Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
tak potom...asi to nebude tvoj šialok kávy..lebo ja si farbím dlho jednou zn.ale tým...že si sama hladala som penovú...tá sa lepšie na dlhé vlasy ....tak som dala inú a po tej farbe som mala mastné.....vrátila som sa k pôvodnej a už to bolo ok...preto som sa...
ahaa,ja som si myslela,že by nejako mohla farba reagovať so šampúchom....mne žiadna farba nerobila doteraz problém,práveže po farbe som ich mala vždy akési lepšie....ale už dva roky som si nedávala farbu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
Lui,nefarbím.....ale aj alchymistka písala,že nie každému to sadne,ani jej takýto šampon nerobí dobre.
Daša,od koho? Ponio? ona nerobí mydlové šampuchy,ona to robí z chemikáli....
...ceny za šampúchy má parádne.....moc tam nechodím ...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

olivové som robila.....
olivové s bahnom.jpg  
olivové detské malé.jpg  
olivové s ružovou soľou.jpg  
olivivé detské veľké.jpg  
1/1
7 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

100%?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

70%,dávam aj kokosák,palmový a ricínový,nemám čas,aby to rok tvrdlo....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja sa pohrávam s myšlienkou ,že 100%....škoda,že svoje prvé som vyhodila.....už by bolo parádne po 1 a pol roku.......aj tak čím dlhšie stoja tým sú lepšie.....
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

olivové určite.....a ja som ešte dávala aj jogurt,takže ďalšia vec,ktorá spomaľuje tvrdnutie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja mam vyskúšané,že všetky.....
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

tak som si práve vyrobila balzam na vlasy,uvidíme......
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
ja sa pohrávam s myšlienkou ,že 100%....škoda,že svoje prvé som vyhodila.....už by bolo parádne po 1 a pol roku.......aj tak čím dlhšie stoja tým sú lepšie.....
som mala nejaké neminuté mydlá z viacerých olejov, skoro ročné, boli super tvrdé vôbec sa na mydelničke nerozblazjli. Teraz som začala skúšať krémy, šľahané maslá sú dosť mastné, ale neviem či ja robím chybu alebo neviem správne použiť Cetyl alkohol, vôbec mi to nezemulgovalo, oddelila sa mi voda od olejov, tak neviem, budem patlať ďalej, však hádam raz .....
Naposledy upravil Antea : 01.03.15 at 17:03
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mydlá presne ako píšeš....
šľahané másla robím čisté...iba tuky a oleje....primerané množstvo na vlhkú kožu....koža pekne nasaje....tak isto aj krémy-maste-balzamy na ruky....nohy....aj krémy na tvár "iba"vyšlahané tuky+olej...
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
mydlá presne ako píšeš....
šľahané másla robím čisté...iba tuky a oleje....primerané množstvo na vlhkú kožu....koža pekne nasaje....tak isto aj krémy-maste-balzamy na ruky....nohy....aj krémy na tvár "iba"vyšlahané tuky+olej...
ráno nemám čas čakať kým vsaje a potom som celá mastná aj oblečenie, tak som chcela niečo hydratačné, však až budem veľká ja to dokážem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja sa krémujem večer....
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
ja sa krémujem večer....
aj to som skúšala, možno používam mastné oleje, nie napr, jojobový
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja olej mandľový....do šľahaného másla
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
ja olej mandľový....do šľahaného másla
mám mandľový, musím vyskúšať,
som sa dozvedela, že s cetyl alkoholom môžem miešať aj do súdneho dňa aj tak krém neurobím, pridáva sa skôr na zahustenie ako na emulgáciu, no musíme sa učiť až do smrti, aj tak sp.ostí umrieme
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Antea
lujza.j
ja olej mandľový....do šľahaného másla
mám mandľový, musím vyskúšať,
som sa dozvedela, že s cetyl alkoholom môžem miešať aj do súdneho dňa aj tak krém neurobím, pridáva sa skôr na zahustenie ako na emulgáciu, no musíme sa učiť až do smrti, aj tak sp.ostí umrieme
to nie je emulgátor
Cetyl Alcohol, INCI: Cetyl Alcohol NF
Rastlinného pôvodu väčšinou sa používa ako stabilizátor. Skvelý v krémoch, pleťových mliekach a pílingoch. Dávkovanie 1-30%.
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

kopretinka
Antea
lujza.j
ja olej mandľový....do šľahaného másla
mám mandľový, musím vyskúšať,
som sa dozvedela, že s cetyl alkoholom môžem miešať aj do súdneho dňa aj tak krém neurobím, pridáva sa skôr na zahustenie ako na emulgáciu, no musíme sa učiť až do smrti, aj tak sp.ostí umrieme
to nie je emulgátor
Cetyl Alcohol, INCI: Cetyl Alcohol NF
Rastlinného pôvodu väčšinou sa používa ako stabilizátor. Skvelý v krémoch, pleťových mliekach a pílingoch. Dávkovanie 1-30%.
však som sa to dozvedela až po dvoch pokazených dávkach
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Antea
však som sa to dozvedela až po dvoch pokazených dávkach
a nebol popis pri tovare,keď si to kupovala?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

po dlhom čase mydlo s pivom....predtým iba šampúch....len neviem ktorý to je....tak uvidím aké bude mydlo.....vônu som nedala žiadnu dajako som nenašla súvisiacu s pivom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať