Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
mna ani nie rozculil, ale trosku zarazil clanok http://primar.sme.sk/c/7604439/je-ml...problemov.html
Ani už tie teliatka nie sú na materskom mlieku vychované. Od druhého dňa sú na umelej výžive. Veterinárka u Krausa. Už ani to teľacie nie je to čo bývalo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
Kvaka
Máme tu odvčera krásnu zimu, náš pes od radosti lieta ako ušaté torpédo. No a tie cesty, Lujza má pravdu, píše sa o tom preto, lebo sa problémom nepredchádza. Boli iné zimy, aj tuhšie, aj viac dní snehu bolo, ako teraz, ale cestári vždy boli v pohotovosti a cesty boli zjazdné. Akurát v januári 1987 nie, ale to bola výnimočná situácia. Takže nie blaváci, ale tí, čo tie cesty majú na starosti, spôsobujú problémy všetkým vodičom, je jedno, odkiaľ ten vodič je.
hehe,to som išla do roboty pešo-z Dúbravky od miestneho úradu na Sch.-Trnavského ku skleníku a potom hore kopcom do domova dôchodcov........kde sú tie časy....
V celom svete okolo všetko fungovalo,len v BA bol kolaps dopravy
Ja cca o desať r. skôr z Karlovky peši ráno až na Trenčiansku. Všetko išlo peši do mesta do práce po promenáde okolo PKO, bolo to vtipné.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mama spomínala, že v pätdesiatych rokoch sa chodilo jednu zimu po meste, konkrétne po Štúrovej v cestičkách vo vyše metrovom snehu, už ho nebolo kde odhadzovať.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

MOJI SUPER Arménski priatelia...,ľúbim ich...
10906149_1026643994018577_5366444923521026332_n.jpg  
10900086_10203722098268230_1411978400887013898_o.jpg  
10887562_10203635225816473_3114645947907237675_o.jpg  
10835155_10203705676977708_4323593432841797912_o.jpg  
10923809_10203705700938307_315942751994867401_o.jpg  

1/1
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pobavilo. K tomu dnesnemu vypadku " Knihy Tvari "
B8WAjpfIcAAiqi6.png  
fb_down.JPG  
1/1
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Petra Nová
Dnešnej politike dominovala téma referenda. Na RTVS som len na moment prepla, pretože Strižinca ozaj nemusím. Hlavným hovorcom bol muž. Tak som na dlhšiu chvíľu zakotvila na TA3. Chromík, Viskupič, Danko, Krajcer a politológ Baránek, to boli hlavní protagonisti.
Dojem z obidvoch relácií? Na TA3 šikovný moderátor, čomu som rada, lebo pozerať tri hodiny na neschopného exhibicionistu, okrem hostí, to je tragédia. A smutné poznanie, že o otázkach rodiny u nás zásadne rozhodujú muži. Ani len náznak toho, žeby k tomu mala čo povedať aj žena. A prečo sa vlastne čudujem, keď aj základné potreby ženy formuloval muž, akýsi psychológ nevalnej povesti?! Takže, páni, aj ďalej bojujte o charakter rodiny, ktorá zodpovedá vašim predstavám a potrebám. Tak sa z 21. storočia, možno časovou slučkou, prepracujeme opäť do 19. storočia.
No a ešte jeden pocit z relácie. Už dávno sa neobjavil na obrazovke TA3 škaredší predstaviteľ mužského pokolenia, ako politológ Baránek. Takí by mali dostávať príležitosť vystupovať verejne len v rozhlasovom štúdiu.
No...niektore zeny by to 19.storocie aj potrebovali, resp. moslimsku vychovu Ty feministka!
3 2
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
Mama spomínala, že v pätdesiatych rokoch sa chodilo jednu zimu po meste, konkrétne po Štúrovej v cestičkách vo vyše metrovom snehu, už ho nebolo kde odhadzovať.
Moja mátinka zase ako zamrzol dunaj...ale neviem v ktorom roku....
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
korela
Mama spomínala, že v pätdesiatych rokoch sa chodilo jednu zimu po meste, konkrétne po Štúrovej v cestičkách vo vyše metrovom snehu, už ho nebolo kde odhadzovať.
Moja mátinka zase ako zamrzol dunaj...ale neviem v ktorom roku....
Možno na prelome rokov 1975-76.Na Silvestra +10°C a vlhko a na Nový rok -20°C.Amplitúda 30°C (!).To bola celoštátna katastrofa,pomrzlo uhlie na vagónoch,vlaky ostali stáť na železnici.Pamätám,jak včera keby to bolo
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Rozčúlila ma socpoist,zasiela oznámenia o zmene vymeriavacieho základu a poňala to plošne;že mám platiť 136,57€,ale ja som ŤZP,tak mám platiť 111,85€.Pomoc,ktorá môže niekoho akurát tak zmiasť. Musím tam zavolať-pre istotu
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Peggynka
lujza.j
korela
Mama spomínala, že v pätdesiatych rokoch sa chodilo jednu zimu po meste, konkrétne po Štúrovej v cestičkách vo vyše metrovom snehu, už ho nebolo kde odhadzovať.
Moja mátinka zase ako zamrzol dunaj...ale neviem v ktorom roku....
Možno na prelome rokov 1975-76.Na Silvestra +10°C a vlhko a na Nový rok -20°C.Amplitúda 30°C (!).To bola celoštátna katastrofa,pomrzlo uhlie na vagónoch,vlaky ostali stáť na železnici.Pamätám,jak včera keby to bolo
Mne sa zdá že to bolo na Vianoce. Na polnočnú v pohode, po polnoci dážď čo mrzol a babky sa šmýkali o dušu - vyšli z dverí a leteli.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
korela
Mama spomínala, že v pätdesiatych rokoch sa chodilo jednu zimu po meste, konkrétne po Štúrovej v cestičkách vo vyše metrovom snehu, už ho nebolo kde odhadzovať.
Moja mátinka zase ako zamrzol dunaj...ale neviem v ktorom roku....
...a neviete náhodou, že kedy peklo zamrzne ?
Žeby až vtedy, keď .... ???
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ze cca.1954-1955....to asi bolo...dalo sa aj prejst na druhu stranu....ze sa nato chodili kukat
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
korela
Mama spomínala, že v pätdesiatych rokoch sa chodilo jednu zimu po meste, konkrétne po Štúrovej v cestičkách vo vyše metrovom snehu, už ho nebolo kde odhadzovať.
Moja mátinka zase ako zamrzol dunaj...ale neviem v ktorom roku....
"Z čias, keď mnohí čitatelia tohto blogu ešte neboli na svete, sa pamätám, ako zamrzol Dunaj v Bratislave nad Starým mostom. Vtedy asi ľadoborec nemali. Alebo bol ľad taký hrubý, že by si s ním ľadoborec neporadil. Na ľad vybehli vojenskí pyrotechnici a ľad uvoľňovali pomocou sieťovito rozložených výbušnín... "
http://pf.blog.sk/detail.html?a=0740...f0b02943c90662
.
http://vas.cas.sk/clanok/3612/pocasi...lietadiel.html
http://www.metoo.sk/16013/pred-55-ro...j-v-bratislave
Brat sa zo školy na Vajanského nábreží pozeral z triedy a všetci mali strach, zrejme ich vtedy nepúšťali domov zo škôl ako sa to robilo bežne neskôr. Predĺžené zimné prázdniny a pod.
Bola to rarita, v článku je spomenutých viac prípadpv na Dunaji v zime s vážnymi dopadmi na mesto.
0 0
onixon onixon

onixon je offline (nepripojený) onixon

ako sa hovori co neubrzdis to neukecas no baba to dnes neubrzdila a ani neukecala. vysledok preliaceny kufor :/
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Peggynka
Rozčúlila ma socpoist,zasiela oznámenia o zmene vymeriavacieho základu a poňala to plošne;že mám platiť 136,57€,ale ja som ŤZP,tak mám platiť 111,85€.Pomoc,ktorá môže niekoho akurát tak zmiasť. Musím tam zavolať-pre istotu
a koľké prachy išli na poštovné
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

onixon
ako sa hovori co neubrzdis to neukecas no baba to dnes neubrzdila a ani neukecala. vysledok preliaceny kufor :/
Cela kufrova vana?
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
kopretinka
Peggynka
Rozčúlila ma socpoist,zasiela oznámenia o zmene vymeriavacieho základu a poňala to plošne;že mám platiť 136,57€,ale ja som ŤZP,tak mám platiť 111,85€.Pomoc,ktorá môže niekoho akurát tak zmiasť. Musím tam zavolať-pre istotu
a koľké prachy išli na poštovné
Tak som sa dovolala,jasné,že zle (keby mi tam nevycapili moje RČ,brala by som to ako ľudovú tvorivosť ).Žienky v SP od rána len vybavujú telefonáty,že nastala chyba (ústredie sa im postaralo).
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
onixon
ako sa hovori co neubrzdis to neukecas no baba to dnes neubrzdila a ani neukecala. vysledok preliaceny kufor :/
Ukecala by som to PZP
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lubko6394
Peggynka
lujza.j
korela
Mama spomínala, že v pätdesiatych rokoch sa chodilo jednu zimu po meste, konkrétne po Štúrovej v cestičkách vo vyše metrovom snehu, už ho nebolo kde odhadzovať.
Moja mátinka zase ako zamrzol dunaj...ale neviem v ktorom roku....
Možno na prelome rokov 1975-76.Na Silvestra +10°C a vlhko a na Nový rok -20°C.Amplitúda 30°C (!).To bola celoštátna katastrofa,pomrzlo uhlie na vagónoch,vlaky ostali stáť na železnici.Pamätám,jak včera keby to bolo
Mne sa zdá že to bolo na Vianoce. Na polnočnú v pohode, po polnoci dážď čo mrzol a babky sa šmýkali o dušu - vyšli z dverí a leteli.
Námet pre Jakubiska...:-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať