Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

kopretinka
lujza.j
kopretinka
tú trávu si pestuješ,keď slnko spomínaš? inak za chvíľu bude kvitnúť žihľava,blíži sa zber.
Ved slnko na balkone....na slnku macerujem....v zime na jesen uz nemam ako....
jáááj ahaaaaa,kvôli macerovaniu......má sa to robiť na slnku?
v mojej dedine som také rastlinky nevidela a nechcem to od niekoho pýtať,aby si nemysleli,že chcem fajčiť
žeby som si kúpila semienka a na jar posiala iba jednu rastlinu na okno....len aby mi to nezrušili kukláči a neskončila som v base kvôli mydlu
..no, nato si daj bacha...sotva Ti uveria, že dávaš trávu do mydla
Prepáč mi, Kopretinka - no nedalo mi
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

V cechach predavaju konopny caj....
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j
V cechach predavaju konopny caj....
Luji, ale tu sme na SK
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Viem...neviem ako to je s cajom tu...ja som nevedela,ze ci macerovat alebo iba vyluh...mala som debatu...pan takto maceroval pre tatu na psorku...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j
Viem...neviem ako to je s cajom tu...ja som nevedela,ze ci macerovat alebo iba vyluh...mala som debatu...pan takto maceroval pre tatu na psorku...
Luji, ja vám do remesla kašlať nemôžem, lebo o tom prd viem ...len viem, že s trávou tu bol vždy problém....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Evus to s tym nema nic spolocne...to su iba listy...nic viac...ludia maju paniku aj z konopneho oleja....a ten sa lisuje zo semena....ja som z toho chcela dostat len nieco na kozu...pokozku hlavy chcem to do samouchu....este k tomu prasknem nimbovy a znicim lupiny...co este sa len chceli vytvorit.....zase neratam ze to bude mat nejaku silu...mam vic oleja ako ma byt....
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j
Evus to s tym nema nic spolocne...to su iba listy...nic viac...ludia maju paniku aj z konopneho oleja....a ten sa lisuje zo semena....ja som z toho chcela dostat len nieco na kozu...pokozku hlavy chcem to do samouchu....este k tomu prasknem nimbovy a znicim lupiny...co este sa len chceli vytvorit.....zase neratam ze to bude mat nejaku silu...mam vic oleja ako ma byt....
..no, taký by sa šampúch hodil i mne - pre sb...občas máva lupiny
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mam narobene z nimbovym olejom...zreje....musela som do zasobykolegyna uz druhe pre dceru...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j
Mam narobene z nimbovym olejom...zreje....musela som do zasobykolegyna uz druhe pre dceru...
Ok, dobré vedieť
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tak sa mi to nezdalo...ze mydlo v obyvke co zreje na polici....vyzreje rychlejsie ako to co mam vo vyske....polica a stôl,ze idealne...no uz su aj na stole...police su plne
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Teda dievčence, len sem tam tu nakuknem a nestačím sa čudovať ako "rastiete profesionálne". Už som dlhšie nič nerobila tak je načase čosi zmajstrovať. Nasiala a nazbierala som aj nejaké liečivky, no pobiedne lebo sucho a hnusní krtkovia. Chcela som niečo na farbenie, nechtík samozrejme, zasiala som aj požlt farbiarsky, nemám z neho nič, nestihla som obrať kvietky.Zo slezu maurského mi vyšli tri, som myslela, že budem mať peknú červenú farbu ako v ovocnom čaji. Skúšala som do výluhu prcnúť NaOH , zostal krásny oranžový tak skúsim mydlo.
Trochu sa trápim s deodorantom, jeden so vyhodila, včera som robila ďalší, zostal mastný tak som dnes prerábala, dala som viacej vosku a toho "arovrútu", uvidím aké čudo z toho bude.
Chcem skúsiť aj nejaký telový krém, lebo maslá na leto nič moc.Trochu pogúglim, uvidím.
Našťastie bola v Nite včera aj dnes riadna búrka, tak nemusím polievať a môžem robiť aj niečo iné.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

slezom asi mydlo nezafarbíš......žltú až oranžovú farbu mydlu dodáš mrkvovým olejom alebo omnoho lacnejší spôsob je kurkuma-ale opatrne s ňou,stačí málo.....hnedú spravíš kakaom........červenú sladkou paprikou,čiernu uhlím,zelenkavú ti urobí olivový a konopný olej....A potom sú aj prírodné farby-miky....alebo potravinárske,lenže tam nemáš istotu vo výsledku
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

som zas experimentovala
1.s bahnom z mŕtveho mora-vôńa aloe
2.s usušeným a rozdrveným semenom z avokáda,len ten vnútrajšok,nie kôstka-vôňa škorica+vanilka
3.s ovocným čajom-vôňa zelený čaj
4.so sušenými čučoriedkami-vôňa arktický oceán
Naposledy upravil kopretinka : 20.07.14 at 10:53
IMG_9472.JPG  
IMG_9469.JPG  
IMG_9466.JPG  
IMG_9460.JPG  
1/1
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dobre si experimentovala
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

doplnila som popis,ešte doplním vône
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ovocným čajom som robila minulý rok...ale neviem recept ani vôňu...ale bolo dobré...chcem urobiť s roibošom...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zajtra končím s prvou maceraciou vilcarory..od pondelka to testuje ....dobrovoľníčka
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ste tu spomínali farbivá, nemôžete použiť bazu čiernu, práve dozrieva. Je to prírodné, tatko robieval víno, malo krásnu farbu, tmavú.
A nenarazili ste niekde na recept mydla so zázvorovou vôňou? A citrónové nerobievate?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

s citronovou a zázvorou silicou si myslela?....so sušeným zázvorom by sa dalo spraviť....zázvorovú silicu neviem či som niekde videla...a ak bude riadne mastná...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
lujza.j
hen jaký poklad mala doma
no,už som aj dočítala........receptov minimum,niektoré ingrediencie nepozná ani všemocný gugeľ....myslím,že som to vtedy aj čítala a odložila s tým,že tie veci sa dajú možno kúpiť v nemecku (západnom) na slovensku nemožné....mydlo ani jedno,šampóny všetky zo strieborného mydla a potaše
a potom také recepty že: tužidlo -cukrová voda,citrónová šťava,pivo.......omg
To bežne roky používali ženy na vlasy, svokra pred natáčaním vlasov na natáčky veľké, mala krátke vlasy, tak si po umytí vlasov rozotrela do vlasov pol citróna, piva. Nekonbinuje sa. Efekt výborný. Účes drží a žiadna chémia.Mala ich husté a silné do staroby. Ja som to tiež používala ešte na strednej.
Potom začala prichádzať na trh vlasová kozmetika, tak to začalo zanikať. Krásne lesklé vlasy boli umytí, ak sa opláchli citrónovou vodou alebo octom. Žiarili. Ja som si iba raz kúpila penové tužidlo, nikdy viac. Taká reakcia na krku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať