Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394
Akosi mi je proti srsti siahodlhé vysvetľovanie a presvedčovanie stále dookola ....
Ľubo, nevysvetlíš !!!
Jeden a či druhý...a prípadne aj tretí si vyberá z kontextu to,čo sa mu do jeho viet hodí a následne tak aj reaguje.
Nečíta poriadne a a aj schválne tak činí....a melie len to svoje dookola. Potom prídu na rad už len argumenty, ktoré si vycucali z prstov a už to ide....
-------------------------------------------------------------------------------

Vieš, ktorí sú najobhajcovia tej demokratickej výchovy, kde sa najviac v praxi používa ?
Vie, kde je fyzický trest tabu ?

Samozrejme, že v prvom rade je to krajina neobmedzených možností....a aj najobmedzenejších jednotlivcov.
Nie jeden len nakričí na svoje dieťa a to na rodiča zavolá políciu...a problém jak sviňa.
Lebo príkladne len tam je možné, že 3 ročné ( slovami trojročné) dieťa zastrelí v zápale hry svoju matku ledabolo položenou a nabitou zbraňou...

Druhým v poradí je muslimské prostredie....tam tiež deti vychovávajú tými rozhovormi...
Pche...a výsledky v podobe samovražedných útokov sa rozletia do blízkeho okolia..

Tretia,nedotknuteľná, skupina detských dušičiek sa nachádza v rómskej populácii...
Ešte som nevidel malé cigánča plakať z dôvodu fyzického trestu od jeho rodiča....proste neexistuje...niečo nemožné, aj keby neviem čo robilo...
Výsledky tej výchovy poznal, pozná nie jeden a bude to stále horšie s tým spoznávaním ...
7 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
alaya1
Velmi by ma zaujimalo, kto tu opat maze bezne prispevky!!. Aspon ja mam prispevky vymazane!. Aspon by zverejnil preco, neporusili etiketu Porady!!!!!
prispevok som zmazal ja, lebo si v nom nadavala buchacovi do zelenych gum a zvyraznovala si cervenym, co naozaj je porusenim etikety porady. Nezaregistroval som, zeby Ti buchac nadaval. Inac, zmazal som aj buchacpv nasledny prispevok, ktory podla mna tiez nebol koser.
Netreba to prosim brat osobne, iba som kul zelezo za horuca, aby sme si tu nenadavali do zelenych gum a zakomplexovanych psychosov.

Okrem toho aj tento Tvoj prispevok pousuje etiketu porady, kedze pouzias zvyrazneny font na zviditelnenie svojich nazorov.

Ani som ine neocakavala, vedela som, ze si to mazal ty,.

V nazve temy je, co ma rozculilo. takze som napisala co. Naco teda zakladas temy, kde sa clovek k zadaniu vyjadrit nemoze.

Co sa tyka porusenia etikety Porady- cervene pismo. Teda ziadam ta, aby si v tejto teme vymazal vsetky prispevky, kde je cervene pismo, staci listovat 2 strany dozadu, nie je toho malo. ked si principialny, bud vsade!.

Odporucam ti nastudovat pouzivanie slangovych vyrazov, nakolko mas v tom znacne medzery!. Slang nie je urazajuce vyjadrenie.

Je mnoho stranok s vojenskymi slangovymi vyrazmi - napr. aj tu -http://armada.apbest.cz/slang/start.html

A na zaver moj skromny nazor na teba ako moderatora- nemal by si vykonavat tuto
" cinnost" nakolko sa nevies odosobnit a posudzovat veci z nadhladu!.

Uz ta omrzelo minuskovat moje citaty vyznamnych ludi, tak si sa dal na mazanie mojich prispevkov!. Tak na zdravie!.
4 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1


Ani som ine neocakavala, vedela som, ze si to mazal ty,.

V nazve temy je, co ma rozculilo. takze som napisala co. Naco teda zakladas temy, kde sa clovek k zadaniu vyjadrit nemoze.

Co sa tyka porusenia etikety Porady- cervene pismo. Teda ziadam ta, aby si v tejto teme vymazal vsetky prispevky, kde je cervene pismo, staci listovat 2 strany dozadu, nie je toho malo. ked si principialny, bud vsade!.

Odporucam ti nastudovat pouzivanie slangovych vyrazov, nakolko mas v tom znacne medzery!. Slang nie je urazajuce vyjadrenie.

Je mnoho stranok s vojenskymi slangovymi vyrazmi - napr. aj tu -http://armada.apbest.cz/slang/start.html

A na zaver moj skromny nazor na teba ako moderatora- nemal by si vykonavat tuto
" cinnost" nakolko sa nevies odosobnit a posudzovat veci z nadhladu!.

Uz ta omrzelo minuskovat moje citaty vyznamnych ludi, tak si sa dal na mazanie mojich prispevkov!. Tak na zdravie!.
Cervene pismo som teda odstranil aj tam, kde som si ho pred tym nevsimol, kedze necitam, vsetko a stale. S ostatnymi Tvojimi problemami Ti veru pomoct neviem. Nuz a natahovat sa s Tebou sa tiez nemienim, takze az mas nejake pripomienky tak ma nahlas adminovi.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
lubko6394
Akosi mi je proti srsti siahodlhé vysvetľovanie a presvedčovanie stále dookola ....
Ľubo, nevysvetlíš !!!
Jeden a či druhý...a prípadne aj tretí si vyberá z kontextu to,čo sa mu do jeho viet hodí a následne tak aj reaguje.
Nečíta poriadne a a aj schválne tak činí....a melie len to svoje dookola. Potom prídu na rad už len argumenty, ktoré si vycucali z prstov a už to ide....
-------------------------------------------------------------------------------

Vieš, ktorí sú najobhajcovia tej demokratickej výchovy, kde sa najviac v praxi používa ?
Vie, kde je fyzický trest tabu ?

Samozrejme, že v prvom rade je to krajina neobmedzených možností....a aj najobmedzenejších jednotlivcov.
Nie jeden len nakričí na svoje dieťa a to na rodiča zavolá políciu...a problém jak sviňa.
Lebo príkladne len tam je možné, že 3 ročné ( slovami trojročné) dieťa zastrelí v zápale hry svoju matku ledabolo položenou a nabitou zbraňou...

Druhým v poradí je muslimské prostredie....tam tiež deti vychovávajú tými rozhovormi...
Pche...a výsledky v podobe samovražedných útokov sa rozletia do blízkeho okolia..

Tretia,nedotknuteľná, skupina detských dušičiek sa nachádza v rómskej populácii...
Ešte som nevidel malé cigánča plakať z dôvodu fyzického trestu od jeho rodiča....proste neexistuje...niečo nemožné, aj keby neviem čo robilo...
Výsledky tej výchovy poznal, pozná nie jeden a bude to stále horšie s tým spoznávaním ...
presne si pomenoval vytrhnúť z kontextu a ja dodávam donekonečna polemizovať
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://www.cas.sk/clanok/310432/slov...vystrahou.html
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na stredu a na štvrtok výstrahy pred vetrom a tvorbou závejov a snehových jazykov.
Naposledy upravil taiko : 11.03.15 at 10:46
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

alaya1

Inak je jasno, teplo
..hm..u nás už slnko zašlo, prihnali sa oblaky...nebude ešte veru tento týždeň jar...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mozes si to prosim, nechat tam u vas?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

buchač
lubko6394
Akosi mi je proti srsti siahodlhé vysvetľovanie a presvedčovanie stále dookola ....
Ľubo, nevysvetlíš !!!
Jeden a či druhý...a prípadne aj tretí si vyberá z kontextu to,čo sa mu do jeho viet hodí a následne tak aj reaguje.
Nečíta poriadne a a aj schválne tak činí....a melie len to svoje dookola. Potom prídu na rad už len argumenty, ktoré si vycucali z prstov a už to ide....
-------------------------------------------------------------------------------

Vieš, ktorí sú najobhajcovia tej demokratickej výchovy, kde sa najviac v praxi používa ?
Vie, kde je fyzický trest tabu ?

Samozrejme, že v prvom rade je to krajina neobmedzených možností....a aj najobmedzenejších jednotlivcov.
Nie jeden len nakričí na svoje dieťa a to na rodiča zavolá políciu...a problém jak sviňa.
Lebo príkladne len tam je možné, že 3 ročné ( slovami trojročné) dieťa zastrelí v zápale hry svoju matku ledabolo položenou a nabitou zbraňou...

Druhým v poradí je muslimské prostredie....tam tiež deti vychovávajú tými rozhovormi...
Pche...a výsledky v podobe samovražedných útokov sa rozletia do blízkeho okolia..

Tretia,nedotknuteľná, skupina detských dušičiek sa nachádza v rómskej populácii...
Ešte som nevidel malé cigánča plakať z dôvodu fyzického trestu od jeho rodiča....proste neexistuje...niečo nemožné, aj keby neviem čo robilo...
Výsledky tej výchovy poznal, pozná nie jeden a bude to stále horšie s tým spoznávaním ...
vies daky despota tu hovori o humannej vychove,keby si mapoval jeho zivot skrytou kamerou,zistil by si ze doma trieskal zenu a deti a tu trieska sprostosti,ktore sa naucil z medii,len ich vie vybrusit,ale tu poucuje,mozno daky ubohy skrachovanec-na neho skoda reagovat,lebo mudruje z nazormy vybrakovanych medii a zije v prikrom rozpore z tym co tu trepe a o skutocnom zivote a jeho suvislostiach nema ani sajnu-on keby tu vladli moslimy bude prvym vykladacom a propagatorom koranu /samo v tajnosti bude dooma zrat rezne/
inac tie priklady si vystiho-len ta poopravim vo vzore toho prekrucaca nazorov v style vladnucich rezimov,tej najdemokratickej krajine su staty kde su povolene telesne tresty na skolach,napr Texas atd-co keby ich tam isiel ponaucit o spravnej vychove a formovani osobnosti-najtrapnejsie a najsprostejsie ako opisuje a prekruca naopak tych co sikanujju,robia vytrznosti a pod prezentuje ako telesne trestanych pritom zvrhe je ze opak je pravda-prave ty rozmazleny frackovia kvoli beztresnosti v rodine si myslia ze vsetko si mozu dovolit /sopliaci co brutalne napadli muza v elektricke pochybujem ze doma boli trestany a uz vonkoncom nie fyzicky/
4 2
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Nás viedli rodičia k úcte, tá bola na prvom mieste, v škole sme mali učiteľov vyštudovaných za prvej republiky, už ich nebolo veľa, ale bola to stará škola. Dnes sú deti vedené k samostatnosti a hlavne rivalite. Dve navzájom sa vylučujúce metódy.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pmajap
Nás viedli rodičia k úcte, tá bola na prvom mieste, v škole sme mali učiteľov vyštudovaných za prvej republiky, už ich nebolo veľa, ale bola to stará škola. Dnes sú deti vedené k samostatnosti a hlavne rivalite. Dve navzájom sa vylučujúce metódy.
Ono niekedy sa pamäť posilňuje napr cez ruky mal som učiteľku ktorá za ypsilonku delila po dlani pravítkom s dovetkom :"Paľo toto si budeš pamätať ešte aj na penzii" a odvtedy som sa nepomýlil -pamätám Naopak, na nemčinárku si vždy spomeniem ako na mladú čúzu čo nás od odchodu starej nič viac nenaučila ale ani nás nedonútila sa niečo naučiť. ak dobre by bolo, aj na vysokej škole dvaja ovládali nemčinu a aké fleky ešte za socíku dostali.
tým som chcel napísať že u tej starej za fyzické tresty sa u nikoho nevyvolala ani a nenávisť ani averziu alebo iné negativistické postoje ako sa tu snažia niektorí prezentovať
Naposledy upravil pavol54 : 11.03.15 at 12:23
2 1
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ako nie je to anketa, ale ja som jednoznacne proti fyzickym trestom ci uz ucitelov, to uz vobec nie a ani rodicov, fyzicky trest nie
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Darina1234
ako nie je to anketa, ale ja som jednoznacne proti fyzickym trestom ci uz ucitelov, to uz vobec nie a ani rodicov, fyzicky trest nie
Neviem či ma pochopíš, v dnešnej dobe fyzický trest je neprípustný, my sme to zažili, ale nebolo to násilie. Ja som mala starého matikára, pravítkom, z prstov hruštičku a šlo to, matika sa stala mojou obľúbenou a lásku k literatúre nás naučil tiež starý pán, keď sme neposlúchali, tak si nás dal kľačať ku katedre, mali nás radi, mali radi to čo robili a my sme to cítili, tak ako Paľko nemčinárka, bola obrovská autorita, mladá už odchovaná na soc. školstve, mala rada seba a svoju robotu, nás nie, od nej akýkoľvek trest sme brali ako nespravodlivosť a nemčinu nemám rada doteraz, vždy mi ju pripomenie.
1 1
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

prepac, naozaj som nepochopila, ako sa da mat rad a zaroven kruto fyzicky trestat, doteraz ma boli zadna cast tela, co som dostala hrustickou za nevinny utek pred chalanmi
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dobrí ľudia ešte žijú. Najemotívnejšie video roka, neuviedli teritórium. Video je až dolu.
http://www.doba.sk/2015/03/10/ludia-...svojho-suseda/
Ľudia z celej ulice sa naučili posunkovú reč, aby prekvapili svojho suseda.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
bettylou
pavol54
Ohýbaj ma mamko pokiaľ som ja Janko, keď ja budem Jano neohneš ma mamo"
máte nejaké komplexy, dať novému životu svoj priebeh??
však dieťa netreba formovať, nech rastie ako chce tak si to myslela? Načo by chodilo do školy však keď bude veľké samo na to príde čo je správne, načo by sa viedlo k správnej výžive alebo sme ho chránili pred chorobami nech má jeho život svoj priebeh To inak neviem len ironicky ale kam sme sa dostali v myslení čo dieťa môže samostatne a čo nie, kde je hranica ohrozenia a zanedbania výchovy?
neviem, ale niekto potrebuje otrokov pre system, aby sa vyplatil. cha cha
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Dobrí ľudia ešte žijú. Najemotívnejšie video roka, neuviedli teritórium. Video je až dolu.
http://www.doba.sk/2015/03/10/ludia-...svojho-suseda/
Ľudia z celej ulice sa naučili posunkovú reč, aby prekvapili svojho suseda.
hmmm, je to cool, len trosku na celu emociu vrha tien to, ze je za tym samsung so svojou novou sluzbou videokonferencii pre nepocujucich. V kazdom pripade je ta sluzba pre nepocujucich zlepsenim ich zivota, takze ucel opet posvatil prostriedky
2 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
erik555
buchač
Mám v podstate na háku a zopakujem :
Každý nech si vychováva ako len chce to svoje potomstvo.
To sa aj deje!...skor sa nevychovava, pretoze drzich spratkov k starsim ludom je coraz viac. Uz v skolkach 4-5 rocne deti si z uciteliek robia dobry den...

erik, klinček po hlavičke si trafil...

Po škôlke nasleduje škola a učiteľky sú z toho na prášky.
Potom sa detskí psychoši musia realizovať...

Výchova a terapia o dvoch známych premenných a o jednom výsledku.
...o ničom a to druhé, výsledok nulový...

asi ten system nátlaku nikomu nepasuje a mladí to vedia rozlíšiť, možno ešte majú oči čo vidia, a ktoré im majú byť zaslepené mamonom
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
Peggynka
pavol54
dneska v tv chlapec sa vozí na kapote no je to na priateľskú debatu s ním, čo robili rodičia keď ho nemali pod dozorom aby mu vysvetlili aké je to nesprávne. Ja by som počul :Ak si tam krk nezlomíš, tak ti ho dolámem ja len prídi domov"
Uvidíš zajtra,ako im to policajti spočítajú Takéto "srandičky" neprejdú (určite nie vodičovi )
mali by im slušne dohovoriť aby už také nerobili
[QUOTE="buchač"][QUOTE="erik555"][QUOTE="buchač"]
dýchať možme jak chceme??
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
jar88
erik555
buchač
Mám v podstate na háku a zopakujem :
Každý nech si vychováva ako len chce to svoje potomstvo.
To sa aj deje!...skor sa nevychovava, pretoze drzich spratkov k starsim ludom je coraz viac. Uz v skolkach 4-5 rocne deti si z uciteliek robia dobry den...
Ale to sa začína tým plácaním po plienkach, či skôr plieskaním po ručičkách.
A za druhé, hlavne pre buchača, nikto tu nikomu nekáže, ako má vychovávať svoje deti. Ja som len vysvetľoval, že násilím sa nič nevyrieši, lebo to prinajlepšom vyvolá vzdor a odpor a v tom úspešnejšom výsledku, dosiahneš zlomeného jedinca.
-----------------
Výsledkom sú tí mladí 10 - 15 roční, čo bez dozoru vyvádzajú sprostosti. Z nich sú neskôr vandali, feťáci a mazáci. Oni neskôr učia tých zlomených poslúchať (šikana - mazáctvo a pod.), oni privádzajú tých zlomených k rôznym výstrelkom a niekedy až k samovraždám.
pavol54
Peggynka
pavol54
dneska v tv chlapec sa vozí na kapote no je to na priateľskú debatu s ním, čo robili rodičia keď ho nemali pod dozorom aby mu vysvetlili aké je to nesprávne. Ja by som počul :Ak si tam krk nezlomíš, tak ti ho dolámem ja len prídi domov"
Uvidíš zajtra,ako im to policajti spočítajú Takéto "srandičky" neprejdú (určite nie vodičovi )
mali by im slušne dohovoriť aby už také nerobili
[QUOTE="buchač"][QUOTE="erik555"][QUOTE="buchač"]
dýchať možme jak chceme??
váš systém je šikana už to pochopte
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať