Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
pavol54
alaya1
Pavol- zaujimal by ma tvoj odborny nazor na zavaranie ovocia bez cukru stipkou soli. Vyskusala som minuly rok par poharov sliviek, najskor si treba na tu chut zvyknut, ale chutilo. Chcem to pouzit aj tento rok, odporucas, ci?
neskúšal som to pretože pre zákazníkov musím ísť v overených žiadaných štandardoch, ale osobne si myslím že ak použijem analógiu,: tak ak varím lahôdkovú kukuricu, a dám do vody štipku soli tak je pri konzumácii podstatne sladšia, takže soľ môže vyvolať podobný efekt aj pri sterilizovanom ovocí.(potom čo je štipka) jedno čo môžem doporučiť ak nie je niekto diabetes nepoužívať pre svoju potrebu sladidlo jednak ho cítiť aj o pár hodín a to z tou soľou by mohlo byť pre nich vhodné. však to daj nejakému ochutnať.
Zapojila som sa do tohto "experimentu" nie zo zdravotnych dovodov, ale zo zvedavosti. Riskla som na to 5 kusov 3 dcl flasticiek sliviek. Cakala som az do decembra, na chut si treba zvykknut, ale mne osobne chutili. Ja sladidla nepouzivam, nemam ani do coho, radsej uz dam ten cukor. Len s cukrom, bez inych pridavkov som robila minuly rok marhulovy kompot a aj dzem. Ńepokazil sa ani jeden, ale zas som dosledna v sterilizacii.
Ak dáš cez 90 a dobré viečko tak sa nemôže nič stať
1 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

pavol54
dariusko
pavol54
kukučka
Alaya, ja bez deka zaváram vyše tridsať rokov a už skoro dvadsať bez kyseliny citrónovej, ak niekde treba, použijem citrónovú šťavu. Ona má síce taký neškodný názov, ale stačí pozrieť viki.
aj súhlasím, aj nie správne je sterilizovať bez kyseliny benzoovej respektíve benzoanu sodného lebo to je ten najväčší driák, pomocou ktorého sa vyrábajú zákazníci pre Alayu. ocot je klasiký produkt prírodného procesu kvasenia takže je zdraviu absolútne neškodný, okrem prichutenia(stalo sa že omylom bolo menej kyseliny octovej a nedalo sa to jesť), je potrebný na vytvorenie kyslého prostredia ktoré likviduje tie maličké potvorky v pohári, druhá bezpečná podmienka je zabezpečiť aby sa vytvorila smrteľná teplota v pohári to je nad 90o C, len treba vedieť z akú dobu sa dosiahne aj v strede pohára, tretia podmienka je podtlak čo udrží sterilné prostredie. kyselinu citrónovú spravidla používame v kompótoch ocot by pôsobil drasticky
Zavára sa u nás s tou benzoovou už desaťročia , zatiaľ som si (akože ja ) ešte nič podozrivého = pre Ajaju , nevšimol



daj si litrík a inšie poviešššš
No to nemôžeš vidieť sám na sebe vidieť niečo podozrivé (to nie zlomená noha alebo pod), ale či to na tebe nevidia iní nechaj na ich posúdenie,( a veľa spriaznených duší tu nemáš čím to bude) ono totiž ten benzoan sodný(respektíve sodík a jeho chemické modifikácie) blokuje nevratne niektoré mozgové bunky (ale o tom presnejšie odborníci z medicíny asi neurológovia)
rozumiem
sodík
asi preto som zostal večný puberták

PS
A minule mi srdciar kecal, aby som nepil chlorovanú vodu
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

pavol54
dariusko
alaya1
Pavol- zaujimal by ma tvoj odborny nazor na zavaranie ovocia bez cukru stipkou soli. Vyskusala som minuly rok par poharov sliviek, najskor si treba na tu chut zvyknut, ale chutilo. Chcem to pouzit aj tento rok, odporucas, ci?
Sterilizácia =

prítomné bacile pohlušíš

nové nepustíš



v podstate je jedno ako (len tá chuť )

- maso upečieš, zaleješ masťou

- klobásu nakoreníš, vyúdiš

- lekvár vyvaríš , zavrieš

- ovocie povaríš , zavrieš
No nebol by som si taký istý tým čo tvrdíš ešte si botulotoxín nezažil? ale ja sa elektrikárom do ich práce nepletiem lebo elektrina je potvora a zabíja a nepresviedčam iných že to nie je pravda Nie vždy platí hop ná krávu a je tele
zo zabíjačky sme konzervovali
voda vrela 2 hodiny
pečenovka pre istotu do pol roka
maso , klobása aj 2 roky

vyúdená klobása vydržala max 3-4 mesiace (lebo sme ju dovtedy požrali )

chuť ako zo včera
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

pavol54
kukučka
Pavol a do kompótov nestačí len cukor?
nie musíš vytvoriť kyslé prostredie(to zabíja) to sa robí kyselinou citrónovou cukor ako taký je v procese sterilizácie nepodstatný okrem iného sa obe zložky používajú ako dochucovacia zložka(štandardná) u dia je ako dochucovadlo umelé sladidlo
pri slivkovom lekvári bol cukor miesto viečka
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

@dariusko, ty .....provokatér........
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

misoft
@dariusko, ty .....provokatér........
Aleja ?
Nyjeeeeeeeeeee
To Alaja
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

pavol54
dariusko
pavol54
kukučka
Alaya, ja bez deka zaváram vyše tridsať rokov a už skoro dvadsať bez kyseliny citrónovej, ak niekde treba, použijem citrónovú šťavu. Ona má síce taký neškodný názov, ale stačí pozrieť viki.
aj súhlasím, aj nie správne je sterilizovať bez kyseliny benzoovej respektíve benzoanu sodného lebo to je ten najväčší driák, pomocou ktorého sa vyrábajú zákazníci pre Alayu. ocot je klasiký produkt prírodného procesu kvasenia takže je zdraviu absolútne neškodný, okrem prichutenia(stalo sa že omylom bolo menej kyseliny octovej a nedalo sa to jesť), je potrebný na vytvorenie kyslého prostredia ktoré likviduje tie maličké potvorky v pohári, druhá bezpečná podmienka je zabezpečiť aby sa vytvorila smrteľná teplota v pohári to je nad 90o C, len treba vedieť z akú dobu sa dosiahne aj v strede pohára, tretia podmienka je podtlak čo udrží sterilné prostredie. kyselinu citrónovú spravidla používame v kompótoch ocot by pôsobil drasticky
Zavára sa u nás s tou benzoovou už desaťročia , zatiaľ som si (akože ja ) ešte nič podozrivého = pre Ajaju , nevšimol



daj si litrík a inšie poviešššš
No to nemôžeš vidieť sám na sebe vidieť niečo podozrivé (to nie zlomená noha alebo pod), ale či to na tebe nevidia iní nechaj na ich posúdenie,( a veľa spriaznených duší tu nemáš čím to bude) ono totiž ten benzoan sodný(respektíve sodík a jeho chemické modifikácie) blokuje nevratne niektoré mozgové bunky (ale o tom presnejšie odborníci z medicíny asi neurológovia)
neľúbia pravdu rovno do ksichtu
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
pavol54
Peggynka
Mňa láka toto:http://www.znojemskaokurka.cz/index.php?a=8
A ocot kupujem znojemský (ten mi najviac chutí),raz som sa obabrala a už neexperimentujem.Keď niečo funguje,prečo to meniť?
zo všetkým súhlasím okrem sacharinádu sodného (obchodný názov sacharín) najnižšiu triedu neškodnosti dnes dosahuje sukralóza, čistý ocot chutí rovnako aj z tramtárie
Takto;ja som veľkým odporcom sacharínu,ale mám dokázané (a dočítala som sa o tom aj v diskusiách na internete),že práve sacharín udrží uhorky chrumkavými,nuž raz za čas to prežijem.Čo sa octu týka,jasné,že čistý ocot chutí rovnako,ale pokiaľ viem,v obchodoch kúpiš 8% a zvyšok tvoria rôzne zložky (závisí od výrobcu).V receptoch sa ani neuvádza koncentrácia,lebo automaticky ide o 8% ocot.Mám octovú esenciu (25%) a musím dosť maturovať,ako to nariediť.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Peggynka
pavol54
Peggynka
Mňa láka toto:http://www.znojemskaokurka.cz/index.php?a=8
A ocot kupujem znojemský (ten mi najviac chutí),raz som sa obabrala a už neexperimentujem.Keď niečo funguje,prečo to meniť?
zo všetkým súhlasím okrem sacharinádu sodného (obchodný názov sacharín) najnižšiu triedu neškodnosti dnes dosahuje sukralóza, čistý ocot chutí rovnako aj z tramtárie
Takto;ja som veľkým odporcom sacharínu,ale mám dokázané (a dočítala som sa o tom aj v diskusiách na internete),že práve sacharín udrží uhorky chrumkavými,nuž raz za čas to prežijem.Čo sa octu týka,jasné,že čistý ocot chutí rovnako,ale pokiaľ viem,v obchodoch kúpiš 8% a zvyšok tvoria rôzne zložky (závisí od výrobcu).V receptoch sa ani neuvádza koncentrácia,lebo automaticky ide o 8% ocot.Mám octovú esenciu (25%) a musím dosť maturovať,ako to nariediť.
never všetkému na internete uhorky chrumkavými robí ich konzistecia pred spracovaním(čerstvosť) ocot, a dlžka výdrže nad 90oC, skôr by som uveril tvrdeniu že použitie benzoanu(e211) zabezpečí chrumkavosť pretože môžeš kvôli jeho konzervačným účinkom skrátiť výdrže nad 90 Ak ale niečo vydrží v pohári kvôli použitému konzervačnému prostriedku roky, tak to vydrží (nerozloží sa) aj v tráviacom trakte 2 dni takže potom môžeme jesť nastrúhanú umelú hmotu a menej škody utrpí náš organizmus
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

3x8=24 teda cca tretinu octu, len som nakukla, nemám teraz čas lúštiť etikety, náš ocot je žltý, poľský číry ako voda, 10 %, budem robiť 1x, potom zreferujem.
Uhorky sú chrumkavé pri krátkej sterilizácii a pridaní chrenu, po otvorení nevodnatejú. Aj do jablkového muštu dávam troška strúhaného - dlhšia trvanlivosť aj bez chladničky a výborná chuť.
1 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

Peggynka
pavol54
Peggynka
Mňa láka toto:http://www.znojemskaokurka.cz/index.php?a=8
A ocot kupujem znojemský (ten mi najviac chutí),raz som sa obabrala a už neexperimentujem.Keď niečo funguje,prečo to meniť?
zo všetkým súhlasím okrem sacharinádu sodného (obchodný názov sacharín) najnižšiu triedu neškodnosti dnes dosahuje sukralóza, čistý ocot chutí rovnako aj z tramtárie
Takto;ja som veľkým odporcom sacharínu,ale mám dokázané (a dočítala som sa o tom aj v diskusiách na internete),že práve sacharín udrží uhorky chrumkavými,nuž raz za čas to prežijem.Čo sa octu týka,jasné,že čistý ocot chutí rovnako,ale pokiaľ viem,v obchodoch kúpiš 8% a zvyšok tvoria rôzne zložky (závisí od výrobcu).V receptoch sa ani neuvádza koncentrácia,lebo automaticky ide o 8% ocot.Mám octovú esenciu (25%) a musím dosť maturovať,ako to nariediť.
švagrinej zas niekto povedal, že modrá skalica udrží uhorky zelenými



tak dala - len neviem , či neprehnala, lebo som dávno nevidel takú hráškovomodrú farbu
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
pavol54
Peggynka
pavol54
Peggynka
Mňa láka toto:http://www.znojemskaokurka.cz/index.php?a=8
A ocot kupujem znojemský (ten mi najviac chutí),raz som sa obabrala a už neexperimentujem.Keď niečo funguje,prečo to meniť?
zo všetkým súhlasím okrem sacharinádu sodného (obchodný názov sacharín) najnižšiu triedu neškodnosti dnes dosahuje sukralóza, čistý ocot chutí rovnako aj z tramtárie
Takto;ja som veľkým odporcom sacharínu,ale mám dokázané (a dočítala som sa o tom aj v diskusiách na internete),že práve sacharín udrží uhorky chrumkavými,nuž raz za čas to prežijem.Čo sa octu týka,jasné,že čistý ocot chutí rovnako,ale pokiaľ viem,v obchodoch kúpiš 8% a zvyšok tvoria rôzne zložky (závisí od výrobcu).V receptoch sa ani neuvádza koncentrácia,lebo automaticky ide o 8% ocot.Mám octovú esenciu (25%) a musím dosť maturovať,ako to nariediť.
never všetkému na internete uhorky chrumkavými robí ich konzistecia pred spracovaním(čerstvosť) ocot, a dlžka výdrže nad 90oC, skôr by som uveril tvrdeniu že použitie benzoanu(e211) zabezpečí chrumkavosť pretože môžeš kvôli jeho konzervačným účinkom skrátiť výdrže nad 90 Ak ale niečo vydrží v pohári kvôli použitému konzervačnému prostriedku roky, tak to vydrží (nerozloží sa) aj v tráviacom trakte 2 dni takže potom môžeme jesť nastrúhanú umelú hmotu a menej škody utrpí náš organizmus
Pozri,nie je problém,aby si to každý vyskúšal pri zaváraní z rovnakej dávky uhoriek a označil.Môže to posúdiť sám.A ešte poznámka;sterilizovať 8min.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja uhorky zavaram len s cukrom, sladidla odmietam. mam ich chrumkave, dokonca sterilizujem dlhsie ako tych 8 minut. Suhlasim s tym , co napisal Pavol, ze to zavisi aj od kvality uhoriek pred zavaranim
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

som sa hneď ráno vytočilakontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
kopretinka
som sa hneď ráno vytočilakontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
Neskoro,hehe...Účtenky kontrolujem hneď za kasou...
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
som sa hneď ráno vytočilakontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Peggynka
kopretinka
som sa hneď ráno vytočilakontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
Neskoro,hehe...Účtenky kontrolujem hneď za kasou...
všade kopec ľudí,dýchajú ti na krk,ponáhľala som sa do roboty....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
kopretinka
som sa hneď ráno vytočilakontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
regál neodfotím,dnes to tam už nebude.komu to otrieskam? svojmu nadriadenému?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
taiko
kopretinka
som sa hneď ráno vytočilakontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
komu to otrieskam? svojmu nadriadenému?
Pockj, to sa stalo vo vasom obchode? To nemyslis vazne.
Nuz ked sa bojis, tak to daj vybavit susede.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
kopretinka
taiko
kopretinka
som sa hneď ráno vytočilakontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
komu to otrieskam? svojmu nadriadenému?
Pockj, to sa stalo vo vasom obchode? To nemyslis vazne.
Nuz ked sa bojis, tak to daj vybavit susede.
mám teraz dva dni voľno,nebudem tam utekať kvoli tomu,bus nie je tiež zadarmo.pozajtra si tú cenu zistím najprv v systéme,aby som mala dôkaz.ani suseda to nevybaví,ak tam nebude tá inkriminovaná cenovka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať