Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j
.
Luji, to máš novú výrobu?...sú nádherné...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evuš
lujza.j
.
Luji, to máš novú výrobu?...sú nádherné...
Dakujem....davam aj do tychto formiciek su dobre do ruky....decko bralo het...tak som to takto "pobalila" dalsia varka.padla v robote....
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j
evuš
lujza.j
.
Luji, to máš novú výrobu?...sú nádherné...
Dakujem....davam aj do tychto formiciek su dobre do ruky....decko bralo het...tak som to takto "pobalila" dalsia varka.padla v robote....
Luji, musím pokukať domáce zásoby a ozvem sa...aj ten sľúbený krémik by sa mi zišiel...popíšem si zoznam a dám vedieť - ak budem teda môcť otravovať
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mam v pamati
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

prerábala som.....levanduľové
IMG_9965-vert.jpg  
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja som tiež skúšala to prerábané, páči sa mi to. Len by som nutne potrebovala nejaký lis, aby sa to potom dalo stračiť, predsa len, nemala som to také tekuté ako pri prvej várke a tým pádom nie je mydlo tak hladké, jak by sa mi páčilo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Daska..na lis isto treba nieco dat...aby sa nelepilo.....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Daska..na lis isto treba nieco dat...aby sa nelepilo.....
no len aký lis do domácich podmienok? Niečo malé, čo vytlačí sná´d najlepšie kruhový tvar - nejaký nápad?
0 0
Karolina56 Karolina56

Karolina56 je offline (nepripojený) Karolina56

ja mám radsej tekute hoci minule som dostala tuhe mydlo na prirodnej baze nejaka baba to vyraba doma a bolo super ale neviem kde ho zohnat
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Karolina56
ja mám radsej tekute hoci minule som dostala tuhe mydlo na prirodnej baze nejaka baba to vyraba doma a bolo super ale neviem kde ho zohnat
Ja sa uz "saponatom" uz neumyvam.....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
ja som tiež skúšala to prerábané, páči sa mi to. Len by som nutne potrebovala nejaký lis, aby sa to potom dalo stračiť, predsa len, nemala som to také tekuté ako pri prvej várke a tým pádom nie je mydlo tak hladké, jak by sa mi páčilo.
mydlo musíš nastrúhať čo najjemnejšie,prípadne posekať v mixéri,potom rozvariť na kašu s pridaním vody alebo oleja,kašu rozmixovať ponorným mixérom na hladko.Po daní do formičky musíš pobúchať formou o stôl,alebo podlahu,vrch urovnáš rukou alebo stierkou.Neverím,že bude potom hrboľaté.Po vyschnutí môžeš s ním párkrát prejsť po strúhadle na tej širokej časti na uhorky alebo na kapustovom alebo na hoblíku.......neverím,že nebude hladučké.
Toto nebolo rozvarené na hladkú kašu,preto je hrboľaté......ale vidno na ňom,že je to ručne robené.
Lis sa používa v priemysle,fakt chceš mať mydlo ako z obchodu? Veď používaním sa to mydlo vyhladí.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Karolina56
ja mám radsej tekute hoci minule som dostala tuhe mydlo na prirodnej baze nejaka baba to vyraba doma a bolo super ale neviem kde ho zohnat
a čo tak u tej baby?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
Karolina56
ja mám radsej tekute hoci minule som dostala tuhe mydlo na prirodnej baze nejaka baba to vyraba doma a bolo super ale neviem kde ho zohnat
a čo tak u tej baby?
To dostala........ Sprchač je lacnejsi......
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
Dáša_
ja som tiež skúšala to prerábané, páči sa mi to. Len by som nutne potrebovala nejaký lis, aby sa to potom dalo stračiť, predsa len, nemala som to také tekuté ako pri prvej várke a tým pádom nie je mydlo tak hladké, jak by sa mi páčilo.
mydlo musíš nastrúhať čo najjemnejšie,prípadne posekať v mixéri,potom rozvariť na kašu s pridaním vody alebo oleja,kašu rozmixovať ponorným mixérom na hladko.Po daní do formičky musíš pobúchať formou o stôl,alebo podlahu,vrch urovnáš rukou alebo stierkou.Neverím,že bude potom hrboľaté.Po vyschnutí môžeš s ním párkrát prejsť po strúhadle na tej širokej časti na uhorky alebo na kapustovom alebo na hoblíku.......neverím,že nebude hladučké.
Toto nebolo rozvarené na hladkú kašu,preto je hrboľaté......ale vidno na ňom,že je to ručne robené.
Lis sa používa v priemysle,fakt chceš mať mydlo ako z obchodu? Veď používaním sa to mydlo vyhladí.
robila som to, ale proste v mydle ostali vzduchové bublinky a to mi vadí. Doma to nikdy nebude ako z obchodu, ale mne by sa páčilo, keby toto prerabane mydlo malo takú štruktúru ako to, čo sa robí celé doma. To je pekne hladké bez problémov.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bublinky? hm...... musíš formu riadne otrieskať o podložku,a mydlo musí byť riadne rozvarené a hladké.
Ale veď to je na tom zaujímavé,že nie je ako z obchodu......
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá ako stare mydlá prerábate....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j


Dáška keby si to natlačila tu....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j

Dáška keby si to natlačila tu....
no, takto nejak si to predstavujem, len este nieco na zatlacenie. mam formicku na kolace, co sa takto vytlaca, len je to dost velky kruh. Presne tymto smerom sa uberaju moje myslienky, len to potom nakrajat. No co, raz to pride
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
dievčatá ako stare mydlá prerábate....
prečo?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
dievčatá ako stare mydlá prerábate....
prečo?
no ja neprerábam prásknem do smetí.....
no či sa dá prerobiť aké kolvek staré mydlo..ročné?polročné a pod
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať