Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Čo nevidieť je tu zase ten hnusný americký komerčný sviatok vrajzamilovaných.
Prekvapte svoju polovičku,nekupujte tento rok plyšákov a čokoládu,kúpte niektoré z mojich mydiel.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
dievčatá...už nejaké mesiace som bez krému na ksicht z obchodu....pre chlapa a decko vyšlahané tuky a olej...ja iba olej.....
kedže recyklujem tégliky...všetci naokolo odkladajú.....tento víkend je výrobný ....a aj umývam sklíčka...no pomoc krémy čo tam ostali sa nerozpustia ani ked ich zalejem vriacou vodou....
Lui, prosím ťa, hodíš nejaký recept na krém na tvár - olejový. Skúsila by som, aj ten šampúch.
Používam, klasik olivový olej EV do rzprašovača napoly s minerálkou a dofrcknem to silicou geranium, ceder, resp pomaranč alebo mix. Stále to musím pretrepať, aby sa to premiešalo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

čo máš doma aké oleje...aby som ti nedala zbytočne šampúch z xy olejov?krém chceš pre seba?..ja som sa prestala napr.krémovať dávam si iba na vlhký ksicht "kapku" oleja,ale decko a chlap tí krémy... zatial.... iba vyšlahané tuky +olej podla výberu....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))


minuta 4.56 , čo je ten hnedý prášok?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

možno...
http://www.murumuru.sk/miky
neviem po englesky...čo tam hovorí?....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tu čierne uhlie..
http://moderna.alchymistka.eu/2013/1...eho-oleja.html
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

v tom videu to je zlatá mica
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
čo máš doma aké oleje...aby som ti nedala zbytočne šampúch z xy olejov?krém chceš pre seba?..ja som sa prestala napr.krémovať dávam si iba na vlhký ksicht "kapku" oleja,ale decko a chlap tí krémy... zatial.... iba vyšlahané tuky +olej podla výberu....
kokosový tuk, repka, oliva, slnečnica, ale dokúpim ak treba
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bettylou
lujza.j
čo máš doma aké oleje...aby som ti nedala zbytočne šampúch z xy olejov?krém chceš pre seba?..ja som sa prestala napr.krémovať dávam si iba na vlhký ksicht "kapku" oleja,ale decko a chlap tí krémy... zatial.... iba vyšlahané tuky +olej podla výberu....
kokosový tuk, repka, oliva, slnečnica, ale dokúpim ak treba
400g olivový
300g ricínový
300g kokos

300g voda
145g hydroxid

tu dokúpiš len jeden....a zistíš či tuhý šampúch bude tvoj "šialok kávy"...lebo je to buď-alebo..

..miesto vody...možeš dať bylinný výluh,kávu/všetko čo je dobré na vlasy/...len nezabudni vychladiť a až potom hydroxid dávať....pivo to treba nechať "vyvetrať"
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nemáš mastné vlasy,keď je tam toľko olivového?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ano
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

500g oliv..je v receptoch aj na iné ako mastnú vlasy.....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja som myslela,že či po použití toho šamponu ti neostávajú mastné vlasy
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jáj nie...už rok si umývam svojim....iba raz u kaderníčky "jej"
a ty čo umyješ si .....vyschnú a sú mastné?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

umyla som,ostali strašne mastné. Potom som si spomenula,že po umytí mydlom sa musia opláchnuť kyslým oplachom,ani to moc nepomohlo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ničím neoplachujem...2x mydlím....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pridám svoju skúsenosť s tuhým šampónom (teda, ak som to sem už náhodou nepísala ) - nechcelo sa mi robiť, tak som kúpila na sashe. Najskor nezvyk, ale teraz v pohode. mám pocit, že mi výrazne menej padajú vlasy. Ale teda, keď som si predtým umývala hlavu sodou bicarbonou a oplachovala octom, tak ma hlava menej svrbela.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
umyla som,ostali strašne mastné. Potom som si spomenula,že po umytí mydlom sa musia opláchnuť kyslým oplachom,ani to moc nepomohlo.
ešte ma napadlo....farbíš si vlasy?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Lui,nefarbím.....ale aj alchymistka písala,že nie každému to sadne,ani jej takýto šampon nerobí dobre.
Daša,od koho? Ponio? ona nerobí mydlové šampuchy,ona to robí z chemikáli....
Naposledy upravil kopretinka : 08.02.15 at 13:00
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak potom...asi to nebude tvoj šialok kávy..lebo ja si farbím dlho jednou zn.ale tým...že si sama hladala som penovú...tá sa lepšie na dlhé vlasy ....tak som dala inú a po tej farbe som mala mastné.....vrátila som sa k pôvodnej a už to bolo ok...preto som sa...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať