Sarlotka : 04.02.13 at 11:59
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Danielam Pozri príspevok
Robíte niekto manuálne úpravy v knihe evidencie DPH? Potrebujem sa poradiť ohľadom účtovania 80%paušal PHM. Po zaučtovaní 20% (nedaňových) potrebujem urobiť zásah do zápisu v evidencii DPH a neviem či je to dobré riešenie...alebo ako účtujete v oberone 80%a20% paušal PHM a DPH aby to bolo dobre aj v hlavnej knihe aj v knihe DPH.ďakujem.

okrem suhrnneho vykazu robim manuálne upravy v pripade zavazkov v cudzej mene, uz to tu bolo rozoberane, netaha spravny kurz do evidencie DPH pri niektorych menach (dotaz som pisala aj na exalogic) doposial nebol problem odstraneny... (nie vzdy a nie vsetky meny)

takže napr v prípade samozdanenia upravujem zaklad aj dph ...

danka a na PHM sa pýtas na jednoduche ucto alebo podvojne?

v PU
si uz pri zadavani rozuctuje nasledovne strana MD
343 - 80 % DPH
501 (AE konkretne auto -danova) - 80 % ceny bez DPH
501 (AE konkretne auto nedanova - 20 % z ceny bez DPH a 20 % z ceny bez DPH

Strana D
ci uz platba bankovou kartou 261
alebo na fakturu 321
alebo hotovost 211

v JU
uctujem dvoma riadkamu
VNZD - 20 % z DPH a 20 % z ceny bez DPH
VOZD - 80 % z DPH a 80 % z ceny bez DPH zaradim zaroven do evidencie DPH

mam vytvorenu excel tabulku, kde si hadzem sumu PHM a ta mi to rozratava a na zaklade nej uctujem...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Sarlotka Pozri príspevok
najnovsia info zadavat sa budu takto ale este to v tlacovych vystupoch rekapitulacia soc. poist ani v mesacnom vykaze na DU uvazda daneho dohodara dvakrat ... este bude upgrade...
student VS podpisana vynimka odmena nad 155
definujem ho dvakrat
1. dohoda o brigádnickej práci študentov VŠ - zadam odmenu 155
2. dohoda o brigádnickej práci študentov - zadam odmenu nad 155
ja stale tych dohodarov studentov riesim a som z toho uz na nervy...
uz mi poslal klient dochádzky a ide ma porazit...

tymto sposobom sa mi to vobec nepaci a nerozumiem ako to tam mam zadat, ked suma 155 nemam ani delitenu hodinovou mzdou daneho studenta a ako mam rozdelit odpracovane dni a podobne...a okrem toho kazdeho studenta budem dvakrat typovat do personalistiky...

a nemoze to byt ani rozdelene na akoby dva vypocty (zadanim studenta dvakrat) nakolko mi z celkovej sumy musi pocitat garancne a urazove spolu a tieto poistne zaokruhlovat nadol...

ak su dva pomery a ja zaokruhlim poistne na garancne a urazovne najskor zo sumy 155 a v druhom pomere zaokruhli zo sumy nad 155 eur a tieto spocita nie je to to iste akoby sa pocitali odvody spolu z celkovej odmeny za mesiac studenta...

priklad student podpisana vynimka zarobi 310 eur
z 310 garancne 0,25% je 0,775 zaokr. dole 0,77
310 urazove 0,08 % je 2,48
spolu 3,25

z 155 0,3875 zaokr. dole 0,38
z 155 1,24
spolu 1,62
v druhom natypovanom pracovnom pomeru tiez vycisli spolu grancne a urazovne
spolu 1,62
a tym padom v prevodnom prikaze je o cent mensi odvod do sociálnej poisťovne


zase som volala do oberonu uz ma asi aj poznaju... to je ta s tymi vacnymi problemami ohladom studentov
Naposledy upravil Sarlotka : 04.02.13 at 12:35
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Sarlotka ja nerobím študentov,ktorí presiahnu sumu 66,00, alebo 155,00 ale ak som dobre pochopila, budeš mať študenta, ktorý síce podpíše vyhlásenie a presiahne výšku odmeny ?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Melnick Pozri príspevok
Sarlotka ja nerobím študentov,ktorí presiahnu sumu 66,00, alebo 155,00 ale ak som dobre pochopila, budeš mať študenta, ktorý síce podpíše vyhlásenie a presiahne výšku odmeny ?
ano ja mam takych viac a som na nervy doplnila som vyssie a volala som do oberonu opat ale stale mi trvadia ze sa to musi cez dva pomery ... uz som si dokonca stiahla demo verziu ineho softu a tam to ide pekne cez natypovanie jedneho pracovneho pomeru...

kazdeho studenta budem typovat dvakrat...

mam uz hrozu
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
No, dva pomery v žiadnom prípade, to by prichádzalo do úvahy, keby mal ďalšiu dohodu u toho istého a mal by tam odmenu za túto druhú dohodu a ani by som o tých dvoch zaevidovaniach neuvažovala. Ale takto ????? Máš ho v SP prihláseného ako dohodára bez dôchodkového poistenia. Tak by to malo byť ošetrené tak, že do vymeriavacieho základu Ti pôjde iba suma nad 155,00 e a keď to nevedia urobiť oni, tak si to urob sama cez rozúčtovanie a do VZ pre odvody si daj iba rozdiel skutočnej odmeny vs sumy oslobodenej. ja by som to robila tak.
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Melnick Pozri príspevok
No, dva pomery v žiadnom prípade, to by prichádzalo do úvahy, keby mal ďalšiu dohodu u toho istého a mal by tam odmenu za túto druhú dohodu a ani by som o tých dvoch zaevidovaniach neuvažovala. Ale takto ????? Máš ho v SP prihláseného ako dohodára bez dôchodkového poistenia. Tak by to malo byť ošetrené tak, že do vymeriavacieho základu Ti pôjde iba suma nad 155,00 e a keď to nevedia urobiť oni, tak si to urob sama cez rozúčtovanie a do VZ pre odvody si daj iba rozdiel skutočnej odmeny vs sumy oslobodenej. ja by som to robila tak.
Aj v popise je, ze sa maju zadavat cez dva pomery, aj na infolinke ma tak navigovali...

No nic ine mi neostava, zaroven si musim sama pocitat preddavkovu dan, nakolko nescitava dohody a vsetko rucne strucne....

Prihlasenych tychto studentov, co zarobia viac ako 155 mam ako 7 – DoBPŠ (Dohoda o brigádnickej práci študentov) – pravidelný príjem v pripade, ze by nepresiahli tak odhlasim, tak mi povedali na skoleni snad je to ok... lebo uz mi tio "dohodari idu na nervy"...
Vpripade, ze by som ich mala prihlasenych bez DP, musela by som kazdý mesiac do vyplatneho terminu vsetkych doprihlasovavat...

V oberone uz pri dohodarovi VŠ nie je mozne ani zadat vacsiu sumu ako 155 Eur
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Sarlotka Pozri príspevok
Aj v popise je, ze sa maju zadavat cez dva pomery, aj na infolinke ma tak navigovali...

No nic ine mi neostava, zaroven si musim sama pocitat preddavkovu dan, nakolko nescitava dohody a vsetko rucne strucne....

Prihlasenych tychto studentov, co zarobia viac ako 155 mam ako 7 – DoBPŠ (Dohoda o brigádnickej práci študentov) – pravidelný príjem v pripade, ze by nepresiahli tak odhlasim, tak mi povedali na skoleni snad je to ok... lebo uz mi tio "dohodari idu na nervy"...
Vpripade, ze by som ich mala prihlasenych bez DP, musela by som kazdý mesiac do vyplatneho terminu vsetkych doprihlasovavat...

V oberone uz pri dohodarovi VŠ nie je mozne ani zadat vacsiu sumu ako 155 Eur
Sarlotka so zvýrazneným sa ja nestotožňujem.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Melnick Pozri príspevok
Sarlotka so zvýrazneným sa ja nestotožňujem.
nie? odhlasim cez 11 a 12 v RLFO som myslela
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

novy upgrade...

dohodar student pekne v jednom pracovnom pomere napr s vynimkou do 155 eur je mozne zadat aj vyssiu sumu a vsetko pekne a krasne prepocitava...

ja som taka stastna...uz zase lubim oberon... aj napriek tomu ze som musela predvcerom rucne strucne ...

neviem preco ale mam pocit ze to vybavila melnick, dakujeeem...
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
okrem suhrnneho vykazu robim manuálne upravy v pripade zavazkov v cudzej mene, uz to tu bolo rozoberane, netaha spravny kurz do evidencie DPH pri niektorych menach (dotaz som pisala aj na exalogic) doposial nebol problem odstraneny... (nie vzdy a nie vsetky meny)

takže napr v prípade samozdanenia upravujem zaklad aj dph ...

danka a na PHM sa pýtas na jednoduche ucto alebo podvojne?

v PU
si uz pri zadavani rozuctuje nasledovne strana MD
343 - 80 % DPH
501 (AE konkretne auto -danova) - 80 % ceny bez DPH
501 (AE konkretne auto nedanova - 20 % z ceny bez DPH a 20 % z ceny bez DPH

Strana D
ci uz platba bankovou kartou 261
alebo na fakturu 321
alebo hotovost 211

v JU
uctujem dvoma riadkamu
VNZD - 20 % z DPH a 20 % z ceny bez DPH
VOZD - 80 % z DPH a 80 % z ceny bez DPH zaradim zaroven do evidencie DPH

mam vytvorenu excel tabulku, kde si hadzem sumu PHM a ta mi to rozratava a na zaklade nej uctujem...
Šarlotka ďakujem za reakciu (dlhšie som tu nebola tak až teraz pozerám) jedná sa o PU. podľa toho ako mi radiš si musím takto vytvoriť predkontáciu. Len jedno mi nie je jasné na tu 501...nedaňovú dávaš spočítané 20% zo základu a 20%z DPH???Nerobím to cez knihu jázd.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať