Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XXI.

Voľné pokračovanie debaty o každodenných radostiach i starostiach.
Pre všetkých vtipných, slušných a vychovaných poraďákov, starých aj nových členov.
Dúfam, že dvadsať prvý pokus bude aspoň trošku úspešnejší.
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ved toto, lebo nie je extremista. Nechodí na dúhové pochody s obojkom, nehafká a neukazuje deťom svoje prirodzenie.
3 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmmmm...... Čo sa chystá?
https://uzitocna.pravda.sk/spotrebit...e-mat-pristup/
V krátkosti - dnes si ktokoľvek môže v katastri overiť vlastníctvo pozemku (najmä ak niekto kupuje a chce sa presvedčiť, či kupuje od toho legálneho majiteľa). Po novom - prístup bude mať len nejaký zaregistrovaný (a možno aj platiaci) - tí ostatní budú vedľa. A tak - kúpi majetok, predávajúci mu predloží "LV" (ktorý predtým (možno) upravil) - a o pár dní, týždňov mesiacov sa zistí, že "nový" majiteľ NIE JE majiteľom a nebude mať ani pozemok, ani peniaze. Otvára sa takto cesta podvodným developerom, aby sa obohacovali a potom zmizli. A je to aj voda na mlyn pre verejne činné osoby, u ktorých už nezistíte, či vlastnia malý vinohrad a byt v paneláku, alebo vlastnia tisícky hektárov polí, lesov a haciendu o rozlohe 500m2. A to všetko pre "ochranu".
Pri presadení týchto zmien by úrad prakticky vedel, kto, kedy a k akým dátam na katastri pristupoval, hovorí Slovensko.Digital.
= špicľovanie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nandrolon
Ešte niečo z jeho webu, aké tolerantné!

Ale jedna zrejme veľmi múdra pani mu tam parádne odpísala, citujem:
"Inak...strašne tu chce každý presadzovať PS a Dúhu a progres...všetko máme tolerovať, všetko má byť normálne...pochody majú byť normálne, Mach má byť ok a my s tým v pohode ale keď je to Pelle, je to už katastrofa? Už to nie je ok? Zas dvojaký meter? A kde je tá tolerancia za ktorú sa tak bijete? Vodu káže, víno pije...typické "
Nandy, nevyviňuj sa tým, že budeš pukazovať na horších od Teba. Od tých sa nič dobrého nenaučíš. Učiť sa treba od múdrejších.
Naposledy upravil Tweety : 09.04.24 at 12:02
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kto je múdrejší a kto nie, je veľmi subjektívne.
0 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nandrolon
Kto je múdrejší a kto nie, je veľmi subjektívne.
Tak to isto nie.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Samozrejme že áno, videli sme to v prezidentských voľbách.
Ako chceš stanoviť, či je múdrejší Korčok alebo Pellegrini?
To sa stanoviť jednoducho nedá.
0 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nandrolon
Samozrejme že áno, videli sme to v prezidentských voľbách.
Ako chceš stanoviť, či je múdrejší Korčok alebo Pellegrini?
To sa stanoviť jednoducho nedá.
Klamstvo a lož, polopravda, nenávisť... ešte nikdy nepatrili medzi cností.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tweety
Nandrolon
Samozrejme že áno, videli sme to v prezidentských voľbách.
Ako chceš stanoviť, či je múdrejší Korčok alebo Pellegrini?
To sa stanoviť jednoducho nedá.
Klamstvo a lož, polopravda, nenávisť... ešte nikdy nepatrii cností.
Tá je u každého, akurát v inej miere.
A môžem čestne prehlásiť, že čím je človek vyššie materiálnym bohatstvom, tým ma jednoznačne viac týchto "cností".
Alebo budeš tvrdiť opak?
1 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nandrolon
Tweety
Nandrolon
Samozrejme že áno, videli sme to v prezidentských voľbách.
Ako chceš stanoviť, či je múdrejší Korčok alebo Pellegrini?
To sa stanoviť jednoducho nedá.
Klamstvo a lož, polopravda, nenávisť... ešte nikdy nepatrii cností.
Tá je u každého, akurát v inej miere.
A môžem čestne prehlásiť, že čím je človek vyššie materiálnym bohatstvom, tým ma jednoznačne viac týchto "cností".
Alebo budeš tvrdiť opak?
Zrejme si nepochopil význam tohto slova.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja to chápem, ale jedna vec je teória a druhá prax.
Poznám kopec dobrých, čestných a múdrych ľudí, v skutočnosti sú to zlodeji, len nie sú dôkazy a neboli odsúdení, teda sa posudzujú v rámci prezumpcie neviny.
0 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nandrolon
Ja to chápem, ale jedna vec je teória a druhá prax.
Poznám kopec dobrých, čestných a múdrych ľudí, v skutočnosti sú to zlodeji, len nie sú dôkazy a neboli odsúdení, teda sa posudzujú v rámci prezumpcie neviny.
Zvláštny názor na vec. Zlodej je stále zlodejom, či mu na to prídu alebo nie, nemôže byť zároveň aj čestným a dobrým.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Slovenský právny systém má iný názor.
Lebo ja môžem niekoho vidieť že kradne, u mňa je to teda 100% zlodej. Ale systém ho neodsúdi, nemá dôkazy, nemám ich ani ja sám /ale verím svojim očiam/, takže je to bezúhonný človek pre každého, kto ho kradnúť nevidel a dokonca je aj bezúhonný do času, kým nie je odsúdený.
Hádam je to inak?
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pár poznámok ku príspevkom z predchádzajúcich dni ...

Negoce
Nandrolon
Vieš čo ma najviac pobavilo? Že veľká časť bývalých voličov Čaputovej už volila Pellegriniho :-)
jasne, veď zastupuje komunitu gayov.......a Korčok ich odmietol zastupovať
Ale no tááák....predsa nemyslíš vážne...či ???
Myslím si, že odkaz na nie jeden článok povie za všetko.
https://www.google.com/search?client...8Dok+a+gayovia
==========================
duves
Dag Daniš:
Na Slovensku desať rokov, od prezidentských volieb 2014, spoľahlivo fungovala „protificovská väčšina“. Priniesla prezidenta Kisku. Priniesla prezidentku Čaputovú. A priniesla by aj prezidenta Korčoka, keby… Keby tá väčšina ešte existovala.
Daniš je jeden z mála komentátorov, ktorý je objektívny a vyjadrí svoj názor na jednu alebo druhú stranu.
===============================
duves
Prejav slušného Slovenska?
Dotyčná, pani podnikateľka Hlaváčová, vyjadrila svoj názor. Síce svojsky a vylgárne, ale dala.
Osobne by som jej tú vulgárnosť kľudne prepáčil...no tú svojskosť (s prianím všekého zlého) už veru nie.
Čo k tomu viac dodať ? Radšej nič, snáď len klasiku = karma je sviňa.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Tweety
Nandrolon
Tweety
Nandrolon
Samozrejme že áno, videli sme to v prezidentských voľbách.
Ako chceš stanoviť, či je múdrejší Korčok alebo Pellegrini?
To sa stanoviť jednoducho nedá.
Klamstvo a lož, polopravda, nenávisť... ešte nikdy nepatrii cností.
Tá je u každého, akurát v inej miere.
A môžem čestne prehlásiť, že čím je človek vyššie materiálnym bohatstvom, tým ma jednoznačne viac týchto "cností".
Alebo budeš tvrdiť opak?
Zrejme si nepochopil význam tohto slova.
to je podstata pojmu múdrejší (nepochopil tak ako chápem ja je hlúpejší?)
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ako všade čítam, tak to asi mám rozumieť tak, že Pellého volili všetci iba preto, že sa báli. Ak by sa nebáli, tak by volili toho druhého. Inak sa všetci jeho protivníci tvária, že tam nebol žiadny iný dôvod. Smiešne.

Korčok na otázku, čo by odkázal Slovensku odpovedal, aby sa spamätalo. Tiež sa to dá vysvetliť všelijako, lebo predpokladám, že to nemyslel na svojich voličov. Skôr na nevoličov a voličov protikandidáta. Očakávala by som, že ako diplomat svoju prehru zvládne lepšie, hoci po ľudskej stránke ho chápem.
3 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nandrolon
Slovenský právny systém má iný názor.
Lebo ja môžem niekoho vidieť že kradne, u mňa je to teda 100% zlodej. Ale systém ho neodsúdi, nemá dôkazy, nemám ich ani ja sám /ale verím svojim očiam/, takže je to bezúhonný človek pre každého, kto ho kradnúť nevidel a dokonca je aj bezúhonný do času, kým nie je odsúdený.
Hádam je to inak?
Nandy, nerozprávam tu o právnej rovine.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
duves
Prejav slušného Slovenska?
ja by som tam išiel, ale s dokonale naštudovanými právami zákazníka. Bez toľko propagovaného lexaurinu by moju návštevu nezvládla.
Včera som vytočil obsluhu predajne T..
V bankomate vedľa pokladne mi vydalo stovky. poprosil som pokladníčku jednu zameniť. To vraj nesmie. tak som išiel do predajne kúpil 4 horalky a každú zvlášť som platil stovkou. Pri tretej som myslel že hodí po mne monitor. Začala frflať, tak som jej povedal že môže byť rada že nie sú päťstovky. Dokonale som využil právo zákazníka.
Ak by si natrafil na pracovníka, ktorý tiež ovláda svoje práva, tak by si asi frflal ty.
Ono zákon hovorí, že obchod musí prijať aj bankovky vyššej nominálnej hodnoty....lebo ak nie, tak problém.
Zákon ale vraví tiež ..." Dôvod odmietnutia – viac ako 50 kusov euromincí Legálne je však odmietnuť prijatie zákonného platidla, ak ide o platbu viac ako 50 kusmi euromincí pri jednej platby, čo sa však prirodzene nevzťahuje na banky či pošty. S výnimkou vydávajúceho orgánu a osôb osobitne určených vnútroštátnymi právnymi predpismi vydávajúceho členského štátu, žiadna strana nie je povinná prijať pri akejkoľvek jednej platbe viac ako 50 mincí. čl. 11 nariadenia Rady (ES) č. 974/98 o zavedení eura.

Čiže v konečnom dôsledku (síce nerálne), by sa mohlo kľudne stať, že by si dostal :
- 50 ks 1 centoviek
- 50 ks 2 centoviek
- 50 ks 5 centoviek
....a tak pekne až do náležitej sumy výdavku.

Mám za to, že okamžite po výdavku z prvej 100ky by si sa otočil a Horalky išiel vrátiť do regálu...alebo nechal na pulte. Doma by si si dal Lexík, Diazepan, NItrák a skľudnil hormón.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

1 a 2 už nie.
Ale kľudne by mohol dostať toľko mincí, žeby mu nestačil mešec ani od tých hlinených komunistických guličiek. :-)
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Hmmmmmm...... Čo sa chystá?
https://uzitocna.pravda.sk/spotrebit...e-mat-pristup/
V krátkosti - dnes si ktokoľvek môže v katastri overiť vlastníctvo pozemku (najmä ak niekto kupuje a chce sa presvedčiť, či kupuje od toho legálneho majiteľa). Po novom - prístup bude mať len nejaký zaregistrovaný (a možno aj platiaci) - tí ostatní budú vedľa. A tak - kúpi majetok, predávajúci mu predloží "LV" (ktorý predtým (možno) upravil) - a o pár dní, týždňov mesiacov sa zistí, že "nový" majiteľ NIE JE majiteľom a nebude mať ani pozemok, ani peniaze. Otvára sa takto cesta podvodným developerom, aby sa obohacovali a potom zmizli. A je to aj voda na mlyn pre verejne činné osoby, u ktorých už nezistíte, či vlastnia malý vinohrad a byt v paneláku, alebo vlastnia tisícky hektárov polí, lesov a haciendu o rozlohe 500m2. A to všetko pre "ochranu".
Pri presadení týchto zmien by úrad prakticky vedel, kto, kedy a k akým dátam na katastri pristupoval, hovorí Slovensko.Digital.
= špicľovanie.
Ešte to nie je ani uzákonené a ty už niečo tvrdíš...a to zasa svojím, tzv. kecálovským, spôsobom.

...a to ti nevadí, že kadejaký jedinec má prístup na príslušné stránky a pozerať si ich ?
Nie je predsa mysliteľné, aby ktokoľvek si mohol zisťovať, preverovať majetok....a získane údaje následne zneužívať.

P.S.:
Niekedy mal prístup do databázy áut každý policajt...len tak do nej vošiel a zistil si pre seba (alebo pre účely niekoho iného) majiteľa auta, plus iné info.
Už pár rokov funguje ale iný režim. Do systému sa nedostane každý radový poliš...aj ten, čo má oprávnenie, musí to určitým zdôvodniť.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja som za.
Nepotrebujem vedieť kto čo má a takisto nepotrebujem aby ostatní vedeli čo mám zase ja.
Lenže aj na porade sú tu stalkeri, takže takým to bude iba prekážať.
Teraz je móda, že jedni lustrujú druhých, kľudne vo vlastných rodinách.
A mohli by to aj spoplatniť, nakoľko dnes sa za informácie platí.
A ten, kto ide ozaj niečo kupovať, toho to nijako nezaťaží.
Pri 150 tis. eurovej investícií je nejaký 5 eur poplatok kvapka v mori.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať