Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

jar88
pmajap
jar88
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.
A ako si predstavuješ "silnú stranu"?
Čo si pod tým pojmom máme predstaviť.?
-----------------------
Stranu, ktorá dokáže prinútiť poslanca ?
Stranu, ktorá má viac poslancov v nr.? Viac voličov?
ak niekto vstúpi so strany a začne sa politickou prácou profesionálne zaoberať(ako hlavné zamestnanie ) tak ho platí strana a plní jej úlohy vždy, nie len vtedy keď sa u to hodí (koho chleba ješ toho pieseň spievaj) a to platí aj pre poslanca preto by mala strana platiť všetkých a "znezávislení " nech poslancujú z presvedčenia teda zadarmo To ako by som ja zamestnával vodiča ale ráno sa mu zapáčila práca susednej ordinácie za cez pracovnú dobu by robil za moje peniaze gynekológa (amatéra v jeho prípade) (týmto nespochybňujem právo na slobodu poslanca pri hlasovaní)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
korela
Kým niekto zareaguje na jeden z vyššie uvedených príspevkov. Tiež tu bol pokus o onálepkovanie mojej osoby.
Nepoznať dejiny republiky, na ktorej území sa človek narodí, je zahanbujúce. To však ešte neznamená, že človek niektorými informáciami niekoho glorifikuje. Fakty ostávajú faktami stále. Iba ich netreba nasilu vytrhávať z kontextov.
Uviedla som vtedy autora, a pokiaľ on slobodne vystupuje v Slovenskom rozhlase, nevidím dôvod neposúvať jeho myšlienky ďalej. Jeho kniha nie je na indexe.

"Na ceste k samostatnosti" - na stanici Slovensko 2012.

V 2. polroku 2012 sme pokračovali v diskusnom cykle „Na ceste k samostatnosti“ – s historikmi, politológmi......
Ty stále nevieš prijať, že Slovenský štát vznikol len, alebo vďaka Hitlerovej vojenskej a politickej moci?
Bol to len vedľajší produkt svetovej politiky, nie slobodné rozhodnutie Slovákov.
Ďakujem, že si sa ozval na môj príspevok. Je, žiaľ, vytrhnutý tiež z kontextu. Takže akoby ani nebol.

Vznikol kvôli Hitlerovi, pretože oznámil Slovensku, že ho ponechá iba od českých hraníc po Váh a zbytok rozdelí medzi Maďarsko a Poľsko. Zvečera do rána malo Slovensko čas na rozhodnutie. Čo by si robil ty na ich mieste, kde by sa rozhodovalo o tvojom národe. Našťastie vtedy malo Slovensko skvelých ekonomicky vzdelaných ľudí, ktorí to napriek veľkým obavám zvládli. Nemalo vtedy ani vlastnú menu. Nikto z nich nevedel, ako to dopadne. Lenže tí dnešní im morálkou ani nesiahajú po päty.
Slovensko doplácalo na Nemcov. Popíš mi bližšie tú Hitlerovu vojenskú a politickú moc, o financiách nehovoríš.
Vtedy išlo o zánik SR. Ja viem, povieš mi, že ty si na ich mieste nebol. Čo je fakt.
Nechce sa mi tu citovať celé state z knihy, kto chce, v knižnici si nájde. A otvorí si oči.
Slovensko neprofitovalo z arizácií. Dohľadajte si sami v prípade záujmu. Zo Slovenska putovali potraviny aj do Rakúska, Švajčiarska. Slovenská koruna bola pevným platidlom, českí letci si žiadali mzdu v slov. korunách.
Nech sa interpretujú dejiny, ale ak, tak každá ich časť, nie iba komu čo vyhovuje.
Že sa zvýšila výrazne životná úroveň obyvateľstva je fakt, ale za tým stojí viac faktorov. Jedným z nich je napr. i ten, že sa znížila nezamestnanosť, vychádzajúcim maturantom prestali prichádzať odpovede pri žiadostiach o zamestnanie, že nelze vyhověti. Ako odišli Česi zo Slovenska, nie je chvályhodné, vybudovali nám po maďarizácii školstvo. Naši mladí im to dnes svojím spôsobom kompenzujú.
Vlasť je vlasť, aby raz neutekali domov aj naše deti zo zahraničia.

Čo ty vieš, čo ja viem a neviem prijať? To si kde nabral? Ja sa snažím priblížiť tú dobu. Nezaťažene. To je všetko.
A začni rozlišovať rozdiel medzi používaním v slovenskom jazyku "vďaka" a "kvôli", je medzi nimi totiž priepastný významový rozdiel.
Slovensko vzniklo alebo by aj zaniklo kvôli Hitlerovi, nie vďaka Hitlerovi.
Nemecko nám diktovalo čo máme vyrábať a čo nie. Rovnako ako je to dnes. Nemecko, kolíska psychiatrie.
.
Možno zopakujem tento príspevok.
Faymannovu reakci proto Schwarzenberg považuje za zvláštní a v rozporu se sousedským duchem. Domnívá se také, že rakouský kancléř by měl brát na zřetel to, že ještě v roce 1938 bylo někdejší Československo hospodářsky silnější než Rakousko. „Pak ale přišel jistý Rakušan (Adolf Hitler) a uvrhl svět do druhé světové války. Výsledkem bylo, že Češi, Slováci, Poláci, Maďaři a další národy se na 50 let ocitli pod sovětskou nadvládou,“ vysvětlil.

Někdejší český ministr zahraničí také souhlasí s názorem, že Vídeň udržuje se svými sousedy Českem, Slovenskem, Maďarskem a Slovinskem jen volné vztahy. „Je tomu tak již nějaký čas, bylo to i za vedení (někdejšího ministra zahraničí) Michaela Spindeleggera,“ uvedl.

Schwarzenberg dodal, že na rakouském ministerstvu zahraničí přetrvává předsudek, podle kterého se Vídeň raději baví s Nizozemskem či Belgií, protože Češi nejsou rovnocenným partnerem.
http://zpravy.idnes.cz/uprchlici-sch...zahranicni_ert
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

niekomu zas chýba totalita ? partokkracia ?

Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

bjuty smis
niekomu zas chýba totalita ? partokkracia ?

Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
Dovoľ sa mi zasmiať. Posledná veta je výsmechom tejto spoločnosti.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

v čom ??
teraz to beblavý, simon a tie dve zo siete ukázali...

čo je na tom výsmech spoločnosti ?
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

jar88
pmajap
jar88
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.
A ako si predstavuješ "silnú stranu"?
Čo si pod tým pojmom máme predstaviť.?
-----------------------
Stranu, ktorá dokáže prinútiť poslanca ?
Stranu, ktorá má viac poslancov v nr.? Viac voličov?
Strana ktorá má viac voličov a tým aj viac poslancov. Trochu som dúfala, že to dokáže sulíkova strana, nie Sulík, ten nedokáže záujmy Slovenska postaviť nad záujmy európske, ale že práve tu dostanú priestor schopní ľudia a neskorumpovaní.
A je mi úplne jedno, či to bude pravica, alebo ľavica.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

bjuty smis
v čom ??
teraz to beblavý, simon a tie dve zo siete ukázali...

čo je na tom výsmech spoločnosti ?
To je málo, pozadie nepoznáš, poslancov je 150. Koľko % z nich doteraz vykonávalo mandát podľa svojho svedomia a presvedčenia??
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Kvaka
bjuty smis
v čom ??
teraz to beblavý, simon a tie dve zo siete ukázali...

čo je na tom výsmech spoločnosti ?
To je málo, pozadie nepoznáš, poslancov je 150. Koľko % z nich doteraz vykonávalo mandát podľa svojho svedomia a presvedčenia??

nedávaj mi dalšie otázky...dokončíme načaté...v čom je to výsmech spoločnosti, ked odmietli zradiť to, s čím išli do volieb ?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Napísal si
Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
Napísala som, že tá posledná veta je výsmechom tejto spoločnosti. Sú viazaní.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

bjuty smis
niekomu zas chýba totalita ? partokkracia ?

Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
preto je taká nízka účasť vo voľbách lebo poslanec neplní príkaz voličov a svoj volebný program
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
bjuty smis
niekomu zas chýba totalita ? partokkracia ?

Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
preto je taká nízka účasť vo voľbách lebo poslanec neplní príkaz voličov a svoj volebný program
A ktorý že poslanec neplní príkaz voličov? Menuj. A preukáž nejako.
Inak len táraš.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Kvaka
Napísal si
Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
Napísala som, že tá posledná veta je výsmechom tejto spoločnosti. Sú viazaní.
A čím sú viazaní?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No predsa tými príkazmi.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Strana povie-palec hore ....zakony vela krat ani necitaju....o inom nazore je zbytocne....hovorit
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Záujmové skupiny majú pripravené doslova znenia paragrafov, aby si dali schváliť to,čo im vyhovuje. Poslanec dostane stranícky príkaz, ako má na tú ktorú zmenu či návrh zahlasovať. Keďže mnohí zneniu nerozumejú, tak niekedy ani nevedia, za čo hlasovali.
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pmajap
jar88
pmajap
jar88
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.
A ako si predstavuješ "silnú stranu"?
Čo si pod tým pojmom máme predstaviť.?
-----------------------
Stranu, ktorá dokáže prinútiť poslanca ?
Stranu, ktorá má viac poslancov v nr.? Viac voličov?
Strana ktorá má viac voličov a tým aj viac poslancov. Trochu som dúfala, že to dokáže sulíkova strana, nie Sulík, ten nedokáže záujmy Slovenska postaviť nad záujmy európske, ale že práve tu dostanú priestor schopní ľudia a neskorumpovaní.
A je mi úplne jedno, či to bude pravica, alebo ľavica.
Ak je ti jedno, či pravá, alebo ľavá, potom je už naozaj všetko jedno.
Hlavne to tvoje chápanie reality, ti môže byť asi ukradnuté.
--------------------------------------------
Ty vidíš Nemecko, ako "vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve" sebestačné, ale nieje to tak. Bez dotácií by Nemec, Rakušan, Francúz nedopestoval ani sliepočku. Nie tak ešte býčka.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kvaka
Záujmové skupiny majú pripravené doslova znenia paragrafov, aby si dali schváliť to,čo im vyhovuje. Poslanec dostane stranícky príkaz, ako má na tú ktorú zmenu či návrh zahlasovať. Keďže mnohí zneniu nerozumejú, tak niekedy ani nevedia, za čo hlasovali.
Presne...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Najhoršie na tom je to, že sponzori si vždy budú pýtať späť to, čo strane dali. Dnes ale už ani tak nejde o sponzorov, ale o mafiu a oligarchov. Títo riadia štát cez tých našich svedomitých a presvedčených poslancov.
2 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

bjuty smis
Kvaka
bjuty smis
v čom ??
teraz to beblavý, simon a tie dve zo siete ukázali...

čo je na tom výsmech spoločnosti ?
To je málo, pozadie nepoznáš, poslancov je 150. Koľko % z nich doteraz vykonávalo mandát podľa svojho svedomia a presvedčenia??

nedávaj mi dalšie otázky...dokončíme načaté...v čom je to výsmech spoločnosti, ked odmietli zradiť to, s čím išli do volieb ?
Do volieb išli predovšetkým preto, že chceli niečo pre Slovensko urobiť, nevidím lepší spôsob ako niečo ovplyvniť ako byť priamo pri moci, majú veľkú možnosť a toto považujem za útek od zodpovednosti nie vec svedomia, svedomie funguje inak.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Kvaka
Záujmové skupiny majú pripravené doslova znenia paragrafov, aby si dali schváliť to,čo im vyhovuje. Poslanec dostane stranícky príkaz, ako má na tú ktorú zmenu či návrh zahlasovať. Keďže mnohí zneniu nerozumejú, tak niekedy ani nevedia, za čo hlasovali.
Nuž taká je prax. Ale to len vďaka ľuďom, ktorí uvažujú rovnako, ako ty.
Bjuty smis ti tu spomenul, že sa našlo pár iných a je otázka, či ich nemáme medzi poslancami aj viac.
0 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať