Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Kto ti je zvedavý na tvoj súhlas?
Ja istotne nie. (pokojne mi daj mínusku)
--------------------------
Tých 1000 a 500 platí v USA.
U nás by platilo len 300 plus 150€.
To si akosi prehliadol.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

A naviac aj dotácie pre polnohospodárov deformujú trh a všetkých nás okrádajú.
Nikdy nedosiahneme svetové ceny. A napriek tomu tie potraviny vyvážame a samozrejme, že aj s dotáciami.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

jar88
A naviac aj dotácie pre polnohospodárov deformujú trh a všetkých nás okrádajú.
Nikdy nedosiahneme svetové ceny. A napriek tomu tie potraviny vyvážame a samozrejme, že aj s dotáciami.
To čo ti postálo a stále stojí je určite rozum, nie orgán párenia
3 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Teraz sa aj Matovič prejavil, ako otarený ozembuch.
On nechá uzákoniť náhradu na príjmoch aj "umelcom"..
Asi nebude až taký rozumný, za akého som ho pokladal.
---------------------------------------------------------------------------
Týmto spôsobom (posudzovania firiem) a určovaním cez úradníkov, komu koľko nadelíme, si nainfikuje Smerácky vírus a potom nebude chápať, ako sa mu tie blchy a ploštice vo všetkých úradoch rozmnožujú.
------------------------
Asi ani on nechápe, že žiadne vreco bĺch sa nedá nijako ustrážiť.
Naposledy upravil jar88 : 25.03.20 at 12:20
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
A naviac aj dotácie pre polnohospodárov deformujú trh a všetkých nás okrádajú.
Nikdy nedosiahneme svetové ceny. A napriek tomu tie potraviny vyvážame a samozrejme, že aj s dotáciami.
To čo ti postálo a stále stojí je určite rozum, nie orgán párenia
Myslím, že ti to jednoducho nepáli.
----------------------------------------------
No a nech ti to nenechám len tak s tým, že rozum.
//// Si Debil, Stupido.////
Píšeš napriek tomu, že to nechápeš.
Naposledy upravil jar88 : 25.03.20 at 12:15
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Kto ti je zvedavý na tvoj súhlas?
Ja istotne nie. (pokojne mi daj mínusku)
--------------------------
Tých 1000 a 500 platí v USA.
U nás by platilo len 300 plus 150€.
To si akosi prehliadol.
U nás pán podnikateľ zožerie každé euro, takže ak by štát chcel dať jeho 10tim zamestnancom po 300 eur a jemu tiež iba 300, tak by to neprežil!!
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
jar88
Kto ti je zvedavý na tvoj súhlas?
Ja istotne nie. (pokojne mi daj mínusku)
--------------------------
Tých 1000 a 500 platí v USA.
U nás by platilo len 300 plus 150€.
To si akosi prehliadol.
U nás pán podnikateľ zožerie každé euro, takže ak by štát chcel dať jeho 10tim zamestnancom po 300 eur a jemu tiež iba 300, tak by to neprežil!!
Tak nech ich nechá štátu.
Stačilo by nechať firmu v chode, napriek absencii príjmov a neprihlásiť sa na pracáku.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jar88
Teraz sa aj Matovič prejavil, ako otarený ozembuch.
On nechá uzákoniť náhradu na príjmoch aj "umelcom"..
Asi nebude až taký rozumný, za akého som ho pokladal
prepáč, a oni podla teba nie sú ľudia???? Ideme preberať, komu áno a komu nie? Lebo ty ich nemáš rád?
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... to si môže dovoliť akurát ten tvoj predajca toho kebabu. Určite strojárska firma iba tak neprepustí svojich otrokov, do ktorých investovala peniaze na školenia, exkurzie a všetko ostatné.
Kto tam potom bude rachotať? budú meniť masu ľudí za pracovitých utečencov, alebo koho? Lebo tí, ktorých by "necha štátu" už budú určite robiť pre iného.
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša_
jar88
Teraz sa aj Matovič prejavil, ako otarený ozembuch.
On nechá uzákoniť náhradu na príjmoch aj "umelcom"..
Asi nebude až taký rozumný, za akého som ho pokladal
prepáč, a oni podla teba nie sú ľudia???? Ideme preberať, komu áno a komu nie? Lebo ty ich nemáš rád?
A umelci sa nemôžu riadiť súčasnými zákonmi tak, ako my ostatní? Resp. bolo teda uzákonené niečo pre umelcov "nad rámec" ostatných? Lebo ak áno, tak prečo?
Naposledy upravil Nandrolon : 25.03.20 at 12:26 Dôvod: oprava
1 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Krátko po volbách som sledovala tlačovku predsedu predstavenstva bánoveckej ZORNICE a riaditela tuším Chemosvitu Svit - ponúkali certifikované rúška pre zdravotníkov aj ostatné ohrozené skupiny zamestnancov. Odvtedy som o nich vela nepočula (nemám obavy že svoje produkty vyrábajú na sklad).

Prečo nová vláda nedá príležitosť domácim firmám, ale chrlí rúška z Číny ?
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

veronikasad
Krátko po volbách som sledovala tlačovku predsedu predstavenstva bánoveckej ZORNICE a riaditela tuším Chemosvitu Svit - ponúkali certifikované rúška pre zdravotníkov aj ostatné ohrozené skupiny zamestnancov. Odvtedy som o nich vela nepočula (nemám obavy že svoje produkty vyrábajú na sklad).

Prečo nová vláda nedá príležitosť domácim firmám, ale chrlí rúška z Číny ?
Z Číny ich berieme hlavne pre cenu(Čína v centoch Zornica v €) a objem (Čína v miliónoch - Zornica v tisícoch kusov).
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jar88
veronikasad
Krátko po volbách som sledovala tlačovku predsedu predstavenstva bánoveckej ZORNICE a riaditela tuším Chemosvitu Svit - ponúkali certifikované rúška pre zdravotníkov aj ostatné ohrozené skupiny zamestnancov. Odvtedy som o nich vela nepočula (nemám obavy že svoje produkty vyrábajú na sklad).

Prečo nová vláda nedá príležitosť domácim firmám, ale chrlí rúška z Číny ?
Z Číny ich berieme hlavne pre cenu a objem (Čína v miliónoch - Zornica v tisícoch kusov).
V čase keď ešte žiadna zásielka z Číny nebola na ceste, ponúkali denne 20 000 rúšok, zrejme zaúradoval predseda SaS-ky, keď predseda predstavenstva "neposúchol" jeho telefonát.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

veronikasad
Krátko po volbách som sledovala tlačovku predsedu predstavenstva bánoveckej ZORNICE a riaditela tuším Chemosvitu Svit - ponúkali certifikované rúška pre zdravotníkov aj ostatné ohrozené skupiny zamestnancov. Odvtedy som o nich vela nepočula (nemám obavy že svoje produkty vyrábajú na sklad).

Prečo nová vláda nedá príležitosť domácim firmám, ale chrlí rúška z Číny ?
Tiež paradox.... ale aj možno preto, že ich tam vyrábajú denne v státicícoch, kým u nás sa to rozbieha a zvládnu pár tisíc denne. Tu asi (ja si myslím) už nejde o to, aby pracovali naši, ale o rýchlosť zabezpečenia. Lietadlo z Číny sem priletí za pár hodín, naloženie 100 ton(a boli aj TVšoty) Číňanom trvalo cca 1-1,5 hodiny.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misoft
veronikasad
Krátko po volbách som sledovala tlačovku predsedu predstavenstva bánoveckej ZORNICE a riaditela tuším Chemosvitu Svit - ponúkali certifikované rúška pre zdravotníkov aj ostatné ohrozené skupiny zamestnancov. Odvtedy som o nich vela nepočula (nemám obavy že svoje produkty vyrábajú na sklad).

Prečo nová vláda nedá príležitosť domácim firmám, ale chrlí rúška z Číny ?
Tiež paradox.... ale aj možno preto, že ich tam vyrábajú denne v státicícoch, kým u nás sa to rozbieha a zvládnu pár tisíc denne. Tu asi (ja si myslím) už nejde o to, aby pracovali naši, ale o rýchlosť zabezpečenia. Lietadlo z Číny sem priletí za pár hodín, naloženie 100 ton(a boli aj TVšoty) Číňanom trvalo cca 1-1,5 hodiny.
Dušan, ponúkali ich v čase, keď žiadne rúška lekári nemali. Začiatkom marca som absolvovala niekolko vyšetrení, ani jeden lekár a sestrička sa nechránil rúškom.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Však mohli brať aj zo Zornice plnú výrobu a kľudne aj z číny. Veď tie rúška ešte "neskončili", tak Zornica mohla frčať a popri nej aj zásielky z číny.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Dáša_
jar88
Teraz sa aj Matovič prejavil, ako otarený ozembuch.
On nechá uzákoniť náhradu na príjmoch aj "umelcom"..
Asi nebude až taký rozumný, za akého som ho pokladal
prepáč, a oni podla teba nie sú ľudia???? Ideme preberať, komu áno a komu nie? Lebo ty ich nemáš rád?
Prečo by som ich mal, alebo nemal mať rád?
Podstatnejšie je, že umelci nepracujú za mzdu (500 až 600€), ale za dojednaný honorár pôvodom z rozpočtu SR a naviac v desať tisícových objemoch.
Vieš koľko si ktorýkolvek z nich našetril, alebo mal možnosť si našetriť?
---------------------------------
Veď napríklad taká Gizka, Dobrá či aká televízna Svokra, si nakúpila nejednu nehnutelnosť. A to je tá z najmenej zazobaných "umelcov".
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A to Zornica už ukončila? Tak to som nevedel. Tiež by to bola hlúposť, ukončiť to. Veď by robili zásoby pre Slovensko a zároveň by tie ženy aj zarábali...
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

1. pre štát je vždy ovela lacnejšie teraz zadotovať pracovné miesta, ako to nechať celé rachnúť a potom budovať znova

2. bavíme sa o dotáciách akademický, alebo o tejto konkrétnej situácii ?

samozrejme, že každá dotácia kriví trh a je nespravodlivá...

ale splietať o tom teraz, ked sa všetci naši susedia, celá eu a vyspelé ekonomické velmoci predbiehajú v podpore je blbstosť... ako by potom naši podnikatelia mohli konkurovať ??

to isté polnohospodárstvo...dotácie sú blbosť....ale ked celá eu , ale aj češi,, poliaci a madari dávajú výrazne viac dotácií farmárom ako naši, ako im môžeme konkurovať ?
a ešte potom treba revať, že chceme slovenské potraviny.....a potom hejslovák zbadá v tescu taliánske jablká o 10 centov lacnejšie a kúpi si ich........

treba tlačiť na zníženie, zrušenie dotácii...ale na jednotnom trhu musia byť jednotné...nie jednostranne zrušiť...pochopil nandor ?
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vírus si nevyberá

https://diva.aktuality.sk/clanok/607...ontent=clanok1
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať