Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Taky som bol hladny, ze som ani nestihol poriadne odfotit francuzske zemiaky s kelom, klobasou a parmezanom. Vzdy pridavame nieco zelene (cibulku, spenat, mangold, kel), potom nie su take suche, ale stavnate a po syre aj vonave.
IMG_0391c.jpg  
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Žurek je v prvom rade veľkonočná polievka po uvarení šunky a klobásy, poľská biela klobása je neúdená, zo zmesi bravčového aj hovädzieho mäsa, a sú v nej bylinky.
V tomto recepte je koriander biela klobása

a v tomto majorán

2 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Parmigiana di melanzane
Toto je asi najznamejsi zapekany baklazan po moussake. Kilo baklazanu (cize styri velke) pozdlne nakrajame na platky, tie osolime atd. Zatial si spravime jednoduchu paradajkovu omacku - na olivovom oleji osmazime jeden-dva nadrobno nasekane struciky cesnaku a pridame pomixovane paradajky (neviem kolko, ja som dal zavarenu 7-decku), varime do zhustnutia. Baklazan osmazime na olivovom oleji (spotrebu to ma, bohuzial, dost vysoku). Do zapekacej misy poukladame platky baklazanu do jednej vrstvy, potrieme paradajkovou omackou, poukladame niekolko platkov mozzarelly (tiez moze byt provola, caciocavallo a pod.), posypeme parmezanom a nahadzeme na to potrhane listy bazalky. Takto pokracujeme este s jednou vrstvou a nakoniec polozime baklazan, ktory posypeme parmezanom. Zapekame pri 180-200°C tych 30-45 minut (myslim, ze sa z toho nestriela).

Spaghetti coi peperoni
Toto je genialne! Nejake cervene a zlte papriky ostrym nozom osupeme (ide to lahsie, ako si myslite), pokrajame na kocky. Na olivovom oleji osmazime niekolko celych strucikov cesnaku, ktore vyhodime, dame tam tie papriky a tie tak 15 minut smazime, kym neskaramelizuju (sol + peper). Hodime do toho uvarene spagety a premiesame a este pridame parmezan a potrhane listky bazalky a opat premiesame.
2 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

buchač Pozri príspevok
.....hm ......ani tak nie ....

Skôr je dobré pozrieť si na vinetku , že koľko percentná je tá tehla , koľko tuku obsahuje ....
Je fest rozdiel medzi 30 % a 45 % ......
...to máš Juraj pravdu, ja ale na vysmážanie vždy používam syr so 45% - či Michalovskú alebo Hriňovskú tehlu...smažím na horúcom oleji na najsilnejšom plameni a netečie....
2 0
mixerka mixerka

mixerka je offline (nepripojený) mixerka

mamička na materskej
dnes na obed má moja karin mäsové pyré so zeleninou a ovocné pyré-banánovo-ríbezlové.
2 0
Noja74 Noja74

Noja74 je offline (nepripojený) Noja74

robím si zálusk na žemlovku
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Špenátová polievka a francúzske zemiaky.
2 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Borsc, jeden poriadny poctivy borsc! Aj s prilohami! Tak!

Takze borsc zacneme robit asi tak tyzden dopredu. Vezmeme 1,2 kg cvikly, osupeme, postruhame, rozdelime napoly a dame do dvoch flias od uhoriek (tie velke z Lidla) a zalejeme prevarenou a vychladnutou vodou s asi 3% salinitou (do kazdej asi tak 800 ml). Dame na teple miesto a kvasime ako uhorky. Pretoze pravy borsc sa robi takto!

Den pred varenim namocime asi 350 g maslovej fazule (dostat presne taky balik).

Ked uz mame kyslu cviklovu stavu plnu prospesnych bakterii, vitaminov, mineralov a inych neduhov, uvarime z asi 0,7-0,8 kg hovadzieho klasicky vyvar. Vsetko okrem masa a mrkvy vyhodime, maso pokrajame na kocky, mrkvu nadrobno napr. a vratime to do polievky spolu s fazulou, jednou malou hlavkou bielej kapusty, ktoru sme zbavili tej tvrdej stonky, prekrojili na stvrte a kazdu tenko nakrajali, a tiez nejakymi nakrajanymi zrelymi paradajkami (ja som pouzil zavarane a teraz aj tak ine nie su), povedzme 300-500 gramov? Varime, kym fazula nezmakne. Kym sa to vari, dame upiect asi styri cvikly zabalene v alobale. Tie potom osupeme, postruhame a pridame do polievky. Nakoniec este zlejeme tu kyslu cviklovu stavu a pridame ju do polievky podla chuti (vyjde to na cca. jeden liter). Uplne na zaver pridame este stedre mnozstvo posekaneho kopru a dochutime solou a ciernym korenim. Idealne nechame cez noc postat.

Rucim za to, ze toto je vynikajuci borsc. Este hadam zopar tipov. Cvikla pri kvaseni nechyti plesen, ak do hrdla velkej flase date este akurat pasujuci pohar, flasu ci misku naplnenu vodou, ktorou potom mozete podla potreby cviklu dolievat (chlor sa zatial vypari). Ak pouzijete misku, cast cvikle, ktora vyplava na povrch, moze zoxidovat a bude taka hneda. Vobec to nevadi. A toho vyvaru treba urobit max. dva litre, lebo tam musite este vopchat vela veci, takze s tym pocitajte. Tiez pred pridanim kvasu by mala byt polievka husta skoro ako privarok, kedze ten zhruba liter kvasu ju dost rozriedi.

Pokial ide o tu vykvasenu cviklu, do tejto polievky nejde, ale mozete ju zjest len tak alebo z nej nieco vymysliet.

Prilohy mozu byt rozne, hoci aj tmavy chlieb. Ja som mal kusok tej hubovo-kapustovej plnky, z ktorej som robil nedavno pirohy, takze som tym naplnil listkove cesto. Okrem toho som na slaninke a cibulke s trochou dubakov uvaril pohankovu kasu. Druhy chod vobec netreba, toto je poriadne syte.
Naposledy upravil Slayer666 : 30.03.13 at 13:47
2 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Rakúsky nakyslastý chlieb s maslom a syr, ale keď prídem domov, to najväčšíe údené koleno a 10 rezňov a za detskú vaničku zemiakového šalátu, tak veru.
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dáša_ Pozri príspevok
marína prosím ťa, ty máš kvások žo žitnej múky? lebo už som prešla snáď všetky obchody v okolí a nemôžem to nikde kúpiť. Ospravedlňujem sa, viem, že si o tom písala, ale vo vysokom daňovom čase nestíham čítať dozadu
milé pekárky aj pekári, neviem, či tu tá mapa náhodou už nie je, nechce sa mi v tejto siahodlhej téme listovať
ale naďabila som na kváskovú mapu, tak treba popozerať, kde najbližšie je niekto, kto je ochotný podeliť sa s kváskom...
..aj ja asi vycestujem do Prievidze
http://www.cuketka.cz/kvasek/kvasek.html
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Slnecne rano zelam nielen sebe, aj tvorom okolo alabuta, bylinam, zelinam, stromom a vsakovakej havedi, ktoru vidno i nevidno. Dnes poskromne. Je naplanovana drzkova (alabut) a tatarsky biftek (alabutka). Uz sa neviem dockat opeceneho chleba a bylinkoveho caju. Aj alabutky, ked pride z prace. :-)
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Zdenka175 Pozri príspevok
Zeleninová polievka a zemiakové placky
tie som uz nerobila aspon polstorocie,mnaaaaam,spravim tento tyzden,zdeni dik za typ.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Placky, placky, placky. :-)
IMG_0498c.jpg  
IMG_0499c.jpg  
IMG_0500c.jpg  
1/1
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - rybacia pomazanka.
Obed - kapustnica, gulas. :-)
Vecera - opat gulas. :-)
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tiež famózny výber číny v auparku,( jedz koľko vládzeš za 5,50 €) mňamky.
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes zemiakovy gulas http://kuchar.mojerecepty.sk/2013/03...kuzlo-krumpli/
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Helik3 Pozri príspevok
bože, kedy ja konečne vyskúšam ten domáci chlebík spraviť... všetky rady som si tu prečítala, už asi aj pozabúdala
Veľmi jednoduché,čítaj:
http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html

http://www.cuketka.cz/?p=788
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

sobota:
zajaci paprikas so spaldovymi vrtulkami.ladovy salat

nedela:
hovädzia rostenka na cibuli a omacke-viedensky recept,zeleninka

dnes:
dojedli sme paprikas a

zajtra:
dojeme tu hovädzinu...

streda:
langose

stvrtok:
fasirka,zelena spargla na pare,parene nove zemiacky,paradajkovo-uhorkovy salat

piatok:
fazulova polievka na sladko,
tvarohovo-dzemove spaldovo-jacmenne palacinky s cerstvymi jahodami
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dnes si dám fazuľu ......potrebujem rýchlejší pohyb , nuž bude s tou forsážou ....
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

bravcove s kyslou kapustou http://hospodyne.mojerecepty.sk/2009...lety-se-zelim/
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať