Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Aký je vlastne rozdiel medzi mydlom a šampúchom?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

v zložení olejov...ricín určite...by mal byť.....u mňa napr. macerované byliny alebo bylinný výluh súvisiaci s vlasmi....je fajn ak je jojobák...palmový....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Myslela som receptúru, chémiu. Teda sú zameniteľné? Lebo ten zo sashe sa okamžite rozsýpal a rozmáčal, bol taký pieskový.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

od ponia
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja robím mydlové prírodné šampony.....z olejov a tukov.....tou istou metódou ako mydla...
chémia žiadna....iba tá nevyhnutná na proces zmydelnenia .....
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ponio...v "žurnale" píše ,že skončila "boj" s výrobou mydlových šampónov....a teda vyrába to čo vyrába....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kukučka
Aký je vlastne rozdiel medzi mydlom a šampúchom?
mydlo je mydlo.....z olejov......mydlový šampón je vlastne tiež mydlo. Používajú sa rôzne oleje v rôznom pomere,podľa svojich vlastností.Po mydlovom šampóne treba vlasy opláchnuť octovým oplachom.
"šampúch" tento výraz vraj vymyslela Ponio,tieto šampóny nie sú mydlové,ale chemické-Sodium Cocoyl Isetionate - derivovaný z kokosového oleja, Sodium Lauryl Sulfoacetate - derivovaný z kokosového a palmového oleja ....
Naposledy upravil kopretinka : 02.07.15 at 23:51
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

a ešte niečo......oleje nemajú žiadne Uv faktory,ja osobne som tomu neverila,tu to máte
http://nobilis.cz/cz/info/4902-aroma...-prirodou.html
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mozno za 10 rokov zistili "vedci" nieco ine.....ale marketing je....mne je to v podstate fuk...opalovak z obchodu si aj tak nekupim....vzdy nejaka lobi zapracuje.....na tu stranu na ktoru to komu vyhovuje....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

a ešte trochu osvety.....čo je to SLS,parabény,silikóny a iný humus
http://ona.idnes.cz/bio-kosmetika-0d...3931_krasa_sck
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

jako kukám na to,že či dobre vidím potom kukám na dátum,že či to nie je z 1.apríla....ale nie,je to naozaj fakt. LUSH a jeho akožePRÍRODNÁ kozmetika
sodium laureth sulfate
propylenglykol
metylparaben
sodium cocoamphoacenate

Tie prírodné veci tam už ani nemusia dávať...........
http://ona.idnes.cz/kosmetika-vyroba...2255_krasa_sck
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mne je z osvety už smiešno.....komfort umývania sprcháčom a šamponom a mazanie sa mliečkom z obchodu vyhráva........ked niekomu poviem,že tým čím si umýva auto sa umýva aj on....tak nič.....
za dva roky mydlenia nemám z vlastného okolie jedného človeka , ktorý by to zmenil.....jedine jeden kolega,ktorý má záujem aj mimo sviatkov.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

sú veci ktoré v prírodnej kozmetike vobec nemajú byť a sú....pisala som pár strán do zadu o prírodnej kozmetike yves rocher...
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

no ja urcite menim, nechcem chemiu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mne sa páči v tomto moj chlap...aj ked pre vela chlapov je to na smiech....ale vždy bol ten čo sa krémoval.....ruky,nohy ksicht.....bez prehovárania vymenil všetko z obchodu za "moje"bez chémie....ráno som mu zgebrila očný krém....na ksicht ho čaká v chladnici....len neviem či ten prežije cestu...takže vlastne jedného "zákazníka"mám
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

to nie je zákazník,to je tester
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dobre ja viém...ale to skor pri mydlách....občas sa mu ujdú také...čo sa esteticky nevydarili.....alebo sa mi nejak inak nepozdávajú....on to vie....potom vždy povie,že tie boli naj
krémy už odskúšané....na decku alebo na mne
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
Som si teraz spomenula, že som niekde čítala takú zásadu, že na tvár by nemalo prísť nič, čo by sme s kľudným svedomím nedali aj do brucha Čiže čo vonku, to aj dnu...
Vychádzam z poréznosti pokožky, tá je po celom tele. Ale keďže si väčšina ľudí šľachtí iba tvár, krk, dekolt, a pod., tak sa domnieva, že zbytok tela znesie všetko. Všetko sa dostáva do tela, vyskúšané na sebe. Cez krv po celom tele, cez pokožku. Dobre si čítala.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať