Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

[QUOTE=babka - ježibabka;2194619]Varí sa mi toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=2&id=37328
Niekto to tu dal, tak to idem vyskúšať. Buchty nebudú Na popoludnie asi puding alebo šľahačka s mrazenými malinami. Uź sa rozmrazujú. Dobrú chuť všetkým


Napadík som pridala ja , a musim uznať, že to bolo vynikajúce, priateľ sa len tak oblizoval Odporúčam určite kazdému vyskúšať .
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Chlieb v BA, dovážaný z Mad'arska.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
49. týždeň
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Osky, ako vidím ešte žuješ žuješ žuješ.... to je dobré - samé vitamínky, bez E a iných potvor.... Ešte zostalo?... dala by som si...
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
deane7 Pozri príspevok
Guláš z klokana.
To má akú chuť? Robí sa ako normálny guláš?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

osky Pozri príspevok
muz doje posledne bravcove pecene so zemiakovymi kroketami a salatikom

ja si dam parenu brokolicu,mrkvu a zeler,pokvapkane olivovym olejom a citronom
Takto sa stravujem od jari do jesene. V zime sa mi žiada už niečo sýtejšie, aj keď musím mať ku všetkému nejakú zeleninu - z mrazáku. Aj keď mám brokolicu, aj karfiol, ale zmrazené už nemajú takú chuť ako čerstvé. Tak ich používam ako prílohu
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

obed + večera:texas 800 gr z lídlu v hng za 1,70 evri na 8 minút do mikrovlky + thajská ryža na 15 min do mikrovlnky
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
50. týždeň
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Do tejto témy sa chodím "najesť".
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
A ja že nový život kuknem leták a hypernova Kačka - akcia Tak som ju dnes zožral
0 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

Skúsim so sladkou, vyzerá byť zaujímavé, ale dám tam aj cesnak, hodí sa mi k paradajkám a tymianu. Či pokazím chut?
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Nemyslim, cesnak moze byt. A co sa tyka paradajok, neviem, ako bude fungovat konzerva z obchodu, lebo oni tam podla mna davaju nejaku kyselinu citronovu kvoli botulizmu, lebo su dost kysle. Vadilo to dost pri jednej cicerovej polievke, co som robil. Mozno tu nebude vadit, ale skusil by som kupit v Lidli ci Tescu Roma paradajky a nechal by som ich dojst a k tomu by som dal trochu slineho pretlaku. Ja som si totiz zavaril z trhu asi 25kg San Marzano (cize ma to vyslo asi za tretinovu cenu), a s tymi funguje vsetko, tak neviem, co funguje s kupovanou konzervou - davam na 0,5-0,6kg mleteho masa cca 300-400g paradajok (to je odhad, ze kolko asi z tej sedemdecky vyberiem). A mozes dat aj zelenu papriku, ak chces, to som tiez casto videl na rumunskych strankach, ale mne to prilis nepasuje. Tiez ryzu nie vzdy davaju, takze je to fajn, ak niekto chce obmedzit uhlohydraty.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
51. týždeň
Posledný v tomto roku a až do 7.1.2013
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
kukučka Pozri príspevok
Zase v rámci likvidácie nadmerných zásob som včera uvarila v jednom tlakáči zbytok starej veľkej fazule a urobila z nej prvýkrát pyré na spôsob gaštanového. Je to dobré, vyskúšajte. Jeme ho len tak na lístkovom ceste s créme fraiche.
V druhom tlakáči cícer na hummus, ale najprv z polovice rýchly šalát pre nečakanú návštevu.
Šalát na kyslo s cibuľou? Pridaj prosím v krátkosti recept, ďakujem.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Nič: nikto neni domaaaa, hurááá!
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Rognons d'agneau au vin rouge
Tak som si tak listoval tou knihou od Elizabeth David - French Provincial Cooking. Ta kniha sa mi paci cim dalej, tym viac. Vacsina kucharskych knih po case prestane bavit, ale tato bavi stale viac. Clovek tam objavuje akosi nove veci. A tak citajuc jeden recept som si spomenul na dve male jahnacie ladvinky, co mam v mraze.

Po rozmrazeni som ich zbavil blanky a na tri hodiny namocil do teplej slanej vody. V chladnicke som mal este nejake kosti a iny odpad z krkovicky, tak som ich s cibulou a mrkvou (zeler ani petrzlen nebol doma) v rure poriadne opiekol a potom som klasicky (+ petrzlen a bobkovy list) z toho pripravil fantasticky hnedy vyvar.

Ladvinky som narezal na 1cm-ove pasiky, dal do hrnca so studenou vodou, priviedol k varu a varil asi minutu. Na masle som trochu osmazil tucnu slaninu nakrajanu na malicke kocky a pridal som ladvinky, susene suchohriby, trochu cerveneho vina, co ostalo v chladnicke, trochu toho vyvaru a petrzlen, tymian a bobkovy list. Sol a peper a prikryte som dusil asi 15 minut. Potom som odstranil bylinky (tzv. bouquet garni) a zredukoval som omacku, ktoru som nakoniec zahustil maslom. K tomu zemiakove pyre.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Toto je téma o jedle, chcela by som poprosiť niekoho, kto už mrazil lokše, aké potom boli - či sa veľmi nezhoršila ich kvalita?
Ďakujem
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Včera sme dojedali rezne,šalát,kapustnicu a dnes na obed budú kúpené langoše.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zeleninová polievka s haluškami.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

A musí sa stále varit'? Asi dám celej rodine povinnú diétu, aspoň do Silvestra.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať