Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Peggynka
kopretinka
Peggynka
Rozčúlila ma socpoist,zasiela oznámenia o zmene vymeriavacieho základu a poňala to plošne;že mám platiť 136,57€,ale ja som ŤZP,tak mám platiť 111,85€.Pomoc,ktorá môže niekoho akurát tak zmiasť. Musím tam zavolať-pre istotu
a koľké prachy išli na poštovné
Tak som sa dovolala,jasné,že zle (keby mi tam nevycapili moje RČ,brala by som to ako ľudovú tvorivosť ).Žienky v SP od rána len vybavujú telefonáty,že nastala chyba (ústredie sa im postaralo).
..až ma heglo prečítala som iné - to by bolo "vône"
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

evuš
Peggynka
kopretinka
Peggynka
Rozčúlila ma socpoist,zasiela oznámenia o zmene vymeriavacieho základu a poňala to plošne;že mám platiť 136,57€,ale ja som ŤZP,tak mám platiť 111,85€.Pomoc,ktorá môže niekoho akurát tak zmiasť. Musím tam zavolať-pre istotu
a koľké prachy išli na poštovné
Tak som sa dovolala,jasné,že zle (keby mi tam nevycapili moje RČ,brala by som to ako ľudovú tvorivosť ).Žienky v SP od rána len vybavujú telefonáty,že nastala chyba (ústredie sa im postaralo).
..až ma heglo prečítala som iné - to by bolo "vône"
Ale šak to aj po sra lo..... celá tá byrokraticko-rodinkárska mašinéria je na prd. Veľké prachy tam idú, veľké platy berú a ani riadne počítať nevedia - do školy základnej vrátiť by sa mali.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

erik555
Petra Nová
Dnešnej politike dominovala téma referenda. Na RTVS som len na moment prepla, pretože Strižinca ozaj nemusím. Hlavným hovorcom bol muž. Tak som na dlhšiu chvíľu zakotvila na TA3. Chromík, Viskupič, Danko, Krajcer a politológ Baránek, to boli hlavní protagonisti.
Dojem z obidvoch relácií? Na TA3 šikovný moderátor, čomu som rada, lebo pozerať tri hodiny na neschopného exhibicionistu, okrem hostí, to je tragédia. A smutné poznanie, že o otázkach rodiny u nás zásadne rozhodujú muži. Ani len náznak toho, žeby k tomu mala čo povedať aj žena. A prečo sa vlastne čudujem, keď aj základné potreby ženy formuloval muž, akýsi psychológ nevalnej povesti?! Takže, páni, aj ďalej bojujte o charakter rodiny, ktorá zodpovedá vašim predstavám a potrebám. Tak sa z 21. storočia, možno časovou slučkou, prepracujeme opäť do 19. storočia.
No a ešte jeden pocit z relácie. Už dávno sa neobjavil na obrazovke TA3 škaredší predstaviteľ mužského pokolenia, ako politológ Baránek. Takí by mali dostávať príležitosť vystupovať verejne len v rozhlasovom štúdiu.
No...niektore zeny by to 19.storocie aj potrebovali, resp. moslimsku vychovu Ty feministka!
Nie je to až také hrozné, ako si muži myslíte. A zle si vysvetľujete aj feminizmus. Feminizmus je hlavne o právach žien, ktoré predtým nemali. Rodina - dve hlavné roly - muži sa starajú o dom a ženy o domácnosť. Ak sa dohodnú inak, je na nich.
Toto ste asi čítali http://www.sme.sk/c/7602302/tradicna...adelfiova.html
Tradičná rodina vraj neexistuje. Neviem, ako to chápať, čo tým chcela podporiť, nie vyjadriť.
Čo chcela podporiť, je mi jasné.
Niekto dokáže vyžmýkať pre svoje záujmy zo všetkého kvapky. Čím horšie, tým pre niekoho lepšie. Pomaly, ale zato isto.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lubko6394
Peggynka
lujza.j
korela
Mama spomínala, že v pätdesiatych rokoch sa chodilo jednu zimu po meste, konkrétne po Štúrovej v cestičkách vo vyše metrovom snehu, už ho nebolo kde odhadzovať.
Moja mátinka zase ako zamrzol dunaj...ale neviem v ktorom roku....
Možno na prelome rokov 1975-76.Na Silvestra +10°C a vlhko a na Nový rok -20°C.Amplitúda 30°C (!).To bola celoštátna katastrofa,pomrzlo uhlie na vagónoch,vlaky ostali stáť na železnici.Pamätám,jak včera keby to bolo
Mne sa zdá že to bolo na Vianoce. Na polnočnú v pohode, po polnoci dážď čo mrzol a babky sa šmýkali o dušu - vyšli z dverí a leteli.
peggy má pravdu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lubko6394
Mne sa zdá že to bolo na Vianoce. Na polnočnú v pohode, po polnoci dážď čo mrzol a babky sa šmýkali o dušu - vyšli z dverí a leteli.
..... hej - vtedy vraveli, že strigy lietajú ....
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

korela
erik555
Petra Nová
Dnešnej politike dominovala téma referenda. Na RTVS som len na moment prepla, pretože Strižinca ozaj nemusím. Hlavným hovorcom bol muž. Tak som na dlhšiu chvíľu zakotvila na TA3. Chromík, Viskupič, Danko, Krajcer a politológ Baránek, to boli hlavní protagonisti.
Dojem z obidvoch relácií? Na TA3 šikovný moderátor, čomu som rada, lebo pozerať tri hodiny na neschopného exhibicionistu, okrem hostí, to je tragédia. A smutné poznanie, že o otázkach rodiny u nás zásadne rozhodujú muži. Ani len náznak toho, žeby k tomu mala čo povedať aj žena. A prečo sa vlastne čudujem, keď aj základné potreby ženy formuloval muž, akýsi psychológ nevalnej povesti?! Takže, páni, aj ďalej bojujte o charakter rodiny, ktorá zodpovedá vašim predstavám a potrebám. Tak sa z 21. storočia, možno časovou slučkou, prepracujeme opäť do 19. storočia.
No a ešte jeden pocit z relácie. Už dávno sa neobjavil na obrazovke TA3 škaredší predstaviteľ mužského pokolenia, ako politológ Baránek. Takí by mali dostávať príležitosť vystupovať verejne len v rozhlasovom štúdiu.
No...niektore zeny by to 19.storocie aj potrebovali, resp. moslimsku vychovu Ty feministka!
Nie je to až také hrozné, ako si muži myslíte. A zle si vysvetľujete aj feminizmus. Feminizmus je hlavne o právach žien, ktoré predtým nemali. Rodina - dve hlavné roly - muži sa starajú o dom a ženy o domácnosť. Ak sa dohodnú inak, je na nich.
Toto ste asi čítali http://www.sme.sk/c/7602302/tradicna...adelfiova.html
Tradičná rodina vraj neexistuje. Neviem, ako to chápať, čo tým chcela podporiť, nie vyjadriť.
Čo chcela podporiť, je mi jasné.
Niekto dokáže vyžmýkať pre svoje záujmy zo všetkého kvapky. Čím horšie, tým pre niekoho lepšie. Pomaly, ale zato isto.
Ja im to pravo byt cestarkou, murarkou atd. neberiem...ja som za, aby sa nimi aj ony stali
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
erik555

Ja im to pravo byt cestarkou, murarkou atd. neberiem...ja som za, aby sa nimi aj ony stali
Závisí od toho,čo očakávaš od partnerky,či si takú našiel a či je aj ona šťastná v postavení,ktoré si jej prisúdil - jednoduché,nie ???
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Peggynka
erik555

Ja im to pravo byt cestarkou, murarkou atd. neberiem...ja som za, aby sa nimi aj ony stali
Závisí od toho,čo očakávaš od partnerky,či si takú našiel a či je aj ona šťastná v postavení,ktoré si jej prisúdil - jednoduché,nie ???
To vies, ze dnesna zena je stastna vtedy, ked nic nemusi robit... iba si uzivat peniaze partnera Obchodne centra, restauracie, sminky, saticky, kabelky
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
erik555
Peggynka
erik555

Ja im to pravo byt cestarkou, murarkou atd. neberiem...ja som za, aby sa nimi aj ony stali
Závisí od toho,čo očakávaš od partnerky,či si takú našiel a či je aj ona šťastná v postavení,ktoré si jej prisúdil - jednoduché,nie ???
To vies, ze dnesna zena je stastna vtedy, ked nic nemusi robit... iba si uzivat peniaze partnera Obchodne centra, restauracie, sminky, saticky, kabelky
Ja žijem v inom svete,také nepoznám...možno sa mnohé odsťahovali tu im pšenka nekvete
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Peggynka
erik555
Peggynka
erik555

Ja im to pravo byt cestarkou, murarkou atd. neberiem...ja som za, aby sa nimi aj ony stali
Závisí od toho,čo očakávaš od partnerky,či si takú našiel a či je aj ona šťastná v postavení,ktoré si jej prisúdil - jednoduché,nie ???
To vies, ze dnesna zena je stastna vtedy, ked nic nemusi robit... iba si uzivat peniaze partnera Obchodne centra, restauracie, sminky, saticky, kabelky
Ja žijem v inom svete,také nepoznám...možno sa mnohé odsťahovali tu im pšenka nekvete
a ty si feministka?...ze sa ozivas
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

erik555
Peggynka
erik555

Ja im to pravo byt cestarkou, murarkou atd. neberiem...ja som za, aby sa nimi aj ony stali
Závisí od toho,čo očakávaš od partnerky,či si takú našiel a či je aj ona šťastná v postavení,ktoré si jej prisúdil - jednoduché,nie ???
To vies, ze dnesna zena je stastna vtedy, ked nic nemusi robit... iba si uzivat peniaze partnera Obchodne centra, restauracie, sminky, saticky, kabelky
No veď toto predsa podporujú - TV Hnoj - a ich Nákupné maniačky. Je to výsmech - baby sa zhoväďujú (len tie ich vyjadrovacie prostriedky - vety) - ukážka pre tie ženy, ako sa dá jednoducho a bez práce zohnať handry. A čo taká žena, ktorá je na 350€-rovom plate? Tie by najradšej tie oné nakopali.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
erik555
Peggynka
erik555
Peggynka
erik555

Ja im to pravo byt cestarkou, murarkou atd. neberiem...ja som za, aby sa nimi aj ony stali
Závisí od toho,čo očakávaš od partnerky,či si takú našiel a či je aj ona šťastná v postavení,ktoré si jej prisúdil - jednoduché,nie ???
To vies, ze dnesna zena je stastna vtedy, ked nic nemusi robit... iba si uzivat peniaze partnera Obchodne centra, restauracie, sminky, saticky, kabelky
Ja žijem v inom svete,také nepoznám...možno sa mnohé odsťahovali tu im pšenka nekvete
a ty si feministka?...ze sa ozivas
Ak vnímaš moje vyjadrenia takto,tak áno,ale nie som si istá,či sme na tom rovnako a ak si chcel debatovať s niekym konkrétnym,tak sa ospravedlňujem,že som to nepochopila ,žeby "blondyna "
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Peggynka
erik555
Peggynka
erik555
Peggynka
erik555

Ja im to pravo byt cestarkou, murarkou atd. neberiem...ja som za, aby sa nimi aj ony stali
Závisí od toho,čo očakávaš od partnerky,či si takú našiel a či je aj ona šťastná v postavení,ktoré si jej prisúdil - jednoduché,nie ???
To vies, ze dnesna zena je stastna vtedy, ked nic nemusi robit... iba si uzivat peniaze partnera Obchodne centra, restauracie, sminky, saticky, kabelky
Ja žijem v inom svete,také nepoznám...možno sa mnohé odsťahovali tu im pšenka nekvete
a ty si feministka?...ze sa ozivas
Ak vnímaš moje vyjadrenia takto,tak áno,ale nie som si istá,či sme na tom rovnako a ak si chcel debatovať s niekym konkrétnym,tak sa ospravedlňujem,že som to nepochopila ,žeby "blondyna "
Popravde som debatit nechcel s nikym, len som si rypol do feministky Petry Novej Ta je nestastna z muzskej populacie
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
misoft
erik555
Peggynka
erik555

Ja im to pravo byt cestarkou, murarkou atd. neberiem...ja som za, aby sa nimi aj ony stali
Závisí od toho,čo očakávaš od partnerky,či si takú našiel a či je aj ona šťastná v postavení,ktoré si jej prisúdil - jednoduché,nie ???
To vies, ze dnesna zena je stastna vtedy, ked nic nemusi robit... iba si uzivat peniaze partnera Obchodne centra, restauracie, sminky, saticky, kabelky
No veď toto predsa podporujú - TV Hnoj - a ich Nákupné maniačky. Je to výsmech - baby sa zhoväďujú (len tie ich vyjadrovacie prostriedky - vety) - ukážka pre tie ženy, ako sa dá jednoducho a bez práce zohnať handry. A čo taká žena, ktorá je na 350€-rovom plate? Tie by najradšej tie oné nakopali.
Asi nastala doba,keď sa jedna kategória žien bude musieť brániť pred prezentáciou inej kategórie žien;mňa osobne to uráža,keď sa prezentujú ako sliepky,ale verím,že ich je v spoločnosti málo
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kua - to mi je tu debata...... až divnô mi to je.....
Až to pôjde takto ďalej, tak príspevok bude cez štyri screeny, čo keby ste to skracovali? Há?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Kua - to mi je tu debata...... až divnô mi to je.....
ale ved nechaaaj, ved sranda je .
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Sranda sem - sranda tam - kolečko na hlodavcovi zoderiem.....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Sranda sem - sranda tam - kolečko na hlodavcovi zoderiem.....
no a uz je to vyriesene
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
erik555
Peggynka
erik555

Ja im to pravo byt cestarkou, murarkou atd. neberiem...ja som za, aby sa nimi aj ony stali
Závisí od toho,čo očakávaš od partnerky,či si takú našiel a či je aj ona šťastná v postavení,ktoré si jej prisúdil - jednoduché,nie ???
To vies, ze dnesna zena je stastna vtedy, ked nic nemusi robit... iba si uzivat peniaze partnera Obchodne centra, restauracie, sminky, saticky, kabelky
ne každá, mňa by drblo, takým štýlom žiť. blee jdu blejt velebnosti

dnes inak potešilo... solár mi nahrial vodu o dvadsať stupňov,
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
misoft
Kua - to mi je tu debata...... až divnô mi to je.....
Až to pôjde takto ďalej, tak príspevok bude cez štyri screeny, čo keby ste to skracovali? Há?
A potom nebudeš vedieť,kde je sever a vo co gou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať