Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nandrolon
Dáša... ako by som ti to šetrne napísal...
Si až príliš dobrá osoba, väčšina z tvojej branže odrbáva ako môže. Buď to nevidíš alebo nechceš vidieť. Všetci čo sú pri tebe sa nemusia báť, že ich odrbeš, skôr ťa využívajú.. Presne takú osobu jednu poznám. Rozdala by sa pre druhých a tí to patrične využívajú.
K manželke chodia noví zamestnanci, teda potrebuje doklady od predošlých zamestnávateľov.
Jeden dával pásky rukou písané na A4. Keď musela dotyčná manželke doniesť riadny doklad, tak tej dotyčnej začal nadávať do zlodejov. :-)))) Ďalšia si z excelovskej pásky 2x sťahovala daň, že keď ju bude musieť vracať :-))
Ďalšej bol vrátený preplatok z daň. úradu a podnikateľka si ho nechala, že to patrí jej. No a z rodiny pracovala jedna u lekárky, a keď pýtala výplatnú pásku, tak sa s ňou začala vadiť, že však ju nikto nikdy nepýtal, čo vymýšľa /obvodná lekárka/.
Akože nech sa niekto nečuduje, že som vysadený na takýchto podnikateľov, lebo pracovať tam moja žena, dcéra alebo niekto blízky z rodiny, tak už mám X rokov odsedené v Ilave.
Na "lazoch' toto frčí každý mesiac...
No cigáni by sa takto odrbávať nenechali.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša_
Nandrolon
Dáša, ale tí, čo ostali živnostníkmi, tak tí to myslia ešte vážne. Najväčie zlo sú jedno osobové, dvojosobové a ostatné "mikro" sro...
no vidíš, a ja som jednoosobovka sro, od roku 1996. Myslíš, že som zlo? V podstate celý čas zamestnávam okrem seba aspoj jedneho dalšieho zamestnanca
Prečo vzťahuješ všetko na seba, ako aj ja?
:-))))
Všade sa nájdu aj takí aj onakí. Moje skúsenosti sú také, že som zažil viac tých XXX ako "normálnych".
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač

Ešte snáď doplním, že nefunguje z domu, ale má prenajatý priestor...čiže nerobí ojedrby ohľadom tej klasiky, ako je vyňatie jednej izby na podnikateľské účely.
Prosím ťa a to mi povedz, koľko už len ušetrí na tom, keď vyjme jednu izbu z bytu na podnikatelské účely? Myslíš, že dá do nákladov tísic, dvetisíc za rok? to ťažko. A keby aj tolko dal do nákladov, dan z toho je len 19%. Plus možno nejaké odvody. Opakujem, pokial zarobi len také sumy, ako som písala vyššie, tak by bol blbý, keby sa s tým babral.
A čo si vlastne chce dať do nákladov? Nejaký prenájom? Kolko to bude? A ten prenájom bude musieť iná osoba zase priznať do príjmu. Naviac, môže mu to skomplikovať budúci možný predaj bytu, lebo bude problém uplatniť oslobodenie po 5 rokoch držania
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

marjankaj
Nandrolon
Dáša... ako by som ti to šetrne napísal...
Si až príliš dobrá osoba, väčšina z tvojej branže odrbáva ako môže. Buď to nevidíš alebo nechceš vidieť. Všetci čo sú pri tebe sa nemusia báť, že ich odrbeš, skôr ťa využívajú.. Presne takú osobu jednu poznám. Rozdala by sa pre druhých a tí to patrične využívajú.
K manželke chodia noví zamestnanci, teda potrebuje doklady od predošlých zamestnávateľov.
Jeden dával pásky rukou písané na A4. Keď musela dotyčná manželke doniesť riadny doklad, tak tej dotyčnej začal nadávať do zlodejov. :-)))) Ďalšia si z excelovskej pásky 2x sťahovala daň, že keď ju bude musieť vracať :-))
Ďalšej bol vrátený preplatok z daň. úradu a podnikateľka si ho nechala, že to patrí jej. No a z rodiny pracovala jedna u lekárky, a keď pýtala výplatnú pásku, tak sa s ňou začala vadiť, že však ju nikto nikdy nepýtal, čo vymýšľa /obvodná lekárka/.
Akože nech sa niekto nečuduje, že som vysadený na takýchto podnikateľov, lebo pracovať tam moja žena, dcéra alebo niekto blízky z rodiny, tak už mám X rokov odsedené v Ilave.
Na "lazoch' toto frčí každý mesiac...
No cigáni by sa takto odrbávať nenechali.
Cigáni pre istotu väčšinou ani nepracujú :-) Ale zase taký podnikateľ by ich vypoklonkoval. Lebo by vedel, že za doškriabané auto, rozbité okná na dome a vybité zuby na férovku 15 proti 1 by ho to nestálo. :-))))) ale toto by som považoval za hrdinský čin.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
buchač
Dáša_
A odpisovť auto, platiť cestnu dan, robiť knihu jázd, platiť účtovníka ak sú príjmy za rok nižšie, to je dosť nezmysel. Ale keď niekto chce

Teda - to platí u živnostnika. U sro je to iné
Dášenka...braček má vysokú ekonomickú...a účtovníčku má doma.
Nemaj boja...by vám tu zdvihol poniektorým raz dva mandle.
Asi v tom to bude, že ja nemám vysokú ekonomickú, ale elektrotechnickú Ja ako kybernetik sa na čísla pozerám úplne inak
Šalenááááá....
Aj ja pozerám na čísla inak...najradšej na tie, keď otvorím účet alebo dolárovku.

Pri celej tej debate chcem poukázať na to, že sa tu neskutočne odrbáva.
Počnúc kaderníčkami cez reštiky, od servisov rôzneho typu po remeselné činnosti...atď.
...a čo si budeme (včul si kopnem) nahovárať, ani účtovníci nie sú svatí.
...a dalo by sa pokračovať povedzme lekármi a aj inými profesiami.

P.S.:
Priznám sa, že keby som mohol, tak aj si namočím zobák.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša. Existuje jedna ubytovacia chata, kúpená za cca 20 mil. Sk /okolo 2006/ a má tam adresu adi 7-8 sro čiek 2 bratov a švagrinej. Obrat firiem nie veľký, okolo 200 000 eur/ročne každá. Môžeš teda objasniť "načo"?
Reálne tam nemá sídlo ani jedna z nich, normálne tam ubytovávajú hostí a robia oslavy...
Môj názor biely kôň a pranie peňazí z firiem. Reálne sa tam ubytuje zopár ľudí za rok /úplné lazy a nič v okolí/...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Dáša_
Nandrolon
Dáša, ale tí, čo ostali živnostníkmi, tak tí to myslia ešte vážne. Najväčie zlo sú jedno osobové, dvojosobové a ostatné "mikro" sro...
no vidíš, a ja som jednoosobovka sro, od roku 1996. Myslíš, že som zlo? V podstate celý čas zamestnávam okrem seba aspoj jedneho dalšieho zamestnanca
Prečo vzťahuješ všetko na seba, ako aj ja?
:-))))
Všade sa nájdu aj takí aj onakí. Moje skúsenosti sú také, že som zažil viac tých XXX ako "normálnych".

Prečo? Lebo každý by mal začať od seba. Pozrieť sa najskôr na seba. A nehľadieť vždy len na suseda. Ale hľadať najskôr to brvno vo vlastnom oku.

Nepáči sa mi to, že v poslednej sobe sa tu na porade nadáva. Na všetko a na všetkých. Lebo všetci sú tí zlí. A vždy sa nájde príčina, prečo sa môže nadávať. Raz na lekárov, raz na učiteľov, raz na policajtov, raz na dôchodcov, raz na cigánov. Potom na cudzincov. Potom na umelcov. Na puberťákov. Na malé deti, lebo dupocú nad hlavou. Na fajčiarov, lebo fajčia pred dverami. Na politikov. Na predavačky. Na kňazov. Furt máme nejakého triedneho nepriateľa. A ja raz netuším, že prečo. A je mi z toho všetkého nadávania smutno. Lebo sme tu krátko a darmo si to celé tou žlčou znepríjemňujeme
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

ámen.....
ako povedal klasik, rado procházka
vám musí ebať chalani....vám musí ebať...aby som teda nenadával

drobných živnostníkov a malých podnikatelov nenávidíte, sú to zlodeji
cigáňa čo ukradne mech krumplov do basy !

a potom prídu volby koho volíte ? plavčan ako 1. chce ukradnúť 600 000 000 eurofondy
55 % z mýta - už vyše 800 000 000 do vačku

a vy takto ...to už ani na smiech nieje.......
Naposledy upravil bjuty smis : 26.03.20 at 17:44
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
korela
Nandrolon
marjankaj
Nandrolon
Ale keď sa robia daňové priznania, vidím, ako platia niektorí "podnikatelia".
Aha. Niektorí podnikatelia=všetci podnikatelia. To je také slovenské.
Vôbec nie všetci. To som nikdy netvrdil. Ale je to viac ako 50% podľa toho, čo vidím a čo som videl.
Až na pár výnimiek ako prekladatelia, a pár iných povolaní, kto z ostatných, ak majú možnosti si nedajú do nákladov všetko možné, čo sa len dá. Osobne nepoznám. Aj finty v účtovaní, umelé rozpoložkovávanie a naháňanie km.
Prečo sa nad tým ešte niekto vôbec pozastavuje?
že vôbec riešite náklady pri 60% paušále? Živnostníci, hlavne tí malí fakt nepotrebujú naháňať bločky, cesťáky, keď sa dá ísť na paušál Samozrejme, sú aj výnimky, ale oveľa, oveľa viac to nepotrebuje.

a celkom by ma zaujímalo, čo si predstavuješ pod umelým rozpoložkovávaním. To by som sa rada nechala poučiť
Rady tu dávať nebudem. Info mám od podnikateľky. Podnikateľ vie, kedy sa mu už oplatí prejsť na paušál a kedy ešte nie.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Dáša. Existuje jedna ubytovacia chata, kúpená za cca 20 mil. Sk /okolo 2006/ a má tam adresu adi 7-8 sro čiek 2 bratov a švagrinej. Obrat firiem nie veľký, okolo 200 000 eur/ročne každá. Môžeš teda objasniť "načo"?
Reálne tam nemá sídlo ani jedna z nich, normálne tam ubytovávajú hostí a robia oslavy...
Môj názor biely kôň a pranie peňazí z firiem. Reálne sa tam ubytuje zopár ľudí za rok /úplné lazy a nič v okolí/...
Prečo sa staráte o cudzie biznisy?

Ak si myslíte, že robia niečo protiprávne, tak trestné oznámenie.

Ak nie, treba sa v prvom rade starať o vlastné veci
3 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
P.S.:
Brat je živnostník, robí správcu pre pár smiešnych bytov...čiže rozhodne nemá také príjmy, čo si uviedla.
Už odpisuje tretie auto...pomaly sa chystá na štvrté.
Buchy a aké má teda príjmy? Viac ako cca 1400 mesačne? teda cca 16500 ročne? Z takéhoto príjmu nemusí platiť daň a odvody budú minimálne cca 225 €. Za rok 2019. Načo by mu bolo odpisovať autá a tieto potom pri predaji zdaniť. Alebo vyrábanie ďalších nákladov?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Aj tvoja odpoveď stačí.
Veď práve ty si za to, aby sme si všímali jeden druhého, takže asi len vtedy, keď to dotyčnému pasuje.
Myslíš, že každý, kto nadával Ficovi, Kiskovi, Matovičovi do zlodejov a podvodníkov, že každý podal aj trestné oznámenie?
Keď sa mi niečo nezdá, mám právo sa opýtať na názor. Podľa mňa vieš o čo ide, ale nechceš dať za pravdu.
Marjankaj - Buchač buď nenapísal všetko ale myslím si, že od určitej hranice si ani bratia nevešajú na nos všetko... Tam budú "iné príjmy" tipujem, že nad 100 000 eur ročne určite.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Pavol, ale marjankaj si pomýlil reakciu, lebo citoval mňa. Takto to nemá ani hlavu ani pätu :-)))))))))
Matovič by mal sám skočiť do dunaja s uviazanou tehlou na krku. Urobil by najlepšie, lebo:
1. vypadá ako debil
2. oblieka sa ako debil
3. hovorí ako debil
4. je to debil
Všetci už krútia hlavami, čo za šaša v košeli to máme. A tie jeho vyjadrenia v trnavskom nárečí, ťažký to vidlák.
Jin jang s prezidentkou, vyvažuje. :-)

Nemusela by som to sem písať, ale koľko ľudí si pri jeho krúžkovaní uvedomilo, že tento človek ich môže raz po zvolení zastupovať v jeho súčasnej pozícii v zahraničí. Vždy mu bude trčať slama ... Za 25 rokov sa nezmenil.
Na druhej strane, po celom svete sa vyskytujú vo vysokých funkciách rôzne indivíduá.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nandrolon
Dáša. Existuje jedna ubytovacia chata, kúpená za cca 20 mil. Sk /okolo 2006/ a má tam adresu adi 7-8 sro čiek 2 bratov a švagrinej. Obrat firiem nie veľký, okolo 200 000 eur/ročne každá. Môžeš teda objasniť "načo"?
Reálne tam nemá sídlo ani jedna z nich, normálne tam ubytovávajú hostí a robia oslavy...
Môj názor biely kôň a pranie peňazí z firiem. Reálne sa tam ubytuje zopár ľudí za rok /úplné lazy a nič v okolí/...
Zopár ľudí urobí tržby za 7*200000 euri? To tam ubytovávajú arabských šejkov? Tak to sa im potom podniká.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj
Buchy a aké má teda príjmy?
Ééééééj Jančikám...a si ty normál ?
Šak ja pomaly neviem, že koľko manželka má na výplatu a nie ešte, žeby som vedel výšku príjmov bračeka.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

korela
Dáša_
korela
Nandrolon
marjankaj
Nandrolon
Ale keď sa robia daňové priznania, vidím, ako platia niektorí "podnikatelia".
Aha. Niektorí podnikatelia=všetci podnikatelia. To je také slovenské.
Vôbec nie všetci. To som nikdy netvrdil. Ale je to viac ako 50% podľa toho, čo vidím a čo som videl.
Až na pár výnimiek ako prekladatelia, a pár iných povolaní, kto z ostatných, ak majú možnosti si nedajú do nákladov všetko možné, čo sa len dá. Osobne nepoznám. Aj finty v účtovaní, umelé rozpoložkovávanie a naháňanie km.
Prečo sa nad tým ešte niekto vôbec pozastavuje?
že vôbec riešite náklady pri 60% paušále? Živnostníci, hlavne tí malí fakt nepotrebujú naháňať bločky, cesťáky, keď sa dá ísť na paušál Samozrejme, sú aj výnimky, ale oveľa, oveľa viac to nepotrebuje.

a celkom by ma zaujímalo, čo si predstavuješ pod umelým rozpoložkovávaním. To by som sa rada nechala poučiť
Rady tu dávať nebudem. Info mám od podnikateľky. Podnikateľ vie, kedy sa mu už oplatí prejsť na paušál a kedy ešte nie.
On to už väčšinou vie na začiatku, závisí to od pomeru vstupných nákladov voči tržbám.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
Nandrolon
Dáša. Existuje jedna ubytovacia chata, kúpená za cca 20 mil. Sk /okolo 2006/ a má tam adresu adi 7-8 sro čiek 2 bratov a švagrinej. Obrat firiem nie veľký, okolo 200 000 eur/ročne každá. Môžeš teda objasniť "načo"?
Reálne tam nemá sídlo ani jedna z nich, normálne tam ubytovávajú hostí a robia oslavy...
Môj názor biely kôň a pranie peňazí z firiem. Reálne sa tam ubytuje zopár ľudí za rok /úplné lazy a nič v okolí/...
Prečo sa staráte o cudzie biznisy?

Ak si myslíte, že robia niečo protiprávne, tak trestné oznámenie.

Ak nie, treba sa v prvom rade starať o vlastné veci
Asi ti ušlo to podstatné, nikto sa nestará o cudzie biznisy, ale aké dane sa odvádzajú, pretože je na nich závislý štát, a teda aj jeho obyvatelia.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
korela
Dáša_
korela
Nandrolon
marjankaj
Nandrolon
Ale keď sa robia daňové priznania, vidím, ako platia niektorí "podnikatelia".
Aha. Niektorí podnikatelia=všetci podnikatelia. To je také slovenské.
Vôbec nie všetci. To som nikdy netvrdil. Ale je to viac ako 50% podľa toho, čo vidím a čo som videl.
Až na pár výnimiek ako prekladatelia, a pár iných povolaní, kto z ostatných, ak majú možnosti si nedajú do nákladov všetko možné, čo sa len dá. Osobne nepoznám. Aj finty v účtovaní, umelé rozpoložkovávanie a naháňanie km.
Prečo sa nad tým ešte niekto vôbec pozastavuje?
že vôbec riešite náklady pri 60% paušále? Živnostníci, hlavne tí malí fakt nepotrebujú naháňať bločky, cesťáky, keď sa dá ísť na paušál Samozrejme, sú aj výnimky, ale oveľa, oveľa viac to nepotrebuje.

a celkom by ma zaujímalo, čo si predstavuješ pod umelým rozpoložkovávaním. To by som sa rada nechala poučiť
Rady tu dávať nebudem. Info mám od podnikateľky. Podnikateľ vie, kedy sa mu už oplatí prejsť na paušál a kedy ešte nie.
On to už väčšinou vie na začiatku, závisí to od pomeru vstupných nákladov voči tržbám.
Ono sa to vyíja, nemusí to byť jasné hneď.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

marjankaj
Nandrolon
Dáša. Existuje jedna ubytovacia chata, kúpená za cca 20 mil. Sk /okolo 2006/ a má tam adresu adi 7-8 sro čiek 2 bratov a švagrinej. Obrat firiem nie veľký, okolo 200 000 eur/ročne každá. Môžeš teda objasniť "načo"?
Reálne tam nemá sídlo ani jedna z nich, normálne tam ubytovávajú hostí a robia oslavy...
Môj názor biely kôň a pranie peňazí z firiem. Reálne sa tam ubytuje zopár ľudí za rok /úplné lazy a nič v okolí/...
Zopár ľudí urobí tržby za 7*200000 euri? To tam ubytovávajú arabských šejkov? Tak to sa im potom podniká.
Nie, sú to rôzne počítačové a poradenské firmy. Tržba chaty bude pár tisícok a samotná jej prevádzka bude vyššia. Tak prečo je tam naprdených na tej adrese toľko firiem so spoločnými tržbami cez mil. eur ročne? :-))
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
Nandrolon
Dáša. Existuje jedna ubytovacia chata, kúpená za cca 20 mil. Sk /okolo 2006/ a má tam adresu adi 7-8 sro čiek 2 bratov a švagrinej. Obrat firiem nie veľký, okolo 200 000 eur/ročne každá. Môžeš teda objasniť "načo"?
Reálne tam nemá sídlo ani jedna z nich, normálne tam ubytovávajú hostí a robia oslavy...
Môj názor biely kôň a pranie peňazí z firiem. Reálne sa tam ubytuje zopár ľudí za rok /úplné lazy a nič v okolí/...
Zopár ľudí urobí tržby za 7*200000 euri? To tam ubytovávajú arabských šejkov? Tak to sa im potom podniká.
Neďaleko nás tak bokom taký zvláštny dom, nemal susedov zo žiadnej strany, unikum taký dom nájsť, ... po rokoch som sa dozvedela, v čom spočívalo ich podnikanie, tiež oficiálne večere, oslavy. Majiteľkou myslím právnička.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať