Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
bjuty smis
čerstvé....

Vláda schválila sedem opatrení na pomoc podnikateľom a firmám:

štát preplatí 80 % platu zamestnanca vo firmách, ktorých prevádzky sú povinne uzavreté
príspevky pre živnostníkov a zamestnancov vo firmách, ktoré zaznamenali pokles tržieb, sa bude odvíjať od ich prepadu
poskytnutie mesačných bankových záruk vo výške 500 miliónov eur, ktoré potom posunú k podnikateľom za výhodných podmienok
pre zamestnancov v karanténe a OČRsa uhradí 55 % z ich hrubej mzdy
odklad platby odvodov za zamestnávateľa pri poklese tržieb viac ako o 40 %
odklad preddavkov dane z príjmu pri poklese tržieb viac ako o 40 %
a čo takto opatrenie lokálne stanoviť povinnosť dočasne vykonávať práce v podnikoch zabezpečujúcich chod štátu? Nám čo frčíme naplno bez žien čo ostali doma s deťmi nikto nepridá pracovnú silu , lebo tržby nie sú nižšie naopak ani odvodová úľava
toto sú prvé opatrenia
a máte predsa nejaké združenia, čo vás zastupujú pri rokovaní s vládou.....tak tlačte, dávajte návrhy
tento štát nedokáže nič, len jeho zamestnanci brať plat, ani len to aby mi autá nestáli na poli aby som mohol pestovať(len tak na okraj, je toho viac, len čakám kedy mi zaklopká NAKA kvôli drogám )
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
bjuty smis
korela
bjuty, pripomínaš mi svojimi príspevkami jeho pobočníka, hovorcu, pošepni mu, odkáž, nech z vyššej moci zruší a otvoria sa všetky texty okolo Covid 19 s označením "Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov" u všetkých vydavateľov na Slovensku, pripadá mi to totiž z informačného hľadiska v dnešnej dobe nenáležité.
(https://dennikn.sk/1821442/mozem-bez...-koronaviruse/)
Keď už nemajú sami toľko chochmesu, aby im to samým napadlo.
korela, ty mi pripomínaš svojími príspevkami ficovú štátnu pohlavnú radkyňu troškovú

ked nemáľ 10c centov denne na noviny, tak si čítaj dalej tie konšpiračné sprostosti, ktorými to tu zaplavuješ...
Si nechutný človek.
bla bla bla...
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
bjuty smis
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
bjuty smis
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
toto je na teba evidente moc zložité
teraz máme šhr a aj tak rúška museli zabezpečiť súkromné spoločnosti
len si zas potvrdila, že má sulík pravdu..

nejaký dobrý recept na nedelnajší koláčik nemáš ?
Nemusel si si všimnúť, ale ja tu recepty nepripínam, až na jeden za 15 rokov. A aj keby, v normálnych časoch sú takéto aktivity prínosné.
.
Prečo spomínaš iba rúška? Kde je zbytok?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
korela
bjuty smis
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
toto je na teba evidente moc zložité
teraz máme šhr a aj tak rúška museli zabezpečiť súkromné spoločnosti
len si zas potvrdila, že má sulík pravdu..

nejaký dobrý recept na nedelnajší koláčik nemáš ?
ale že kecáš
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
bjuty smis
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
Veď práve.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
??
a kupovali ich v rovnaký deň ?
a prečo ich kupovali ?

nie náhodou preto, že teplošová vláda totálne zlýhala a nechala samosprávy v srabe ?

môžme byť len radi, že sa toho chytili konečne odborníci,,,a nie smerácke špiny, čo aj na smrti obyvatelstva neváhali zarábať...
No daj tých odborníkov...

Ako zlyhala Pellevláda ? Tým, že objednala ochranné prostriedky ?
Tie prostriedky, z ktorých žije nová vláda ? Tie prostriedky, kde preceda a nezdravý minister zdravia vítajú lietadlá na letisku a správajú sa pomaly horšie jak Husák s Brežnevom ?

No daj tých odborníkov, ktorí sú schopní požadovať od vlastníkov respirátorov, aby ich odovzdali (čomu sa vraví zoštátnenie, arizácia) ?
Na jednej strane odovzdaj a na druhej strane si urvi rúško ušité zo záclony ?

Pýtam sa...čo bráni/bránilo nakúpiť štátu tie respirátory ??? Šak sú už týždeň pri moci...a okrem tlačoviek a kritizovania bývalej vlády toho veľa neukázali....výsledok nič moc.

P.S.:
...a už prestaň do každého príspevku montovať SMER...na jednej strane súhlasím s tebou, no na strane druhej to je už trochu trápne.

V tejto súvislosti je to trochu aj iné...súvisí to s rôznymi okolnosťami, časovým horizontom...a v pohode by sme mohli ísť do histórie až do obdobia HZDS.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
bjuty smis
korela
bjuty, pripomínaš mi svojimi príspevkami jeho pobočníka, hovorcu, pošepni mu, odkáž, nech z vyššej moci zruší a otvoria sa všetky texty okolo Covid 19 s označením "Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov" u všetkých vydavateľov na Slovensku, pripadá mi to totiž z informačného hľadiska v dnešnej dobe nenáležité.
(https://dennikn.sk/1821442/mozem-bez...-koronaviruse/)
Keď už nemajú sami toľko chochmesu, aby im to samým napadlo.
korela, ty mi pripomínaš svojími príspevkami ficovú štátnu pohlavnú radkyňu troškovú

ked nemáľ 10c centov denne na noviny, tak si čítaj dalej tie konšpiračné sprostosti, ktorými to tu zaplavuješ...
Si nechutný človek.
bla bla bla...
Zastav sa, drž si úroveň, lebo ti klesá.
.
Ako si môže niekto v dnešnej dobe v takej funkcii nájsť čas na vypisovanie chobotín na FB, aby si mastil svoje ego? Nech sa radšej vyspí.
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

[QUOTE="pavol54"]
bjuty smis
korela
bjuty smis
n
toto je na teba evidente moc zložité
teraz máme šhr a aj tak rúška museli zabezpečiť súkromné spoločnosti
len si zas potvrdila, že má sulík pravdu..

nejaký dobrý recept na nedelnajší koláčik nemáš ?
ale že kecáš
silný argument,,,
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Volala som teraz s tetou, je v podstate v centre nákazy na severe Talianska, bývala lekárka, onkohematologička, vek blízko 80. Povedala mi pár takých postrehov. Neviem, či to je aj u nás tak, informácia je z talianskych štatistík

Pomer nakazených aj mrtvych mužov a žien je v pomere 70/30.

No a veľký počet mrtvych v najvyšších vekových kategóriach je hlavne preto, lebo nákaza sa dostala do domov dôchodcov. Tých je tam veľa. A tak menovala DD z Bergama, kde v priebehu jedného týždňa zomrelo 60 klientov. Takže tam to kosí vo veľkom.

A ešte ku kolektívnej imunite mala poznámku - prirodzená imunita tým, že populácia ochorenie prekoná sa dá podľa učebníc virológie dosiahnuť iba do cca 60%. Potrebná 90% imunita obyvateľstva sa dá dosiahnuť iba očkovaním. A na to si ešte počkáme.

Doma sú spolu s manželome už 4 týždne izolovaní, nechodia fakt nikam, nákup dostanú pred dvere, zabezpečí syn. Ani ich nenavštívi
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
??
a kupovali ich v rovnaký deň ?
a prečo ich kupovali ?

nie náhodou preto, že teplošová vláda totálne zlýhala a nechala samosprávy v srabe ?

môžme byť len radi, že sa toho chytili konečne odborníci,,,a nie smerácke špiny, čo aj na smrti obyvatelstva neváhali zarábať...
No daj tých odborníkov...

Ako zlyhala Pellevláda ? Tým, že objednala ochranné prostriedky ?
Tie prostriedky, z ktorých žije nová vláda ? Tie prostriedky, kde preceda a nezdravý minister zdravia vítajú lietadlá na letisku a správajú sa pomaly horšie jak Husák s Brežnevom ?

No daj tých odborníkov, ktorí sú schopní požadovať od vlastníkov respirátorov, aby ich odovzdali (čomu sa vraví zoštátnenie, arizácia) ?
Na jednej strane odovzdaj a na druhej strane si urvi rúško ušité zo záclony ?

Pýtam sa...čo bráni/bránilo nakúpiť štátu tie respirátory ??? Šak sú už týždeň pri moci...a okrem tlačoviek a kritizovania bývalej vlády toho veľa neukázali....výsledok nič moc.

P.S.:
...a už prestaň do každého príspevku montovať SMER...na jednej strane súhlasím s tebou, no na strane druhej to je už trochu trápne.

V tejto súvislosti je to trochu aj iné...súvisí to s rôznymi okolnosťami, časovým horizontom...a v pohode by sme mohli ísť do histórie až do obdobia HZDS.
matovič verejne predstavil svoj krízový štáb....prečo ti mám vyhladávať ? toto ti uniklo ?
ako zlýhala ? ty snád nežiješ na slovensku -?
nevidíš vyjadrenia lekárov, záchranárov, predavačiek, ludí z výroby??

však si to najpr trochu naštuduj, než sa k tomu vyjadríš..

milion rúšok tí dementi SMERACKI poslali do číny a nové objednali kedy ? ked už na trhu neboli..


okrem tlačoviek nič neukázali....to naozaj nesleduješ kroky vlády a lebo tak trepeš ?
však aj dnes v nedelu predstavili nové opatrenia ....

p.s. smerákov tu budem samozrejme kritizovať dalej, najmä ked sa ich to týka
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
Volala som teraz s tetou, je v podstate v centre nákazy na severe Talianska, bývala lekárka, onkohematologička, vek blízko 80. Povedala mi pár takých postrehov. Neviem, či to je aj u nás tak, informácia je z talianskych štatistík

Pomer nakazených aj mrtvych mužov a žien je v pomere 70/30.

No a veľký počet mrtvych v najvyšších vekových kategóriach je hlavne preto, lebo nákaza sa dostala do domov dôchodcov. Tých je tam veľa. A tak menovala DD z Bergama, kde v priebehu jedného týždňa zomrelo 60 klientov. Takže tam to kosí vo veľkom.

A ešte ku kolektívnej imunite mala poznámku - prirodzená imunita tým, že populácia ochorenie prekoná sa dá podľa učebníc virológie dosiahnuť iba do cca 60%. Potrebná 90% imunita obyvateľstva sa dá dosiahnuť iba očkovaním. A na to si ešte počkáme.

Doma sú spolu s manželome už 4 týždne izolovaní, nechodia fakt nikam, nákup dostanú pred dvere, zabezpečí syn. Ani ich nenavštívi
Prvé čo ma napadlo keď napísali že v španielsku úmrtie m/ž 60/40 taliansko 70/30 môže byť aj rozdielnym pohybom v okolí. ženy viac trávia čas doma. Ale nie som odborník na štatistiku
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[QUOTE="bjuty smis"]
pavol54
bjuty smis
korela
bjuty smis
n
toto je na teba evidente moc zložité
teraz máme šhr a aj tak rúška museli zabezpečiť súkromné spoločnosti
len si zas potvrdila, že má sulík pravdu..

nejaký dobrý recept na nedelnajší koláčik nemáš ?
ale že kecáš
silný argument,,,
Posunuté citácie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
buchač
bjuty smis
??
a kupovali ich v rovnaký deň ?
a prečo ich kupovali ?

nie náhodou preto, že teplošová vláda totálne zlýhala a nechala samosprávy v srabe ?

môžme byť len radi, že sa toho chytili konečne odborníci,,,a nie smerácke špiny, čo aj na smrti obyvatelstva neváhali zarábať...
No daj tých odborníkov...

Ako zlyhala Pellevláda ? Tým, že objednala ochranné prostriedky ?
Tie prostriedky, z ktorých žije nová vláda ? Tie prostriedky, kde preceda a nezdravý minister zdravia vítajú lietadlá na letisku a správajú sa pomaly horšie jak Husák s Brežnevom ?

No daj tých odborníkov, ktorí sú schopní požadovať od vlastníkov respirátorov, aby ich odovzdali (čomu sa vraví zoštátnenie, arizácia) ?
Na jednej strane odovzdaj a na druhej strane si urvi rúško ušité zo záclony ?

Pýtam sa...čo bráni/bránilo nakúpiť štátu tie respirátory ??? Šak sú už týždeň pri moci...a okrem tlačoviek a kritizovania bývalej vlády toho veľa neukázali....výsledok nič moc.

P.S.:
...a už prestaň do každého príspevku montovať SMER...na jednej strane súhlasím s tebou, no na strane druhej to je už trochu trápne.

V tejto súvislosti je to trochu aj iné...súvisí to s rôznymi okolnosťami, časovým horizontom...a v pohode by sme mohli ísť do histórie až do obdobia HZDS.
matovič verejne predstavil svoj krízový štáb....prečo ti mám vyhladávať ? toto ti uniklo ?
ako zlýhala ? ty snád nežiješ na slovensku -?
nevidíš vyjadrenia lekárov, záchranárov, predavačiek, ludí z výroby??

však si to najpr trochu naštuduj, než sa k tomu vyjadríš..

milion rúšok tí dementi SMERACKI poslali do číny a nové objednali kedy ? ked už na trhu neboli..


okrem tlačoviek nič neukázali....to naozaj nesleduješ kroky vlády a lebo tak trepeš ?
však aj dnes v nedelu predstavili nové opatrenia ....

p.s. smerákov tu budem samozrejme kritizovať dalej, najmä ked sa ich to týka
tie rúška do číny boli vyskladnené zo zásob ŠHR? Pokiaľ viem, tak ich poslali domov čínski podnikatelia. Ale ak klamem
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Na internete je viacero štúdií o koronavíruse, možno nájsť aj výsledky vyhodnocovania príznakov covid-u 19 u hospitalizovaných, aj zverejnené skúsenosti konkrétnych ľudí, čo toto ochorenie mali, prípadne majú. Utkvelo mi v pamäti, že vírus okrem iného blokuje aj systém regulovania tlaku. Väčšina chorých mala veľmi vysoký tlak, kde ani lieky nezaberali. Viac mužov ako žien má vysoký tlak, tak asi preto tá úmrtnosť u starších a viac u mužov. Jedzme cesnak, znižuje tlak, aj hlohový čaj znižuje tlak.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ak chcete pomôcť, ak máte dobrý nápad, zriaďte si tému- debatu, kde napíšete, čo vám napadne, že by sa malo ešte riešiť, na čo sa zabudlo, namiesto toho, že sa tu hašteríte, či urážate. Možno to pomôže nám všetkým viac.
Naposledy upravil Kvaka : 29.03.20 at 11:35
6 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

[QUOTE="pavol54"][QUOTE="bjuty smis"]
buchač
bjuty smis

tie rúška do číny boli vyskladnené zo zásob ŠHR? Pokiaľ viem, tak ich poslali domov čínski podnikatelia. Ale ak klamem
neklameš, len nehovoríš celú pravdu

https://www.branik.info/post/pravda-...onav%C3%ADrusu
Naposledy upravil bjuty smis : 29.03.20 at 11:37
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
Volala som teraz s tetou, je v podstate v centre nákazy na severe Talianska, bývala lekárka, onkohematologička, vek blízko 80. Povedala mi pár takých postrehov. Neviem, či to je aj u nás tak, informácia je z talianskych štatistík

Pomer nakazených aj mrtvych mužov a žien je v pomere 70/30.

No a veľký počet mrtvych v najvyšších vekových kategóriach je hlavne preto, lebo nákaza sa dostala do domov dôchodcov. Tých je tam veľa. A tak menovala DD z Bergama, kde v priebehu jedného týždňa zomrelo 60 klientov. Takže tam to kosí vo veľkom.

A ešte ku kolektívnej imunite mala poznámku - prirodzená imunita tým, že populácia ochorenie prekoná sa dá podľa učebníc virológie dosiahnuť iba do cca 60%. Potrebná 90% imunita obyvateľstva sa dá dosiahnuť iba očkovaním. A na to si ešte počkáme.

Doma sú spolu s manželome už 4 týždne izolovaní, nechodia fakt nikam, nákup dostanú pred dvere, zabezpečí syn. Ani ich nenavštívi
K starostlivosti o seniorov na Slovensku sa hneď v úvode prepuknutia nákazy vyjadril niekto v dosť obšírnom rozhovore, že v prvom rade sa mal štát postarať o túto skupinu obyvateľstva ani nie z hľadiska priority ako-takej, ale kvôli ich najvyššej náchylnosti k ochoreniu, čím následne spôsobia ako prví obsadenie JISiek a príde k nedostatku pľ. ventilácií, personálu atď. a preto mali zostať v úplnej izolácii s tým, že by im mali všetko potrebné donášať ľudia vo vydenzifikovaných zdrav. oblekoch.
Najjednoduchšie opatrenie. Ale nie, ešte dnes sa im vytvárajú nezmyselné podmienky pre nákup potravín v obchodoch. Im prvým sa mal úplne obmedziť kontakt s inými ľuďmi. Nejde iba o obchody, ale kým sa dostanú do obchodov.
Okrem toho skoro v každom obchode je už dnes klimatizácia, vzduch tam cirkuluje, takže o čom ...
Všade sa iba varuje a odporúča nekontaktovať starých rodičov s malými deťmi. Aleže stretnú iks detí vonku, to nikomu ešte asi nedochádza.
Myslela som, že to bol Mesík, neviem ten článok nájsť.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kvaka
Na internete je viacero štúdií o koronavíruse, možno nájsť aj výsledky vyhodnocovania príznakov covid-u 19 u hospitalizovaných, aj zverejnené skúsenosti konkrétnych ľudí, čo toto ochorenie mali, prípadne majú. Utkvelo mi v pamäti, že vírus okrem iného blokuje aj systém regulovania tlaku. Väčšina chorých mala veľmi vysoký tlak, kde ani lieky nezaberali. Viac mužov ako žien má vysoký tlak, tak asi preto tá úmrtnosť u starších a viac u mužov. Jedzme cesnak, znižuje tlak, aj hlohový čaj znižuje tlak.
každé ráno tri strúčiky po raňajkách cez rúško ho necítiť, ale ako som písal alicín dezinfikuje ústnu dutinu
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

počúval som Blanára skutočne fundovaný človek s prehľadom Neviem asi čítajú moje myšlienky všetci poslucháči vysokých škôl by mali povinne praxovať v danom študijnom odbore
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať