Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 21:34
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dana1 Pozri príspevok
Zdravím,
nerobí to problém, iba ak sú uhradené záväzky (alebo pohľadávky) z roku 2011 v roku 2012, tak tie mi potom nezahrnie do knihy záväzkov (pohľadávok) k 31.12.2011. preto ja si prv vytláčam knihy záväzkov a pohľadávok a potom účtujem v ďalšom roku.
Dievčatá, ak si budete KZ a KP tlačiť cez :
- tlač
- otvorené záväzky/pohľadávky k dátumu 31.12.2011( prípadne iný dátum podľa potreby)
nemusíte nič upravovať, nič mazať. Ostanú Vám tam záväzky/ pohľadávky, ktoré neboli k 31.12. uhradené a súhlasiť Vám to bude aj s VoMaZ.

: ak náhodou tento príspevok prejde, vedzte, že ho odosielam minimálne dvadsiaty raz a stále ma to z Porady vyhodí.
Naposledy upravil Melnick : 18.03.12 at 21:30
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

K mojej otázke 141 Danielam:
Nevedela som ako to spraviť tak som to zaučtovala do výnosov aby som vyrovnala 311 (kedže som kurzovú stratu na konci roku 2010 naučtovala 563/311) inak mi to nešlo teraz opraviť ako do tržieb -takto mam dobre aj obraty na účtoch ....dúfam že to nie je chyba velká...
No ale teraz by som niekoho šikovného poprosila nech by mi po lopate povedal ako technicky naučtujem v oberone kurzový rozdiel u pohľadávky k 31.12.2011???? (pri bežnej úhrade nemám problém so zaučtovaním kurzového rozdielu)
Oberoňáci poradte mi prosím niekto
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

pohladavky som sice nerobila ale pri zavazkoch si uctujem v knihe zavazkov uhrada int dokladom a bude teda 563/321 alebo 321/663...
dalsi rok mam potom v pociatocnych stavoch oceneny zavazok kurzom k 31.12. mne to takto vzdy islo a sedelo mi to...

pri pohladavkach prepokladam teda analogicky...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Dana1 Pozri príspevok
... neviem, možno to len neviem nastaviť ten správny tlačový výstup, ale skúšala som všelijako a nič, nakoniec som zrušila úhrady v novom roku, vytlačila knihu záväzkov a znova naúčtovala... aby to sedelo s výkazom MaZ

s tymto mam aj ja problem... ked uz uctujem dalsi rok a zabudnem si vytlacit KP a KZ...

chcela by som vytlacit napr knihu pohladavok - vsetky pohladavka a aby tam boli aj datumy uhrad v danom roku a tie ktore neboli v danom roku uhradene nech je ostava uhradit.. tiez tento tlacovy vystup neviem nasjt ak mam uz uhrady pohladavok v nasledujucom obdobi...
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
pohladavky som sice nerobila ale pri zavazkoch si uctujem v knihe zavazkov uhrada int dokladom a bude teda 563/321 alebo 321/663...
dalsi rok mam potom v pociatocnych stavoch oceneny zavazok kurzom k 31.12. mne to takto vzdy islo a sedelo mi to...

pri pohladavkach prepokladam teda analogicky...
no a mne to práve neocenilo pohľadávku....neviem prečo kde je chyba....teoreticky mi to je jasné ...ale neviem to urobiť do softu....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Sarlotka Pozri príspevok
s tymto mam aj ja problem... ked uz uctujem dalsi rok a zabudnem si vytlacit KP a KZ...

chcela by som vytlacit napr knihu pohladavok - vsetky pohladavka a aby tam boli aj datumy uhrad v danom roku a tie ktore neboli v danom roku uhradene nech je ostava uhradit.. tiez tento tlacovy vystup neviem nasjt ak mam uz uhrady pohladavok v nasledujucom obdobi...
Šarlotka, robím to tak roky a funguje to. Skúšala som aj teraz a takisto je to dobre. Faktúry uhradené v r.2012 mi do KZ nezahrnie ak postupujem podľa pokynov v mojom príspevku vyššie.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
pohladavky som sice nerobila ale pri zavazkoch si uctujem v knihe zavazkov uhrada int dokladom a bude teda 563/321 alebo 321/663...
dalsi rok mam potom v pociatocnych stavoch oceneny zavazok kurzom k 31.12. mne to takto vzdy islo a sedelo mi to...

pri pohladavkach prepokladam teda analogicky...
Sarlotka a mohla by si mi prosím ťa povedať ako postupuješ presne lebo niekde tu chybu robiť musím!!!
Idem do knihy faktúr, nastavím sa na danú faktúru a postupujem zaučtovať cez ID k 31.12.2011, kurz potiahne same a
ja dám predkontáciu napr. vzniká mi kurzová strata vo výške 5e tak 563/311 hore si ešte odkliknem mena eur už som z toho na nervy. robiš to inak????....bola by som ti moc vďačná....
Naposledy upravil Danielam : 19.03.12 at 10:45
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Melnick Pozri príspevok
Dievčatá, ak si budete KZ a KP tlačiť cez :
- tlač
- otvorené záväzky/pohľadávky k dátumu 31.12.2011( prípadne iný dátum podľa potreby)
nemusíte nič upravovať, nič mazať. Ostanú Vám tam záväzky/ pohľadávky, ktoré neboli k 31.12. uhradené a súhlasiť Vám to bude aj s VoMaZ.

: ak náhodou tento príspevok prejde, vedzte, že ho odosielam minimálne dvadsiaty raz a stále ma to z Porady vyhodí.
takto to ide ale ja chcem mat celu knihu pohladavok v tomto tlacovom vystupe budu len neuhradene... ja by som chcela cely zoznam pohladavok aj s datumami uhrad ale tie ktore su 31.12.daneho roka neuhradene nech su neuhradene...
neviem ci pisem zrozumitelne...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Danielam Pozri príspevok
Sarlotka a mohla by si mi prosím ťa povedať ako postupuješ presne lebo niekde tu chybu robiť musím!!!
Idem do knihy faktúr, nastavím sa na danú faktúru a postupujem zaučtovať cez ID k 31.12.2011, kurz potiahne same a
ja dám predkontáciu napr. vzniká mi kurzová strata vo výške 5e tak 563/311 hore si ešte odkliknem mena eur už som z toho na nervy. robiš to inak????....bola by som ti moc vďačná....
ja to robim asi viac tak manualne, ako som spominala mam len zavazky v cudzej mene
idem do knihy zavazkov
nastavim sa na dany zavazok
moznosti uhrada
vyberiem predkontaciu napr 563/321 tuto prekontaciu mam tiez v Eur
hore nastavim eur
napisem len sumu vypocitanu napr kurz. strata 50 eur
nasledne ok

mozno sa to da aj nejako viacej automaticky ale ja to robim skor takto manualne...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Sarlotka Pozri príspevok
takto to ide ale ja chcem mat celu knihu pohladavok v tomto tlacovom vystupe budu len neuhradene... ja by som chcela cely zoznam pohladavok aj s datumami uhrad ale tie ktore su 31.12.daneho roka neuhradene nech su neuhradene...
neviem ci pisem zrozumitelne...
Šarlotka - tlačíš napr. "Kniha pohľadávok - obdobie " a dáš rozhranie dátumov aké chceš, trebárs aj od začiatku podnikania . Tam máš potom faktúry uhradené, neuhradené, či sú uhradené bankou, alebo hotovosťou. Máš tam proste všetko, ako má byť.
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
ja to robim asi viac tak manualne, ako som spominala mam len zavazky v cudzej mene
idem do knihy zavazkov
nastavim sa na dany zavazok
moznosti uhrada
vyberiem predkontaciu napr 563/321 tuto prekontaciu mam tiez v Eur
hore nastavim eur
napisem len sumu vypocitanu napr kurz. strata 50 eur
nasledne ok

mozno sa to da aj nejako viacej automaticky ale ja to robim skor takto manualne...
ano Šarlotka ja to robím presne tak ako ty...daj tlačiť otvorené zäväzky k 31.12.2011 bude to dobre tak ako to má byť...ale po úhrade daného záväzku si vytlač saldo na dodavateľa a tam bude rozdiel o ten kurzový rozdiel ...vyskúšaj to prosím ťa a napíš či to máš aj ty v salde...a inak moc ti ďakujem za ochotu
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Melnick Pozri príspevok
Šarlotka - tlačíš napr. "Kniha pohľadávok - obdobie " a dáš rozhranie dátumov aké chceš, trebárs aj od začiatku podnikania . Tam máš potom faktúry uhradené, neuhradené, či sú uhradené bankou, alebo hotovosťou. Máš tam proste všetko, ako má byť.
jeeej to je parada.. som najskor asi nepochopila ... super ano presne toto som potrebovala ... juchuchuu
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Danielam Pozri príspevok
ano Šarlotka ja to robím presne tak ako ty...daj tlačiť otvorené zäväzky k 31.12.2011 bude to dobre tak ako to má byť...ale po úhrade daného záväzku si vytlač saldo na dodavateľa a tam bude rozdiel o ten kurzový rozdiel ...vyskúšaj to prosím ťa a napíš či to máš aj ty v salde...a inak moc ti ďakujem za ochotu
ja nerozumiem co mam skusit?

ja ked to takto robim mam spravnu hodnotu zavazku v cudzej mene v eur k 31.12.
po vykonani zaverky aj v pociatocnych stavoch mam jednotlive zavazky spravne vykazane v cudzej mene aj v eur ... ked nasledne robim uhrady automaticky mi pocita kurzovy rozdiel k oceneniu k pociatocnemu stavu - teda zavazok oceneny kurzom 31.12.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
ja nerozumiem co mam skusit?

ja ked to takto robim mam spravnu hodnotu zavazku v cudzej mene v eur k 31.12.
po vykonani zaverky aj v pociatocnych stavoch mam jednotlive zavazky spravne vykazane v cudzej mene aj v eur ... ked nasledne robim uhrady automaticky mi pocita kurzovy rozdiel k oceneniu k pociatocnemu stavu - teda zavazok oceneny kurzom 31.12.
len som chcela že aby si vyskúšala dať vytlačiť saldo u nejakého dodávateľa EU, kde si to takto oceňovala či to saldo budeš mať nulové len to chcem vedeť a dík za trpezlivosť
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

Re: OBERON od 1.1.2012

Ja mám nastavené neplatca DPH.
pri zadávaní dodávateľskej faktúry treba dať typ DPH - Daň platená príjemcom podľa §69 a §49 ods.2b....

len potom v dnihe DPH bude daň aj na vstupe aj na výstupe. ten vstup treba ručne dať preč. aby daň zostala iba v riadku 11 a 12 daňového priznania.

nie je tam taká možnosť aby bolo možné vybrať len samotný typ DPH pre tieto registrované osoby...


túto variantu som tiež skúšala, ak mám nastavené neplatca, tak v evidencii DPH, nevidím nič, dala som si platcu.... len som si myslela, že by tam mal byť typ aj pre tieto osoby, čo nie sú platcami dph, ale v určitých prípadoch sú povinný platiť, no nič, pomôžem si mazaním
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Danielam Pozri príspevok
len som chcela že aby si vyskúšala dať vytlačiť saldo u nejakého dodávateľa EU, kde si to takto oceňovala či to saldo budeš mať nulové len to chcem vedeť a dík za trpezlivosť
a ako si mam dat vytlacit to saldo? a kde ma byt to saldo nulove?
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Dobrý večer, prosím o radu, z nejakého dôvodu mi nesedí hospodársky výsledok v súvahe a vo výkaze ziskov a strát, je to podnikateľ ktorý začal svoju činnosť len v roku 2011, takže ten rozdiel nebude v účtovaní hospodárskeho výsledku z predchádzajúceho roku, ako som prečítala v príspevkoch na porade. Prosím poraďte, lebo som už z toho celkom zúfalá.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Sarlotka Pozri príspevok
a ako si mam dat vytlacit to saldo? a kde ma byt to saldo nulove?
Šarlotka v účtovnom denníku - tlač - v tlačových výstupoch si dáš že saldokonto a bude ti dávať ponuky daj že k 31.12.2011 a tam ti ponukne že vybrať dodávateľa a dáš tlačiť a tam vo výstupe uvidíš či ti to ukáže nulu alebo nejaký zostatok (mne ukazuje práve ten kurzový rozdiel) ale vyber dodávateľa EU u ktorého vieš že ho máš mať na nule uhradeného...prosím skús to....ešte chvílku maj so mnou strpenie chcem vedeť či len ja robím chybu alebo....moc dakujem
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

megyzah Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím o radu, z nejakého dôvodu mi nesedí hospodársky výsledok v súvahe a vo výkaze ziskov a strát, je to podnikateľ ktorý začal svoju činnosť len v roku 2011, takže ten rozdiel nebude v účtovaní hospodárskeho výsledku z predchádzajúceho roku, ako som prečítala v príspevkoch na porade. Prosím poraďte, lebo som už z toho celkom zúfalá.
Prosím poradíte mi? Robím účto v oberone
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Danielam Pozri príspevok
Šarlotka v účtovnom denníku - tlač - v tlačových výstupoch si dáš že saldokonto a bude ti dávať ponuky daj že k 31.12.2011 a tam ti ponukne že vybrať dodávateľa a dáš tlačiť a tam vo výstupe uvidíš či ti to ukáže nulu alebo nejaký zostatok (mne ukazuje práve ten kurzový rozdiel) ale vyber dodávateľa EU u ktorého vieš že ho máš mať na nule uhradeného...prosím skús to....ešte chvílku maj so mnou strpenie chcem vedeť či len ja robím chybu alebo....moc dakujem

no takto ja mam zavazky viacerych cudzich menach...
len v jednej mene ich nemam uhradene ku koncu roka... takze som k koncu roka uctovala o kurzovych rozdieloch..
tieto zavazky som mala aj v pociatocnom stave (je tam splatkovy kalendar takze sa budu splacat dlhsie) a neviem z akeho dovodu mi do saldokonta nedava pociatocny stav.. ale dala som to do excelu a doplnila pociatocne stavy a teraz mi to sedi... resp rozdiel je suma zavazkov v cudzej mene ocenena v Eur kurzom 31.12. 2011 (teda nesedi mi to o cent to kvoli zaokruhlovackam ...)
tych dodavatelov ktorych mam uhradenych tak tam mam rozdiel nula...
toto si myslela?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať