Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pmajap
Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
ja sa obavam, ze toto nie je o Ficovi a o Sulikovi, ci Matovicovi. Je to zase len a len o ludoch, ktori nedostanu zaplatene za pracu, ktorych zdravotne poistenie rozkradne kosicka klika, ktori si budu dalej auta rozbijat na otrasnych cestach, ktori budu umierat v nemocniciach, ktori budu mnusiet za praou utekat do zahranicia a ktorych deti budu dlhe roky pykat za chyby rodicov.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Matovic je v prvom rade "iny"...ten ked si prdne v spolocnosti vsetci to budu pocut a aj citit...bude tvrdit,ze ON to nebol...ze to "SAMO"....
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Keby sme mali prezidenta vlastenca ako bol Dr. Jozef Tiso, tento bordel by tu na Slovensku nebol.
0 3
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Patrik Murárik
Pán Radko teraz ukázal svoju pravú tvár, v politike chodiť nevie a a zatial sa to len učí .. ísť cestou neškodných klamstiev sa pomaličky učí čo može a čo je už prešlap .. gratulujem za všetkých tých niečo cez 5% oklamaných voličov ..
Na Slovensku musí ozaj prísť niekto kto bude zatvárať politkov až potom sa tu niečo udeje.
Z Bélu mi je na grc a to som ho mal aj skoro rád za tie jeho milé vtípky o ježkovi.
Ešte dodám tolko že keby boli strany čisté, bez oligarchov a neviem akých stupidít tak by sa nikto nemusel báť Matoviča a šiel by s ním kludne do koalície.
Čistá strana:
Bez názvu.jpg  
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pmajap
Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
ja sa obavam, ze toto nie je o Ficovi a o Sulikovi, ci Matovicovi. Je to zase len a len o ludoch, ktori nedostanu zaplatene za pracu, ktorych zdravotne poistenie rozkradne kosicka klika, ktori si budu dalej auta rozbijat na otrasnych cestach, ktori budu umierat v nemocniciach, ktori budu mnusiet za praou utekat do zahranicia a ktorych deti budu dlhe roky pykat za chyby rodicov.
takže minimálna mzda je moc vysoká hovoria podnikateľské zväzy , kradnú v zdravotníctve najmä vlastníci poisťovní, my sme nechali pri vzniku SR dlh cca 400,-€ na osobu postupne v rámci prosperity a ukážky životaschopnosti nového systému je dlh na osobu okolo 8000,-€ a tie rabovačky oproti veľkej privatizácii sú šušne z nosa, tak neviem v čom som chybil a za aké moje skutky budú pykať moje deti (inak dnes už volebne spôsobilé)
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

taiko
pmajap
Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
ja sa obavam, ze toto nie je o Ficovi a o Sulikovi, ci Matovicovi. Je to zase len a len o ludoch, ktori nedostanu zaplatene za pracu, ktorych zdravotne poistenie rozkradne kosicka klika, ktori si budu dalej auta rozbijat na otrasnych cestach, ktori budu umierat v nemocniciach, ktori budu mnusiet za praou utekat do zahranicia a ktorych deti budu dlhe roky pykat za chyby rodicov.
taiko to si myslím o budúcnosti pol. strán, čo sa týka Slovenska ani pravicová vláda by to nezmenila - tá Sulíkova. Je potrebná silná strana postavená na osobnostiach,
ktorá dokáže zmeniť ústavné zákony a to nie je také jednoduché so stranami závislými na" sponzoroch" sa to nedá, zákony sa roky upravujú v prospech sponzorov, robia to pravicoví aj ľavicoví politici, bohužiaľ zatiaľ je trend že peniaze a ego sú silnejšie ako potreby ľudu.
V prvom rade zmeniť volebný zákon, nech si volíme ľudí z regiónov, ktorí ponesú aj zodpovednosť za svoj volebný obvod.
Bohužiaľ prilepšujú si všetci a každý má argument na obhajobu.Bolo by zaujímavé vytiahnuť zákony, ktoré poškodili Slovensku aj s hlasovaním.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Žiaľ, aj sasáci mali na kanditátke človeka, ktorý k nim vstúpil zo zištných dôvodov. Ešte sa tým pochválil aj svojim zamestnancom. Dôvod, upraviť zákon v prospech jednej skupiny.
A zrejme nebol jediný. Nemal až tak málo, aby nevyžil, ale jeho zamestnanci áno.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
pmajap
Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
ja sa obavam, ze toto nie je o Ficovi a o Sulikovi, ci Matovicovi. Je to zase len a len o ludoch, ktori nedostanu zaplatene za pracu, ktorych zdravotne poistenie rozkradne kosicka klika, ktori si budu dalej auta rozbijat na otrasnych cestach, ktori budu umierat v nemocniciach, ktori budu mnusiet za praou utekat do zahranicia a ktorych deti budu dlhe roky pykat za chyby rodicov.
A teraz napíš, aké chyby rodičov máš ma mysli?
Vo všetkom v príspevku súhlasím, ale nakoniec napísať všeobecne, že chyby rodičov, je dosť neomalené.
---------------------------------------------
Pritom ti dávam - užitočné.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

a je po mačkopsovi...

čo bude dalej ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

marleau
Keby sme mali prezidenta vlastenca ako bol Dr. Jozef Tiso, tento bordel by tu na Slovensku nebol.
prečo toho nácka niekto nezablokuje ?
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

marleau
Keby sme mali prezidenta vlastenca ako bol Dr. Jozef Tiso, tento bordel by tu na Slovensku nebol.
prídi s niečim čoho sa možme chytiť, toto je len hrubé konštatovanie z tvojho pohladu
a to ti hovorím v dobrom tak sa prosím neuraz.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kým niekto zareaguje na jeden z vyššie uvedených príspevkov. Tiež tu bol pokus o onálepkovanie mojej osoby.
Nepoznať dejiny republiky, na ktorej území sa človek narodí, je zahanbujúce. To však ešte neznamená, že človek niektorými informáciami niekoho glorifikuje. Fakty ostávajú faktami stále. Iba ich netreba nasilu vytrhávať z kontextov.
Uviedla som vtedy autora, a pokiaľ on slobodne vystupuje v Slovenskom rozhlase, nevidím dôvod neposúvať jeho myšlienky ďalej. Jeho kniha nie je na indexe.

"Na ceste k samostatnosti" - na stanici Slovensko 2012.

V 2. polroku 2012 sme pokračovali v diskusnom cykle „Na ceste k samostatnosti“ – s historikmi, politológmi, ale aj priamymi účastníkmi rozdelenia česko-slovenskej federácie alebo vzniku samostatného Slovenska. Program v 48 dieloch zaznamenal dejiny slovenskej spoločnosti od prvých zmienok o obyvateľoch Karpatskej kotliny po súčasnú spoločnosť s úplne inými ako štátoprávnymi problémami. Zvolený model diskusií so špičkami slovenskej historiografie (Richard Marsina, Karol Pieta, Martin Homza, Milan Zemko, Dušan Kováč...) a s priamymi účastníkmi snáh slovenského etnika najprv o partnerstvo s českým národom (Ján Čarnogurský, František Mikloško, Petr Pithart...) a neskôr aj o dotiahnutie emancipačného procesu do prvého demokratického projektu slovenskej samostatnosti (Vladimír Mečiar, Milan Kňažko, Ľudovít Černák, Marián Tkáč, Ivan Gašparovič...) bol uceleným a mediálne pôsobivým záznamom príbehu jedného národa na časovej línii dvoch tisícročí. Okrem uvedených diskusných programov sme odvysielali 330 dielny seriál, ktorý prostredníctvom autentických archívnych nahrávok dennodenne dokumentoval dianie v roku 1992."
http://www.nrsr.sk/dl/Browser/Docume...umentId=239210
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pmajap
taiko
pmajap
Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
ja sa obavam, ze toto nie je o Ficovi a o Sulikovi, ci Matovicovi. Je to zase len a len o ludoch, ktori nedostanu zaplatene za pracu, ktorych zdravotne poistenie rozkradne kosicka klika, ktori si budu dalej auta rozbijat na otrasnych cestach, ktori budu umierat v nemocniciach, ktori budu mnusiet za praou utekat do zahranicia a ktorych deti budu dlhe roky pykat za chyby rodicov.
taiko to si myslím o budúcnosti pol. strán, čo sa týka Slovenska ani pravicová vláda by to nezmenila - tá Sulíkova. Je potrebná silná strana postavená na osobnostiach,
ktorá dokáže zmeniť ústavné zákony a to nie je také jednoduché so stranami závislými na" sponzoroch" sa to nedá, zákony sa roky upravujú v prospech sponzorov, robia to pravicoví aj ľavicoví politici, bohužiaľ zatiaľ je trend že peniaze a ego sú silnejšie ako potreby ľudu.
V prvom rade zmeniť volebný zákon, nech si volíme ľudí z regiónov, ktorí ponesú aj zodpovednosť za svoj volebný obvod.
Bohužiaľ prilepšujú si všetci a každý má argument na obhajobu.Bolo by zaujímavé vytiahnuť zákony, ktoré poškodili Slovensku aj s hlasovaním.
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pohľad, ako to vyzerá dnes u susedov.
.
http://www.citarny.cz/index.php/knih...istorii-ceskou
ZDENĚK MAHLER. PROČ NĚKDO TAK URPUTNĚ MĚNÍ HISTORII ČESKOU

http://www.citarny.cz/index.php/knih...eskych-mediich
SPISOVATEL ZDENĚK MAHLER O ČESKÝCH MÉDIÍCH, KTERÉ Z LIDÍ DĚLAJÍ POMOCNÉ SÍLY

Veľmi výstižné zhodnotenie médií

"V síti televizních stanic už se uskutečnilo globální propojení – ať kdekoli na světě zvolíte kterýkoli programový kanál, vyvalí se na vás bohužel stejný veletok blbosti. Vysílání řízené komerčními interesy většinou oslovují spodní polovinu těla – břicho a žlázy. Potlačuje kulturu ve jménu zábavy. Kultura totiž znamená kultivaci. Bylo by záhodno oslovovat srdce a mozek. Namísto toho vás mají nasytit a ukojit pokleslí baviči svými vyčpělými anekdotami a záplava soutěží, v nichž se hraje o prachy, a mají vás „informovat“ zlomkovité zprávy z černé kroniky. Což všechno se upíná k hlavnímu cíli, vrcholu, ose, účelu mihotání – k spotřebním reklamám. Jde o spontánní nebo cílevědomou debilizaci?" ...

Dôležité informácie ľuďom unikajú.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Kým niekto zareaguje na jeden z vyššie uvedených príspevkov. Tiež tu bol pokus o onálepkovanie mojej osoby.
Nepoznať dejiny republiky, na ktorej území sa človek narodí, je zahanbujúce. To však ešte neznamená, že človek niektorými informáciami niekoho glorifikuje. Fakty ostávajú faktami stále. Iba ich netreba nasilu vytrhávať z kontextov.
Uviedla som vtedy autora, a pokiaľ on slobodne vystupuje v Slovenskom rozhlase, nevidím dôvod neposúvať jeho myšlienky ďalej. Jeho kniha nie je na indexe.

"Na ceste k samostatnosti" - na stanici Slovensko 2012.

V 2. polroku 2012 sme pokračovali v diskusnom cykle „Na ceste k samostatnosti“ – s historikmi, politológmi......
Ty stále nevieš prijať, že Slovenský štát vznikol len, alebo vďaka Hitlerovej vojenskej a politickej moci?
Bol to len vedľajší produkt svetovej politiky, nie slobodné rozhodnutie Slovákov.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

jar88
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
marleau
Keby sme mali prezidenta vlastenca ako bol Dr. Jozef Tiso, tento bordel by tu na Slovensku nebol.
prečo toho nácka niekto nezablokuje ?
buchač
05.03.16 17:02

By som bol rád vedieť, že kde sú moderátori ...???

Jasné, ide o moje ogo...ide o to, že ak ja by som tituloval a vyjadroval sa tak vulgárne a urážlivo, už by som mal v súkromných správach nejaké to upozornenie od príslušných, ba dokonca aj od Richarda...

Ale keďže sú demokratické voľby, asi to je potrebné brať tak, že sa jedná o generálny pardón.
....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pmajap
jar88
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.
A ako si predstavuješ "silnú stranu"?
Čo si pod tým pojmom máme predstaviť.?
-----------------------
Stranu, ktorá dokáže prinútiť poslanca ?
Stranu, ktorá má viac poslancov v nr.? Viac voličov?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Kým niekto zareaguje na jeden z vyššie uvedených príspevkov.
Tie mená ?

Ma nechci rozosmiať...Jeden väčší oný ako druhý.
Nálepkovanie ?
Ani nie...niekedy sa sama dáš dole s tými názormi.
Dejiny ?
Hm, ak si myslíš, že všetky poznáš dokonale, tak sa proste mýliš.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať