Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
s citronovou a zázvorou silicou si myslela?....so sušeným zázvorom by sa dalo spraviť....zázvorovú silicu neviem či som niekde videla...a ak bude riadne mastná...
Ten sušený by bol asi vlastne ako peeling. Či nie? Mne ide o tú kombináciu týchto dvoch vôní alebo aj samostatne. Nepýtajú tieto vône od vás ľudia? Stretli sta sa s takou požiadavkou?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dobré silice sú v natur predajni v podchode na Hodžovom. Pred 4 r. citrónová síce za 6 eur, ale to bola vôňa de luxe. Neporovnateľná s ostatnými z obchodov. Za tie peniaze to stálo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zázvor aj peeling aj detox....robila som zázvorový peeling....ludia pýtajú vôňu citrónovej trávy je výraznejšia ako citron ...pekne citrusová....dávam ju aj do krému na nohy...aj do šlahaného másla na telo....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

To je bambucké maslo?
Poznám citrónovú trávu, dostala som z EN citrónové mydlo, má výraznejšiu vôňu. Pre mňa viac povbzbudzujúcu. Raz, síce v Lidli v akcii kozmetiky čo predávajú raz za rok, tak mali oleje na telo so zázvorom, neviem na tú vôňu zabudnúť. Najmä v lete za teplého počasia tá vôňa vynikla. Asi veľmi na zimu to nejde, ako u koho.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dcéra by sa do levandule aj obliekla, keby mohla.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

šlahané máslo je len názov produktu....bambucké, kakaové máslo, kokosový olej + nejaký olej.../alebo iná kombinácia/tuky sa rozpustia a potom sa to na niektolko krát vyšlahá..mám to velmi rada...dobre sa to roztiera a pekne vsiakne do koze...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
Dcéra by sa do levandule aj obliekla, keby mohla.
aj ja...v chodbe mám nasypanú plnú misu....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Máš to s vôňami? Maslo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
Máš to s vôňami?
to šlahané máslo?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Áno.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

akú kto chce....
..alebo aj "žiadnu"...ak robím s mandlovým olejom kde som macerovala vanilkový struk nechám vyniknúť vanilku a dám trošku 100% čokolády....robila som aj škorica+čokoláda...voňalo to hezky
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zajtra pokračujem, ďak.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

korela
Ste tu spomínali farbivá, nemôžete použiť bazu čiernu, práve dozrieva. Je to prírodné, tatko robieval víno, malo krásnu farbu, tmavú.
A nenarazili ste niekde na recept mydla so zázvorovou vôňou? A citrónové nerobievate?
neviem ako sa bude chovať baza, ja som skúšala cviklu , zostala škaredá hnedá. Veď vyskúšaj, daj trochu šťavy, pár zrniek hydroxidu a uvidíš čo to urobí.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som nad špenátovou vodou uvažovala...ale isto nejaká hrúza farba by to bola
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
ja som nad špenátovou vodou uvažovala...ale isto nejaká hrúza farba by to bola
JA SOM SPENáTOVú VYSKúšALA A ostalo to také nijaké. Keď som veľmi chcela, tak som tam tú zelenú videla ale musela som velmi chcieť.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

neskúšajte farbiť zeleninou,ja som vyvarila červenú kapustu a tú vodu som použila.od hydroxidu farba zhnedla a mydlo smrdelo.Vyhodila som.Tá baza predpokladám,bude rovnaký prípad.Farba hydroxidom určite vybledne,takže do hydroxidu nie.A potom ´dalšia chemická reakcia je zmydelnenie....
čo sa týka vône.....tak u nás zázvorovú vôňu som ešte nikde nevidela.....ani silicu....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

a odtiaľto to určite nebudem kupovať.........nie som veľkovýrobca
http://www.aliexpress.com/ginger-ess...l7zBoCJ8fw_wcB
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dobrééé...ja som sa tešila...že budem mať čierne....roiboš...čierny ja šlak...silný som urobila...zase taká "červená" ako zem v HR.....nedávam žiadne farby...mám ich také ako sa zafarbia.....od výluhu-čaju.....ešte do nejakého prásknem dobrý čierny sypaný....našla som doma kurkumu...ešte tú dám...
idem dať macerovať bobkáčlepší by bol čerstvý, ale to už nestíham...asi.... neviem kolko slnka bude v septembri....v HR "okmášem" šecko začo neschytám facáka od nejakého jedovatého domáceho oného
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
dobrééé...ja som sa tešila...že budem mať čierne....roiboš...čierny ja šlak...silný som urobila...zase taká "červená" ako zem v HR.....nedávam žiadne farby...mám ich také ako sa zafarbia.....od výluhu-čaju.....ešte do nejakého prásknem dobrý čierny sypaný....našla som doma kurkumu...ešte tú dám...
idem dať macerovať bobkáčlepší by bol čerstvý, ale to už nestíham...asi.... neviem kolko slnka bude v septembri....v HR "okmášem" šecko začo neschytám facáka od nejakého jedovatého domáceho oného
ja idem tiež v septembri, tiež uvažujem ako ty
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

rozmarín a bobkáč...ved to tam ako živý plot rastie....ešte agáve ak by sa dalo niekde šmyknúť a niečo z toho vyžmýkať
fíky by som mohla aj tu...má receptík na fíkové mydlinko
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať