Zavrieť

Porady

m a t e r s k a 2007

planujeme dieta, mozno to vyzera trochu vypocitavo, ale preco sa v zakonoch trochu nezorientovat a nepokusit sa mat maximalnu moznu matersku?!
urcite je nas viac, od 1.8.2006 mame vraj zasa nejake zmeny v zakonoch, zatial ma napadli tieto otazky:

1. je niekde stanovena maximalna mozna vyska materskej?
2. ked si budem platit socialne vo viacerych statoch EU, mozem poberat matersku z viacerych statov?
3. mozno tu mame aj maminy z inych statov (cesko, madarsko...), ako je to riesene tam? lepsie - horsie?
4. podla vas, z tychto clankov p. mihala je este nieco aktualne?!

http://mihal.blog.sme.sk/c/10235/Mat...ilmesacne.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2755/Mate...VII-zaver.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2706/Mate...u-cast-VI.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2697/Mate...mu-cast-V.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2640/Mate...u-cast-IV.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1910/Mate...-cast-III.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1603/Mate...u-cast-II.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1389/Mate...mu-cast-I.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Fakt Vám obom veľmi pekne ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Dana K.
Len pre istotu sa pýtam ešte raz:
Takže ak to ukončenie a nový PP urobím napr. teraz v polovici mesiaca, bude sa denný vymeriavací základ počítať HM za 15.12.-31.12. delené 16 dní?
Delené 17 dní - skús spočítať.
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Stačí keď odhlášku a prihlášku PP nahlásim len na SP laebo aj ZP ?
Stále ma to však máta, či by nebolo lepšie pre mňa napr. od 20.12. mať neplatené voľno, až do konca roka a v tomto období si zvýšiť DNP na maximum. A potom v roku 2007 ukončiť PP a začať nový PP s max. vym. základom, aj tak pôjdem potom na PN. Dúfam, že to nevadí.
Naposledy upravil Bea Š. : 15.12.06 at 06:16
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Bea Š.
Stačí keď odhlášku a prihlášku nahlásim len na SP laebo aj ZP ?
Pokiaľ sa jedná len o DNP, tam komunikuješ len so SP
Pekný deň...
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Myslela som PP, viď aj príspevok 206.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ano, je to kompletné ukončenie pracovného pomeru a znova kompletný nový nástup do zamestnania.
Prepáč, myslel som len na samotné DNP.
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Manual pozi prosím môj príspevok 206, niečo som tam doplnila.
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Stále ma to však máta, či by nebolo lepšie pre mňa napr. od 20.12. mať neplatené voľno, až do konca roka a v tomto období si zvýšiť DNP na maximum. A potom v roku 2007 ukončiť PP a začať nový PP s max. vym. základom, aj tak pôjdem potom na PN. Dúfam, že to nevadí.
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

Manual
Ale nie je to zámer....
naviete niekto ako na také odhlásenie s dátumom napr.15.12.2006 a prihlásenie 16.12.2006 reaguje SP ?(ide mi o zrušenie hlavného prac.pomeru a vznik nového PP u toho istého zamestnávateľa)
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

mimuška
naviete niekto ako na také odhlásenie s dátumom napr.15.12.2006 a prihlásenie 16.12.2006 reaguje SP ?(ide mi o zrušenie hlavného prac.pomeru a vznik nového PP u toho istého zamestnávateľa)
Ja tiež riešim túto dilemu,ako zareaguje SP, lebo prihlásiť sa musíš deň vopred a odhlásiť najskôr deň po skončení prac.pomeru. Ale spolieham sa na to, že prihlášky aj odhlášky robí iný človek a majú tam toľko papierov, že nevedia kde je sever. A v podstate tým neporušíš žiaden zákon, tak im to môže byť celkom jedno,nie?
0 0
elims elims

elims je offline (nepripojený) elims

Bea Š.
Stačí keď odhlášku a prihlášku PP nahlásim len na SP laebo aj ZP ?
Stále ma to však máta, či by nebolo lepšie pre mňa napr. od 20.12. mať neplatené voľno, až do konca roka a v tomto období si zvýšiť DNP na maximum. A potom v roku 2007 ukončiť PP a začať nový PP s max. vym. základom, aj tak pôjdem potom na PN. Dúfam, že to nevadí.
Ak to budeš riešiť neplateným voľnom od 20. do konca roka, DNP musíš podať odhlášku a znova prihlášku, nezabudni. A prípadne potom od Nového roka nahlásiť zmenu.

PN nevadí, ale tam treba dať pozor, aby bolo dodržaných 270 dní od vzniku poistenia do pôrodu. PN sa myslím do tohto obdobia neráta.
0 0
elims elims

elims je offline (nepripojený) elims

Dana K.
Ja tiež riešim túto dilemu,ako zareaguje SP, lebo prihlásiť sa musíš deň vopred a odhlásiť najskôr deň po skončení prac.pomeru. Ale spolieham sa na to, že prihlášky aj odhlášky robí iný človek a majú tam toľko papierov, že nevedia kde je sever. A v podstate tým neporušíš žiaden zákon, tak im to môže byť celkom jedno,nie?
Si myslím, že divné sa im to môže zdať, ale čo s tým môžu urobiť? To isté ako s tým prihlasovaním, odhlasovaním a zmenami v dobrovoľnom nemocenskom, no nie?

A nie je to náhodou tak, že prihlásiť sa musíš minimálne 2 dni pred začatím PP a odhlásiť do 8 dní od skončenia PP? Ja to tak robím. To akože zle?
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

elims
Ak to budeš riešiť neplateným voľnom od 20. do konca roka, DNP musíš podať odhlášku a znova prihlášku, nezabudni. A prípadne potom od Nového roka nahlásiť zmenu.

PN nevadí, ale tam treba dať pozor, aby bolo dodržaných 270 dní od vzniku poistenia do pôrodu. PN sa myslím do tohto obdobia neráta.

DNP dám odhlášku a prihlášku s max.vym. základom a PP mi trvá už od roku 1999, takže tá PN mi nevadí.
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

elims
A nie je to náhodou tak, že prihlásiť sa musíš minimálne 2 dni pred začatím PP a odhlásiť do 8 dní od skončenia PP? Ja to tak robím. To akože zle?
Citát zo stránky Soc.poisťovne: (povinnosti zamestnávateľa)
  1. prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
  2. zamestnanca na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch,
  3. zamestnanca na účely úrazového poistenia a na účely osobitného predpisu (zákon č. 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov) pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce, odhlásiť zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak pracovnoprávny vzťah podľa osobitného predpisu (zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov) nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch
Naposledy upravil Dana K. : 18.12.06 at 06:44
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Ešte ma napadlo, či budem mať nárok na MD z PP, keď budem mať do konca roka neplatené voľno? ( Kvôli DNP )
Prosím poraďte.
Naposledy upravil Bea Š. : 18.12.06 at 11:54
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Bea Š.
Ešte ma napadlo, či budem mať nárok na MD z PP, keď budem mať do konca roka neplatené voľno? ( Kvôli DNP )
Prosím poraďte.
Samozrejme, veď tvoj PP bude po 1.1.2007 pokračovať.
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Keďže v novom roku ukončím PP a začnem nový s max. vym. základom a následne na to pôjdem na PN, ovplyvní to aj výšku mojej PN-ky?
0 0
elims elims

elims je offline (nepripojený) elims

Bea Š.
Keďže v novom roku ukončím PP a začnem nový s max. vym. základom a následne na to pôjdem na PN, ovplyvní to aj výšku mojej PN-ky?
PN aj materské sa počíta z posledného pracovného pomeru.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Bea Š.
Keďže v novom roku ukončím PP a začnem nový s max. vym. základom a následne na to pôjdem na PN, ovplyvní to aj výšku mojej PN-ky?
A ako to máš vlastne naplánované s tými RO zo zamestnania a z DNP, nejako som stratil niť.
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Takže po poriadku.
1. Som zamestnaná od r.1999. V r. 2007 asi v 01/07 ukončím PP, a hneď začnem nový u toho istého zamestnávateľa s max.vym.základom.
Pravdepodobne pôjdem potom na PN a následne v 07-08 na materskú.
2. DNP si platím od leta 2006. Teraz dám odhlášku k 20.12. a znova prihlášku s max.vym.základom. Od 20.12. do 31.12. ale budem mať neplatené voľno. Od januára náhlásim zníženie na minimum.
Bude môj postup správny ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať