Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

pavol54
Petra Nová
Dnes som žila oslavami SNP a prekvapili ma dve veci. Že poľský prezident prišiel nie na oficiálne oslavy, ale až na prezidentský obed, organizovaný primátorom mesta. A to druhé, že Poľsko odmietlo ruskému ministrovi obrany vrátiť sa domov cez Poľsko, a ešte večer pred 20.00 hod. sa riešil odlet tohto ruského funkcionára z Bratislavy. Je to hanba, ale nie pre Slovensko!
Peťka prekvapujúce by to bolo tak vlani, dnes v kontexte udalostí východne od nás by bola prekvapujúca účasť na akcii odsudzujúcej fašizmus minulého storočia a podpora súčasného na Ukrajine a výcvik nacgardy v Poľsku a tolerovanie účasti Poliakov v safari na ukrajinských rusov.
Pavol, napíšem zdanlivo od veci: "Nech sa zadrhnú tými svojimi poľskými jablkami!"...
1 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Petra Nová
Pavol, napíšem zdanlivo od veci: "Nech sa zadrhnú tými svojimi poľskými jablkami!"...
....... šak máme aj naše - slovenské (len ich akosi nie je vidieť..........)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Llívia
misoft
buchač
buchač
Málo majú ???

Katolícki biskupi chcú ešte viac majetkov

Nedokázali štátu vyčísliť, aký majú majetok, a už chcú od neho ďalší. Zmena vo financovaní cirkví nebude možná dovtedy, pokiaľ štát nevráti katolíckej cirkvi všetok majetok, ktorý jej v minulosti vzal.
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...alsie-majetky/
0 - 1
Pozdravujem nesúhlasný názor.
Lenže prečo nechce Vatikán odluku cirkvi od štátu ???
Málo má???
Asi hej - bo furt nevedia, čo vlastne majú.... a tak neustále pýtajú......
Nevedia, bo cirkev majetky kedysi aj len spravovala a nejako zo spravovania vyrobili vlastníctvo. Keby sa v tom začal niekto hlbšie vŕtať, ktovie, koľko majetku by jej zostalo
Odluku cirkvi od štátu nechcú ani ľudia.



pmajap
Odluka nie tak jednoduchá záležitosť, všetci vo vláde sú ticho, lebo štát na to nemá, musel by vyplatiť cirkvám viac ako dva ročné rozpočty tejto republiky, je to zložitejšie, ďakleko zložitejšie.


Ktovie prečo je to také komplikované. Llívia má pravdu. Málokto z obyvateľov to vie. Cirkevné "majetky" nikdy cirkvi nepatrili, iba ich spravovali. Na verejnosti sa to nepretriasa. Historici to majú riadne "prevŕtané". Niekoľkokrát som počula v médiách o tom hovoriť aj Zavackú zo SAV. Je to spracované aj knižne.

Bolo by vhodné sa snáď spýtať, kde sa pri tomto stráca desatoro.
2 2
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Petra Nová
Pavol, napíšem zdanlivo od veci: "Nech sa zadrhnú tými svojimi poľskými jablkami!"...
....... šak máme aj naše - slovenské (len ich akosi nie je vidieť..........)
Obchody sú v kompetencii ministerstva hospodárstva
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Poobede som si posmrkala pri babskom povstaleckom filme "Prerušená pieseň". A potom som "prekliala" všetkých, čo v minulosti vyvolali vojnové besnenie a dnes znovu rozdúchavajú beztrestné vraždenie ľudí .
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pali - veď to vieme. Poukazujem na fakt, že naše jablká končia kdesi ta het a lacno, alebo vo válovoch prasníc....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Petra Nová
Poobede som si posmrkala pri babskom povstaleckom filme "Prerušená pieseň". A potom som prekliala všetkých, čo v minulosti vyvolali vojnové besnenie a dnes znovu rozdúchavajú beztrestné vraždenie ľudí .
Dobrý to film - i Kapitán Dabač - filmová klasika.... naša....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Petra Nová
Poobede som si posmrkala pri babskom povstaleckom filme "Prerušená pieseň". A potom som "prekliala" všetkých, čo v minulosti vyvolali vojnové besnenie a dnes znovu rozdúchavajú beztrestné vraždenie ľudí .
Lenže voľakedy bol svet veľký dnes je celkom maličký, najlepšie to potvrdzuje pohyb mraku z takého maličkého černobylu, rozdúchavači sa nebudú mať kam schovať.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Pali - veď to vieme. Poukazujem na fakt, že naše jablká končia kdesi ta het a lacno, alebo vo válovoch prasníc....
jablká ešte nie sú témou dňa dnes je to paprika, kapusta, rajčiny zemiaky a iná zelenina za tie ceny čo nakupujú obchodnícki vydridusi sa to vyrobiť nedá
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová
Stanislav 1975

Peti, kuk, kamarát robí už aj reportáže, to je len začiatok...


http://www.armadninoviny.cz/reportaz...014e2809c.html


mám aj video, ale má 5 giga a neviem,čo s ním :-)
Mrkla som jedným okom link a určite sa k nemu vrátim. Stanko, aj ty by si mohol popísať to putovanie z tvojho pohľadu, s tvojim šarmom a neortodoxným postrehmi z cesty. Určite by bolo zaujímavé.
Dnes som žila oslavami SNP a prekvapili ma dve veci. Že poľský prezident prišiel nie na oficiálne oslavy, ale až na prezidentský obed, organizovaný primátorom mesta. A to druhé, že Poľsko odmietlo ruskému ministrovi obrany vrátiť sa domov cez Poľsko, a ešte večer pred 20.00 hod. sa riešil odlet tohto ruského funkcionára z Bratislavy. Je to hanba, ale nie pre Slovensko!
Peti, reportáž robím, ale najskor to musím dať vydať novinám ( zmluva nepustí, musím počkať, nemožem to zverejnovať nikde nadivoko dopredu )

čo sa týka Polska ? Mňa už u nich neprekvapí vobec nič- oni sú už tak zapredaný a strčený v zadku USA ako nikto, s Poliakmi som som skončil- je to všetko komplet bagáž zapredaná...
1 2
panamaus panamaus

panamaus je offline (nepripojený) panamaus

Petra Nová
Poobede som si posmrkala pri babskom povstaleckom filme "Prerušená pieseň". A potom som "prekliala" všetkých, čo v minulosti vyvolali vojnové besnenie a dnes znovu rozdúchavajú beztrestné vraždenie ľudí .
Myslíš rusov ?
1 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Kamil, ty si sa zaradil medzi pravdoláskových?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975
Peti, kuk, kamarát robí už aj reportáže, to je len začiatok...

http://www.armadninoviny.cz/reportaz...014e2809c.html

mám aj video, ale má 5 giga a neviem,čo s ním :-)
Peti, reportáž robím, ale najskor to musím dať vydať novinám ( zmluva nepustí, musím počkať, nemožem to zverejnovať nikde nadivoko dopredu )

čo sa týka Polska ? Mňa už u nich neprekvapí vobec nič- oni sú už tak zapredaný a strčený v zadku USA ako nikto, s Poliakmi som som skončil- je to všetko komplet bagáž zapredaná...[/QUOTE]

Ako by som to...

Tá reportáž ???
Nuž sorry, ale to je všetko ? Nuž, určite nič nové, čo by sa jeden niekde inde nedočítal...

Ja si teraz iba počkám na reportáž v tých " novinách " . Som aj vcelku zvedavý, že ktorému plátku si sa zmluvou upísal.
2 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

pavol54
Petra Nová
Poobede som si posmrkala pri babskom povstaleckom filme "Prerušená pieseň". A potom som "prekliala" všetkých, čo v minulosti vyvolali vojnové besnenie a dnes znovu rozdúchavajú beztrestné vraždenie ľudí .
Lenže voľakedy bol svet veľký dnes je celkom maličký, najlepšie to potvrdzuje pohyb mraku z takého maličkého černobylu, rozdúchavači sa nebudú mať kam schovať.
Ja rozumiem, súhlasím s tebou a beriem to tak, že každý jeden vojnový konflikt sa ma bezprostredne týka. Dnešný deň mi začal spomienkou na udalosti dávno minulé a prevetraním všetkých ideí o mieri, bratstve, rovnosti a slobode, teda začal ako slávnostný. Pokračoval ako mierne "poživačný" , t.j. dobrým obedom a príjemnou poobedňajšou prechádzkou . Potom prešiel do večera na Porade, ktorý sa neodvážim hodnotiť. Nakoniec som podľahla totálnej dekadencii, ktorú dnes pohotovo ponúkla TV Angelika, kde som dočkala na tie najšteklivejšie Troškove scény, presnejšie na Kališovú, obkľúčenú a fascinovanú kobrími hlavami pri splave. Potom som s potešením prepla na ČT šport, kde sa predvádzajú svetové esá v tom najsnobskejšom kapitalistickom športe kdesi v Amerike, aby som pri ňom dnešný večer zakončila. A keď sa znovu vrátim k oslavám SNP, desím sa toho, že pre pár sebeckých, nenásytných a bojachtivých zmrdov, môžem veľmi ľahko prísť o tieto svoje malé šťastíčka. Samozrejme, to posledné bola veľká metafora.
1 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975
Peti, reportáž robím, ale najskor to musím dať vydať novinám ( zmluva nepustí, musím počkať, nemožem to zverejnovať nikde nadivoko dopredu )

čo sa týka Polska ? Mňa už u nich neprekvapí vobec nič- oni sú už tak zapredaný a strčený v zadku USA ako nikto, s Poliakmi som som skončil- je to všetko komplet bagáž zapredaná...
Tak to je iná vec! Počkám.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ked som toto dočítala,prvé mi prišiel na um film Pán Wolodyjowsky a jeho Baška.Nevie niekto proti komu to tak statočne bojovali?Poliaci majú k Rusom veľmi vrúcny vzťah celé dejiny,vrucnejší ako my s Madarmi,Francuzi Angličania či Valoni a Holandania.Akurát RVHP to na čas prekrylo.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Ked som toto dočítala,prvé mi prišiel na um film Pán Wolodyjowsky a jeho Baška.Nevie niekto proti komu to tak statočne bojovali?Poliaci majú k Rusom veľmi vrúcny vzťah celé dejiny,vrucnejší ako my s Madarmi,Francuzi Angličania či Valoni a Holandania.Akurát RVHP to na čas prekrylo.
Všetko so všetkým súvisí.
Raz poliaci do rusov a naopak.

Poliaci nikdy neodpustia rusom hentú udalosť - Katynský masaker.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
misoft
Pali - veď to vieme. Poukazujem na fakt, že naše jablká končia kdesi ta het a lacno, alebo vo válovoch prasníc....
jablká ešte nie sú témou dňa dnes je to paprika, kapusta, rajčiny zemiaky a iná zelenina za tie ceny čo nakupujú obchodnícki vydridusi sa to vyrobiť nedá

Ruské odvetné sankcie v agrosektore majú jediný dlhodobý pozitívny dopad na krajiny EÚ: Vracajú späť do centra zájmu národnú suverenitu jednotlivých štátov a obnažujú nezmyselnosť, nevýhodnosť a škodlivosť politiky EÚ na členské krajiny.

Samotný tvorivý prístup firiem k ruským agrosankciám len ukazuje, ako absurdná je celá sankčná politika morálneho gýča EÚ.

http://medzicas.sk/europske-agroprod...rska-a-srbska/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
"jankecht"

čo čakáš od Stana ?

Budú to tendenčné kecy = iného NIE JE schopný (ako keď píše, že on tým, ktorých tak "výhodne" poisťuje , vlastne pomáha (teda vlastne im pomáha = presunúť financie z ich vrecka do svojho )

Ako sa tým chudákom, čo predtým vraždili a teraz nemožu ubližuje tým, že nemožu
Trochu odbočím, ale pointa zostáva.
Ide o to, že ako sa príbeh a či skutočnosť podá.
Jedným z markantých príkladov je Bitka pri Alame. Americkí osadníci išli na územie Mexika a následne sa začali búriť proti jeho vláde. Táto podnikla kroky, ktoré boli v tej dobe normálne. Vytrieskali američanov a fertig.
...a tak vznikajú dejiny...tie americké obzvlášť.

Že západné média preberajú tie infošky z ukrajinských zdrojov ? Čo už, ich vec...
Že američania trieskajú do vetra tie svoje múdrosti? To majú málo družíc nad danými oblasťami a agentov v oných lokalitách...a stále len to isté omieľajú.

Takže počítam aj s tým, že Stano nič nové nedá a budú to len pohľady laického turistu-poisťovacieho agenta, ktorý sa medveďovi vyváža....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
BXLmiami
Ked som toto dočítala,prvé mi prišiel na um film Pán Wolodyjowsky a jeho Baška.Nevie niekto proti komu to tak statočne bojovali?Poliaci majú k Rusom veľmi vrúcny vzťah celé dejiny,vrucnejší ako my s Madarmi,Francuzi Angličania či Valoni a Holandania.Akurát RVHP to na čas prekrylo.
Všetko so všetkým súvisí.
Raz poliaci do rusov a naopak.

Poliaci nikdy neodpustia rusom hentú udalosť - Katynský masaker.
katyň nebol sovietsky masaker (vraj), ale pred katyňou treba zájsť hlbšie do dejín stačí asi od konca 19 storočia, a to už nejdem do poľsko litovského štátneho zriadenia Ak v SS divíziach slúžil kde kto napríklad div ss galícia výlučne ukrajinci ale hovoríme že nemecká, tak aj v NKVD jednotkách okrem rusov aj ukrajinci, litovci či lotyši a ešte ktohovie kto a tí to s radosťou poliakom revanšovali za vyhubenie časti národov, zase mi tu nejaký ynteligent drbne neužitočné len preto že nekvákam podľa jeho predstáv(ale to je asi nemoc psychického rázu)
0 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať