Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Ozaj, včera som tak narýchlo skúšala mydlo z mydlovej hmoty (doteraz som robila iba studeným procesom, klasiku). Neviete niekto ako sa robí taký perleťový pásik medzi dvomi vrstvami mydla ? Skúšala som to dať na prvú vrstvu a potom pred druhou vrstvou klasicky lieh, na prepojenie vrstiev ale tá perleť sa mi samozrejme vliala do druhej vrstvy. Som si myslela, že sa nejako tým liehom prilepí, ale tak to je asi naivné, keď sa nad tým zamyslím. Asi sa urobí tenká medzivrstva s perleťou ? To by ale bola dosť vysoká spotreba perlete.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

neviem od koho si kupovala ja na mydlovom a z ekokozy.....raz sa v niečom na mydlovom pomýlili....vyrovnali v najbližšej objednávke.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

z hmoty už nerobím....aj ked dnes kúpiš aj hmotu "ala za studena"...
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Mne povedali, že som sa ja pomýlila, áno, pomýlila v tom, že mi nenapadlo, že po zmene v košíku sa mi prepne poštovné a áno nevšimla som si to a odoslala som objedávku, ale no tak už som sa s tým počas dňa zmierila, že si musím dávať lepší pozor. Síce kupujem všetko cez internet už dlhé roky a ešte som sa nepomýlila, ale už si dám pozor. Poučenie, ale tá sprostá citronela ma ešte štve Musím vymyslieť použitie, skúsim či to môže mať pes proti štípajúcej hávedi.
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

a to je aká hmota ? ešte som o nej nepočula. Síce mňa na tom najviac teší to "robenie" ale len tak pre zaujímavosť.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ctronelu som ja ani neviem prečo...ale od hanusa....10ml
tú hmotu ....myslím že na mydlovom svete som ju videla....
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

aha, už som si spomenula, rebatch, pozerala som to raz, ale videla som z toho mydlá a vyzerali tak nejako "divne"

Ostanem aj tak pri studenom, lebo aj tá mydlová hmota, až tak moc ma to nebaví, je to také rýchle šup šup a neviem prečo, nie je to ono. Len som to skúšala, že si vyrobím nejaký rýchle pekné mydielka, len som si vymyslela také, že mi to moc nešlo urobiť, i keď z toho vzniklo niečo zaujímavé a už mám plán ako využiť postup, ktorý z toho vzišiel, ale nepodarilo sa mi, to čo som plánovala.

Teraz som si vyrobila taký dobrý krém, ale zhrešila som, lebo som na to použila základ krému a do toho dala oleje atď... lebo som bola lenivá urobiť si "od podlahy" s vodovým základom. Lenže keďže som nerátala s tým, že to bude dobré, tak som tam všetko šúpala, len tak od oka, a teraz som si zapísala recept štýlom: 1/2 kávovej lyžičky toho, 5 kvapiek toho, štipka noža toho celá ja. Stále si chytám líčka, aké ich mám "babätkovské" ))
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kupila som aktívne uhlie...zgebrím čistiace....
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

aj ja som kúpila ale som kúpila zle, lebo som vymýšľala, že nie práškové ale také kryštáliky a ono nejde rozbiť, takže možno z toho iba brutal peeling vypeelingovaná koža až na kosť takže kúpim znovu. Kde si kupovala, pgchem, či niečo lacnejšie ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nerobím s vodnou bázou...a ani nebudem.....vyšľahám tuky s olejmi....dáš na vlhkú pokožku a vytvoríš si vodnu bázu sama....
babatkovské líčka mám aj ja
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

na mydlovom svete....ja všetko...alebo ekokoza
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

hej, niekedy urobím aj ja bez vodnej, ale nemám rada ten pocit z toho. ale keď rozmýšľam, možno keby som do toho dala iba "suché" oleje ? hmm... ja som totiž z toho robila tak vždy, že som tam buď dala bambucké, alebo oliv. olej alebo niečo také mastné a nebolo to príjemné. Teraz mám šípkový, pupalkový a arganový obľúbené a tie sa rýchlo vstrebajú. Takže až miniem tento rúhačský zo základu, tak skúsim bezvody, čo to spraví. Lebo ja všetko robím tak narýchlo, nemám čas, zrazu sa mienie a rýchlo treba nový krém, nové deo, novú pastu ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vždy je to len "dubke" čo ti stačí na celú tvár....
ja som psychopat....ja som pokúpila oleje za kopec korún...
ja si iba olej dávam, chlap a decko "krém"...každý iný...decko aj s v.voskom....chlap má "iba"vyšlahané tuky s olejmi.....
decko mám atopické....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
kupila som aktívne uhlie...zgebrím čistiace....
no do rici...čierne ako uhlie...zgebrené....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nó pri mydlení nikdy nevieš....ako to dopadne....
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

veď má byť čierne, či ako ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ved áno..
..ale vieš ako ...mala som krásne tmavo hnedé mydlo a už také nie....
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

jáj, aha, no ja také momentálne používam, je celé ako uhoľ, vyzerá to v kúpelni dosť divne, každý sa ma pýta, že čo to je tak ja že mydlo z ebenového dreva a normálne že dvaja ľudia tomu uverili
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Inak ja to uhľové používam asi niečo cez pol roka (nerobila som ho ja, je v tom ešte čajovníkvý olej) a normálne ma to zbavilo ekzému na ksichte, teda kožná povedala, že to je psoriáza, ale to už bola jej 4. diagnoza, takže to mohlo byť čokoľvek, ale rozhodne to mydlo ma toho zbavilo. Len medzi lopatkami mám dačo iné šúpajúce sa a tam mi ništ nepomáha.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som tu len vymenila íl...za uhlie....mám svoje čistiace...so zeleným alebo marockým ílom....bez vôňe-silice...mám tam oleje,ktoré urobia viac roboty....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať