Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Peggynka
kopretinka
ja už som dostala mínusku aj za komentár o vlastnej mínuske
Kašľať na to Choré...
Už som sa išla sťažovať, že moje príspevky sú zo strany toho chorého jedinca bez povšimnutia Už sa realizuje
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hehehe - už si v zameriavači......
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Llívia
Peggynka
kopretinka
ja už som dostala mínusku aj za komentár o vlastnej mínuske
Kašľať na to Choré...
Už som sa išla sťažovať, že moje príspevky sú zo strany toho chorého jedinca bez povšimnutia Už sa realizuje
Vitaj v klube
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Založime KNM.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Peggynka
Llívia
Peggynka
kopretinka
ja už som dostala mínusku aj za komentár o vlastnej mínuske
Kašľať na to Choré...
Už som sa išla sťažovať, že moje príspevky sú zo strany toho chorého jedinca bez povšimnutia Už sa realizuje
Vitaj v klube
Eee, ty vitaj v klube
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Aby niekomu nebolo ľúto, tak ja tiež dostávam po nociach mínusky. Aj včera k príspevku okolo 4. a 5. 8.
A čo sú z dneška, to je jasná reakcia. Ten kto vidí mínuskovačov, vie svoje.
.
19.08.14 11:29
Téma: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VI
Neužitočné
19.08.14 10:05
Téma: vie mi niekto poradiť či sa vedie evidencia alkoholu aj na tie frťany-0,04l ??mam potraviny a zatiaľ som to nerobila.....
Komentár, nie odpoveď
19.08.14 08:42
Téma: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VI
Neužitočné
19.08.14 08:41
Téma: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VI
Neužitočné
19.08.14 00:05
Téma: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VI
Neužitočné
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Nepotešilo:
Štátna prémia výnos zo stavebného sporenia trochu vylepšuje. Momentálne je vo výške 8,5% a maximálne môžete získať 66,39 €. Na plnú štátnu prémiu je potrebné v tomto roku vložiť 781,60 €. V roku 2015 to bude výrazne viac a to až 1.207,09 €. Dôvodom je zníženie štátnej prémie v stavebnom sporení na 5,5%.
Vyrazilo mi to dych... 100€ mesačne
5 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
[QUOTE="Llívia"][QUOTE="Peggynka"]
Llívia
Peggynka
Vitaj v klube
Eee, ty vitaj v klube
Ja som už dávno členom a VIP ,boli noci,keď som schytala 14
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
alaya1
Teda, lebo ja som pouzila ten vyraz, ako prva. Chudak uz je po smrti, nechajme ho tak.
škoda tých opekaných medvedích labiek, delikatessa, jedlom by sa nemalo plytvať
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Terezia13
nuž niekoho to poteší a niekoho rozčúli

Najťažší jazyk na svete!
27. septembra 2009 sa v Paríži konalo konzorcium jazykovedcov z celého sveta. Po ôsmich rokoch bádania, skúmania a študovania vydali rubriku desiatich najťažších a najľahších jazykov na tejto planéte. Do úvahy sa bral vývoj jazyka, úprava pravopisu, štýl písma, znaky, reč, história jazyka a gramatika jazyka.
Ústav jazykovedcov, ktorý sídli v Berlíne začal so skúmaním jazykov, ktorými sa hovorí po celom svete, nielen tými najrozšírenejšími, ale všetkými jazykmi. Na svete je okolo 7832 jazykov. Každý týždeň zaniknú dva jazyky a vytvoria sa ďalšie dva až tri nové.
Skôr než prejdem k tým desiatim najťažším jazykom, spomeniem desať najľahších jazykov
10. mongolčina
9. aramejčina
8. gréčtina
7. nórčina
6. taliančina
5. rumunčina
4. chorvátčina
3.bulharčina
2. angličtina
1. najľahší jazyk na svete, ktorým hovorí vyše 300 miliónov ľudí na celom svete je španielčina.

Desať najťažších jazykov na tejto planéte:
10. nemčina
9. francúzština
8. čínština
7. japončina
6. jazyk oboch Kóreí je rovnaký, takže kórejčina
5. perzština
4. arabčina
3. fínčina
2. maďarčina
1. najťažším jazykom, akým sa hovorí na tejto planéte je SLOVENČINA .

A to pre jej gramatickú štruktúru a "mobilitu slov a slovných spojení" ako jediný jazyk sveta má slovenčina 7 pádov (Nominatív, Genitív, Datív, Akuzatív, Lokál, Inštrumentál a Vokatív), ďalej vybrané slová, a hlavne mäkké a tvrdé "i, y" ,
- skloňovanie prídavných mien a slovies, v podstate sa v slovenskom jazyku
skloňujú takmer všetky slová .
Špecifiku tvoria slovesá. V slovenčine je sloveso ohybné. Ohýbanie slovies sa nazýva
časovanie.
Pri slovese sa rozlišujú v slovenčine gramatické kategórie:
* osoba (prvá osoba jednotného čísla, druhá osoba jednotného čísla, tretia osoba jednotného čísla, prvá osoba množného čísla, druhá osoba množného čísla, tretia osoba množného čísla)
* číslo (jednotné číslo, množné číslo)
* čas (predminulý čas, minulý čas, prítomný čas, budúci čas)
* spôsob (oznamovací spôsob, podmieňovací spôsob, rozkazovací spôsob)
* slovesný rod (činný rod, trpný rod)
* slovesný vid (dokonavý vid, nedokonavý vid)
* slovesná zhoda (zhoda s tvarom nadradeného podstatného mena alebo zámena)
* intencia slovesného deja (sloveso vyžadujúce doplnenie agensom alebo paciensom, sloveso nevyžadujúce doplnenie agensom alebo paciensom)
* trieda
* (slovesný) vzor

ROZDELENIE SLOVIES
plnovýznamové
1. činnostné - pomenúvajú činnosti, úkony
a. predmetové -ich význam si vo vete vyžaduje pripojenie predmetu
b. bezpredmetové -ich význam si nevyžaduje pripojenie predmetu
2. stavové - pomenúvajú stavy, deje, ktoré nepodliehajú vôli pomocné nemajú úplný, samostatný význam, preto sa vo vete spájajú s iným, plnovýznamovým slovom
1. modálne (spôsobové) - vyjadrujú vôľu, chcenie, povinnosť, možnosť uskutočniť dej chcieť,
môcť, musieť, vedieť, mať (niečo za povinnosť.), smieť, dať sa
2. fázové - vyjadrujú fázu, koniec, začiatok deja začať/ínať, prestať/ávať, z/ostať/ávať
3. limitné - vyjadrujú blízky začiatok deja ísť, mať
4. sponové - fungujú ako spojenie (spona) v mennom prísudku, spájajú sa s plnovýznamovými slovnými druhmi byť, stať sa

Ako jeden z piatich jazykov máme tri rody : mužský, ženský a stredný.
A ako jediný jazyk sveta má vzory prídavných mien, dvojhlásky a spodobovanie , toto
nenájdete už v žiadnom inom jazyku na tejto planéte (!) . Toto je len tak na okraj, čo sa týka gramatiky slovenského jazyka.
Jeho gramatika je tak komplikovaná, že akémukoľvek cudzincovi by podľa prepočtov trvalo až 12 rokov, kým by sa naučil kompletnú gramatiku a to nehovorím a variabilite slov, viet a slovných spojení vo vetách.
Kompletnú gramatiku slovenského jazyka nevie ani jeden jediný človek, preto ju študujú a pripravujú tými vedcov a jazykovedcov, pretože je tak obsiahla a povedal by som, že v niektorých prípadoch až extrémne náročná nato, aby ju bol schopný poňať jeden človek. Slovenský jazyk má presne 465 gramatických výnimiek aj to dokazuje jeho komplikovanosť. Pravidlá slovenského pravopisu prichádzajú len veľmi málo s nejakými úpravami alebo novými pravidlami gramatiky, ale cez to všetko ide o jazyk, ktorý nemá vo svete obdobu, čo sa týka náročnosti na učenie, písanie, počúvanie, hovorenie a čítanie .
Záujem o slovenský jazyk každým dňom rastie, ale len málokomu sa podarí dosiahnuť to čomu my jazykovedci hovoríme: rozprávať čisto spisovne. Náš jazyk je krásny, melodický a preto nemáme problém porozumieť aj ruštine, poľštine, češtine, a iným slovanským jazykom. Ak sa chce cudzinec naučiť písať, čítať, počúvať a hlavne hovoriť po slovensky aspoň tak ako
jednoduchý človek, tak v zahraničí sa náš jazyk nenaučí a to platí aj pre nás. Cudzinci, ak chcú, musia prísť k nám a my, ak sa chceme naučiť inú reč, musíme ísť do krajiny, kde sa tou rečou, ktorú sa učíme, hovorí.
Mali by sme byť hrdí nato, že rozprávame najťažším jazykom, aký kedy vôbec vznikol, lebo ťažší jazyk už nie je. Jeho gramatická štruktúra je tak komplikovaná, tak prepracovaná do detailov, že s takou dokonalosťou prepracovania sa nestretneme ani v maďarčine, pre mnohých z nás je práve maďarský jazyk ten najťažší, ale to isté tvrdia Maďari o našom jazyku, len s tým rozdielom, že oni sa nemýlia.
S pozdravom prof. Doc. Vladimír Trnka
Orgán Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra SAV, Jazykového odboru Matice
slovenskej a Ústrednej jazykovej rady MK SR.
mýliť sa je ludské, to si sám=sama? ak áno komplimenty, okopírované dobre, ak vlastná tvorba, tak to už smrdí samochválou
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

[QUOTE="Peggynka"]
Llívia
Peggynka
Llívia
Peggynka
Vitaj v klube
Eee, ty vitaj v klube
Ja som už dávno členom a VIP ,boli noci,keď som schytala 14
Ja ich už ani nepočítam.... kašlem na ne... bolo nedávno, že som ich dostával ako pilule....
Naposledy upravil misoft : 19.08.14 at 19:19
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
oki doki
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

[QUOTE="Peggynka"][QUOTE="Llívia"]
Peggynka
Llívia
Peggynka
Vitaj v klube
Eee, ty vitaj v klube
Ja som už dávno členom a VIP ,boli noci,keď som schytala 14
Ja tiež, pod rúškom noci sa tu jedna osôbka realizovala. A nebola to rybička
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Staré známe, čert nikdy nespí vám nič nehovorí?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kam to s tým mínuskovaním chcete dnes vyhrotiť? Je známe o mne, že prispievam roky na Poradu neskoro. Tak zrejme niekto zneužíva moje triko. Ja nemám problém ak chcem dať mínus aj cez deň, ak je alebo bol taký dôvod. Mňa z tohto vynechajte, pretože táto debata o mínuskovaní fakt nikam nevedie. Ako v škôlke. Niekto tu začal veľmi dobre intrigovať.
Však Richard vidí, ak nevidia i moderátori. Mám vám začať kopírovať moje? Karas to nebol, ani ja, tak kto potom? Aj tak to nemáte teraz šancu zistiť, tak čo sa vzrušujete nad blbosťami?
To je tak, keď sa dostane iba jedna blcha do kožuchu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

korela
Kam to s tým mínuskovaním chcete dnes vyhrotiť? Je známe o mne, že prispievam roky na Poradu neskoro. Tak zrejme niekto zneužíva moje triko. Ja nemám problém ak chcem dať mínus aj cez deň, ak je alebo bol taký dôvod. Mňa z tohto vynechajte, pretože táto debata o mínuskovaní fakt nikam nevedie. Ako v škôlke. Niekto tu začal veľmi dobre intrigovať.
Však Richard vidí, ak nevidia i moderátori. Mám vám začať kopírovať moje? Karas to nebol, ani ja, tak kto potom? Aj tak to nemáte teraz šancu zistiť, tak čo sa vzrušujete nad blbosťami?
To je tak, keď sa dostane iba jedna blcha do kožuchu.
Žeby paranoja?
Ty sama si sa na mínuskovanie nikdy nesťažovala, čo?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
buchač, Llívia, písala som o určitej skupine ľudí, radíte sa do nej?
Keby ma hneď ráno bolela hlava, asi by rozmýšľala, čom som robila večer predtým a nie len ten jeden a určite by som niečo vo svojom živote zmenila. Poznáte porekadlo pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže?
Kuki, neviem...možno som niečo prehliadol, možno si aj inak myslela. Ale šak to je aj tak jedno, podstata môjho príspevku ostáva nezmenená.
Vieš, mne je jedno, kto a ako sa zariadi. Ja si svoje zdravie šanujem a rodinu k tomu nabádam. Keď je potrebné, aj zdrbem.

Môj príjem je vcelku v pohode, prijal by som ale kľudne aj viac.
No čo sa týka tých príjmov a to ojesexovanie podnikateľov na všetky strany ( zamestnanci, dane, odvody ) je už trochu iná káva.
Nie, nezávidím podnikateľom tie vily, autá, dovolenky. Nech si užíva, pokiaľ dá zamestnancom to, čo im patrí a čo sa aj patrí.
Ale ak je to opak, zamastnaci trt a "podnikateľ" si žije na veľkej nohe ???
To sú kurevské zákony na Slovensku, pokiaľ si s takýmito nevedia poradiť ani súdy.

...a zatiaľ to nejak žiadna vláda neporiešila a nejak ani nemieni.
Tá posledná teda určite nie!

Mne snáď aj pomohol !
Naposledy upravil buchač : 19.08.14 at 14:40
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Potesilo - dve tasky paradajok a papriky su uz zavarene v lecu, nasr.....cuketovy kolac skoncil v odpadkovom kosi !.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nepodaril sa?
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Nepotešilo:
Víno si už do nákladov nedáte (Pravda/debata)
A ja "blondyna" som si to ešte nikdy do nákladov nedala
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať