Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

buchač Pozri príspevok
...radšj si dal ...neriskuje

...aj večer si CHCE DAŤ ...ovšem , KEĎ DOSTANE - podľa nálady...
...možno AJ tú dózu vylíže ...
no vsak vecer si moze dat to z tej dozy a pre mna za mna nech vylize....ja pri tom nebudem.co oko nevidi ....no ale taketo dvojzmyselnosti,Jurko,dnes je popolcova streda!!!takze odo mna akurat to NIC.:-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky Pozri príspevok
no vsak vecer si moze dat to z tej dozy a pre mna za mna nech vylize....ja pri tom nebudem.co oko nevidi ....no ale taketo dvojzmyselnosti,Jurko,dnes je popolcova streda!!!takze odo mna akurat to NIC.:-)
...ja som len tie zvyšky rybiek mal na mysli ...

No a čo , že je Popolcová streda ???
Ja som ešte aj mäso jedol ...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Marína Pozri príspevok
Jožka, úžasný! A hneď na prvýkrát. Napíš, prosím, aké bolo zloženie. A ako ti chutil?
Ja som teraz s kváskom skúšala vypracované cesto dať na noc do chladničky. Cesto zredlo, tak ako u hydratovaných a aj keď som opálky poriadne pomúčila, predsa len sa mi jeden trochu "prilepil", čo je zrejmé aj z fotografie.
Evka odobrala som večer 2 lyžice kvásku do druhej misy, dosypala 100g múky T650 a teplú vodu, premiešala a nechala do rána prikryté utierkou na drese. Ráno som dohodila 200g T650 a vodu, soľ, trochu cukru. Nechala vykysnúť....a bol chlebík. Chlebík som robila v okrúhlej jánskej mise.
A Ty máš aké parádne nádoby na chlebík, a teraz už naozaj môžem tíško závidieť
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alabut Pozri príspevok
Ranajky - pomaranc, surove vajce, feferonova pasta, sol, ociankovy ekrazit. :-)
..

..alabut, ty had!som ťa ráno spomínala v kaviarni!...ten ociankový ekrazit- to je čo za vynález!..hádam nyje jeden na poprávku!..
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
+ 2 kg 3 kg - iba z čítania o tých pochúťkach, na ktorých si pochutnávate VY!!!!
Naposledy upravil Melnick : 18.02.13 at 16:09
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Anna123 Pozri príspevok
Segedínsky guľáš, môžem ho aj zamraziť - máte niekto skúsenosti, ešte som neskúšala zamraziť jedlá so smotanou. Ďakujem
...v pohode ....
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Anna123 Pozri príspevok
Segedínsky guľáš, môžem ho aj zamraziť - máte niekto skúsenosti, ešte som neskúšala zamraziť jedlá so smotanou. Ďakujem
dá sa, ale nie je to to pravé orechové. Lepšie dať do pohára a sterilizovať.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

alabut Pozri príspevok
...alabutka je taka sladka, kuwa, slniecko svieti, asi zabrdnem do slovenskej kuchyne a urobim tu potravinovu retaz na sladko. Fazulkova plievka, zemiakove pirohy s tvarohovou plnkou, mozno pomarancovy kolacik.
-no konečne si tu!
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Wagner - ďakujem za radu, aj som si prichystala nádobu, že odoberiem zo segedínu pred pridaním smotany, ale nahlasil sa syn s kolegami, tak už som nemala čo odložiť.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
katka 23 Pozri príspevok
zajtra si dáme ZS - cesnaková polievka s opraženým chlebom, bravčové soté v zemiakovej placke, šalát z kyslej kapusty
mňa inšpirovala tá zemiaková placka, tak som sa rozhodla že v sobotu pripravím na obed zemiakovú placku tzv.PIPINU -v placke zabalené sójové kocky s mexickou fazuľou /domáca výroba/ , navrch nastrúhaný syr s kečupom a rozmýšľam nad drožďovou polievkou dávno sme nemali
Kati ako robíš tie sójové kocky s tou mexickou fazuľou? To máš zavarené alebo to čerstvé vyrábaš? Ďakujem.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hore Nilom, dolu Nilom, dobre je mi s krokodilom, z Nilu sa mu nechce het, zije v nom uz mnoho liet. ... No, niekomu uz nestaci ani matka Zem, jeho duch s plnym pudilarom sa tlaci do materialneho Vesmiru. Ja ostavam na Zemi pri nasom potoku, s divymi kacicami a co uvarit, by alabutke sil dodalo? Opat zabludim do kuchyne nasich skromnych starych materi ... kapustnice by mi bodlo, a uz mi klokoce jogurt i acidko, mozno aj daky kolozvar stihnem na rebra navesat. :-)

Do taktu mi bude spievat toto kuriatko ... ze si tie deti neuzivaju, ved detstvo maju iba jedno:
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Anik Pozri príspevok
guľášová polievka, lángoše manžel so slivkovým lekvárom a pr. cukrom , ja s dcérou klasika, cesnak, nastrúhaný syr a tatarka
tak toto som ešte nepočula langoše na tento spôsob

ale zasa - mal môj synáčik obdobie keď jedol hranolky s jahodovým džemom
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Uz to zo mna vyliezlo. Ale neviem, co zabralo, ci doobednajsi spanok, ci jogurt s medom a skoricou, ci poriadne vyvetranie. Uz sa pecie kolozvarska, ktoru som mal naplanovanu vcera, zajtra sa idem okupat do nasho potoka s kacicami. Mam dvojtyzdnovu absenciu, asi toto bude pricina. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tu je vela sikovnych bab. Chcem vas poprosit o informaciu: Ako meliete papriku na korenie? Nejde mi do hlavy ako je kupovana paprika jemne zomleta a ako ziskavaju madari peknu cervenu farbu mletej papriky? Morim sa mixerom, mlyncekom na mak, najlepsia vychadza z nadoby na pesto, ale je to otrocina. :-)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

alabut Pozri príspevok
Tu je vela sikovnych bab. Chcem vas poprosit o informaciu: Ako meliete papriku na korenie? Nejde mi do hlavy ako je kupovana paprika jemne zomleta a ako ziskavaju madari peknu cervenu farbu mletej papriky? Morim sa mixerom, mlyncekom na mak, najlepsia vychadza z nadoby na pesto, ale je to otrocina. :-)
pridaj pekne červenú mletú tehlu a bude to, to pravé.......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Anik Pozri príspevok
bravčové mäsko na šampioňonoch na smotane
nokerle.
žltkové rezy a ešte 3 druhy zákuskov, mládež šla dnes na oslavu 70 dedka sexuálneho partnera mojej najmladšej dcéry, takže sme sa snažili aj keď Hanka Deganova by sa nám bola včera zišla doma s jej šikovnými rúčkami zvládli sme to
...jesus máriška ....

Normál som teraz takto ostal , po prvom prečítaní ...
Až keď som si poriadne prečítal a v duchu doplnil tie interpunkčné znamienka , tak veta dala ten správny výraz ....
Fujtajbl aj s tot lovenčina ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac

Anik Pozri príspevok
bravčové mäsko na šampioňonoch na smotane
nokerle.
žltkové rezy a ešte 3 druhy zákuskov, mládež šla dnes na oslavu 70 dedkasexuálneho partnera mojej najmladšej dcéry, takže sme sa snažili aj keď Hanka Deganova by sa nám bola včera zišla doma s jej šikovnými rúčkami zvládli sme to
Anik 2 Hours Ago #35695
a môžem vedieť čo si tam prečítal ?
...jedna čiaročka mi tam chýba ...aspoň si to myslím ...
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

buchač Pozri príspevok



...jedna čiaročka mi tam chýba ...aspoň si to myslím ...
som rada, že som Vás pobavila, máš pravdu
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dobre rano gazdinky ... vonku sychravo, slniecka nikde na obzore, opat ryby? Veruze ano, nadnes rybacina, rybie file s nejakym lahkym salatom, alabutka by neprezila bez hovadzej polievky a domacich kurkumovych rezancov, alabut si nieco vymysli z cottage, syreckov, suroveho vajca, feferonov, soli a cerstvej zelerovej vnate, co mu rasi v obyvaku. Nadajat sa bude srvatkou s mate a bylinkovym cajom, kava vypita, alabutka obligatnu cigu uz vyfajcila, celkom pekne ten den zacina. Prijemnu nedelu. :-)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

alabut Pozri príspevok
Tu je vela sikovnych bab. Chcem vas poprosit o informaciu: Ako meliete papriku na korenie? Nejde mi do hlavy ako je kupovana paprika jemne zomleta a ako ziskavaju madari peknu cervenu farbu mletej papriky? Morim sa mixerom, mlyncekom na mak, najlepsia vychadza z nadoby na pesto, ale je to otrocina. :-)
Keď som ešte mala chalupu so záhradou, tak sme nemali toľko papriky, ale zasa sme sa na Záhorí topili v hríboch. Tak si myslím či by ti nepomohla moja rada aj keď ju nemám odskúšanú na paprike ale na hríboch:
hríby museli byť veľmi suché, až pri lámaní praskli a tak pred mletím som ich ešte vysušila v rúre. Potom som ich mlela na mlynčeku na kávu kde boli možnosti nadstaviť si mletie od 1 - 5 a teda som mlela na tom najjemnejšom. Zomleté som ešte preosiala na najjemnejšom sitku a zbytok zasa pomlela.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať