Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mila123
Dušky, nemali nič, žiaden elektrický zdroj, podľa Vyhlášky ho ani nemusia mať, Juraj by inak vravel, keby bol niekto z jeho príbuzných, kamarátov na ODCH.....
Ale to potom nie je problém obchodu, ani názoru, že jedlo je dôležitejšie ako život - je to problém vedenia oddelenia, manažmentu, MZ, ÚPDZS, že toto nezabezpečili.... takže tam si treba zlosť vylievať a nie na obchode.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Úmysel to nebol, iba taká malá technická neznalosť
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mila123
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život
Snáď si nemyslíš, že elektrárne úmyselne odpojili polikliniku a obchody nechali, či...?
Obchody fungovali normálne, alebo išli na záložné zdroje?
Ak išli na zálohu, mala ísť aj nemocnica. Ak nešla, obchody za to nemôžu.
Sorry, ale je to veľmi tendenčne napísané... Nenapadla Ti možnosť, že obchody sú napojené na inú vetvu ako poliklinika? Ešte si sa nestretla s tým, že trebárs jedna ulica svieti a druhá nie?
Ak išlo o plánované prerušenie dodávky, elektrárne ho vopred oznamujú - obchodu i poliklinike. A tie sa podľa toho zariaďujú. Ak išlo o havarijnú situáciu, zariadia sa podľa toho, ako sú /ne/pripravené...
Naposledy upravil Oliwa : 02.12.16 at 10:42
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

joj, ale ste sa zhŕkli, zmýlila sa. Ja si tu sedím a púšťam muziku, ona v tom špitáli pracuje, vôbec jej nezávidím.
3 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Oliwa
Mila123
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život
Snáď si nemyslíš, že elektrárne úmyselne odpojili polikliniku a obchody nechali, či...?
Obchody fungovali normálne, alebo išli na záložné zdroje?
Ak išli na zálohu, mala ísť aj nemocnica. Ak nešla, obchody za to nemôžu.
Sorry, ale je to veľmi tendenčne napísané... Nenapadla Ti možnosť, že obchody sú napojené na inú vetvu ako poliklinika? Ešte si sa nestretla s tým, že trebárs jedna strana ulice svieti a druhá nie?
Oliwa, nenapísala som to jasne, že celé mesto bolo bez elektriky?????
2 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Za špecifický označil operačný dôstojník zásah v obci Ľubica pri Kežmarku v detskom hospici na Ulici sv. Alžbety. "Vypadla im tam elektrina, pričom deti sú tam napojené na prístroje. Aktuálne sa odtiaľ jedno vozidlo vrátilo, ďalšie tam ešte ostáva. Situácia sa rieši v súčinnosti s elektrikármi," dodal, pričom uviedol, že nevie, či tento výpadok súvisel s počasím.

http://www.topky.sk/cl/10/1592879/Sl...dajuce-stromy-
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mila123
Oliwa
Mila123
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život
Snáď si nemyslíš, že elektrárne úmyselne odpojili polikliniku a obchody nechali, či...?
Obchody fungovali normálne, alebo išli na záložné zdroje?
Ak išli na zálohu, mala ísť aj nemocnica. Ak nešla, obchody za to nemôžu.
Sorry, ale je to veľmi tendenčne napísané... Nenapadla Ti možnosť, že obchody sú napojené na inú vetvu ako poliklinika? Ešte si sa nestretla s tým, že trebárs jedna strana ulice svieti a druhá nie?
Oliwa, nenapísala som to jasne, že celé mesto bolo bez elektriky?????
Nie. Ja som teda nikde nepostrehla, že spomínaš celé mesto. Napísala si len "u nás".
Myslela som, že vo Vašej nejakej mestskej časti...
Takže v celom meste tma a svietilo sa len v Kauflande a Tescu - teraz je to ok?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Oliwa
Mila123
Oliwa
Mila123
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život
Snáď si nemyslíš, že elektrárne úmyselne odpojili polikliniku a obchody nechali, či...?
Obchody fungovali normálne, alebo išli na záložné zdroje?
Ak išli na zálohu, mala ísť aj nemocnica. Ak nešla, obchody za to nemôžu.
Sorry, ale je to veľmi tendenčne napísané... Nenapadla Ti možnosť, že obchody sú napojené na inú vetvu ako poliklinika? Ešte si sa nestretla s tým, že trebárs jedna strana ulice svieti a druhá nie?
Oliwa, nenapísala som to jasne, že celé mesto bolo bez elektriky?????
Nie. Ja som teda nikde nepostrehla, že spomínaš celé mesto. Napísala si len "u nás".
Myslela som, že vo Vašej nejakej mestskej časti...
Takže v celom meste tma a svietilo sa len v Kauflande a Tescu - teraz je to ok?
dá sa...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Hľadám sfunkčnenie odtoku vo vani. Tak profi fy od 30 (aj s rozsekaním kachličiek) po 85 eur. Išla som pozrieť východ, aké relácie sú tam, a musela som sa usmiať nad jednou z referencií, akoby sa obsah odpadu v tomto štáte od seba líšil podľa osadenstva. :-)
http://www.kontrakt.sk/referencie.html
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
PS:
materska hadam v Nl existuje, ci nie? teda musela ju poberat xy vacsiu ako u nas...
rodicak... do 3 rokoch, zeby nebol?
pridavky cca 22 eur, srat na ne...
Ps2 vidim, ze ak pises pravdu, tak NL je v tomto systeme oproti AT 100 svetelnych rokov za opicami...
ach clovece preco nasilu diskutujes, ked velka cast z toho co pises su len dohady
...hadam... by... ...zeby... ...ak...
Materska zrejme existuje, neviem o nej lebo ako som pisal, mam to stastie, ze sa na nu nemusim spoliehat a a vdaka prijmu nemam narok ani na ine davky s tym suvisiace. Okrem toho, ja nie som z tych, co by cakali na postara

...okrem toho, co tu pleties AT ? Ci sa teraz citis lepsie, ked si si vyfabuloval, ze ja chudacisko nedostavam v NL pridavky ani zena matersku a v AT sa maju rodiny s detmi ako prasce v zite? Nestastny clovece
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

AT získalo vstupom HU, SK, CZ do únie veľmi rýchlo zvýšenie svojho HDP o 8%. Najviac zo všetkých ďalších štátov únie.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
kukučka
Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
No predsa. lebo taiko
1. Domnievam sa, že taiko je s najväčšou pravdepodobnosťou dostatočne vysoko nad vecou.
2. Keďže je naporúdzi, tak sa berie ako živý príklad a nie ako boxerské vrece.
3. Ľuďom vo všeobecnosti oči kole štúdium zadarmo s jeho následným využitím v zahraničí. V minulosti pred 89 sa museli ľudia ešte pred odchodom do zahraničia zo získaného vzdelania štátu vyplatiť, aj za strednú školu nielen VŠ. Čiže ľuďom prekáža súčasný prístup štátu. Preto osobne nepovažujem všetky príspevky k téme ako prejav závisti. Používanie slova závisť si všímam skôr u ľudí, ktorí sú relatívne za vodou, ako od chudoby.
4. Mne v princípe viac prekáža únik mozgov ako to, že je štúdium nespoplatnené. Ak sa spoplatní, pôjdu mladí húfne študovať min. do najbližšieho zahraničia, a budeme ich definitívne strácať, a čo tu ostane, je každému jasné. Kondomíniá a stratené existencie.
okrem toho to studium nebolo zadarmo.
Tu starostlivost, cas, nervy, prace nadcas, rodicom hadam ani nikdy nevratim. Navyse podla dnesnych info 1 rok VS studia stoji stat priemerne 1 984 eur. Za 5 rokov je to 10000EUR. Za roky co som odrobil na Slovensku, som na daniach odviedol porovnatelnu ciastku. Jasne ze z mojich dani som uzival aj ine sluzby statu, ale nieco som snad z nakladov na VS vratil. Ak nie aj vsetko, beruc do uvahy ze 10000EUR by to stalo dnes a ja som dostudoval pre viac ako 15 rokmi.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
misoft
Mila123
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život
Ako bolo skôr napísané - zlé chápanie situácie.
Dušky, nemali nič, žiaden elektrický zdroj, podľa Vyhlášky ho ani nemusia mať, Juraj by inak vravel, keby bol niekto z jeho príbuzných, kamarátov na ODCH.....
Miluš...tak je teda neviem. Ja netvrdím ani jedno a ani druhé, no pozastavím sa nad výrazmi.

Poliklinika - zdravotnícke zariadenie so všetkými hlavnými oddeleniami pre ambulantnú službu
Klinika - nemocničné (lôžkové) oddelenie pri lekárskej fakulte slúžiace aj pre vyučovanie a výskum

Ono ale nie je výnimkou, že poliklinika je súčasťou kliniky - nemocnice. Ale kľudne je poliklinika osamotená.
Nemocnica MUSÍ mať záložný zdroj/e...klinika nie.
----------------------------------------
Čo sa mňa týka ? Trochu zbytočná poznámka.
Ale mal som na onom oddelení, veru mal...dokonca aj v hospici, kde svokra exla.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
korela
taiko
kukučka
Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
No predsa. lebo taiko
1. Domnievam sa, že taiko je s najväčšou pravdepodobnosťou dostatočne vysoko nad vecou.
2. Keďže je naporúdzi, tak sa berie ako živý príklad a nie ako boxerské vrece.
3. Ľuďom vo všeobecnosti oči kole štúdium zadarmo s jeho následným využitím v zahraničí. V minulosti pred 89 sa museli ľudia ešte pred odchodom do zahraničia zo získaného vzdelania štátu vyplatiť, aj za strednú školu nielen VŠ. Čiže ľuďom prekáža súčasný prístup štátu. Preto osobne nepovažujem všetky príspevky k téme ako prejav závisti. Používanie slova závisť si všímam skôr u ľudí, ktorí sú relatívne za vodou, ako od chudoby.
4. Mne v princípe viac prekáža únik mozgov ako to, že je štúdium nespoplatnené. Ak sa spoplatní, pôjdu mladí húfne študovať min. do najbližšieho zahraničia, a budeme ich definitívne strácať, a čo tu ostane, je každému jasné. Kondomíniá a stratené existencie.
okrem toho to studium nebolo zadarmo.
Tu starostlivost, cas, nervy, prace nadcas, rodicom hadam ani nikdy nevratim. Navyse podla dnesnych info 1 rok VS studia stoji stat priemerne 1 984 eur. Za 5 rokov je to 10000EUR. Za roky co som odrobil na Slovensku, som na daniach odviedol porovnatelnu ciastku. Jasne ze z mojich dani som uzival aj ine sluzby statu, ale nieco som snad z nakladov na VS vratil. Ak nie aj vsetko, beruc do uvahy ze 10000EUR by to stalo dnes a ja som dostudoval pre viac ako 15 rokmi.
Veď to neber doslovne všetko na seba. Sú absolventi, ktorí si v okamihu hľadajú zamestnanie vonku.
To vyplatenie sa vzťahovalo najmä na dievčatá po vydaji, ktoré odchádzali za cudzincom-manželom. Ako sa to riešilo pri našich polit. migrantoch, neviem.
A že ako sa obetovali tvoji rodičia, to sa obetujú hádam všetci ostatní.
.
Ale ľudia si už dnes neviem z akých príčin neuvedomujú, čo my sme si staršie generácie áno, že o aký zárobok prichádzal VŠ počas štúdia oproti SŠ a za aký čas sa to v budúcnosti so stredoškolákom vyrovnalo.
Pretože 5 až 6 rokov, je stále 5 až 6 rokov práce alebo štúdia.
A pokiaľ viem, tak pre 89 boli brigády k dispozícii iba počas letných prázdnin v podnikoch, možno na stavbách a iných fuškách si chlapci mohli zarobiť, dievčatá niečo pošiť, učiť jazyky a pod. Ale na oficiálne práce si nespomínam žiadne.
Naposledy upravil korela : 02.12.16 at 13:09
3 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ak sa chcel politický migrant pred rokom 1989 dostať do vlasti, napr., aby mohol navštíviť chorého rodiča, najprv musel zaplatiť strednú, vysokú školu, dokonca sa platilo i za návštevu dieťaťa narodeného na území ČSSR. Vysokoškolsky vzdelaní platili cca 10 000 mariek. Inak mu vstup nepovolili.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
korela
taiko
kukučka
Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
No predsa. lebo taiko
1. Domnievam sa, že taiko je s najväčšou pravdepodobnosťou dostatočne vysoko nad vecou.
2. Keďže je naporúdzi, tak sa berie ako živý príklad a nie ako boxerské vrece.
3. Ľuďom vo všeobecnosti oči kole štúdium zadarmo s jeho následným využitím v zahraničí. V minulosti pred 89 sa museli ľudia ešte pred odchodom do zahraničia zo získaného vzdelania štátu vyplatiť, aj za strednú školu nielen VŠ. Čiže ľuďom prekáža súčasný prístup štátu. Preto osobne nepovažujem všetky príspevky k téme ako prejav závisti. Používanie slova závisť si všímam skôr u ľudí, ktorí sú relatívne za vodou, ako od chudoby.
4. Mne v princípe viac prekáža únik mozgov ako to, že je štúdium nespoplatnené. Ak sa spoplatní, pôjdu mladí húfne študovať min. do najbližšieho zahraničia, a budeme ich definitívne strácať, a čo tu ostane, je každému jasné. Kondomíniá a stratené existencie.
okrem toho to studium nebolo zadarmo.
Tu starostlivost, cas, nervy, prace nadcas, rodicom hadam ani nikdy nevratim. Navyse podla dnesnych info 1 rok VS studia stoji stat priemerne 1 984 eur. Za 5 rokov je to 10000EUR. Za roky co som odrobil na Slovensku, som na daniach odviedol porovnatelnu ciastku. Jasne ze z mojich dani som uzival aj ine sluzby statu, ale nieco som snad z nakladov na VS vratil. Ak nie aj vsetko, beruc do uvahy ze 10000EUR by to stalo dnes a ja som dostudoval pre viac ako 15 rokmi.
Veď to neber doslovne všetko na seba. Sú absolventi, ktorí si v okamihu hľadajú zamestnanie vonku.
To vyplatenie sa vzťahovalo najmä na dievčatá po vydaji, ktoré odchádzali za cudzincom-manželom. Ako sa to riešilo pri našich polit. migrantoch, neviem.
A že ako sa obetovali tvoji rodičia, to sa obetujú hádam všetci ostatní.
.
Ale ľudia si už dnes neviem z akých príčin neuvedomujú, čo my sme si staršie generácie áno, že o aký zárobok prichádzal VŠ počas štúdia oproti SŠ a za aký čas sa to v budúcnosti so stredoškolákom vyrovnalo.
Pretože 5 až 6 rokov, je stále 5 až 6 rokov práce alebo štúdia.
ved neberiem, len som to "VS studium zadarmo" trosku na pravu mieru chcel uviest . A ano, neviem ako je to teraz, ale niekdy studium deti na VS vyzadovalo obetu od vsetkych rodicov. Mozno az na male dobre situovane vynimky.
Tema je to naozaj zlozita a jednoduche zavery su skor na skodu ako na osoh. V tom sa urcite zhodneme.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Veru, tak...poriadne sa rodič zapotí a naodrieka. Vždy vysokoškolské štúdium dieťaťa vyšlo zhruba v cene auta. Ale to sa ťažko vysvetľuje tým, čo to nezažili, nezafinancovali.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Asi tak. Ešte na okraj.
Poznala som rodinu, tým deťom, ktoré neabsolvovali VŚ, rodičia mesačne platili popri ich práci na tie časy dosť vysokú čiastku po celých 5 rokov ako kompenzáciu za vynaložené financie na študujúceho súrodenca. Rodinná spravodlivosť v ich chápaní.
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
Asi tak. Ešte na okraj.
Poznala som rodinu, tým deťom, ktoré neabsolvovali VŚ, rodičia mesačne platili popri ich práci na tie časy dosť vysokú čiastku po celých 5 rokov ako kompenzáciu za vynaložené financie na študujúceho súrodenca. Rodinná spravodlivosť v ich chápaní.
Zaujímavá spravodlivosť.....v podstate pravdivá. Pri dedení by sa mali vlastne zohľadňovať i náklady na vzdelanie.
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Asi tak. Ešte na okraj.
Poznala som rodinu, tým deťom, ktoré neabsolvovali VŚ, rodičia mesačne platili popri ich práci na tie časy dosť vysokú čiastku po celých 5 rokov ako kompenzáciu za vynaložené financie na študujúceho súrodenca. Rodinná spravodlivosť v ich chápaní.
uff, tak to je ta riadna spravodlivost. To by ma asi nenapadlo. Super, ze nik potom necitil pocit krivdy. Museli v tej rodine byt super pomery.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať