Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Kurzové rozdiely sú "poruchové" aj v JÚ. Ja to riešim úhradou nepeňažnou operáciou MZD, ale napr. v upomienkach sa vždy objavuje ako neuhradená suma. Dôležité je, že v zostave Úhrady pohľadávok je vynulovaná úhrada a aj v zozname podľa obchodných partnerov. Škoda, že tento problém nevedia Oberoňáci doriešiť.
0 0
veronika 123 veronika 123

veronika 123 je offline (nepripojený) veronika 123

Dobrý, potrebovala by som odsúhlasiť správnosť nasledovného...- mám pôdu v nájme, prenajímateľ zaplatí daň z nehnuteľnosti ( ornej pôdy), vystaví mi FA za nájom ornej pôdy+ daň z nehnuteľnosti. FA v Jú nasledovne rozdelím - nájom :VOZD... a daň z nehnuteľnosti: VNZD. Vopred ďakujem
0 0
veronika 123 veronika 123

veronika 123 je offline (nepripojený) veronika 123

Ahojte, keďže sa blíži čas poľnohospodárskych prác, potrebovala by som poradiť...poskytujeme služby obilnými kombajnami (žatevné práce), pre českého odberateľa...jedná sa teda o službu na nehnuteľnosti v ČR platcovi DPH podľa §16 ,tak táto služba do priznania DPH nejde a ani do súhrnného výkazu ? Bude to takto správne? Ďakujem
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

m_chmurova Pozri príspevok
Ahojte, mám s tým tiež problém. Písala som aj na podporu, napísali že mám KR zúčtovať ručne v denníku. Ak som zaúčtovala, tak sa mi znížila aj hodnota pohľadávky v cudzej mene čo nie je správne. Ako si to vyriešila Ty Danielam? Budem vďačná za radu, nechávala som to tak,mám odklad no termín sa blíži..... ďakujem
Nevyriešila som to nijako....tiež som dostala takú istú radu ako ty a nie je to dobre. a tiež stále neviem ako to zlikvidovať
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
a ako si zadavala kurzovy rozdiel?
v denniku internym dokladom napr. 311/663 vyberies pohladavku ku ktorej ides účtovat kurzovy zisk a zadavas len v eurach . v cudzej mene ostane pohladavka nezmenena.

nasledne aj po vykonani uct. zavierky v pociatocnom stave dalsieho roka je stav pohladavok v cudzej mene nezmeneny

mne vsetko sedi v hlavnej knihe len tlacovy vystup saldokonto mi nesedi, pretoze mi tam nevzalo pociatocne stavy...
a okrem salda nesedí ani výstup otvorené pohľadávky resp.záväzky k dátumu
0 0
JankaV JankaV

JankaV je offline (nepripojený) JankaV

Ahoj, rozmýšľam nad takou vecou, že keď zadávam doklad v cudzej mene, tak mi automaticky natiahne kurz. Ani ho nekontrolujem ani nepozerám. Beriem to ako samozrejmé nastavenie programu a teda netreba s a tým vôbec zaoberať. Prosím vás, aj vy to tak robíte?
)Dakujem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

JankaV Pozri príspevok
Ahoj, rozmýšľam nad takou vecou, že keď zadávam doklad v cudzej mene, tak mi automaticky natiahne kurz. Ani ho nekontrolujem ani nepozerám. Beriem to ako samozrejmé nastavenie programu a teda netreba s a tým vôbec zaoberať. Prosím vás, aj vy to tak robíte?
)Dakujem
JA si to vždy pre istotu kontrolujem, ale vždy tahalo a prepacitavalo sumu spravne v uctovnom denniku, aj v knihe pohladavok, zavazkov...
no ako uz vyssei bolo spomenute netaha vzdy spravne kurz niektorych mien do evidencie DPH, a mne parkrat vypocitalo nespravne kurzovy rozdiel pri uhrade napr pohladavky alebo zavazku a opravovala som hu rucne... ale to len asi dvakrat...
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Prosím Vás mesačný prehlad-daňový úrad. Dávam exportovať a posielam elektronicky. Ale zistila som, že napríklad zamestnanca,ktorý je celý mesiac PN mi ho tam nenatiahne s nulovým hodnotami. Má byť uvedený v prehlade. Lebo ved ked dam export ja ho tam ručne dopísať neviem.poradíte niekto skúsený?dakujem.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Danielam Pozri príspevok
Prosím Vás mesačný prehlad-daňový úrad. Dávam exportovať a posielam elektronicky. Ale zistila som, že napríklad zamestnanca,ktorý je celý mesiac PN mi ho tam nenatiahne s nulovým hodnotami. Má byť uvedený v prehlade. Lebo ved ked dam export ja ho tam ručne dopísať neviem.poradíte niekto skúsený?dakujem.
Prosím Vás Oberoňaci poradíte niekto ???
0 0
dyjana1 dyjana1

dyjana1 je offline (nepripojený) dyjana1

v oberone si spravte export... vtiahnite ho do tlačiva cez e-dane a tú jednu na PN si tam len ručne zapíšte, znova to cez e-dane uložte do xml a môžete takto vypísané vtiahnuť na danové riaditeľstvo
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

dyjana1 Pozri príspevok
v oberone si spravte export... vtiahnite ho do tlačiva cez e-dane a tú jednu na PN si tam len ručne zapíšte, znova to cez e-dane uložte do xml a môžete takto vypísané vtiahnuť na danové riaditeľstvo
Ja posielam elektronicky cez EZU aplikáciu (nie cez e-dane) a tam to neviem dopísať...takže v mesačnom prehlade musia byť aj zamestnanci celý mesiac na PNke s nulovým príjmom? Treba podať dodatočné mesačné prehľady???
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Danielam Pozri príspevok
Ja posielam elektronicky cez EZU aplikáciu (nie cez e-dane) a tam to neviem dopísať...takže v mesačnom prehlade musia byť aj zamestnanci celý mesiac na PNke s nulovým príjmom? Treba podať dodatočné mesačné prehľady???
Prosím niekto.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Danielam Pozri príspevok
Ja posielam elektronicky cez EZU aplikáciu (nie cez e-dane) a tam to neviem dopísať...takže v mesačnom prehlade musia byť aj zamestnanci celý mesiac na PNke s nulovým príjmom? Treba podať dodatočné mesačné prehľady???
pozrela som si poučenie Prehľadu:
Tretia strana tlačiva obsahuje špecifikáciu príjmov, zrazených preddavkov na daň a poistného na verejné zdravotné poistenie, poistného na sociálne poistenie, poistného na sociálne zabezpečenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu alebo poistného a príspevkov na zahraničné poistenie rovnakého druhu podľa jednotlivých zamestnancov, ktorým zamestnávateľ vyplatil za vykazovaný kalendárny mesiac zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti.

Ak je zamestnanec celý mesiac PN, zamestnávateľ mu nevyplatil žiadne príjmy, tak sa do Prehľadu neuvádza. Aspoň ja som to pochopila takto.
1 0
veronika 123 veronika 123

veronika 123 je offline (nepripojený) veronika 123

Prosím Vás kde v OBERONE V JÚ nájdem knihu sociálneho fondu.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

veronika 123 Pozri príspevok
Prosím Vás kde v OBERONE V JÚ nájdem knihu sociálneho fondu.
hore na liste, ikonka tlaciaren, vyskoci oknickotlacove vystupy, 5 zdola je kniha socialneho fondu
1 0
veronika 123 veronika 123

veronika 123 je offline (nepripojený) veronika 123

A ako sa do nej zapisuje , či cez peňažný denník?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

ano cez penazny dennik

pri predkontaciach je moznost výberu
v penaznom denniku zapisat do stlpca:
- vydavok ovplyvnujuci zaklad dane - sociálny fond
- prijem neovplyvnujuci zaklad dane - sociálny fond (tvorba)
- vydavok neovplyvnujuci zaklad dane - socialny fond (čerpanie)

pouzitim tychto nastaveni v predkontacich sa vam ich nasledne uctovanie v penaznom denniku premietne v knihe socialneho fondu
0 0
veronika 123 veronika 123

veronika 123 je offline (nepripojený) veronika 123

Prepáčte , že sa takto pýtam , ale ešte som to nerobila...to znamená , že každý mesiac zo mzdy si odvediem na účet ale bo do pokladne 0,60% t.j. PNZD - SF (tvorba), potom zamestnávateľ použije prostriedky zo SF napr. na nákup pitného režimu, doklad o nákupe bude zaúčtovaný VNZD - SF (čerpanie) a následne aj VOZD - SF ? A ako je to keď chce zamestnávateľ použiť prostriedky zo SF na nákup stravných lístkov, prostriedky zo SF sa použijú na celú výšku úhrady stravných lístkov alebo iba na 45% pre zamestnanca ? A ešte jedna otázočka , čo robiť , keď účtovníčka predo mnou neviedla SF , čo s tým teraz ? Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
veronika 123 Pozri príspevok
Prepáčte , že sa takto pýtam , ale ešte som to nerobila...to znamená , že každý mesiac zo mzdy si odvediem na účet ale bo do pokladne 0,60% t.j. PNZD - SF (tvorba), potom zamestnávateľ použije prostriedky zo SF napr. na nákup pitného režimu, doklad o nákupe bude zaúčtovaný VNZD - SF (čerpanie) a následne aj VOZD - SF ? A ako je to keď chce zamestnávateľ použiť prostriedky zo SF na nákup stravných lístkov, prostriedky zo SF sa použijú na celú výšku úhrady stravných lístkov alebo iba na 45% pre zamestnanca ?Nemyslím si, že vytvoríš sumu SF v takej výške , ako by si potrebovala na SL, keďže som pochopila, že ho začínaš tvoriť teraz. A ešte jedna otázočka , čo robiť , keď účtovníčka predo mnou neviedla SF , čo s tým teraz ? Pre tento rok nevidím problém povinný prídel z HM zaúčtovať do Knihy SF už od januára. Ďakujem
odpovede v texte citácie.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ešte niečo: SF už nemusíš tvoriť na zvláštnom účte ( prípadne podúčte) v peňažnom ústave. Vytvoríš si pokladňu SF a tam kumuluješ povinný prídel a vydávaš z neho na :
- na stravovanie nad rozsah Zákonníka práce
- na dopravu do zamestnania a späť
- na služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily
- na účasť na kultúrnych a športových podujatiach- zdravotnú starostlivosť
- sociálnu výpomoc a pôžičky- doplnkové dôchodkové sporenie, okrem príspevku, ktorý je zamestnávateľ povinný platiť podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom sporení
- a na ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať