Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="taiko"]
kokso a tie dukaty, co sme si sami zarobili, Tie sa veru tak neminali ako tie "zadarmo" od rodicov
ne, tie sa míňali ľahšie, lebo sme nemali výčitky svedomia, čo rodičia na to. čo je moje, je moje. merk di´ das
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
"Ohýbaj ma mamko pokiaľ som ja Janko, keď ja budem Jano neohneš ma mamo"

máte nejaké komplexy, dať novému životu svoj priebeh??
Naposledy upravil taiko : 11.03.15 at 09:09
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
pavol54
Ohýbaj ma mamko pokiaľ som ja Janko, keď ja budem Jano neohneš ma mamo"
máte nejaké komplexy, dať novému životu svoj priebeh??
však dieťa netreba formovať, nech rastie ako chce tak si to myslela? Načo by chodilo do školy však keď bude veľké samo na to príde čo je správne, načo by sa viedlo k správnej výžive alebo sme ho chránili pred chorobami nech má jeho život svoj priebeh To inak neviem len ironicky ale kam sme sa dostali v myslení čo dieťa môže samostatne a čo nie, kde je hranica ohrozenia a zanedbania výchovy?
Naposledy upravil taiko : 10.03.15 at 12:41
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
alaya1



Oznacene je pochopitelne. Ale myslis, ze to dosiahnes tym, ze mu das vyprask, ci tym, ze ho to naucis. Ved o nicom inom som nepisala!.
Nemyslel som zrovna výprask. Trocha skúseností s 2 deťmi mám - raz povedané a následne vždy vyžadované a bez výnimky. Málokedy došlo k inzultácii aj tá by sa nedala nazvať výpraskom, len taký rýchly a okamžitý výpad. Ale na 95% stačil pohľad na mňa a odhodlanie sršiace z môjho pohľadu zastavilo akýkoľvek pokus o zakázané.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

buchač
Mám v podstate na háku a zopakujem :
Každý nech si vychováva ako len chce to svoje potomstvo.
To sa aj deje!...skor sa nevychovava, pretoze drzich spratkov k starsim ludom je coraz viac. Uz v skolkach 4-5 rocne deti si z uciteliek robia dobry den...
5 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bettylou
pavol54
"Ohýbaj ma mamko pokiaľ som ja Janko, keď ja budem Jano neohneš ma mamo"

máte nejaké komplexy, dať novému životu svoj priebeh??
na tom nieco bude myslim, ten stary pribeh, novemu zivotu davat.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
erik555
buchač
Mám v podstate na háku a zopakujem :
Každý nech si vychováva ako len chce to svoje potomstvo.
To sa aj deje!...skor sa nevychovava, pretoze drzich spratkov k starsim ludom je coraz viac. Uz v skolkach 4-5 rocne deti si z uciteliek robia dobry den...

erik, klinček po hlavičke si trafil...

Po škôlke nasleduje škola a učiteľky sú z toho na prášky.
Potom sa detskí psychoši musia realizovať...

Výchova a terapia o dvoch známych premenných a o jednom výsledku.
...o ničom a to druhé, výsledok nulový...
Naposledy upravil taiko : 11.03.15 at 09:04
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

firma chce vylepšiť firemný web fotografiami zamestnancov s ich menom a priezviskom,no to už kde sme???
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Normálne na Slovensku - ale tá firma si myslí, že asi v Severnej Kórei. Zákony jej nič nevravia.
Asi by bolo vhodné, aby sa na tú firmu pozreli iní - kontrolenkovia....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

zmajkos - nepochopil si! Nejde o investovanie. Ide o to, že "pravidlá" určuje šéf.... zákon-nezákon. V Sev. Kórei je len jeden veľký šéf - nejaký Kim Čong-un. Tam sa na nejaké oné - osobné údaje nehľadí.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
alaya1
Ako ma chces teraz tymto vytocit? Napisala som, ze neuznavam fyzicke tresty deti, nic ine!. Snad nechces povedat, ze pritakavam rodicom, kde je dieta agresor. Si ma nastval teda, poriadne. ty ako zelena guma mas pocit, ze dieta treba zbit, aby posluchalo, ja vravim, ze treba mat autoritu a dieta posluchat bude!.
Požiadam o určité povznesenie sa nad vetami.
Nebuď vzťahovačná a ani urážlivá a už vôbec nie urážajúca...
Snáď nechceš, aby som sa ja realizoval...vždy mám niečo v talóne a nemám absolútny problém vytiahnuť eso z rukáva...a vonkoncom by sa Ti to nepáčilo.

Takže nehladkaj štrkáča bosou nohou po hlave...
dneska v tv chlapec sa vozí na kapote no je to na priateľskú debatu s ním, čo robili rodičia keď ho nemali pod dozorom aby mu vysvetlili aké je to nesprávne. Ja by som počul :Ak si tam krk nezlomíš, tak ti ho dolámem ja len prídi domov"
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
pavol54
dneska v tv chlapec sa vozí na kapote no je to na priateľskú debatu s ním, čo robili rodičia keď ho nemali pod dozorom aby mu vysvetlili aké je to nesprávne. Ja by som počul :Ak si tam krk nezlomíš, tak ti ho dolámem ja len prídi domov"
Uvidíš zajtra,ako im to policajti spočítajú Takéto "srandičky" neprejdú (určite nie vodičovi )
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Peggynka
pavol54
dneska v tv chlapec sa vozí na kapote no je to na priateľskú debatu s ním, čo robili rodičia keď ho nemali pod dozorom aby mu vysvetlili aké je to nesprávne. Ja by som počul :Ak si tam krk nezlomíš, tak ti ho dolámem ja len prídi domov"
Uvidíš zajtra,ako im to policajti spočítajú Takéto "srandičky" neprejdú (určite nie vodičovi )
mali by im slušne dohovoriť aby už také nerobili
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Velmi by ma zaujimalo, kto tu opat maze bezne prispevky!!. Aspon ja mam prispevky vymazane!. Aspon by zverejnil preco, neporusili etiketu Porady!!!!!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

erik555
buchač
Mám v podstate na háku a zopakujem :
Každý nech si vychováva ako len chce to svoje potomstvo.
To sa aj deje!...skor sa nevychovava, pretoze drzich spratkov k starsim ludom je coraz viac. Uz v skolkach 4-5 rocne deti si z uciteliek robia dobry den...
Ale to sa začína tým plácaním po plienkach, či skôr plieskaním po ručičkách.
A za druhé, hlavne pre buchača, nikto tu nikomu nekáže, ako má vychovávať svoje deti. Ja som len vysvetľoval, že násilím sa nič nevyrieši, lebo to prinajlepšom vyvolá vzdor a odpor a v tom úspešnejšom výsledku, dosiahneš zlomeného jedinca.
-----------------
Výsledkom sú tí mladí 10 - 15 roční, čo bez dozoru vyvádzajú sprostosti. Z nich sú neskôr vandali, feťáci a mazáci. Oni neskôr učia tých zlomených poslúchať (šikana - mazáctvo a pod.), oni privádzajú tých zlomených k rôznym výstrelkom a niekedy až k samovraždám.
1 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lubko6394
alaya1



Oznacene je pochopitelne. Ale myslis, ze to dosiahnes tym, ze mu das vyprask, ci tym, ze ho to naucis. Ved o nicom inom som nepisala!.
Nemyslel som zrovna výprask. Trocha skúseností s 2 deťmi mám - raz povedané a následne vždy vyžadované a bez výnimky. Málokedy došlo k inzultácii aj tá by sa nedala nazvať výpraskom, len taký rýchly a okamžitý výpad. Ale na 95% stačil pohľad na mňa a odhodlanie sršiace z môjho pohľadu zastavilo akýkoľvek pokus o zakázané.
Toto si presne opísal, ako taký tato despota funguje. Najskôr plieska po ručičkách, neskôr po paprčiach, potom po papuli a súčasne vrieska a gáni pohľadom.
-----------
Potom už stačí naozaj len pohľad, deti a ich povaha sú zlomená a narušená osobnosť je na svete. Bravo - len tak ďalej.
2 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
buchač
taiko
Hmmm, myslim ze tu suhlasim s jar88. Fyzicky trest, ci vychovna, ci tlapnutie je podla mna prejavom slabosti a neschopnosti rodica. Dospely dospeleho neudrie, lebo nieco vyparati, ci ak klame a dieta udrie. Preco? Lebo moze? Lebo mu to dieta nemoze vratit ?

V filme Gladiator to to pekne povedal ten cisar.
Tvoje chyby ako syna, su mojimi chybami ako otca.

Mozno by miesto buchnutia stacilo len to tsss a jemne stuchnutie ako to robi Cesar Milan so psami
Tai...fakt nechcem ísť do osobných invektív.
Súhlasiť s jarom môžeš, ja Ti názor nebudem brať...ani jemu ho neberiem.
ALE
Dospelý dospelého udrie z rôznych dôvodov.
Dospelý dieťa plácne, lebo niet iného pádnejšieho argumentu. Proste to malé dieťa nechápe, že niečo vyparatilo, neuvedomuje si nebezpečenstvo svojho prípadného konania.
Vedel by som dať aj pár príkladov, no nemá význam.
Dalo by sa s určitou nadsádzkou prirovnať Pavlovovému podmienenému reflexu...dieťa vo všetkých situáciách skúša, čo si môže dovoliť.


Cisár to síce pekne povedal...šak pekne podľa scénara, ktorý len človek napísal. Akurát sa v tej scéne jednalo už o dospelého syna a nie o dieťa.
Dokonca aj cisárovia boli len a len ľudia a poniektorí nemali teda obzvlášť jemné chovanie voči dospelým a aj deťom.

Tsssss.....kua, snáď nechceš porovnávať výchovu psa a dieťaťa...či ? Lebo to by si ma aj pekne dožral.

POZNÁMKA :
Aby bolo jasno, možno z riadkov vychádza niečo iné, no nie som zástancom fyzických trestov.
Bavím sa o deckách vo vývine, kde nejaká výchovná po zadku (!!!) nie je proste na škodu. V tom neskoršom veku je to už proste zbytočné. Rodič môže dať pubertiakovi komplet nakladačku a ten si aj podľa svojho bude konať...vtedy je už na výchovu neskoro, tam nepomôže ani dohováranie a ani fyzický trest.
Presne o tomto to je. Na začiatku to riešiš jednou po plienkach (lebo si myslíš, že ono aj tak nevie - lebo malé je hlúpe) a neskôr si myslíš že ten puberťák má už svoj rozum - ale on ho nemá, lebo si mu ho vo vývoji nedal (pravdepodobne si nemal z čoho dať, lebo aj tebe v mladosti namiesto rozumu, dali po papuli).
----------------
Výchova je vo vedomostiach, v ukazovaní sveta, vo vysvetlovaní pravidiel a tak ďalej. Nieje to v presadzovani si svojich pravidiel.
stokrát môžeš malému decku výchovne hovoriť o tom ako páli šporák buď ťa poslúchne pri vysvetľovaní alebo mu ho zakážeš sa chytať a vie že musí poslúchnuť tvoj príkaz len by som rád vedel ak sa otočíš chrbtom a urobí zakázanú vec so smrtelným následkom(pichne klinec do zástrčky) ako by si mu rád ako prevenciu sekol po zadku výchovnú. Inak v spoločnosti by sme nemali mať ani represívne zariadenia basy ani policajti by nemali byť vybavení represívnymi prostriedkami však treba s každým previnilcom ísť cestou presviedčania a vysvetľovania.
Zrejme si neuvedomuješ, že je rozdielne, ako získavať vedomosti prenosné a neprenosné. Možno ani nevieš čo je to inštinkt, ako napríklad vrodený strach z výšky, alebo prirodzená detská zvedavosť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lubko6394
alaya1



No, s tymto nesuhlasim- kde je rodic, ktory ma zabezpecit byt tak, aby dieta bolo co najmenej ohrozovane, v tomto pripade vlozenim tych poistiek do zastrciek. Takze zase je to o doslednosti rodica a o tom, ze sa ma malemu dietatu venovat a nie ho len splodit a vychovavaj sa sam. Inak odborna literatura uvadza, ze ak chceme dieta naucit, aby sa nedotykalo napr. sporaka, mamu mu prilozit na teplejsiu cast sporaka rucku, aby pocitilo ten rozdiel. a jeho veku primeranym sposobom mu to ozrejmit,napr. NO, no...a pod.
Snad si nemyslis, ze ked udries male dieta po plienke, druhykrat sa sporaka nebude chciet dotknut!.
Tak s týmto riešením zase nesúhlasím ja. Dieťa má vedieť čo smie a čo nie. To si majú všetci ktorých potešíš návštevou so svojim dieťaťom zalepiť zásuvky a ohradiť sporák, sklo vo vitrínach, kvetináče,vázy aj pendlové hodiny... A v čakárni u lekára alebo na pohotovosti nie sú zásuvky ?
Nemusia si zalepovať zásuvky. Stačí ak dieťaťu dopraješ a nasýtiš jeho zvedavosť na obsah zásuviek doma. Poučíš ho o tom na čo slúžia a až následne ho vezmeš na návštevu. Potom sa ti nebude stávať, že tvoje dieťa na otázku, ako sa volá, odpovie Nono. Povie Janko Mrkvička a tu mám popálenú ručičku a tu privretý prst..
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
Velmi by ma zaujimalo, kto tu opat maze bezne prispevky!!. Aspon ja mam prispevky vymazane!. Aspon by zverejnil preco, neporusili etiketu Porady!!!!!
prispevok som zmazal ja, lebo si v nom nadavala buchacovi do zelenych gum a zvyraznovala si cervenym, co naozaj je porusenim etikety porady. Nezaregistroval som, zeby Ti buchac nadaval. Inac, zmazal som aj buchacpv nasledny prispevok, ktory podla mna tiez nebol koser.
Netreba to prosim brat osobne, iba som kul zelezo za horuca, aby sme si tu nenadavali do zelenych gum a zakomplexovanych psychosov.

Okrem toho aj tento Tvoj prispevok pousuje etiketu porady, kedze pouzias zvyrazneny font na zviditelnenie svojich nazorov.
Naposledy upravil taiko : 11.03.15 at 07:04
4 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
jar88
Toto si presne opísal, ako taký tato despota funguje. Najskôr plieska po ručičkách, neskôr po paprčiach, potom po papuli a súčasne vrieska a gáni pohľadom.
-----------
Potom už stačí naozaj len pohľad, deti a ich povaha sú zlomená a narušená osobnosť je na svete. Bravo - len tak ďalej.
Čomu hovoríš despotizmus ? Vysvetliť a zakázať dieťaťu niektoré veci a činnosti ? Veď tých vecí a činností, ktoré je treba zakázať až tak veľa nie je. V prvom rade som zakazoval to, kde sa jednalo o život, zdravie a slušnosť. Tuším naposledy bola inzultácia kdesi v puberte keď manželke na jej prosbu bolo odpovedané: Tak si to sprav sama ! Začul som, jedna výchovná a k tomu ako bonus vysvetlenie, že ani my nemusíme okolo nich skákať a ostala ešte bez večere.
Ich narušenie som si zatiaľ nevšimol a blížia sa k 30-ke, jediné čo im ostalo je postoj k tomu čo by dieťaťu tolerovali a čo nie. A predstav si že samé by to riešili tou výchovnou.
Samozrejme že neobhajujem strieskanie dieťaťa za každú maličkosť a vrieskanie od rána do večera, to čo som naznačoval bola rýchla reakcia s pokojným vysvetlením PREČO ! A tie decká to chápali a preto bol ten zvedavý pohľad pri niečom na hrane ako sa na to díva otec a aj vysvetlenie prečo áno/nie som poskytol. Akosi mi je proti srsti siahodlhé vysvetľovanie a presvedčovanie stále dookola ako nám to prezentujú všelijaké mimovládky. Veď pravidlá by mali byť jasné pre všetkých.
7 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať