Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Ninna Pozri príspevok
akú máte verziu programu?
Mám verziu Február SP2. Skúste mi s tým poradiť
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý večer, poprosím ešte jednu radu , keď si dám vytlačiť ročný výkaz poistného tak mi do sekcie Údaje o preddavkoch - kde sa vypisuje počet prihlásených zamestnancov, nevypíše vôbec nič, firma má iba jedného zamestnanca, tak by to tam malo byť uvedené? Ani ručne sa to nedá vpísať. ďakujem
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Danielam Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť čo robím nesprávne? Otvorila som si mzdy za december 2011 lebo tam mám zle PNkárov (dní). Zamestnanec je celý mesiac PN - je to už pokračovanie po 10 dňoch postupujem takto. Nahodím mzdu 0€ potom idem na nemocenské dávky tam dám druh dávky nemocenské uvediem obdobie od 1.12.-31.12.2011 typ uvediem pokračovanie, doklad dám číslo PNky, druh kategórie dám O - PN, MD, OČR o potvrdím ok a dám presunúť k spracovaným. Idem si vytlačiť výkaz do zdravotnej poisťovne a tento zamestnanec nie je vobec zahrnutý vo výkaze. Prečo?čo robím zle????poradte niekto.ako ho mám dostať do mesačného výkazu s počtom dní 0 a s vym.zakl.0. Mažem nahadzujem nanavo a stále zle.
Skúste ísť až do predchádzajuceho mesiaca. Alebo zavolajte podporu online OBERON, pomoc prejde na Vašom počítači s Vami mesiace v ktorych máte problém. drzim palceky...
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Ninna Pozri príspevok
Skúste ísť až do predchádzajuceho mesiaca. Alebo zavolajte podporu online OBERON, pomoc prejde na Vašom počítači s Vami mesiace v ktorych máte problém. drzim palceky...
ďakujem idem skúsiť tu pomoc.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Danielam, skúsila si volať ?
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

[QUOTE=Melnick;1995994]Danielam, skúsila si volať ?[/QUO
Kolegyňa volala ale že až zajtra aby..... (ja som PN a mala som dnes veľa behačiek po doktoroch). tak hned ráno to beriem do vlastných rúk a dám vedeť.Dnes dali zase novú verziu ale ved ani ta nie je dobrá.Ale zaujímavé že som nič nenastavovala a január 2012 mám dobre.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zajtra ráno - nová verzia - super, aj s možnosťou upravovať riadky, pred odoslaním do ZP. Doteraz sa riadky prílohy nedali upravovať.
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
...no tak to sa teším, že sa bude dať opravovať. ...ale malo to byť už dávno...
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Melnick Pozri príspevok
Zajtra ráno - nová verzia - super, aj s možnosťou upravovať riadky, pred odoslaním do ZP. Doteraz sa riadky prílohy nedali upravovať.
Mne sa dali a daju riadky do ZP upravovať (ak dobre chápem MV) mám tam, že nový- oprava- vymazať. Alebo som niekde inde?
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Danielam, áno v mesačných sa dajú upravovať riadky, ale v tom ročnom sa nedajú. ale má to byť tak ako v mesačnom, že budeme môcť do toho vstúpiť a opraviť kde je chyba.
3 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Dievčence takže mesačné výkazy už sú v poriadku o chybe /celý mesiac PN a ťahalo do prílohy plný počet dní alebo zamestnanca nepotiahlo vobec) asi vedeli a v poslednej verzii je opravená. Nechce sa mi veriť že by som to mala len ja zle...skúste si pozreť výkazy do ZP za obdobie 2011 (neboli zle všetky mesiace).
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Danielam ja si kontrolujem v odoslanej dávke - otvorím ju poopravujem a potom odošlem. Ja viem, že je to choré, ale ja už neverím ničomu a všetko kontrolujem. Máš pravdu, že v decembri to bolo tiež zle.
Naposledy upravil Melnick : 04.03.12 at 21:11 Dôvod: doplnené chýbajúce slovo - blbne mi net stále
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Melnick Pozri príspevok
Danielam ja si kontrolujem v odoslanej dávke - otvorím ju poopravujem a potom odošlem. Ja viem, že je to choré, ale ja už neverím ničomu a všetko kontrolujem. Máš pravdu, že v decembri to bolo tiež zle.
No teraz si budem všetko kontrolovať už aj ja pre istotu
Ešte mám ale jeden problém s kurzovými rozdielmi. Na konci roka som si prepočítala neuhradené pohľadávky k 31.12. a zaučtovala tým spôsobom, že som sa nastavila na danú faktúru a dala zaučtovať (nie uhradiť) kurzový rozdiel aký mal byť (tisíc krát odkontrolované matematicky) a teraz mám s tým problém, že vlastné ked vyhodím saldo tak mi to tam dáva rozdiel a je to presne ta suma ktorá bola nahodená na konci roka pri prepočte. Tento rozdiel dáva len v salde inak ked tlačím otvorené pohľadávky k.... tak tam je to vysporiadané - nechápem kde robím chybu. Majka, s týmto náhodou nemáš nejaké skúsenosti....
A ďalej ročné hlásenie stále nie je dobré!!! ťahá mi tam nejakú zrážkovú daň, ktorú som nikdy nikomu nezrazila...a ani v prílohe podľa zamestnancov ju nemám nikde....zase mesiac po mesiaci odkontrolované pásky atd....dovolím si povedať že určite tam majú chybu...máte s tým tiež niekto problém???
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
1) - Dani, tie kurzové rozdiely v akom účte riešiš ? v JÚ, alebo PÚ ?
2) - Nemala si v Q.prehľade za I. Q. uvedenú zrážkovú daň z decembra? Tú tam totiž musíš mať, ak si ju v decembri zrážala.
3) - Picnúť ma ide. Mesačný prehľad za február na DÚ je totožný s prehľadom za január - chyba. Zajtra si zasa idem pokecať s OBERON -ákmi
Budú mať radosť, už to vidím
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Melnick Pozri príspevok
1) - Dani, tie kurzové rozdiely v akom účte riešiš ? v JÚ, alebo PÚ ?
2) - Nemala si v Q.prehľade za I. Q. uvedenú zrážkovú daň z decembra? Tú tam totiž musíš mať, ak si ju v decembri zrážala.
3) - Picnúť ma ide. Mesačný prehľad za február na DÚ je totožný s prehľadom za január - chyba. Zajtra si zasa idem pokecať s OBERON -ákmi
Budú mať radosť, už to vidím
mala by si im volat na ucet volaneho (ani neviem ci to este existuje )
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
To už asi neexistuje. Ja mám volanie do bezvedomia a už len to mi chýba, aby som upadla do bezvedomia, kvôli volaniu s nimi.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Melnick Pozri príspevok
1) - Dani, tie kurzové rozdiely v akom účte riešiš ? v JÚ, alebo PÚ ?
2) - Nemala si v Q.prehľade za I. Q. uvedenú zrážkovú daň z decembra? Tú tam totiž musíš mať, ak si ju v decembri zrážala.
3) - Picnúť ma ide. Mesačný prehľad za február na DÚ je totožný s prehľadom za január - chyba. Zajtra si zasa idem pokecať s OBERON -ákmi
Budú mať radosť, už to vidím
Ide o kurzové rozdiely v PU...fakt som už z toho na nervy...stále mi to zostáva v salde.
Nie nemala som z decembra zrážkovú daň ako prvé som to kontrolovala...
A teraz som dokončila vyplaty za 2/2012 idem sa pozreť na prehľad.....
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Mne to kedysi tiez tak robilo, tak som kurzove rozdiely dala ako uhradu a nie ako zauctovanie.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Jana1303 Pozri príspevok
...tuzemský dobropis = neustále pretrváva problém pri typ DPH, nezaraďuje ho do r. 28........
uz funguje riadok 28...
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

EPk Pozri príspevok
Mne to kedysi tiez tak robilo, tak som kurzove rozdiely dala ako uhradu a nie ako zauctovanie.
Ak to dám ako úhradu zase mi to vyhodí ako neuhradenú faktúru a potiahne do zostavy otvorené pohľadávky k 31.12.2011. Nemáte už nikto tento problém???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať