Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ninna Pozri príspevok
  • Bol implementovaný nový vzor tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov (pre poukázanie 2% dane).
  • Bol implementovaný nový súhrnný tlačový výstup Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov.
  • Bol implementovaný nový tlačový výstup Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov (tlačivo) vo formáte PDF pre jednotlivé zdravotné poisťovne. Tlačový výstup načíta vždy len dvoch zamestnancov z dôvodu veľkého rozsahu strán tlačiva.
    V ktorej časti mám hľadať výkaz ročny do zdravotiek? Asi som slepá? či?
Subor - Exportovať údaje - "Zdravotná poisťovna - Ročný výkaz poistného"
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja mám trošku problém s Ročným zúčtovaním dane. Spracovávam mzdu za 01/2012 a dávam vyrobiť ročné zúčtovanie. To mi hned vyhodí takúto hlášku (vid obrázok). Vobec neviem odkial tuto cestu ťahá, nikde som nenašla že by sa to nastavovalo. Ja mám oberon nainštalovaný v C:Program Files....


Ked to odignorujem a dám aj tak zobraziť tlačivo, tak zobrazí ale prázdne. Co by nebol až taký problem, keby som si tam mohla všetky údaje vpisať sama. Napríklad riadok "základ dane" je šedý a neda sa editovať, takže si ot nemôžem ani ručne vyplniť.

Skapem tu už z toho.... Nervyyyyyyyyyyyyyyyy. Nič nefunguje. Prosim poradte kto ste to už robili v nových verziach.
oberon.jpg  
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Neviem ti poradiť čo to robí, ale dnes som robila a všetko mi šlo OK. Možno skús reštart alebo hodinu prestávky fakt niekedy za to môže asi počítač.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Uz to skusam tyzden

Rozmyslam ci nemoze mať problém podla typu pracovného pomeru. Zo všetkých klientov iba jeden ma 1 zamestnanca na TPP. Ten jediný mi ide spraviť. Ostatní su vzdy bud štatutár s odmenou, dohodár a podobne. Pri tých mi nejde.

Skusala si aj rozne typy pracovných pomerov?
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Máš pravdu, pri dohodároch mi to ide presne tak ako píšeš. Asi treba počkať, kým sa chlapci zorientujú. No čo už.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zatiaľ som robila iba TPP + "D" - išlo v poriadku. Je pravda, že som ich spracovávala pred stiahnutím novej verzie.
Zuzka na ktorej verzii robíš teraz, keď to blbne?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Február 2012. Zo dňa 15.02.2012

Vidim ze maju na webe aj 17.02.2012. Je pravda ze toho TPP som robila na starej verzii. Teraz ostatnych som isla na tejto novej... idem skusit tu 17.02.2012
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

IvetaH Pozri príspevok
Máš pravdu, pri dohodároch mi to ide presne tak ako píšeš. Asi treba počkať, kým sa chlapci zorientujú. No čo už.
Ide ti to dobre, či ti to hádze tu error hlasku ako mne? Som nepochopila... prepac, uz mi vypina hlava
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Robím v najnovšej verzii a dáva hlášku nesprávna cesta alebo čo. Zbytok šedé.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Idem skúsiť urobiť RZD nejakému dohodárovi vo verzii Február SP1 a napíšem či to blbne aj mne.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Ani reštart nepomáha.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tak predsa je to tym zaradením.

Skusila som iba tak prehodiť dohodara na "Pracovný pomer podla pracovnej zmluvy" a už to ide v pohode. takisto som "spoločník - pravidelná odmena" zmenila na "prac.pomer podľa PZ" a ide to ok.

Takže iba pri TPP je možné urobiť RZD. V iných pracovných pomeroch NIE !
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

IvetaH Pozri príspevok
Robím v najnovšej verzii a dáva hlášku nesprávna cesta alebo čo. Zbytok šedé.
Vo verzii 15.02.2012 mi dávalo tu hlášku. Teraz som dala verziu 17.02.2012 a už tú hlášku nehádze ale RZD aj tak nespraví pri dohodároch a iných ako TPP. Vid moj prispevok vyššie
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tak mne tam pre zmenu nenačíta úhrn miezd, ale keď vyrolujem doplňujúce údaje, tak mi ponúka odmenu od úplného začiatku vzťahu na dohodu.
To si mám akože sama rátať ??????
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ano... veľa šťastia. už som začala

Len taká otázka... RZD sa nedá podať nijako elektronicky?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dnes som sa dohodla v Oberone, že im napíšem všetky nedostatky do mailu , ktoré som doteraz zistila: Ak chcete napíšte čo ste zistili pridám to tam.

Ja som zistila :
- RZD - nesprávne údaje v jednotlivých riadkoch
- ZamPr - ťahá ju do RH aj u "čistého" dohodára - čo je totálna blbosť
- RH - nenačíta dohodárov , ktorí nemali uplatnenú NČZD
- MV do ZP - nenačíta TPP celý mesiac PN ( musí byť zahrnutý vo výkaze s nulovým VZ)
- Mes. prehľad na DÚ - ak je TPP celý mesiac PN - takisto ho nenačíta do zoznamu.
- Mes. prehľad na DÚ - v prípade jediného zam- ca na TPP (celý mesiac PN ) hlási chybu pri vytvorení mes. výkazu, vôbec ho nevytvorí . Dá sa to obísť "Fintou Fňu"
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zk24 Pozri príspevok
Ano... veľa šťastia. už som začala

Len taká otázka... RZD sa nedá podať nijako elektronicky?
Teraz nerozumiem Zuzka, kde chceš elektronicky posielať RZD ???
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Za 11. mesiac má dohodár 5 príjmov - jasné, že 4 príjmy sú jeho kolegov. Mňa asi picne
Navyše som si stiahnutím Krosáckeho programu na vypĺňanie DP, vymazala nejaké súbory v Oberone. No situácia na zvieraciu kazajku, kolabs a čo ja viem čo ešte. Nech idú všetci do ríma. A ten Rím, je schválne s malým "r".
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
No nechápem, prečo je pri RZD, možnosť exportu do el. tlačiva DzPFO Typ A , do programu "eDane" vo formáte XML.
Veď RZD je riadnym DP a údaj z neho sa nemá čo exportovať do daňových tlačív typu A. Jedine pri DDP.

TO ZAS ČO JE ZA HALUZ ????????
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja tu 3,14-čujem už asi tri hodiny kvôli tomu RZD. Musim to robiť všetko ručne. Vytlačiť si potvrenie o príjme každého a robiť ručne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať