Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

paradajková polievka z domácich zaváraných paradajok so syrom, zapekané cestoviný so šunkou a smotanou, k tomu šalát z paradajok, uhorky a cibule,
10 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

dnes a zajtra segedín guláš a zajtra navarím už na piatok hráškovú polievku s liatym cestom a hoki filety na masle so zemiakovým šalátom
a na sobotu mám na pláne holúbky alebo ak chcete tak http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...41934586,d.bGE
Naposledy upravil katka 23 : 06.02.13 at 15:04 Dôvod: dopln.soboty
9 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polievka zo včera paradajková, lokše s makom.
5 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

kukučka Pozri príspevok
Evi, ale múku si dala predpokladám aj pšeničnú. Skús len špaldovú a ražnú a daj foto.
Betka, skúsila som, pomer cca 80%(špaldová+špaldová celozrná), 20%(ražná+ražná celozrná), cca 1/5 váhy sypkej zmesi ražno-špaldový kvások, tiež hrsť posekaných, na sucho opražených orechov.
Tu je foto. Chutný bol.
2_kvas_chlieb_spalda.JPG  
3_kvas_chlieb_spalda.JPG  
1/1
10 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jaternice, 2 druhy klobásy na pečenie, zemiaková kaša, čalamáda.
Smotanovo - čučoriedkový zákusok.
Kváskový ražno - pšeničný chlieb.
1_jater_klob_zem.JPG  
2_smot-cuc.JPG  
3_smot-cuc.JPG  
4_kvas_chlieb.JPG  
5_kvas_chlieb.JPG  

1/1
13 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes karfiolová polievka . Zapečená fašírka plnená kyslou kapustou a klobásou a k tomu varené zemiaky.
8 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Marína máš parádne chlebíky kvások som si ešte nerobila, poradiš
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Marína máš parádne chlebíky kvások som si ešte nerobila, poradiš
...nečuduj sa , parádne chlebíky z perfektnej pece vychádzajú ...videl som na vlastné oki , mám inšpiráciu ...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

buchač Pozri príspevok
...nečuduj sa , parádne chlebíky z perfektnej pece vychádzajú ...videl som na vlastné oki , mám inšpiráciu ...
Na chalúpke si môžeš vystavať pec, ale čo na bytovke, tam mi musí stačiť len elektrická rúra a, že ma Marína pec som naozaj nevedela, tíško závidím....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tweety Pozri príspevok
Evka nepridáš recepísek na koláčik? Vopred vďaka
Jasné, že pridám.
Piškóta s ovocím a smotanovým krémom.
Vodová piškóta zo 4 – 5 vajec. Závisí od toho, aké sú veľké a na akom plechu pečieš.
Ja dávam na 1 vajce 3,5 – 4,5 Dg kryšt. cukru(závisí od veľkosti vajec), 5 Dg polohr. múky, 2 PL vriacej vody, 1 PDP
Źĺty s cukrom do penista, postupne pridať vodu, múku s PDP a sneh z bielkov*. Piecť na vymastenom a múkou vysypanom plechu.
Krém: Vymiešame 3 kyslé smotany s 3 VC, zľahka zamiešame vyšľahanú 1 šľahačkovú smotanu s 1 stužovačom. Ja som teraz použila 1 veľké balenie 18% kyslej smotany z L...a.
Piškótu natrieme džemom, ktorý sa hodí k ovociu, krémom, posypeme drobným ovocím a zalejeme buď týmto alebo týmto Radšej mám to prvé, kupujem v tom istom obchode ako smotanu. Želé nesmie byť teplé, musí byť tesne pred želírovaním. Ak by si neodhadla a už je trochu stuhnuté, stačí chvíľku ohriať. Krém rozotri úplne k okrajom aby ti želé nezatekalo. Ja som teraz namiesto časti vody pridala kompótovú šťavu. Vždy podľa návodu dávam menej cca o 1 dcl. Pozor pri kiwi a ananáse, nemusí stuhnúť. Keďže však krúžky kiwi na zákusku vyzerajú veľmi efektne, používam na to to druhé želé, citrónovú fr....u.

Dodatok: * Zabudla som na bielka.
Naposledy upravil Marína : 07.02.13 at 15:57
7 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marína Pozri príspevok
Jasné, že pridám.
Piškóta s ovocím a smotanovým krémom.
Vodová piškóta zo 4 – 5 vajec. Závisí od toho, aké sú veľké a na akom plechu pečieš.
Ja dávam na 1 vajce 3,5 – 4,5 Dg kryšt. cukru(závisí od veľkosti vajec), 5 Dg polohr. Múky, 2 PL vriacej vody, 1 PDP
Źĺty s cukrom do penista, postupne pridať vodu, múku s PDP. Piecť na vymastenom a múkou vysypanom plechu.
Krém: Vymiešame 3 kyslé smotany s 3 VC, zľahka zamiešame vyšľahanú 1 šľahačkovú smotanu s 1 stužovačom. Ja som teraz použila 1 veľké balenie 18% kyslej smotany z L...a.
Piškótu natrieme džemom, ktorý sa hodí k ovociu, posypeme drobným ovocím a zalejeme buď týmto alebo týmto Radšej mám to prvé, kupujem v tom istom obchode ako smotanu. Želé nesmie byť teplé, musí byť tesne pred želírovaním. Krém rozotri úplne k okrajom aby ti želé nezatekalo. Ja som teraz namiesto časti vody pridala kompótovú šťavu. Vždy podľa návody dávam menej cca o 1 dcl. Pozor pri kivi a ananáse, nemusí stuhnúť. Keďže však kivi na zákusku vyzerá veľmi efektne, používam na to to druhé želé, citrónovú fr....u.
Evka ďakujem pekne, ja som doteraz robila želé len z vody, komp. šťavy a prášku . Tak skúsim aj takto. Ešte raz vďaka dobrá vílo.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

jozka56 Pozri príspevok
Marína máš parádne chlebíky kvások som si ešte nerobila, poradiš
Jožka, radšej ti dám nejaké linky, lebo to by bolo písania a písania. Mne sa prvý kvások pokazil, musela som vyhodiť. Druhý je našťastie v pohode, chovám si ho ako bábätko. Spinká v chladničke, ak chcem piecť chlieb s kváskom, dva dni dopredu ho vyberiem a 3x(tzv. trojstupňové vedenie) s odstupom 12 hodín nakŕmim. Mne vyhovuje začať večer, potom dokŕmim ráno a zas niekedy v podvečer, počkám, kým sa kvasinky napapkajú, zamiesim a do rána nechám cesto kysnúť. Cesto vygúľam, dám do opálky a nechám ešte kysnúť zo 3 hodiny.
Opálky mi darovala priateľka, vlastní pekáreň. Vraj pri mne skrachuje, keď si budem sama piecť a nie od nej brať chlieb. Predtým som cesto dávala do misy vystlanej dobre pomúčeným bielym plátnom. Cesto pre vysoko hydratované chleby(napr. na chlieb bez miesenia) však do opálky dávať nemôžeš.
Mňa z tých rôznych názorov, kombinácií, pomerov až hlava bolela, teraz už je to malina, len udržiavať kvások v pohode, niečo dať vysušiť, pre prípad, že by sa pokazil, čo by sa však u zrelého už nemalo stať. Ak sa s ním nepečie stále, stačí len občas prikrmiť, aby kvasinky neumreli od hladu.
Kváskový chlieb je chuťovo vynikajúci. Zo začiatku, z ešte mladého kvásku, trochu kyslastý, čím je však starší, tým lepší a ja ho teraz, okrem čistého ražného, už vediem či už pšeničnou chlebovou alebo špaldovou múkou. Trochu však dávam aj ražnej, tá je na kvasenie najvhodnejšia.
Teraz som piekla kváskový pšenično - ražný, pomer cca 2 : 1.

Pozri napr. TU
Túto stránku mám veľmi rada, tu nájdeš Jak udělat domácí kvásek.
9_kvask-chlieb.JPG  
11_kvask-chlieb.JPG  
1/1
9 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ďakujem Marína, mám sa čo naučiť
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

paradajková so syrom od včera, halušky s dusenou kyslou kapustou a k tomu bravčové pliecko na cibulke
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

buchač Pozri príspevok
...nečuduj sa , parádne chlebíky z perfektnej pece vychádzajú ...videl som na vlastné oki , mám inšpiráciu ...
Juri, len sme skúsili v nej piecť, na chlieb je však dosť malá, bola stavaná na pizzu, je v nej málo priestoru, na chlieb neudrží tak dlho teplo. Pizza je z nej však parádna. A ak by aj, 1. vonku by som teraz určite nepiekla; 2. už som tam len(dobrovoľne) z časti paňou, preto sme sa tam nestretli. Zajtra sa ozvem, vysvetlím.

jozka56 Pozri príspevok
Na chalúpke si môžeš vystavať pec, ale čo na bytovke, tam mi musí stačiť len elektrická rúra a, že ma Marína pec som naozaj nevedela, tíško závidím....
Jožka, ja tak isto pečiem v rúre. Voľakedy som tu mala foto v albume, všetko však vyhádzala, skúsim ti nájsť.
Našla som. Ako sama vidíš, je akurát tak na pizzu vhodná, takže ani tíško, ani nahlas nemusíš závidieť.
Pizza pec a ohniste.JPG  
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracie na paprike, halušky.
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Dnes nevarím, od včera ostali fašírky so zemiakovou kašou
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
7. týždeň
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Včera: Čertovská fazuľa
Čertovská fazuľa.jpg  
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes brokolicová polievka s rezancami a fánky s čajom, z dvoch plechov mi jeden zhorel som na neho zabudla, že je v rúre a telefonovala som a telefonovala
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať