Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

srska Pozri príspevok
ja aj na onú - no tú - šak víš

ja som trdlo, ved som zabudla, že na aku na slivkovo smotanovu omačku ku kuraciemu masku
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kelova polievka
muz-spageti carbonara
ja-makove
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Králik na smotane, cestovina. Makové šúľance z tvarohového cesta.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

taiko Pozri príspevok
Ak si nachcipana, skus "zlaty caj". Zohrej mlieko (ak mas tak plnotucne a ak nie tak pridaj par kvapiek slnecnicoveho oleja), ak bude horuce, daj do neho kavovu lyzicku kurkumy, na spicku lyzicky mleteho cierneho korenia, polievkovu lyzicku, na drobno nasekaneho zazvoru a ak mas tak par gulieciek podrveneho kardamonu. Ten ale nie je podmienkou.
Vsetko spolu povar 2-3 minutky, oslad medom popijaj horuce.
PS: ten olej sa tam pridava kvoli kurkume, lebo blahodarne latky v nej sa rozpustaju v tuku
taiko, vďaka, vyskúšam..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky Pozri príspevok
dnes sme si vyrazili:
muz si dal svoje klasicke fadne jedlo ako vzdy-cordon blue s hranolkami
ja som vyuzila tyzden diviny a dala som si rezen s diviaka v lieskovoorieskovej panade,s brusnicovym lekvarom a opekanymi zemiakmi,bolo to fantastickeeeee.

no a kedze sme tam prisli vyhladovani,neskor popoludni,v zaludku len kustik chleba od ranajok,tak sme hodili aj dezert:
ja:gastanove pyre so slahackou
muz:nugatove knedle so slahackou a jahodovym pyre

nekomentujem aki sme odtial vysli a skoncili sme v posteli....
dnes uz nehrozi pojedanie nicoho,ani pri telke.len voda,voda a voda.....

zajtra sa tam chystame znova,kedze moj otec ma narodky,nasi dojdu tak si urobime vylet po Viedni,no ale dezert jednoznacne uz nehrozi,
musim ich vopred varovat,tie porcie su nenormalne.
osky Pozri príspevok
vcera mi ostalo ozaj len po dne vajicko z obalovania stareho chlebika,a v chladnicke ani nie za 2 dcl kysleho mliecka,no co s tym....
som clovek-setric,tak sa upiekli 4 palacinky :-)
uz sa to u nas stava pomalay pravidlom

dnes budu grilovane parky s horcicou a chlebom pre muza
ja si dam dusene siroke fazule s dusenou rybou a kuskom chleba
a dojeme polievku odvcera
....heheheheheehe......

Jeden deň hojno .....a ten druhý ...??? ......
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
osky Pozri príspevok
dnes sme si vyrazili:
muz si dal svoje klasicke fadne jedlo ako vzdy-cordon blue s hranolkami
ja som vyuzila tyzden diviny a dala som si rezen s diviaka v lieskovoorieskovej panade,s brusnicovym lekvarom a opekanymi zemiakmi,bolo to fantastickeeeee.

no a kedze sme tam prisli vyhladovani,neskor popoludni,v zaludku len kustik chleba od ranajok,tak sme hodili aj dezert:
ja:gastanove pyre so slahackou
muz:nugatove knedle so slahackou a jahodovym pyre
Nebuď tajnostkárka, daj tip, kde to bolo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac

osky Pozri príspevok
Buchi co sa ti nezda???
co ti parky alebo ryba nestacia?
NIČ !!!!
Nemôžem podpichnúť ??????

Na obed som si dal totiž 1/2 Viagry .........

Párky môžem a aj pravidelne si dávam ...
Ryba/y je tiež v mojom jedálničku ...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

iba polku?
a to si uz taky nazhaveny?
no dobre ze to viem,ako to ucinkuje.

ale Juraj,tvoj humor som uz po tych dakych mesiacoch konecne pochopila,takze kludne podpichuj.
ja viem ze si clovek s dobrym srdcom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky Pozri príspevok
iba polku?
a to si uz taky nazhaveny?
no dobre ze to viem,ako to ucinkuje.

ale Juraj,tvoj humor som uz po tych dakych mesiacoch konecne pochopila,takze kludne podpichuj.
ja viem ze si clovek s dobrym srdcom.
....konečne kóóónečne....
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Tweety Pozri príspevok
Ešte zostalo z včerajšieho slávnostného menu. Polievka hovädzia s kačacími drobkami. Pečená kačka na pomarančoch, kačacie prsia, stehná, červená kapusta na červenom víne, lokše a parená knedľa. Domáci krémeš.
...fíha, menu bolo naozaj bohaté... aj na kalórie .... no, slintám
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Marína Pozri príspevok
Majka, to vieš, že bude. Až na tie dubáky to bola klasika.
Keďže sme slávky kúpili v sobotu a robiť som ich chcela na druhý deň, slávky som vysypala do hlbšej misy, prikryla hrubšou(mokrou a vyžmýkanou) utierkou tak, aby sa mušlí nedotýkala, dala do chladničky na vrchnú poličku a aj znížila teplotu v chladničke.
Na druhý deň som hneď zrána namočila hrsť dubákov ale len tak, aby boli ledva prikryté vodou kvôli tomu, aby bol silný výluh. Do prípravy jedla zmäknú tak, že im stačí pár minút. Tiež som neskôr uhnietla cesto, na 100 g polohrubej múky(ja som ešte mala taliansku z tvrdej pšenice) 1 vajce a 1-2 KL olivového oleja). Robila som z 3 vajec ale všetko som nepoužila. Cesto zabalené vo fólii dala odpočinúť do chladničky cca na 1/2 hod. Vyvaľkala(nie veľmi na tenko), nechala obschnúť a pokrájala. Na vaľkanie, aj krájanie, používam strojček, ak sa nepoužije, tak cesto stočiť ako roládu a krájať na šírku komu aká vyhovuje.
Slávky som nasypala do veľkého cedidla, opláchla studenou vodou a postupne z každej nožnom odstránila(vytiahla) "fúzy" a vydrhla drátenkou. Zopár ich bolo pootvorených, poklepala som nožom, ak sa uzatvárala, vedela, že žije, ak nie, vyhodila. Z cca 120 ks len asi šesť. Boli to menšie mušle, zo Stredozemného mora.
Najprv som dala variť osolenú vodu na cestoviny. Tie varíme naraz so slávkami, lebo obe na to potrebujú zhruba rovnaký čas.
Keďže sa mi nepodarilo zohnať šalotku, vo veľkom hrnci na troche olivového oleja(mám výborný od domácej z HR) som spenila na drobno nakrájanú cibuľu, o chvíľu neskôr pridala na tenké plátky nakrájaný cesnak a už len chvíľku počkala, aby mi cesnak nezhorkol, pridala huby, zo 1-2 minúty počkala, prihodila slávky, podliala bielym suchým(cca 1 dcl) a troškou výluhu z húb, pridala plameň na intenzite. Po 1-2 min. hrncom poriadne potriasla, pridala zo 3 PL sekaných paradajok. Potriasanie hrncom som zo 3x zopakovala. Nakoniec pridala veľký zväzok na hrubo nasekaného zeleného, plocholistého petržlenu a znova potriasla. Celé varenie nesmie trvať viac ako 7-8 minút. Medzitým som scedila cestoviny, na ne dala slávky, poliala šťavou. Keďže šťavy bolo dosť veľa, keď som dierkovanou varechou vyberala slávky, nechala som tú chvíľku šťavu trošku zredukovať.
Do veľkej misy dala cestoviny, na ne slávky, šťavu a mierne premiešala. Na servírovací tanier dala zvyšok slávok a poliala šťavou. K nim boli cesnakové hrianky z bagiet, len mierne na sucho pečené, aby neboli tvrdé a dali sa dobre máčať v šťave.
Všetky slávky sa krásne otvorili, ani jedna mušľa nebola uzavretá. Ak by bola, musí sa vyhodiť.
Toť vsjo!

Poznámka: Nesolila som, slávky sú dostatočne slané z morskej vody. Napadlo ma, že by sa tam hodil aj na kolieska nakrájaný pór.
Parada. Kde si kupila slavky a za kolko? Tiez sa ich chystam zaradit do svojho jedalnicka.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Slayer666 Pozri príspevok
Parada. Kde si kupila slavky a za kolko? Tiez sa ich chystam zaradit do svojho jedalnicka.
Vďaka.
V Metre. Kúpili sme malé mušle(talianske), vraj sú chutnejšie ako tie väčšie. Malé aj boli čerstvejšie, dostali ich v sobotu. 1,532 kg sieťka stála 4,57 € s DPH, čiže 1 kg/cca 3 €. Z veľkých(myslím, že nórske) mali už len jednu sieťku, tie dostali skôr.
My osobne až tak to mäsko nemusíme, skôr takto, nie, že nám nechutí, to nie, nepovažujeme ho za niečo výnimočné, steak to nie je. Lenže z ničoho iného takú šťavu na cestoviny neurobím.
Mušle som vydrhla drátenkou, je to rýchlejšie a dôkladnejšie čistenie ako kefkou.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Marína Pozri príspevok
Vďaka.
V Metre. Kúpili sme malé mušle(talianske), vraj sú chutnejšie ako tie väčšie. Malé aj boli čerstvejšie, dostali ich v sobotu. 1,532 kg sieťka stála 4,57 € s DPH, čiže 1 kg/cca 3 €. Z veľkých(myslím, že nórske) mali už len jednu sieťku, tie dostali skôr.
My osobne až tak to mäsko nemusíme, skôr takto, nie, že nám nechutí, to nie, nepovažujeme ho za niečo výnimočné, steak to nie je. Lenže z ničoho iného takú šťavu na cestoviny neurobím.
Mušle som vydrhla drátenkou, je to rýchlejšie a dôkladnejšie čistenie ako kefkou.
Tieto? http://www.google.sk/imgres?imgurl=h...QEwBg&dur=3531

Cena je to fajn. Teda ano, su tam tie skrupinky (alebo ako sa to vola), ktore su nejedle, ale v zasade z toho ziskas vela chuti a mozes spravit cestoviny alebo len tak na masle, vine, cesnaku s petrzlenom a k tomu kvalitny chlieb. Urcite vyzivnejsie nez tie kurcata. Mavaju to vzdy/casto alebo je to len nejaka akcia teraz?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

časť citátu
Melnick Pozri príspevok
Čerpané z internetu : Malá škola varenia.
........................
Majka, ďakujem. Tak to určite vyskúšam.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Slayer666 Pozri príspevok
Tieto? http://www.google.sk/imgres?imgurl=h...QEwBg&dur=3531

Cena je to fajn. Teda ano, su tam tie skrupinky (alebo ako sa to vola), ktore su nejedle, ale v zasade z toho ziskas vela chuti a mozes spravit cestoviny alebo len tak na masle, vine, cesnaku s petrzlenom a k tomu kvalitny chlieb. Urcite vyzivnejsie nez tie kurcata. Mavaju to vzdy/casto alebo je to len nejaka akcia teraz?
Veru tak.
Mávajú, netvrdím však, že vždy, zase až tak často tam nechodím. Pozri TU a TU .
Sú to presne TIETO.
Naposledy upravil Marína : 18.11.12 at 12:22
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Mária Mojžišová Pozri príspevok
U nás dnes pečený losos v marináde, zapekané zemiaky a môj klasický zeleninový šalát miesto polievky..... Tak všetkým dobrú chuť k obedu
daj prosím zloženie svojej marinády, nech mám zmenu. Chystám to na sobotu. Vďaka.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

heeeej,jezibabka,nerob mi tu chute.ja sladke musim zdaleka obchadzat...
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Osky, veď si daj na trávenie
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
47. týždeň
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
babka - ježibabka Pozri príspevok
Upratujem mrazničku. Polievka nebola. Plnená paprika z mrazničky. Na prilepšenie lekvarový báleš posypaný makom. Taký starodávny.
Do google som si dal: lekvarový báleš, prepol na obrázky a vyhodilo mi: https://www.google.sk/search?q=lekva...w=1280&bih=616
Sranda néé?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať