Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

idem urobiť marokánky, hádam sa vydaria
http://recepty.pozri.sk/recept-marokanky-300
1 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

piškótové cesto - veľmi vďačné aj na torty
4 vajcia, 30 dkg kryštálového cukru, 30 dkg polohrubej múky - ak dávam do cesta orechy a kakao nakombinujem to do 30 dkg, 1 dcl teplého mlieka, 1 dcl oleja a 0,04 dcl rumu, 1 prášok do pečiva
najprv vyšľahám samostatne blieky, samostatne žľtky s cukrom do ktorých potom prilievam teplé mlieko ,vsypem či už čistú múku, alebo kombináciu múky,orechov, kakaa podľa požiadavky, dolejem olej a rum a do tejto vyšľahanej masy potom lopatkou vmiešavam bielky a dám piecť do vyhriatej rúry.
Plnka : 1 pudingový prášok dr. Otker dnes bol kakaový, zhruba 0,4 dcl. mlieka, aby bol puding hustý po vychladnutí vyšľahám s 1 maslom, a podľa chuti práškový cukor s rumom.
Šľahačka vyšľahaná s trochou cukru a vmiešané mleté orechy
dnes som na to postrúhala aj trochy čokolády
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Anik Pozri príspevok
piškótové cesto - veľmi vďačné aj na torty
4 vajcia, 30 dkg kryštálového cukru, 30 dkg polohrubej múky - ak dávam do cesta orechy a kakao nakombinujem to do 30 dkg, 1 dcl teplého mlieka, 1 dcl oleja a 0,04 dcl rumu, 1 prášok do pečiva
najprv vyšľahám samostatne blieky, samostatne žľtky s cukrom do ktorých potom prilievam teplé mlieko ,vsypem či už čistú múku, alebo kombináciu múky,orechov, kakaa podľa požiadavky, dolejem olej a rum a do tejto vyšľahanej masy potom lopatkou vmiešavam bielky a dám piecť do vyhriatej rúry.
Plnka : 1 pudingový prášok dr. Otker dnes bol kakaový, zhruba 0,4 dcl. mlieka, aby bol puding hustý po vychladnutí vyšľahám s 1 maslom, a podľa chuti práškový cukor s rumom.
Šľahačka vyšľahaná s trochou cukru a vmiešané mleté orechy
dnes som na to postrúhala aj trochy čokolády
Mám podobný recept, len na to množstvo vajec mám len 20 dg cukru a 20 dg múky.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dievčatá, tie vaše chlebíky ma tak provokujú.. Ja som sa pár krát tiež pokúšala upiecť vlastnoručný, proces vypracovania cesta, kysnutia, aj tvarovania chlebíka prebiehal úžasne, len keď som ho nakoniec dala do rúry, vložila som krásny bochník, a vybrala som spľasnutú placku.. Neviem, kde som robila chybu.. Ale v konečnom dôsledku sa zjedla aj tá placka..
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Betka, jasné, že vysvetlím. Niet dôvod na urazenie, každý pečie taký, aký mu najviac vyhovuje.
Chlieb po vybratí z rúry nepotieram vodou, lebo chleby pečiem v pare, už od toho kôrka trochu zmäkne a keby som ich potrela vodou po vybratí, bola by mäkká, taká vláčna, nám sa páči viac chrumkavá. Mám to odskúšané. Od vody sa až tak chlieb neleskne, skôr keď sa jemne potrie olejom alebo kôrkou zo slaniny. Z estetického hľadiska sa mi tiež viac páči matný chlieb, taký, ako sa voľakedy v klasických peciach piekol. Síce ho po vybratí z pece vodou jemne potreli, skôr mokrou rukou po ňom "prebehli", voda sa však hneď odparila, kôrka ostala chrumkavá, voda však napomohla tomu, aby nebola ako podošva na vylámanie zubov.
Lesklý chlieb mi skôr pripomína sladké cesto(vianočku, veľkonočný pletenec), keď sa vajcom potrie. Vážne sa mi viac páči, keď je trochu od múky z košíkov a rezy žiletkou sú čisté a robí to pekný vzor. V košíkoch sa môže nechávať podkysnúť len hustejšie cesto, v mojom prípade kváskové. Narezať by som ho síce nemusela, ale ak nechcem, aby praskol, kde sa mu chce, tak radšej narežem. U kváskového prasknutiu je ťažké sa vyhnúť. Ak nepraskne, zvyčajne cesto nemá vo vnútri dobrú štruktúru.
Betka, a vôbec nerýpeš.

Dievčatá, ja nechcem ísť do http://www.porada.sk/t21073-chlieb-v...j-pekarni.html
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

osky Pozri príspevok
v Pare.ako sa pecie v pare.marina-ja sa neprestavam cudovat-som este len plienkovy ucen v tychto veciach-pouc.dik.
Spliechnes vodu o stenu pece napr. Potrebujes paru len zo zaciatku pecenia, lebo ked chlieb v peci rastie, tak potrebujes mat vlhky a vlacny povrch, inak stvrdne a nemoze dalej rast a vo vnuti je potom tazky. Tiez sa kvoli tomu narezava.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Aj kysnuté koláče sa popichajú a potierajú tesne pred vložením do rúry, aby z nich mohla uniknúť para a nepraskali.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dáša_ Pozri príspevok
ja píšem jak tatár - ja som sa chcela spýtať, kde kupuješ tú ražnú múku. Ale chcem vidieť, ako by si to mala dedukovať z mojej otázky
Načisto súhlasím!
Celoražnú v Tesco, Kaufland, Bala. Výborná je ražná tmavá chlebová(aj pšeničná hladká chlebová) z tohto mlyna, kupujem ich v Bille. Tie nie sú celozrnné.
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
a ja odtiaľto,majú aj e-shop:
http://www.mlyn-zrno.sk/index.htm
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes bolo pekne, som utahany ako pes. Nevarim, nepijem, nedycham. :-)
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

žeby obzerance?
1 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Neskorý obed pre mňa a večera pre sb...plnená kapusta....včuľ sa mi podarila zabitáááááá. Sama nechápem.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ok,ok,prehovorili ste ma...
uz slintam,takze aj u nas dnes placky-ale pre polovicku budu plnene dakym kuracim mäskom ,lebo vsak 2 dni bez mäsa by neprezil

vcera bola spaldova pizza
/mrkva,pastrnak,olivy,huby,4 druhy syra a sunka len aby sa nepovedalo,ze nema cosi mäsove-moc jej tam nenasiel :-)) /
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Na zajtra:Slepačí vývar rezancami a plnená paprika so zemiakmi (hurá!).Mama ma lanárila na vyprážaný syr (bo piatok),tak som si to pre istotu navarila už teraz.Návšteva špitla,že k rajskej knedlík,tak im urobím,nech sa majú dobre.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

po nocnej navsteve Wurstelstand a tazkych grilovanych parkoch o pol jednej v noci/boli sme totiz v divadle a akosi nam vytravilo.../ som cakala ze dnes budeme trochu dietovat,ale nie.muz uz sonduje co sa bude varit...no je to normalne?

takze asi pecene morcacie stehno so zemiakmi a salatom,zeleninova polievka

a bude aj na zajtra

ja len dake ovocie
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Slayer666 Pozri príspevok
Vas chcem poprosit o dalsie navrhy. Totiz ta hlavka mala cez tri kila! Takze mam hrniec plny sekanej kapusty, ktoru dusim s trochou masti a vody. Mne napadaju fliacky s kapustou, kapustova strudla (asi sladka), kapustniky. Ine napady? Vdaka.
Toto si mal pôstne, tak obetuj kus údenej aj hovädzej kosti /mäso nie je vylúčené / a urob dobrý boršč.
Mala som na pláne, ale zabudla som kúpiť kapustu, nechce sa mi čakať kým skysne cvikla, mäsa bolo na polievku veľa a tak je z neho roštenka na slanine cibuli s cviklou. Vonia nádherne.
Ale ten cviklový kvas urobím, mám na neho veľkú chuť.

http://www.labuznik.cz/recept/kvas-z...svekonyj-kvas/
a keď už budete čítať, pozrite si tam aj poľský boršč.
Naposledy upravil kukučka : 16.04.13 at 12:12
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
...diky kočky,tak som si tu poslintala a padam....
Buchi jedno vajce cca.80 kcal....
Na kcal sa môžem oné ...
Šak ja som pomaly jak Ty ...mal by som ( musím ) nejaké kilečko dať dole ...

...dnes budem mať na obed http://www.porada.sk/t200638-p101-co...ml#post2299976
...a neslintaj...
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vikend sme stravili na SK,takze tyzden sa niesol v duchu restauracii,aby sme stihli aj nieco ine ako klohnit....

piatok:
ja-vyprazany syr s hranolkami
rodicia-morcacie na ananase a kari,hranolky
muz-bravcove na hribikoch,ryza,hranolky

sobota:
my traja cernohorsky rezen s hranolkami,
moj muz-hovädzi steak s hranolkami a volskym okom

dnes:
absolvovali sme nadhernu turistiku na vrch Inovec,na chate varia vynikajuco:
muz s ocom- zincica a bryndzove halusky
ja s mamou- jeleni kotlikovy gulas s chlebom

zajtra sa budeme z toho spamätavat v duchu zeleninovej lahkej polievocky a dakych nalahko pripravenych cestovin s kopou zeleninkoveho salatu :-)
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Dnes po normadsky.

Potage de lentilles et l'oseille
Velmi chutna a velmi primitivne jednoducha polievka, na ktoru potrebujete len tri veci - sosovicu, stavel a maslo. Vhodna najma pre tych, ktorym neostava vela casu na varenie. Staci uvarit asi 1/4 kg sosovice v asi 1,5 l vody, pred koncom osolit a opeprit. Zatial si na malej panvici osmazime na masle 1/4 kg stavelovych listkov (soska), kym sa nescvrknu a nezmenia farbu na taku vojensku zelenu. Pridame do to polievky, pomixujeme ju na krem a pridame este poriadny kusok masla a dochutime, ak treba.

Filets de porc à la normande
Potrebujeme: bravcove stehno (napr. 1/2 kg), maslo, jednu mensiu cibulu, tri ci ctyri jablka, asi 3-4 dcl cidru*, 0,5 dcl Calvadosu alebo inej poctivej jablkovice, asi 2 dcl zmiesanej slahackovej a kyslej smotany**, nove zemiaky.
1, Bravcove stehno narezeme na platky/rezne. Rezne hodinu dopredu riadne osolime a opeprime. Nakrajame nadrobno cibulu, jablka olupeme, vyjadierkujeme a narezeme na platky.
2, Rezne osmazime v panvici na masle (na miernom plameni, aby sa maslo neprepalilo), vyberieme ich a osmazime teraz tu cibulu do sklovita, potom tam vratime rezne, nalejeme Calvados a opatrne zapalime. Ked plamene vyhasnu, nalejeme tam cidre a prikryte dusime asi tych 20 minut alebo podla potreby.
3, Zatial v osobitnej panvici osmazime platky jablk, kym nezacnu karamelizovat, mozeme im pomoct trochou cukru, a este ich poriadne zatiahneme.
4, Maso vyberieme teraz na teply tanier a prikryjeme ho, aby nevychladlo. Plamen pod panvicou dame na maximum a ten ''vypek'' zredukujeme, potom pridame smotanu a miesame az do zhustnutia.
5, Zemiaky, ktore tvoria prilohu, mozeme napr. upiect v supke (v alobale).
Na kazdy tanier dame jeden rezen, dva az tri zemiaky, ktore roztrhame, rozpucime, polozime na ne platok masla a osolime, maso oblozime smazenymi platkami jablk a polejeme ho omackou. Podavame so zvysnym cidrom. Je to absolutna klasika a uspech zaruceny.

* Cidre je francuzske (normandske) jablcne vino, ktore ma od dvoch do piatich percent alkoholu a chutou pripomina pivo. Zvyknu ho mat v Lidli pocas francuzskych tyzdnov a stabilne ho dostat v Carrefouri, kde je v dvoch variaciach - doux (sladky) a brut (silny). Ten prvy je samozrejme nasladly a velmi prijemny a ma 2,5% alkoholu, ten druhy je na pitie menej chutny, suchy, ale na varenie vhodnejsi a ma 5%. V tomto pripade je jedno, ktory pouzijete, lebo tejto omacke nebude vadit, ak bude trochu nasladla.
** Vo Francuzsku dostat tzv. crème fraîche, co je kysla smotana s obsahom tuku cez 30%. Toto u nas, pokial viem, nedostat, tak sa to da nahradit aj takto.
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
** Vo Francuzsku dostat tzv. crème fraîche, co je kysla smotana s obsahom tuku cez 30%. Toto u nas, pokial viem, nedostat, tak sa to da nahradit aj takto.[/QUOTE]
Dostať aj u nás a môžte si ho aj vyrobiť:
http://varecha.pravda.sk/recepty/crm...61-recept.html
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať