Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j
po dlhom čase mydlo s pivom....predtým iba šampúch....len neviem ktorý to je....tak uvidím aké bude mydlo.....vônu som nedala žiadnu dajako som nenašla súvisiacu s pivom
Luj, ako že nenašla ? Však pre fajnšmekrov - k pivu rumovú
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alebo borovičkovú
2 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

lujza.j
alebo borovičkovú
vôňa spoteného mužného tela
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pmajap
lujza.j
alebo borovičkovú
vôňa spoteného mužného tela
brrr....mám takých kolegov....pazušken neé
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza, niekde si písala, že robíš pre dcéru šľahané maslo na atop, prosím ťa čo si dávala, bambucké a konopný a aký pomer? alebo inú kombináciu, a pomáha? dcérin známy má tiež tento problém tak mu chcem niečo namiešať. Myslím, že maslo bude lepšie ako krém, ten nie ja tak mastný a pokožku treba asi premastiť, aby nebola suchá, dík.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

80:20....už ho nerobím.....ale nie,že by bol zlý...ale vymýšľamteraz mám v "móde" 20g B.M.+10 g K.M+10ml olej podla potreby....možeš dať 5 + 5 každý iný.....+ dávam aj čisté silice.
vlhká koža pekne natiahne máslo...a stačí málinko....
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
80:20....už ho nerobím.....ale nie,že by bol zlý...ale vymýšľamteraz mám v "móde" 20g B.M.+10 g K.M+10ml olej podla potreby....možeš dať 5 + 5 každý iný.....+ dávam aj čisté silice.
vlhká koža pekne natiahne máslo...a stačí málinko....
ďakujem, idem niečo urobiť, len som myslela, že ten konopný olej je viac špeciálny na atop
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

konopný je ok....kludne možeš
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

robila som mydlo, do ktorého som dala výluh zo slezu maurského, po uvarení fialový, po pridaní NaOH oranžový, mydlo žlté, bubliny ako z bublifuka, som sa dočítala, že sa slez používa na zmäkčenie, do kúpeľa, tak sa tým bublinám nečudujem, robila som pre farbu a vyrobila aj niečo naviac
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Antea
robila som mydlo, do ktorého som dala výluh zo slezu maurského, po uvarení fialový, po pridaní NaOH oranžový, mydlo žlté, bubliny ako z bublifuka, som sa dočítala, že sa slez používa na zmäkčenie, do kúpeľa, tak sa tým bublinám nečudujem, robila som pre farbu a vyrobila aj niečo naviac
oleje aké?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

kopretinka
Antea
robila som mydlo, do ktorého som dala výluh zo slezu maurského, po uvarení fialový, po pridaní NaOH oranžový, mydlo žlté, bubliny ako z bublifuka, som sa dočítala, že sa slez používa na zmäkčenie, do kúpeľa, tak sa tým bublinám nečudujem, robila som pre farbu a vyrobila aj niečo naviac
oleje aké?
kokos, palma,oliva,repka,slnečnica- toto zloženie robím najviac ale aj iné
napr. kokos,palma, oliva,ricín,konope
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som zvedavá aké bude pivové...či takú kremu ako sa píše
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kokosový,palmový,repkový,slnečnicový,ricínov ý dodávajú penu.........ja osobne si nemyslím,že bublinkuje od slezu.....slez zmäkčuje kožu,ale nenašla som,žeby obsahoval saponíny.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

kopretinka
kokosový,palmový,repkový,slnečnicový,ricínov ý dodávajú penu.........ja osobne si nemyslím,že bublinkuje od slezu.....slez zmäkčuje kožu,ale nenašla som,žeby obsahoval saponíny.
netvrdím 100pro, ale v porovnaní s takým istým len s vodou, podstatne viacej pení, tiež som pozerala, že slez neobsahuje saponíny, a možno zmäkčuje aj vodu nielen kožu, zato tie bubliny
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

včera som robila telový krém s včelím voskom...menej mastný ako šlahané telové máslo....ale fajný je...takže další "kúsok" do "výroby"....
1 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

lujza.j
dostala som mydlo s touto vôňou....niečo úžasné....keby ste ju náhodou niekde zazreli /vôňu/dajte echo...dakujem...je presne taká ako je popísaná v tom pokeci o kvetinke....
http://zahrada.artmama.sme.sk/izbove...-obeti-svatyne
ahoj, neviem, či si zohnala tú vôňu (predsa je to už dlho, čo si písala), ale náhodou som narazila na ňu tu: TU
a tu:

dúfam, že sa mi to vloží dobre, ešte som nevkladala odkazy
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dakujem o muru....viem......postovne je hrozne a tym,ze od nich nic nekupujem.....tak dajako vyckavam co by som si popri tom obj.,to druhe nepoznam...ale cena paradna...
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

ani som si nevšimla cenu toho druhého ale nedávno som chcela kúpiť do mydla medovkovú silicu a že nejakých 160 evri (doterra) , takže som to nahradila medovkovo/citronelovou, lebo to by bolo ZLATÉ mydlo
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

TaraNoelle
ani som si nevšimla cenu toho druhého ale nedávno som chcela kúpiť do mydla medovkovú silicu a že nejakých 160 evri (doterra) , takže som to nahradila medovkovo/citronelovou, lebo to by bolo ZLATÉ mydlo
160? aký je rozdiel medzi medovkovou a medovkovo/citronelovou? Ja som si myslela,že je to to isté,len to má dva názvy.
http://www.mydlovysvet.cz/sk/eterick...ica-10-ml.html
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

medovková silica je samozrejme čistá silica len z medovky, medovkovo/citronelová je samozrejme miešaná (práve kvôli cene), ak máš medovkovú silicu za 5 evri, buď si istá, že to je miešaná, medovková je jedna z najdrahších silíc a veľa výrobcov vôbec nepíše, že to je miešaná. Aspoň tak mi to bolo vysvetlené (sestra onehdá robila vo švédsku u dodávateľa esenciálnych olejov, tak mi to vysvetľovala takto)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať