Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vyzerá to na další pohon na lekárov,niečo sa chystá treba odvrátiť pozornosť.Tentoraz Pluska začína.:-)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

BXLmiami
Vyzerá to na další pohon na lekárov,niečo sa chystá treba odvrátiť pozornosť.Tentoraz Pluska začína.:-)
Na lekárov ani tak nie..... len si čítačky zaobstarajú..... horšie to bude s pacientmi, nemá OP s čipom, lekár sa môže rozhodnúť, že sa s nim ani baviť nebude.
Toto vyzerá pohon na občanov, za každú cenu všetkých očipovať - dokonca i batoľa v tomto prípade bude povinné mať dočasný OP s čipom.

P.S. A budeme v Európe najzdravším národom - pretože ubudne pacientov (tí bez čipov) a aj lekárne potom menej liekov na predpis vydajú.
Ojojojoj - to bude raj pre medifarmy - budú veselo lieky predávať za hranice, veď bude prebytok. Niekto si zase vrecká riadne namastí....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Je tam mail aby pacienti písali zlé skúsenosti.Presne Ti poviem,kedy sa toto použilo prvý raz.Ked končil Mečiar a krachovala Perspektíva,prestala platiť lekárom a lekárnam a tí začali po roku riešiť.Nasledovali správy STV -Kubišova tv a v nich vždy ako lekári nechajú umierať ľudí a aby ste ich udávali,že vezmú licencie,potrestajú,máte nárok...pustite si to,takmer v každých správach bolo niečo také.Bolo treba odviezť pozornosť.No teraz tiež krachuje poisťovna a novinári zase spustia.Do smrti nevyriešim či sú podplatení alebo bl bí.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Vyzerá to na další pohon na lekárov,niečo sa chystá treba odvrátiť pozornosť.Tentoraz Pluska začína.:-)
Prečo si nechrániš duševné zdravie ?
Na kieho frasa čítaš Plusku, Topky, Nový čas...a iné "mainstramové" plátky bulvárneho charakteru ?
2 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
BXLmiami
Vyzerá to na další pohon na lekárov,niečo sa chystá treba odvrátiť pozornosť.Tentoraz Pluska začína.:-)
Prečo si nechrániš duševné zdravie ?
Na kieho frasa čítaš Plusku, Topky, Nový čas...a iné "mainstramové" plátky bulvárneho charakteru ?
Keď stretneš na chodníku cigáňa a osloví ťa buď ho vypočuješ a posúdiš či povedal pravdu alebo nie, alebo sa zablokuješ a nevieš posúdiť pravdivosť obsahu jeho komunikácie. To isté platí aj v médiách. K pravdivosti výrokov : Je pravda že ťažko posúdiť pravdivosť informácií ak bude päť cigáňov okoloidúcim tvrdiť že si dal šiestemu po papuli bez príčiny a jeden bude tvrdiť že to bolo preto že ťa otravoval. Takže prečo nečítať bulvár, len pravdivostný filter musí fungovať
2 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Motorkárky - a ešte aké!
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Žabinka
alaya1
Je ubohe, ak niekto kto prezije "peklo onkologie" zela to iste inemu cloveku.

P.S. nemenovala som ziadneho moderatora, napisala som to v mnoznom cisle.
zase sa idem pliesť do niečoho, čo mám v podstate v r..i.. ale už je to trápne.. a hlavne je trápne vytrhávať veci z kontextu, a použiť len čo vyhovuje..
a viac sa nevyjadrujem..

Dnes som si nasla cas, lebo tento odkaz mal byt adresovany niekomu inemu, nie mne. Tak som doplnila celu konverzaciu, kto ma zaujem, si urobil vlastny usudok. Aky len chce. Dalej to uz riesit nebudem.

P.S. Verim, ze prispevok nebude vymazany ziadnym moderatorom, neporusuje ziadne pravidlo Porady.
6 5
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1
Je ubohe, ak niekto kto prezije "peklo onkologie" zela to iste inemu cloveku.

P.S. nemenovala som ziadneho moderatora, napisala som to v mnoznom cisle.
Či to je alebo nie je úbohé, tak to nechaj na mňa, prípadne na iných. Nech si utvorí každý obraz sám

Ale je úbohé alebo nie, ak niekto dehonestuje iných a ich zamestnanie ?
Nie je úbohé vyvyšovať sa nad iných ?
Viď malá vzorka...
Buchac, od leta som nereagovala na ziaden tvoj prispevok, na prekryvanie mojich fotiek v albume tvojimi fotkami, ani na ziadny tebou nazvany " poddzub" inymi slovami urazky.

Nedavno ti jedna poradacka napisala velmi trefne, tak sa k nej pripajam. A ak zverejnujes nieciu konverzaciu, zverejni ju celu a nevytrhavaj z kontextu.

Aj napriek tomu ti zelam hlavne vela zdravia, lebo len to je dolezite.

Potrebovala som to napisat, opat sa odmlcim.
9 3
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Je tam mail aby pacienti písali zlé skúsenosti.Presne Ti poviem,kedy sa toto použilo prvý raz.Ked končil Mečiar a krachovala Perspektíva,prestala platiť lekárom a lekárnam a tí začali po roku riešiť.Nasledovali správy STV -Kubišova tv a v nich vždy ako lekári nechajú umierať ľudí a aby ste ich udávali,že vezmú licencie,potrestajú,máte nárok...pustite si to,takmer v každých správach bolo niečo také.Bolo treba odviezť pozornosť.No teraz tiež krachuje poisťovna a novinári zase spustia.Do smrti nevyriešim či sú podplatení alebo bl bí.
Vždy pacienti zomierali aj pre nedbanlivosť zdrav. personálu. Brat (41), nikdy nemal nadváhu, na pohľad zdravý človek, nechorľavý, na pracovisko privolaná sanitka, kolegovia išli za ňou, ale keďže neboli rodina, nemohli nič robiť. Švagriná ho našla po dvoch hod. ešte stále na chodbe, už po smrti, išlo IM. Zomrel ako pes. Rok 1982 http://www.nnfp.cz/o-nemocnici/historie . Netušili sme, prečo ho umiestnili práve tam.
.
https://debata.pravda.sk/profil/debata/neuspesna/:

Možno nazvať zlyhávanie zdravotníctva genocídou?
Môj názor? Odpoveď je aj v tomto článku

Nemocnica v Podunajských Biskupiciach končí
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...piciach-konci/
Pre tých, ktorí informácie "o nemocnici" získali len z toho neslaného nemastného článku, doplňujem, čo idú zrušiť!!!! Ide o Špecializovanú geriatrickú nemocnicu Podunajské Biskupice s predmetom činností

Doliečovacie oddelenie
Klinika geriatrie LF SZU a UNB
I. Rádiologická klinika LFUK, SZU a UNB
Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie
Oddelenie dlhodobo chorých
Krvná banka
Takýchto zariadení je nielen v Bratislave AKÚTNY NEDOSTATOK. Mám s týmto zariadením skúsenosti - je nenahraditeľné. Hoci v otrasných podmienkach, pracuje tam skvelý personál, jedinečný! Mnohým zachránili živor, pričom iné zariadenia už nehodlali spraviť nič, ťažko chorých, prevažne starých ľudí, odmietali a posielali domov :-(

Bez fotky neúspešná
12.11.2016
07:44
.
Niektorí pochybujú o štatistike Eurostatu, podľa ktorej "V roku 2013 v Európskej únii zomrelo 1,7 milióna ľudí mladších ako 75 rokov. Z toho až 577 tisíc úmrtí (čo predstavuje približne 34 % celkových úmrtí) je možné považovať za predčasné úmrtia vzhľadom na súčasné poznatky a technológie v medicíne.

Takmer polovicu z týchto úmrtí ľudí mladších ako 75 rokov boli ľudia, ktorí umreli na infarkt (184 800 úmrtí) a mŕtvica (takmer 94 000 úmrtí).

Zomrieť by tak podľa Eurostatu nemuselo ročne 11 078 Slovákov čo predstavuje 44,6 % zomrelých. Zabrániť by sa tak dalo približne každému druhému úmrtiu.

V porovnaní s ostatným štátmi EÚ sa Slovenská republika nachádza na štvrtom najhoršom mieste.... Vyšší počet úmrtí, ktorým sa dalo zabrániť majú už len Lotyšsko, Litva a Rumunsko. Z krajín V4 sa najlepšie umiestnilo Poľsko (31,4 %), pričom v rámci celej EU má siedmy najnižší počet úmrtí. Nasleduje Česká republika, ktorá sa nachádza na 19. mieste (39,3%) a Maďarsko na 21. mieste (41,5%)..."

Bez fotky neúspešná
4132552 11.11.2016
09:21
.
Eurostat dáva do súvisu zbytočné úmrtia s (ne)kvalitou zdravotnej starostlivosti v danom štáte. Smrť pacienta nemusí byť zapríčinená výlučne nesprávnym postupom poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Svoj vplyv môžu zohrávať ďalšie činitele – napríklad nedostupnosť liečby, zlyhanie systému pri edukácii pacienta o správnej životospráve, ale napríklad aj nezodpovednosť samotného pacienta. Už v predchádzajúcom príspevku sme upozorňovali na základnú otázku, či je z regionálneho a geografického hľadiska zdravotná starostlivosť na Slovensku dostupná v potrebnom rozsahu. V tomto svetle je zaujímavé štatistiku Eurostatu vyložiť z pohľadu možných rizík, ktoré reálne čísla prinášajú pre slovenských poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

pokračovanie

Bez fotky neúspešná
4132556 11.11.2016
09:22
.
(Ak právo rieši jednotlivec, nie skupina ako dôsledok genocídy - moja pozn.)

Nemajetková ujma, trestné oznámenia a podnety na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Pozrime sa na čísla Eurostatu inou optikou. S istou mierou zveličenia sa dá povedať, že skoro polovica úmrtí predstavuje potenciálne podania príbuzných zomrelých pacientov na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ak sa totiž dalo smrti zabrániť a nezabránilo sa, tak niekto za to nesie zodpovednosť. Prvými na rane sú pre príbuzných zvyčajne poslední poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Pozor – za rok 2013 hovoríme o počte 11 078 pacientoch = potenciálne 11 078 podaní na ÚDZS! Ak by sme pokračovali ďalej, tak hovoríme o potenciálne 11 078 konaniach, v ktorých si pozostalí uplatnia nárok na náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch (keďže ich príbuzný zomrel, hoci nemusel). Smrť blízkeho človeka bola v niektorých prípadoch slovenskými súdmi „ocenená“ na 100.000 EUR pre poškodeného (pozostalého) príbuzného.

Bez fotky neúspešná
4132564 11.11.2016
09:24
.
Osobne som sa s stretla "s odchodmi", kde "odišli" s diagnózou "zástava, zlyhanie srdca, niektorého iného orgánu...", v skutočnsti však napríklad neboli operovaní pri mnohonásobnej zlomenine, alebo ZHNILI na preležaniny, ktoré získali v nemocnici, prípadne v sociálnom zariadení. V jednom prípade mi patológ napísal, že príčinou boli tie preležaniny,v druhom prípade zápal pľúc (nadobudnutý v nemocnici) ale to som predtým s ním rozprávala a "vyhrážala sa" trestným oznámením, ak do Správy o obhliadke nenaípíše pravdu. Tak ju "na papieri" máme a ten papier je nám na dve veci ....
Bez fotky neúspešná
4132587 11.11.2016
09:30 Reagovať | Nahlásiť
.

Možno nazvať zlyhávanie zdravotníctva genocídou?
Takmer polovici úmrtí na Slovensku by sa dalo zabrániť a možné rizika pre poskytovateľov

JUDr. Ivan Humeník, PhD., Mgr. Katarína Tomková - Články a témy | 7. 6. 2016
http://www.medipravnik.sk/Clanky-a-Temy/ta km…
Dopísmenkovania :-)
Bez fotky neúspešná
11.11.2016
09:34
.
Naposledy upravil korela : 20.11.16 at 18:35
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela


.
z http://www.nadhlad.com/content/kone-v-mori - o čo išlo a väčšinou aj ide.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Konečne!
http://www.dsl.sk/article.php?article=19091
Keď odídu - žiadna škoda. A sami zaniknú....
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
Konečne!
http://www.dsl.sk/article.php?article=19091
Keď odídu - žiadna škoda. A sami zaniknú....
myslím, že to bez markízy aj joj v kľude prežijem.. aj tak tam prd dávajú, furt to isté dokola..
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nebudem to dávať do špecializovanej rubriky (pretože aj tak väčšina sem zavíta) - dávajte si na FB pozor na "súbory s foto" -
http://techbox.dennikn.sk/za-falosno...somware-locky/
je to votrelec, ktorý otvorí dvierka v PC na infikovanie ešte horším bordelom - a zakóduje súbory v PC.

Takže pozor, až v statusoch a pod. sa objaví (číslo sa mení!) odkaz na stiahnutie/otvorenie
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zaujimave
http://noizz.sk/zaujimavosti/najvacs...rne-iq/yrdb4dx
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Chýba tam viacej celebrít - Dolph Lundgren 160, James Wood 180, Jane Mansfield 149, Gemma Davis 140, Jodie Foster 132
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

je to mozne.,
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Chýba tam viacej celebrít - Dolph Lundgren 160, James Wood 180, Jane Mansfield 149, Gemma Davis 140, Jodie Foster 132
Máš pravdu chýba, ani ja tam nie som, no čo už nejak to snáď prežijem
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
misoft
Chýba tam viacej celebrít - Dolph Lundgren 160, James Wood 180, Jane Mansfield 149, Gemma Davis 140, Jodie Foster 132
Máš pravdu chýba, ani ja tam nie som, no čo už nejak to snáď prežijem
Nuž - na teba miesto fakt nezostalo - všetko to tie celebrity vyplnili....... všade sa pchajú.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď som tie motorkárky videla, tak som si spomenula, že u nás bežne počas celého roku, ešte aj po čerstvom snehu cukrovkárky!!! na bicykloch všade, od lekára po nákupy, do vysokého veku. Dnes ani mladé. Ani muži.
(Akurát naslopaný takmer sused sa opiera o bicykel. Ten sa o neho opiera čo tu bývame, pri odchode aj pri príchode domov, a stále je rovnaký, taký malý chudý chrt, nehlučný typ. Ale drží sa fest dobre.)
:-)
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať