Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
Prečo, môžu si založiť vlastné fy, budú mať kapitál, šikovnejší bez úverov.
Ale to už sa počíta do vyššej triedy - má VLASTNÚ firmu - pozor, živnostníci nie sú ani vyššia trieda, ani stredná trieda - tí majú často problémy s tým, aby im napr. také firmy zaplatili a sú prakticky na kraji úpadku, chudoby.
Neviem, či tvoje príspevky vnímam citlivo iba ja. Ale prekáža mi opätovné vysvetľovanie jasných známych vecí. Ja som spomínala živnostníkov?
1 3
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kamarátka mi minule povedala, že ......(berte to s rezervou)
jej kamoška, zdravotníčka vraví, že u nich operácia plynule prešla do pitvy......
kruté konštatovanie
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
afrikánka
korela
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Ak je niekto vonku a podarí sa mu dostať do strednej triedy, tak ťažko sa vráti...iba ak by bol naivný, alebo "vlastenec", čo ja takého nepoznám. Ale poznám mladých, ktorí sa aj vrátili a pokúsili sa s malým kapitálom niečo podniknúť. Zakrátko precitli, vrátili sa naspäť do zahraničia. Ináč, ak raz niekto opustí rodnú zem, nadosmrti zostáva rozdvojeným, má síce adresu, ale srdcom zostáva bez pevného určenia, kde vlastne patrí.
Áno, aj preto tu nechajú rozptýliť aspoň svoj prach, ak tu už nezložia svoje kosti. Keby som sem mohla vniesť duchárinu, ako to ty nazývaš a vytýkaš mi to, presídlenie človeka do iného štátu prináša aj iné dôsledky, nielen smútok po domove. CZ je tak trochu výnimkou vzhľadom na spoločnú minulosť.
Nicku psycholog nikto nevyčítal jeho príspevky a boli slušne čítané. Takže ak tu málokedy spomeniem namiesto re alebo inkarnácie dávna minulosť, nemyslím si, že by som to tu zahlcovala.
Iba konštatovanie, aké pocity majú po desaťročiach, tí ktorí odišli. Tiež realita, alebo osobná skúsenosť, ktorá je "neprenosná", teda pre tých, ktorý neprešli týmto trýznivým hľadaním svojho sebaurčenia aj ťažko pochopiteľná. Ako to budú cítiť tí dnešný odídutí, si netrúfam odhadnúť, ale predpokladám, že rovnako.
Naposledy upravil afrikánka : 01.12.16 at 10:04
1 1
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

odídutí... dnešní odídení... dutí a odutí sú druhí...
1 2
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Oliwa
odídutí... dnešní odídení... dutí a odutí sú tí druhí...
Nahaj tak.... Šak si porozumela.....
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

šak nahám ... ale ako novotvar "dva v jednom" - čaro nechceného...
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

my sme mali o 16,00 takúto peknú oblohu..
DSC_8716.JPG  
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Títo ľudia si nemusia hľadať zamestnanie ako bežný "plebs". Majú pripravené miesta už dopredu, a nie hocijaké.
Ak čítam ich blogy, áno, sú verní svojim.
To vravíš o svojich deťoch ???
Vravíš !!!
2 3
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Žabinka
my sme mali o 16,00 takúto peknú oblohu..
bývaš pri slovnafte ?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

bjuty smis
Žabinka
my sme mali o 16,00 takúto peknú oblohu..
bývaš pri slovnafte ?
nie, preboha, ja som od slovnaftu na míle ďaleko..
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Už som dosť stará, ale oblaky podľa pravítka som ešte nevidela.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Ešte ma zaujala tá vlastná neschopnosť. Čo s ňou? Ako si to vykladáš?
neschopnost moze byt vselijaka. Napr. Neschopnost ist za dobrou pracou do ineho mesta a na druhej strane ochota akceptovat nezamestnanost, ci potupne roboty v rodisku. Alebo neschopnost poukazovat na nepravost cinenu uradmi, ci zamestnavatelom a mnoho inych neschopnosti.
Toto som nemyslel generalne, len poznam take pripady.
Naposledy upravil taiko : 29.11.16 at 20:24
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
korela
taiko
Pacilo dnes
Citat z jednej diskusie: „Štyri živly, ktoré lomcujú Slovákom: Neprajnosť, nenávisť, hlúposť a vlastná neschopnosť. "
Poznáš vo svojom okolí niekoho konkrétneho? Pretože čím viac sa ide do všeobecností, tým jednoduchšie vznikajú bludy. Už to použitie slova lomcovať je dosť výpovedné. Tipovala by som to na výrok človeka plného nenávisti k Slovensku.
Ja som dnes chcela tiež vybrať jednu celú diskusiu zo záp. periodika, radšej som si to rozmyslela, išlo o článok o Ficovi.
eej veru poznam. Aj tu na porade sa vyskytuju. Chapem, ale naco narazas. A pravdu mas, nemalo by sa zovseobecnovat. Ale ked mne sa to videlo take priznacne, neviem si pomoct.
Napr diskusia tom nasom lietajucom aute, alebo diskusie na temu mladych vynimocnych ludi, vracajucich na na SK pomoct, alebo diskusia k onej mladej babe, co Lajcakove karty odkryla atd atd
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš. Ja niektoré javy v spoločnosti dosť ťažko znášam, a žijem tu. A nielen ja. Uvidíme dokedy a na akej ploche a pod kým.
K očividnej nenávisti asi iba toľko, že moje detstvo bolo sprevádzané nápismi po plotoch a stenách buta tót a kosoštvorce. Neskôr už iba kosoštvorce, a myslím, že už sa vyskytujú oproti minulosti minimálne. A teraz čo alebo aj vtedy?
Dôležité je to, čo je zaznamenané v kronikách a histórii, ako po plotoch. Kto sa stretáva v diskusiách? Zmes.
Ešte v 19. st. mal každý európsky národ prezývku alebo jednovetnú charakteristiku. Vtedy boli ešte uverejniteľné aj v tlači na rozdiel od dneška. A môžem ti povedať, že sa Slováci nemuseli pri ich čítaní zahrabávať pod zem, boli aj horšie prirovnania. A poriadne výstižné. Veď sme stále v takej milej malej Európe. Nič sa nezmenilo.
nie je sa zaco ospravedlnovat. Nic zle si neurobila, ani nenapisala.
Pravdu mas, ja onym zmienovanym netrpim, skor ti, na ktorych to sedi,
Tak, ci onak, ako som pisal, uznavam, ze ten vyrok takto zgeneralizonany nie je celkom koser.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Janiela
buchač
korela
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.
Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých.
ako Ta cucaju ? Je som si zatial vsetko, coho sa mi na SK, co sa zdravotnictva dostalo, dostalo pekne vycashoval.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
korela
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Tak v tom ti asi ilúzie vezmem. Žiadna stredná trieda tu neexistuje (už sa o tom inde - nie tu - písalo). A tí čo "prídu", sa podľa toho, ako sú na tom, zaradia do vyššej triedy (lebo má konexie, má prachy), alebo spadne do dolnej (chudobnej) triedy - lebo nezoženie prácu a vystojí si rad na úrade.....
co chapes pod strednou triedou ? Ja ked sa vratim, tak ziadne konexie mat nebudem a na pracovny urad tiez nepojdem, Kam ma zaradis?
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
afrikánka
korela
Ale zasa si musíme uvedomiť, že budujú chýbajúcu strednú triedu, aspoň dúfam, ktorá zaniká aj vonku. Takže ak sa vrátia, budú pre SR prínosom.
Ak je niekto vonku a podarí sa mu dostať do strednej triedy, tak ťažko sa vráti...iba ak by bol naivný, alebo "vlastenec", čo ja takého nepoznám. Ale poznám mladých, ktorí sa aj vrátili a pokúsili sa s malým kapitálom niečo podniknúť. Zakrátko precitli, vrátili sa naspäť do zahraničia. Ináč, ak raz niekto opustí rodnú zem, nadosmrti zostáva rozdvojeným, má síce adresu, ale srdcom zostáva bez pevného určenia, kde vlastne patrí.
hmm, ako v mnohom inom, aj v tomto plati, ze nieco si je potrebne vyskusat, aby mohol clovek hodnotit
Napr, velmi zalezi od toho, kto, od coho, zacim a preco odisiel
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
co chapes pod strednou triedou ? Ja ked sa vratim, tak ziadne konexie mat nebudem a na pracovny urad tiez nepojdem, Kam ma zaradis?
Medzi občanov, ktorí si užívajú oddych
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
taiko
co chapes pod strednou triedou ? Ja ked sa vratim, tak ziadne konexie mat nebudem a na pracovny urad tiez nepojdem, Kam ma zaradis?
Medzi občanov, ktorí si užívajú oddych
Dakujem Ti. Tiez Ti prajem vsetko najlepsie a vela uspechov
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Taiko, určite si presvedčený o svojom návrate ???
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

afrikánka
Taiko, určite si presvedčený o svojom návrate ???
1060739_et-vola-domu_image_620.jpg  
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať