Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
lujza.j
dievčatá ako stare mydlá prerábate....
prečo?
no ja neprerábam prásknem do smetí.....
no či sa dá prerobiť aké kolvek staré mydlo..ročné?polročné a pod
jasné že sa dá,len musíš dať trošku viac vody ako do čerstvého,lebo čím staršie,tým vysušenejšie......
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

našla som nechtíkové z minulého roka
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
našla som nechtíkové z minulého roka
veď to sa nepokazí
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dievčatá, robili ste slahaný krém? Teda taky ten najjednoduchsi, rozpustene tuky slahane ako majoneza. ja som to robila viackrat a posledne dva razy mi v tom ostali take drobne ciastocky ako keby piesok. Pri natierani sa rozpustia, nie je problem, je to len taky diny pocit pri natierani. Robila som teraz cisto kokosovy tuk - teda, mala som dva druhy, jeden od leta s nechtíkom - ten bol aj smazeny, aj "luhovany" a pridala som do toho cetstvy kokosovy tuk. Mam pocit, ze som niekde zachytila, ze tieto tuky treba temperovat podobne ako čokoládu. Ale to bola len niekde nejaká vetička. Neviete o tom nieco blizsie? Nestretli ste sa s tym. Inak je ten krem v poriadku, ked sa stretne s pokozkou, tak sa pekne roztopi, len je to taky divny pocit.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Daška robi to prehriate bambucke maslo....tak potom asi aj kokosak.
Ja toto maslo robim stale....ale z viac tukov+olej....dokonala vec....aj s macerovanym vanilkovym strukom a 100% cokinou
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

http://www.sashe.sk/SAShE.sk/journal...bena-kozmetika

mmch, hovorí tam aj o temperovaní tukov - to je presne to, čo potrebujem urobiť s kokosovým tukom, len nepoznam teploty keby ste náhodou niekde narazili na nejakú teóriu....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som to zatial len o bambuckom čítala...a aj sa mi to stalo....teraz si dávam pozor a ohrievam postupne....
ked potrebujem "vyvariť"nejakú bylinu....v mandlovom,ryžovom...ale macerovala som zelený čaj tuším v kokosáku a nebol zrniečkový....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
ja som to zatial len o bambuckom čítala...a aj sa mi to stalo....teraz si dávam pozor a ohrievam postupne....
ked potrebujem "vyvariť"nejakú bylinu....v mandlovom,ryžovom...ale macerovala som zelený čaj tuším v kokosáku a nebol zrniečkový....
pri cokolade je taky postup, ze sa 2/3 cokolady zohreju na teplotu cca 40-45 stupnov (rozne podla druhu, niektore aj menej) a protom sa "zaockuju" pridaním 1/3 neroztopenej cokolady. Tym sa cela hmota schladi, mala by prist niekde k 27 stupnom. tym sa nejak meni kryštalicka štruktúra. Alebo sa podobne robí aj na mramorovych stoloch. Preto predpokladam, ze nieco podobne bude aj pri tukoch. Ja mam pocit, ze s ami to stalo vtedy, ked som ten kokosovy krem prilis chladila. V lete v chladnicke a teraz na okne, kde bolo chladnejsie. Skusim to znova stopit, vyslahat a uvidime.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jaj...ja nechladím "šokovo"...v kuchyni vychladne a až potom do chladničky....ale nie na dlho...robím toho hodne...."zrniečka"som mala iba v kreme na nohy....tam dávam bambucké...
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

dievčence, pred chvíľou sa mi podarilo vyrobiť "zázrak":, dlho som nič nerobila lebo som získala "zaujímavého koníčka" varenie, ale najmä pečeni pre celiatika, nó tiež pekná zábavka, tak som sa včera pustila do mydla, v pohode a dnes tiež ďalšie, v recepte červený palmový olej, všetko fajn len zrazu v jednej sekunde nie že puding, ale želatína, doslova sa to krájalo, pacla som do do formy, dala pod deku a uvidím, čo sa bude diať, vôňa mango-citrus, neviem či tá alebo olej tú želatínu stvoril
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kedy si dávala vôňu?do olejov...alebo až...
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
kedy si dávala vôňu?do olejov...alebo až...
až po zamiešaní, možno to bola chyba
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Antea
lujza.j
kedy si dávala vôňu?do olejov...alebo až...
až po zamiešaní, možno to bola chyba
už to začína pracovať
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Antea
lujza.j
kedy si dávala vôňu?do olejov...alebo až...
až po zamiešaní, možno to bola chyba
to čo nie je silica....do olejov...inak toto mi urobila akože vanilková vôňa....kým mi to došlo..nejaké to kilo +-...išlo do kýbla
vždy som dávala vôňu do olejov.....potom som skúsila po zmiešaní a konec....zrazené, potiace sa mydlo a pod.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

no zbohom
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
Antea
lujza.j
kedy si dávala vôňu?do olejov...alebo až...
až po zamiešaní, možno to bola chyba
to čo nie je silica....do olejov...inak toto mi urobila akože vanilková vôňa....kým mi to došlo..nejaké to kilo +-...išlo do kýbla
vždy som dávala vôňu do olejov.....potom som skúsila po zmiešaní a konec....zrazené, potiace sa mydlo a pod.
druhý raz budem múdrejšia, potvora prešla gélovou fázou a je z toho celkom pekné oranžové mydielko, gélová fáza asi pomohla poupchávať diery, keby so bola mala rukavice tak to lepšie natlačím, inak dosť farbí,nevadí, , teraz som musela vrch hodne odrezať, však nastrúham do bieleho, bude zaujímavé
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja sa snazim vzdy o gelovu fazu .....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

lujza.j
kopretinka
lujza.j
dievčatá ako stare mydlá prerábate....
prečo?
no ja neprerábam prásknem do smetí.....
no či sa dá prerobiť aké kolvek staré mydlo..ročné?polročné a pod
A čo je na ňom zlé? Do smetí, také plytvanie, to sa nedá použiť aspoň na pranie?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kukuč..ked sú tam byliny...dobre by sa stým nepraloalebo nejaký íl....prerábanie sa mi zdá dosť oštarné...mám len jeden hrniec na mydlo a na prerábku mydla z kila tukov je malý..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať