Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.
Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
7 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
buchač
korela
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.
Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Buchi moj chlap iba hajde za svojim mechanikom s autom vtedy ked bol het
zubky ,lieky pekne v De....ked mu tu na sk...museli v case dov.robit gastroskopiu.....s tym,ze si to sk vyuctuje od De....rit palovu.....po nejakom case-dlhom pytali keš.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mňa dnes v noci po polnoci pobavilo. Išla som vybrať poštu zo schránky, vyšla som von za bránku a predo mnou psisko. Milujem týchto nočne vypustených psov. Tak som cúvla pre istotu späť, a v tom zbadal môjho min. 5x menšieho psa a chudák namiesto štekotu rovno nahodil fistulu. No horor reakcia. Tej som sa zasa zľakla ja. Akoby ho auto prešlo. Prchal ďalej aj s ňou, neviem či sa vyľakal momentu prekvapenia alebo mňa. :-) Ale aspoň nebol agresívny.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Janiela
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých.
...a to si ešte pochvaľujú, ako tu u nás lacno, ako príjemne, lebo doma by za to zaplatili 3-5x viac..... a keď srdciar potrebuje liek, ktorý ho drží pri živote, musí absolvovať často aj KMM...
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

"P.S. povedala, ze sa dostala pracovat na ministerstvo v roku 2015. Poznam procesy prijimania do verejnej spravy, iste vyhrala "transparentne" a "objektivne" vyberove konanie."

Tak tu by som musela dať súhlas aj najväčšiemu nepriateľovi. Netvrdím, že takto získala miesto aj Hlávková.
Stačí si spomenúť ako sa kedysi robili konkurzy na miesta a kto ich vyhrával. To tu tiež bolo vždy a zrejme ešte aj trochu bude, ak tento cyklus čo najskôr nezastavia čisté duše nastupujúcej mládeže.
Osobne poznám prípad, kedy sa uchádzačovi o miesto riaditeľa podniku, dnes už pozícia gen. riaditeľa, poskytol čas navyše plus cca 15 - 30 min., nakoľko mu zohľadnili, neviem na základe čoho, že ide o nerozhodný typ človeka. Tak ten nech riadi svoju domácnosť a nie firmu. Aj to miesto dostal, zamestnancov privádzal do šialenstva.
Rozhodujú tričká, dopredu dohodnuté rovnako ako kedysi a nie vedomosti a prax. Netuším, o čom sa tu priete.
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
Ale to už sa počíta do vyššej triedy - má VLASTNÚ firmu - pozor, živnostníci nie sú ani vyššia trieda, ani stredná trieda - tí majú často problémy s tým, aby im napr. také firmy zaplatili a sú prakticky na kraji úpadku, chudoby.
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

korela
"P.S. povedala, ze sa dostala pracovat na ministerstvo v roku 2015. Poznam procesy prijimania do verejnej spravy, iste vyhrala "transparentne" a "objektivne" vyberove konanie."

Tak tu by som musela dať súhlas aj najväčšiemu nepriateľovi. Netvrdím, že takto získala miesto aj Hlávková.
Stačí si spomenúť ako sa kedysi robili konkurzy na miesta a kto ich vyhrával. To tu tiež bolo vždy a zrejme ešte aj trochu bude, ak tento cyklus čo najskôr nezastavia čisté duše nastupujúcej mládeže.
Osobne poznám prípad, kedy sa uchádzačovi o miesto riaditeľa podniku, dnes už pozícia gen. riaditeľa, poskytol čas navyše plus cca 15 - 30 min., nakoľko mu zohľadnili, neviem na základe čoho, že ide o nerozhodný typ človeka. Tak ten nech riadi svoju domácnosť a nie firmu. Aj to miesto dostal, zamestnancov privádzal do šialenstva.
Rozhodujú tričká, dopredu dohodnuté rovnako ako kedysi a nie vedomosti a prax. Netuším, o čom sa tu priete.
Pre tých, ktorí možno ešte nikdy nepočuli o Linkedine, o Leafe alebo o tom, že "kedysi" neznamená automaticky dnes... a to je na tom to najsmutnejšie, že aj ľudia, ktorí sami seba považujú za vzdelaných, inteligentných, sčítaných, scestovaných a rozhľadených, neveria už ničomu a nikomu... ani našim vlastným deťom...
https://sk.linkedin.com/in/zuzana-hlavkova-8ba91151
http://www.leaf.sk/
https://dennikn.sk/617387/odporucil-...obit-pre-stat/
Naposledy upravil Oliwa : 29.11.16 at 13:28
4 3
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
korela
misoft
korela
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
Ak nie je kúpna sila, môžu byť neviem ako šikovní, akurát o ten kapitál prídu. .
Ja som si založila vlastnú firmu pred viac rokmi, teraz by som to už nespravila, pretože by som tú byrokraciu neuniesla. A nielen byrokraciu.
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Zuzana získala odporúčanie pre prácu na ministerstve od neziskovky LEAF, ktorá sa snaží slovenských absolventov prestížnych zahraničných škôl prilákať späť na Slovensko. „Zuzanu sme odporúčali ako veľmi silnú kandidátku. Prešla našim výberovým procesom, má výborné školy a okrem slovenčiny hovorí plynule štyrmi svetovými jazykmi. Po úvodných mesiacoch si vždy od zamestnávateľov pýtame spätnú väzbu na nami odporučených kandidátov. Ministerstvo ju hodnotilo ako vynikajúcu zamestnankyňu a s jej prácou bolo spokojné,” povedal nám Michal Kovács z LEAF....


ale nejaké dedinská psycholožka pozná procesy...........
4 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

tu je jej hodnotenie samotným ministerstvom....
4 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Ak je niekto vonku a podarí sa mu dostať do strednej triedy, tak ťažko sa vráti...iba ak by bol naivný, alebo "vlastenec", čo ja takého nepoznám. Ale poznám mladých, ktorí sa aj vrátili a pokúsili sa s malým kapitálom niečo podniknúť. Zakrátko precitli, vrátili sa naspäť do zahraničia. Ináč, ak raz niekto opustí rodnú zem, nadosmrti zostáva rozdvojeným, má síce adresu, ale srdcom zostáva bez pevného určenia, kde vlastne patrí.
2 1
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
korela
misoft
korela
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
Sorry, ale nevieš o čom hovoríš. Nestačí firmu založiť. Pokiaľ nebežíš na úplatkoch, tak každý deň ju musíš držať nad vodou.
3 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
"P.S. povedala, ze sa dostala pracovat na ministerstvo v roku 2015. Poznam procesy prijimania do verejnej spravy, iste vyhrala "transparentne" a "objektivne" vyberove konanie."

Tak tu by som musela dať súhlas aj najväčšiemu nepriateľovi. Netvrdím, že takto získala miesto aj Hlávková.
Stačí si spomenúť ako sa kedysi robili konkurzy na miesta a kto ich vyhrával. To tu tiež bolo vždy a zrejme ešte aj trochu bude, ak tento cyklus čo najskôr nezastavia čisté duše nastupujúcej mládeže.
Osobne poznám prípad, kedy sa uchádzačovi o miesto riaditeľa podniku, dnes už pozícia gen. riaditeľa, poskytol čas navyše plus cca 15 - 30 min., nakoľko mu zohľadnili, neviem na základe čoho, že ide o nerozhodný typ človeka. Tak ten nech riadi svoju domácnosť a nie firmu. Aj to miesto dostal, zamestnancov privádzal do šialenstva.
Rozhodujú tričká, dopredu dohodnuté rovnako ako kedysi a nie vedomosti a prax. Netuším, o čom sa tu priete.
Ešte pred rokom dvomi, by som jej dal aj ja za pravdu, ale už to tak nieje. Neviem s určitosťou prečo, ale napríklad pred rokom moja dcéra dala na menovanom ministerstve výpoveď a odišla.
Pritom sa tam dostala cez známeho a bez výberového konania.
Ale.
Ten známy ju sám oslovil, že potrebujú ľudí a nevedia ich nikde zohnať. Nuž nechala sa nahovoriť, ale vydržala to tam so zaťatými zubami len osem mesiacov. Vraj až tam pochopila, aké je to neskutočné blbákovo a prečo ju tam lanáril. Veľa zamestnancov po známosti, ale bez potrebných schopností a predsa nejaká tá robota tam je a niekto ju musí vedieť urobiť.
Neskôr som sa jej pýtal, čo to malo znamenať a prečo to vôbec podstupovala. Čo si od takej roboty vôbec sľubovala?
Dostal som jednoduchú odpoveď. získala tam kontakty, postupy a užitočné známosti.
2 3
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88

Ešte pred rokom dvomi, by som jej dal aj ja za pravdu, ale už to tak nieje. Neviem s určitosťou prečo, ale napríklad pred rokom moja dcéra dala na menovanom ministerstve výpoveď a odišla.
Pritom sa tam dostala cez známeho a bez výberového konania.
Ale.
Ten známy ju sám oslovil, že potrebujú ľudí a nevedia ich nikde zohnať. Nuž nechala sa nahovoriť, ale vydržala to tam so zaťatými zubami len osem mesiacov. Vraj až tam pochopila, aké je to neskutočné blbákovo a prečo ju tam lanáril. Veľa zamestnancov po známosti, ale bez potrebných schopností a predsa nejaká tá robota tam je a niekto ju musí vedieť urobiť.
Neskôr som sa jej pýtal, čo to malo znamenať a prečo to vôbec podstupovala. Čo si od takej roboty vôbec sľubovala?
Dostal som jednoduchú odpoveď. získala tam kontakty, postupy a užitočné známosti.
Ty sa vlastne aj čítaš ???

P.S.:
Ale aspoň dcéra dostala rozum...nepotatila sa...
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
ale nejaké dedinská psycholožka pozná procesy...........
Čo vieš, možno má vlastnú skúsenosť a tá je neprenosná.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ing. Ľubomír Janoška
korela
misoft
korela
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
Sorry, ale nevieš o čom hovoríš. Nestačí firmu založiť. Pokiaľ nebežíš na úplatkoch, tak každý deň ju musíš držať nad vodou.
Povedala by som, že každý vychádza zo svojich skúseností.
1 4
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať