Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Janiela
taiko
Janiela
taiko
Janiela
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých.
ako Ta cucaju ? Je som si zatial vsetko, coho sa mi na SK, co sa zdravotnictva dostalo, dostalo pekne vycashoval.
Taiko, nemá význam ti to vysvetľovať. Len by sme sa zbytočne pochytili. Nežiješ tu!!!!

Nepíšem, že práve ty ma cucáš, ak by si mi to chcel pripísať. Ale, nechápem - prečo, ak sa tu vyskytneš a "vycashujes" za lekársku starostlivosť, alebo za lieky, prečo "necashujes" tam, kde žiješ?
Ináč - ja platím.
hmmmm, nuz potom netreba vraviet, ze "vas" "vsetkych" cucaju. A ked to niekto napise, tak by bolo vhodne to cucanie vysvetlit, aby si potom ini nemysleli, ze sa len tak do vetra slova pustaju, len aby sa nepovedalo
Nuz tak sa pytam este raz. Ako si to myslela, ze "vas vsetkych cucaju" ? A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis
Inak, neviem, ci si postrehla, ale v ramci EU mame slobodnu volbu lekara
Žeby trafená hus zagágala?
Taiko, prečo tak uštipačne?? Pre tvoju informáciu - predstav si, postrehla som. A postrehla som, že aj tá slobodná voľba lekára je obyčajné špekulantstvo. Môže ma tu mínuskovať kto chce, je to môj názor. Myslím, že vytvoriť si svoj názor ešte môžem. Alebo nie?? Slobodná vôľa lekára? Môj názor je, že slobodná voľba lekára sa odvíja od ceny lekára. A názor sa rešpektuje aj na akademickej pôde, tak nechápem, prečo by sa na Porade nemohli rešpektovať opačné názory.

"A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis "
Výkričníky??? Argumenty???
Taiko, to je na dlhú debatu a mne sa nechce každý deň si s tebou písať. Ty máš svoj názor a ja svoj. A tie sa chvalabohu rozchádzajú. Nežiješ tu.

Jeden argument ti predsa len dám - mamu mám silnú diabetičku. Inzulín si objednáva - alebo presnejšie nosí recept do lekárne; 3-4 týždne vopred, pretože ho je nedostatok. Vyváža sa. A práve do štátov EÚ, lebo je u nás lacnejší. Skús mi oponovať. Zažívam to s ňou, tak veľmi dobre viem, o čom hovorím, resp. píšem. Väčšina diabetikov mi dá za pravdu.

Snažila som sa písať bez výkričníkov.
a s tym cucanim Slovakov ludmi zo zahranicia to je ako ? A tu trafenu hus, kto ako a cim trafil ?
Naposledy upravil taiko : 01.12.16 at 12:57
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bettylou
taiko
misoft
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
Tomu, čo má všeobecne menej, dajú zaplatiť viac a ten, čo má viac, platí menej. Efekt roztvárania nožníc. Rozdiel je prepočítaný až po preplatení poisťovňou. Aby sme sa zase neslovíčkárili o rozdieloch niekde "na pol ceste" od kompletného vyúčtovania
Nerozumiem ako to myslis. V DE nemocnici zaplati kazdy za ukon rovnako. NIkto neda nikomu zaplatit viac.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

misoft
terezamaria
Aj v rámci naších nemocníc nie sú od poisťovní jednotlivé úkony napr. operačné, rovnako platené.....inak je platená operácia slepého čreva v Bratislave, inak v Partizánskom, inak v Nitre. Ten istý výkon a iná platba. To je " na hlavu ".
Je to na hlavu.... máš v tom pravdu, ako keby v BA mali lepšie skalpely, alebo Blaváci mali pozlátené vnútornosti....
Na hlavu je.ked je tá cena rovnaká,predsa aj v zdravotníctve platia účtovné zákony.Cena sa odvíja od nákladov.A v BA je vyšší nájom a lepšie vybavenie pracoviska,tiež platy v priemere vyššie ako na peirférii.Ked ťa operuje lekár s titulmi pred menom za menom,je hodinová práca vyššia cenovo ako ked je to bežný mladý lekár na periférii.Keby tam hore naozaj sedel manažér,odvelí všetky banálne veci do malých miest a na BA nechá len drahé a vysoko odborné práce.A ak niekto bude trvať na tom,že jemu odstráni žlčník docent ten a ten,mal by to kešnúť.
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač
Spomenul som pôrod ?
Že kde rodila holanďanova žena ? PREDSA NA SLOVENSKU.
...a včul si porovnajme :

Holandsko http://mojebetynka.maminka.cz/clanek...t-po-holandsku

Slovensko http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/17406...tajte-si-kolko

...a bol by som zvedavý, ako to bolo aj s tým príspevkom po narodení

Výkričníky ani len nedávam, ono stačia úplne vyššie uvedené linky, ktoré je potrebné len poriadne prečítať.
A kde mala rodiť ked nebýva v Holandsku ale na SK?Ved ona pracovala a odvádzala odvody na SK.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ak chce senior v DE mať takúto nadštandartnú starostlivosť doma, alebo v rámci EU, mesačne si pripláca +200e. To mu zaručuje, že keď navštívi ktorúkoľvek krajinu EU, tak pôjde pod skalpel iba "kapacitám"
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
A kde mala rodiť ked nebýva v Holandsku ale na SK?Ved ona pracovala a odvádzala
odvody na SK.
Hm...pokiaľ som dobre čítal, tak z textov vyplynulo, že tomu tak nie je.
Pracovala, odvádzala...minulý čas píšeš.
Ale mne je jedno, aj keď mi nie je.

Čo nemám šancu ovplyvniť, tak nejak neriešim.
Že si zapindám ? Nuž, nejak nepoznám jedinca, kto by nepindal na poniektoré skutočnosti.
1 2
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

buchač....Pindáš furt a na všetko
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
buchač
Spomenul som pôrod ?
Že kde rodila holanďanova žena ? PREDSA NA SLOVENSKU.
...a včul si porovnajme :

Holandsko http://mojebetynka.maminka.cz/clanek...t-po-holandsku

Slovensko http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/17406...tajte-si-kolko

...a bol by som zvedavý, ako to bolo aj s tým príspevkom po narodení

Výkričníky ani len nedávam, ono stačia úplne vyššie uvedené linky, ktoré je potrebné len poriadne prečítať.
A kde mala rodiť ked nebýva v Holandsku ale na SK?Ved ona pracovala a odvádzala odvody na SK.
tu sa mylis. Byvala/pracovala v NL a tam aj platila zdravotne poistenie. Rodila na SK a NL poistovna vsetko do haliera zaplatila SK nemocnici.
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

preplatila aj ten SK prispevok? A nejdem sa putat na trvale bydlisko a s tym suvisiace poplatky. Mimochodom, preco teda isla rodit na slovensko?
Ja aj moja zena tiez pracujeme v SR, dokonca mame kancelarie 2m od seba, ale do rumunska ani madarska rodit nesla... Ale pridavky uz zrejme berie tam, ako aj rodicak... Poznam od svagriny :-)))
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Taiko, v NL je cca 40-50 zdr. poisťovní, s rôznymi druhmi a výhodami ZP, Kombinovať sa dá rôzne. To že rodila v SK, bol jej výber poisťovne a rozhodne bola a je niekde výhoda. Každý sa snaží chovať ekonomicky- pre seba čo najvýhodnejšie
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://x.topky.sk/cl/1000981/1592495...aci-a-Slovenky
Mna sa nik sice nepytal lebo ja nic nestem-nepotrebujem......a ak kupim si aj samaale som asi chlap.....sportove nacinie,pyzamo,ponozky....
Na vanoce mi staci fakt iba klud
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
afrikánka
Taiko, v NL je cca 40-50 zdr. poisťovní, s rôznymi druhmi a výhodami ZP, Kombinovať sa dá rôzne. To že rodila v SK, bol jej výber poisťovne a rozhodne bola a je niekde výhoda. Každý sa snaží chovať ekonomicky- pre seba čo najvýhodnejšie
Z ekonomickeho hladiska nam to bolo jedno. Nam NL poistovna preplaca vsetko. Islo o to, ze na SK sme zohnali vyborny servis, carnica sa citila lepsie, ked mohla rodnym jazykom rozpravat atd atd.
Poskytovatel zdravotnickej starostlivosti dostal zaplatene vsetko a rychlo. Takze vsetci boli spokojni
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

afrikanka, to je normalne. Ale preco potom existuje moj oblubeny vyraz "kolenovrt"?
Vsak je to podla Teba normalne a kazdy sa o to snazi... Ale vtedy by ten vyraz neexistoval. Ja povazujem to najlacnejsie v 99℅ za to najdrahsie. Cestovat xy hodin kvoli par stovkam, ktore Taiko /sam tu pisal okolo 10 000 eciek/ mesacne zarobi za 2 hodiny by sa mi veru nechcelo. Zase uznavam, ze v SR ma jeho zena vacsie zazemie ako v NL, kde su "dvaja"...
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
preplatila aj ten SK prispevok? A nejdem sa putat na trvale bydlisko a s tym suvisiace poplatky. Mimochodom, preco teda isla rodit na slovensko?
Ja aj moja zena tiez pracujeme v SR, dokonca mame kancelarie 2m od seba, ale do rumunska ani madarska rodit nesla... Ale pridavky uz zrejme berie tam, ako aj rodicak... Poznam od svagriny :-)))
Aky SK prispevok ?
V NL pridavky nedostavame ziadne, lebo mame prijem nad hranicou a rodicovsky prispevok v NL nie je
2 2
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Poznám lekára, ktorý "zadarmo" navštívil opakovane všetky najznámejšie svetové pláže. Pracoval totiž pre nemeckú poisťovňu, ktorá ho súkromným lietadlom posielala pre klientov, ktorí skolabovali na dovolenke. Skontroloval, ako v cudzine lekári poskytli pomoc, kým mal pilot povinnú prestávku, tak si išiel zaplávať a potom dopravili pacienta do nemeckej nemocnice.
To len na "mardžo"* vašej debaty, ináč o poisťovniach neviem nič.
* Štepka
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
No. takze aby sme to uzavreli. Zdravotna starostlivost na SK je znuezivatelna, ako je zneuzivatelne skoro vsetko. A ako pri vsetkom zalezi od jednotlivca, ci nieco zneuziva, resp ci si nejako pomaha na ukor niekoho ineho.
Tu ale spatne zistujem, ze Janiela pisala o podaktorych, co zneuzivaju system, co je vlastne pravda a tymto
sa Ti Janiela ospravedlnujem, nakolko som sa mylne domnieval, ze si hodila vsetkych do jedneho vreca.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
Poznám lekára, ktorý "zadarmo" navštívil opakovane všetky najznámejšie svetové pláže. Pracoval totiž pre nemeckú poisťovňu, ktorá ho súkromným lietadlom posielala pre klientov, ktorí skolabovali na dovolenke. Skontroloval, ako v cudzine lekári poskytli pomoc, kým mal pilot povinnú prestávku, tak si išiel zaplávať a potom dopravili pacienta do nemeckej nemocnice.
To len na "mardžo"* vašej debaty, ináč o poisťovniach neviem nič.
* Štepka
nieco podobne sa prihodilo aj carnici, ked si zlomila kostrc. Prisla ju pozriet pani z NL, prespala pekne v hoteli Kaskady v Sielnici a potom carnicu odeskortovala do NL. Nie sice sukromnym lietadlom, ale zato zabrali 8 miest na sedenie . Hotova "Operacia Banzaj" to bola . Som skoro odpadol
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Taiko....vidíš, akú poisťovňu si čárnica vybrala. Ale v niečom inom tá poisťovňa pokulháva, v poriadku, máš právo prehodnocovať podmienky
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
afrikánka
Taiko....vidíš, akú poisťovňu si čárnica vybrala. Ale v niečom inom tá poisťovňa pokulháva, v poriadku, máš právo prehodnocovať podmienky
eeej veru, nabuduce vyberieme taku so sukromnym lietadlom
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
Nandrolon
preplatila aj ten SK prispevok? A nejdem sa putat na trvale bydlisko a s tym suvisiace poplatky. Mimochodom, preco teda isla rodit na slovensko?
Ja aj moja zena tiez pracujeme v SR, dokonca mame kancelarie 2m od seba, ale do rumunska ani madarska rodit nesla... Ale pridavky uz zrejme berie tam, ako aj rodicak... Poznam od svagriny :-)))
Aky SK prispevok ?
V NL pridavky nedostavame ziadne, lebo mame prijem nad hranicou a rodicovsky prispevok v NL nie je
Ak ma trvale bydlisko v sr, musela doatat jednorazovy prispevok pri narodeni cez 800 eur
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať