Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
Dáša_
kopretinka
šak céčko je rozpustné vo vode....
no, len ja som moc do kremu nechcela pchať vodu. ale na druhu stranu, ked to iba na okamzite pouzitie, tyzden to snad vydrzi
bez vody nevyrobíš krém,bez vody to bude masť.V chladničke bez konzervantu max.týždeń,potom to treba vyhodiť,aj keď bude vyzerať OK.
ako mast to je ked to nechas vychladnut bez slahania.....tuhe ako bakzam na pery....mi je istejsie spojit tuky a oleje vcelim voskom co viem,ze nepokazim......sa mi nepokazi.....nebudem si buchat hlavu....ze olej z goji,brusnicovy a iny bude v rici
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak to sérum s vitamínom C robia dosť jednoducho http://petra-justbeauty.blogspot.sk/search/label/DIY či je to ale také aj to priemyslene vyrábané to zatiaľ netuším
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Uz som tento tecept niekde videla....na aplikaciu by som pouzila....flasu s rozprasovacom...a miesto destilky pouzila nejaku dobru minetalku.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

inak by som si to vedela predstavit ako osviezovac na plet v letnych mesiacoch.....roky do zadu som si kupovala mineralku v speji na ksicht....doporucujem parada.....
Daska dik...si mi to pripomenula....
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Dáša_
tak to sérum s vitamínom C robia dosť jednoducho http://petra-justbeauty.blogspot.sk/search/label/DIY či je to ale také aj to priemyslene vyrábané to zatiaľ netuším
Inak stále nerozumiem, prečo na takýchto stránkach nie je uvedené, že destilka má byť v lekárenskej kvalite a nie nejaká technická z drogérie. Veľa ľudí ani netuší, že existujú rôzne čistoty destilky.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nemusíte si robiť žiadne sérum,stačí použiť citrón..........vyžmýkate,pár kvapiek nanesiete na tvár,zvyšok vypijete s vodou a šupami si vydrhnete lakte.....pôsobí to ako chemický píling,lakte sú potom jemné.
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

kopretinka
nemusíte si robiť žiadne sérum,stačí použiť citrón..........vyžmýkate,pár kvapiek nanesiete na tvár,zvyšok vypijete s vodou a šupami si vydrhnete lakte.....pôsobí to ako chemický píling,lakte sú potom jemné.
a okrem iného neísť hneď na slnko, ani v prípade použitia toho séra
ja ten citrón aj tak vždy zožerem a nič neostane na ksicht. Citróny veľmi ľúúúúbim.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Neviem mne sa vidi...cerstvy citron kazdy den na ksich...agresivny...uz nehovoriac o povode a kvalite plodu....
Papajovy olej....pre Cčko....by som skor....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Neviem mne sa vidi...cerstvy citron kazdy den na ksich...agresivny...uz nehovoriac o povode a kvalite plodu....
Papajovy olej....pre Cčko....by som skor....
šak len pár kvapiek rozriediť s pár kvapkami vody.......
papájový olej 100ml za pouhých 15éčiek
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

kopretinka
lujza.j
Neviem mne sa vidi...cerstvy citron kazdy den na ksich...agresivny...uz nehovoriac o povode a kvalite plodu....
Papajovy olej....pre Cčko....by som skor....
šak len pár kvapiek rozriediť s pár kvapkami vody.......
papájový olej 100ml za pouhých 15éčiek
..kopretinka..ja som mala doma argánový 100 ml tuším za 16 € ...je lepší ako 50 € krémy a vydržal mi skoro 4 mesiace a to mi doňho vbehli i moje dievčatá... budem musieť zase dáky objednať...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja som nikdy nemala rada na sebe dačo napatlané,až keď bolo zle a okolo očí ma ťahala koža,tak som si kúpila v lekárni očný krém,tuším vichy......dobrý bol.Asi pred tromi rokmi,to som ešte nemydlila,som bola na kozmetike a kúpila som si argánový olej,malilinká fľaštička,za 10evry.....Tak som si to patlala.....
Keď som začala mydliť,tak sa mi aj nejaké oleje nazbierali,všade som čítala,že jaké je to bohovské,dobré,zdravé...at´d........som si namiešala z tých mojich olejov,ani už neviem,že aké,mala som toho fakt dosť
Občas,keď nezabudnem,tak sa tak jemne večer natriem....A keď si umývam vlasy,tak sa tým olejom doslova vydrhnem. To je celá moja starostlivosť o tvár.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Co to je 15e za olej......ine palky som za kremy dala.....a su aj drahsie oleje.....v olejoch su kvapkatka alebo su s pupou....staci malo na vlhku kozu.....a vydrzi dlho.....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som kedysi davno bola na finskej kozm. Lumene.....potom zmizli a mala som problem....cim nahradit....
dlho som nakupovala cez net...kadejake vyrobky vychyrenych kozm.zn.,aby som nakoniec skoncila na olejoch a mojich gebrinach....ale este stale ocny krem robotny je z fabriky....takze mi nie je luto dat keš za olej....ale zaae som židak na ine
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja som nikdy nebola zaťažená na akúkoľvek kozmetiku,či na bežnú,alebo dekoratívnu....
nikdy som nebola ochotná dať za niečo veľké prachy,že 50éčiek
Kedysi dávno nejaký lekár napísal,že všetka kozmetika je aj tak na nič,teda hlavne tie akože protivráskové a omladzovacie výrobky....lebo aby to fungovalo,muselo by to prejsť do spodnejších vrstiev kože a to už by bol liek,kozmetika nesmie takto prenikať....
Ak sa pamätáte,nedávno bolo porovnávanie nejakých krémov,a vyhral to ten najlacnejší z lidla
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

kopretinka
... Keď som začala mydliť,tak sa mi aj nejaké oleje nazbieral... :
mne sa takto nazbieralo plno olejov (aj do mydiel čo dávam) a naposledy som si urobila krémik, suseda do mňa stále hustí, že ho zase chce, že ho bude odomňa aj kupovať, lenže tam som dávala 9 olejov a už sa mi ich nechce znovu kupovať. Nejako dobre jej robil na suchú kožu, sranda, že ja mám ekzémy a extrémne suchú kožu a mne až tak dobre nerobil, resp. nebol iný ako tie predtým, čo som vyrábala. Takže stále skúšam nové receptúry, že kedy už nájdem krém pre seba dobrý, ale ništ, niekedy som z toho znechutená, že tak sa snažím, niečo prírodné na môj ksicht, ale nič nie je moc svetaborné, za čo by som dostala Nobelkovku
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ked si spomeniem na moju babku, tak tiež celý život používala iba krem Marína. Som si ho z nostalgie minule kúpila.
ja mám zial od narodenia velky sklon k exémom. Sú časy, ke´d vydržím bez krému a potom je to zase zlé a musím a musím niečo robiť. Tak potom prejdem do druheho extrému a patlám sa všetkým možným, vaječným žltkom, rôznymi olejmi. Inak v knihe, ktorú som asi vyššie spomínala mimoriadne chváli autorka argánový olej. Teraz si niečo o tom čítam a aj by som sa dala nahovoriť. Len tá cena
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja som mala obdobie (ešte pred mydlami ), ke´d bolo veľmi zle, ja som na tvári už nič nezniela a tak som sa natierala aspon na chvilu obyčajným maslom. Dnes to istí kokosový tuk, čo používam aj na varenie. Ked je najhoršie, alebo keď mám chuť experimentovať s peelingami (to je najjednoduchsie), tak sa s tým bavkám. Velmi sa mi páčil peeling-v podstate aj skoro maska. Kokosovy tuk, med, čerstvo pomletá káva. A tá vynikajúca vôňa. Ale aj včerajší kokosový tuk s c-vitamínom bol celkom fajn.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja na ksicht...teraz olej z prazenej kavy...na krk sipkovy....psenicne klicky.....na noc moj ocny....robotny dominavam dior...potom mam...este nejake v zasobe...co som v jednom case naskreckovala.....pokazene nebudu urcite......decko mam atopicke...ta teraz uplne nieco co bolo robene ako balzam na suche lakte paty a ine sipinyze to je top...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Myslim,ze som 250ml naposledy kupovala za 19,50....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša,nemáš niečo z tohoto?ľanový,konopný,ryžový,sezamový,hrozno vý,mandľový,z pšeničných klíčkov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať