Zavrieť

Porady

Ako získa dobrovoľne nemocensky poistený čo najvyššie dávky?

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Príspevok podávajúci návod ako dobrovoľne nemocensky poistená osoba pri čo najnižšom poistnom získa čo najvyššie nemocenské dávky, nájdete tu:

http://mihal.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=68021&bk=89307
Naposledy upravil Jozef Mihál : 10.11.06 at 14:01
Usporiadat
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Dobry den, chcela by som poprosit o info, ci som spravne urobila. Od 24.7.2008 som na MD, a poistena na DNP som od 4.12.2007, a kedze som o mesiac skor rodila, materska mi maximalna nevysla, chybalo mmi 10 dni na splnenie 270 dni, platila som si len z minima, kedze som mala dobry zaklad zo zamestnania. Od jula tohto roku som zrusila a znova sa prihlasila z maxima , to som este nevedela, ze aj po mesiaci otehotniem. Som este len cca 5 tyzdnov tehotna, ale teda ma zaujima, ci by mi vysla materska z maximalneho VZ, ked by bol predpokladany termin cca koncom aprila - maj. V zamestnani som bola poistena nepretrzite 2 roky, cize poistena som bola aj tam riadne, este stale mi trva aj PP v tom zamestnani. Dalsia otayka je, ci budem mat uz vo februari PN z maxima, pretoze hrozi rizikove, alebo minimalne teda pnka. Velmi pekne dakujem za odpovede a prajem pekny den.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

lorelei Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som poprosit o info, ci som spravne urobila. Od 24.7.2008 som na MD, a poistena na DNP som od 4.12.2007, a kedze som o mesiac skor rodila, materska mi maximalna nevysla, chybalo mmi 10 dni na splnenie 270 dni, platila som si len z minima, kedze som mala dobry zaklad zo zamestnania. Od jula tohto roku som zrusila a znova sa prihlasila z maxima , to som este nevedela, ze aj po mesiaci otehotniem. Som este len cca 5 tyzdnov tehotna, ale teda ma zaujima, ci by mi vysla materska z maximalneho VZ, ked by bol predpokladany termin cca koncom aprila - maj. V zamestnani som bola poistena nepretrzite 2 roky, cize poistena som bola aj tam riadne, este stale mi trva aj PP v tom zamestnani. Dalsia otayka je, ci budem mat uz vo februari PN z maxima, pretoze hrozi rizikove, alebo minimalne teda pnka. Velmi pekne dakujem za odpovede a prajem pekny den.
To prihlásenie na DNP v júli je z rozdielu ...? A PP naďalej trvá..?
Za predpokladu, že nebudú nejaké veľké zmeny v zákone o SP ... tak to v súčte vychádza na max materskú ..
No a PNka zo zamestnania prichádza do úvahy len ak doň nastúpiš.
Ale treba sledovať, aké zmeny vlastne schvália ......???
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Katy a R Pozri príspevok
To prihlásenie na DNP v júli je z rozdielu ...? A PP naďalej trvá..?
Za predpokladu, že nebudú nejaké veľké zmeny v zákone o SP ... tak to v súčte vychádza na max materskú ..
No a PNka zo zamestnania prichádza do úvahy len ak doň nastúpiš.
Ale treba sledovať, aké zmeny vlastne schvália ......???

Koncom juna som sa odhlasila z minima a hned dalsi den prihlasila z maxima, cize platim 49,10 Eur.
Co sa tyka tej pnky, nemyslela som tym zo zamestnania, ale z DNP, a tu potrebujem poradit...lebo aj minule tehu som bola uz vyse mesiaca pred porodom v nemocnici, a hrozi to aj teraz - dufam,ze nie uz nemocnica, ale to rizikove, tak neviem, ci to mam riesit z dnp ako rizikove alebo ako Pnku, ked to bude nutne teda zdravotne, ci mi to vyjde uz z maxima. Dakujem inak za odpoved.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nemocenské z DNP z maxima ti vyjde ak začiatok PN bude po 26 týždňoch od zmeny VZ.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

lorelei Pozri príspevok
Koncom juna som sa odhlasila z minima a hned dalsi den prihlasila z maxima, cize platim 49,10 Eur.
Co sa tyka tej pnky, nemyslela som tym zo zamestnania, ale z DNP, a tu potrebujem poradit...lebo aj minule tehu som bola uz vyse mesiaca pred porodom v nemocnici, a hrozi to aj teraz - dufam,ze nie uz nemocnica, ale to rizikove, tak neviem, ci to mam riesit z dnp ako rizikove alebo ako Pnku, ked to bude nutne teda zdravotne, ci mi to vyjde uz z maxima. Dakujem inak za odpoved.
... kôli materskej zbytočne platíš z maxima ...
.. no ale ak využiješ PNku .. tak budiž .... dúfam, že to bude platiť aj v januári ... ? Inak, ak máš zdravotné ťažkosti ... nárok na nemocenské z DNP máš aj teraz - aj keď z minima.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Dakujem vam velmi pekne.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň, poprosím o radu dá sa poistiť DNP ak trvá popri tom aj PP z nižšej sumy ako je minimum pre DNP - aby to bol len rozdiel z VZ z PP a maxima?
Napr. 270 €?
Ďakujem za radu
0 0
Natty Natty

Natty je offline (nepripojený) Natty

Ahojte poraďáci, prosím vás o rady ako postupovať, aby som získala maximum, čo sa dá...
Od 1.9.2010 som dobrovoľne nezamestnaná, zatiaľ bez evidencie na ÚP. Platím si od 01/08 dobrovoľné nemocenské poistnenie a od 06/10 aj dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti. Zamestnaná som bola viac než 10 rokov. Uvažujem:
1) byť PN v OL (stále platí lehota 42 dní?) a potom sa zaevidovať na ÚP?
2) z čoho sa mi bude počítať PN po uplynutí OL (DNP chcem platiť naďalej)?
Nemám známu dr., takže neviem, ako by to bolo s dlhodobou PN...???
3) PP skončil 31.8.2010, ale na ÚP sa chcem evidovať až po 15.9, resp. od 1.10. kvôli vyššej podpore, keďže si priplácam aj DPN (pomôže niekoľko dní, resp. mesiac k lepšej podpore?)
4) Nešpekulovať a zaevidovať sa na ÚP v lehote 7 dní od skončenia PP, aby mi "neušli" žiadne dni a nemusela si platiť ZP (posledný termín je zajtra, t.j. 7.9.)?
Čo by ste robili na mojom mieste?
0 0
babun babun

babun je offline (nepripojený) babun

Dobry den,
chcel by som vas poprosit o radu ohladne materskej dovolenky mojej manzelky. Prvy syn sa nam narodil Decembri 2008 a manzelka mala narok na matersku.Od 1. maja 2009 je na rodicovskej a od 1. januara si plati minimalne DNP. Momentalne cakame druhe dieta v Novembri 2010. Manzelka si poziadala o matersku a vypocitali jej to na 5,35 na den co je mennej ako teraz poberala zvyseny rodicovsky prispevok. MOzemi niekto vysvetlit aka je potom vyhoda DNP ked dostane aj tak menej? Ved ak by si neplatila DNP uz skoro dva roky tak by mala aj tak narok na minimalny rodicovsky prispevok aj keby neplati nic nie? Mohol by mi niekto poradit ako sa co najlepsie zachovat? AK by manzelka teraz od 8.oktobra nesla na matersku na co by mala narok po narodeni? Bolo bu to menej ako tera vypocitanycj 5,35 na den? Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pracovný pomer počas rodičovskej dovolenky trval ?

Ak ano, dala si vypísať dve žiadosti o materské ? DNP si platí od januára ktorého roku ?
Ak ku dňu nástupu na materskú nesplňa 270 dní poistenia, materskú z DNP jej "prehodnotia" až po narodení dieťaťa, ak túto podmienku splní a doplatia spätne.
0 0
babun babun

babun je offline (nepripojený) babun

Pracovny pomer skoncil este pred narodenim prveho dieteta. A DNP si plati od 1.1.2009 a z toho titulu jej bola priznana materska vo vyske 5,35 na den co je menej ako tera pobera zvyseny rodicovsky prispevok. Bude teraz dostavat len tu minimalnu matersku alebo ma narok aj na doplatok do zvyseneho rodicovskeho prispevku? Dakujem.
0 0
zuzi12 zuzi12

zuzi12 je offline (nepripojený) zuzi12

Dobrý den, chcem vas poprosit o radu,
od 9.9.2010 som dobrovolne nemocensky poistena z maxima, v aprili som bola 10 dni OCR dnes mi zo socialnej poisťovne poslali list že mi to zamietajú z dôvodu že som nesplnila podmienku poistenia 270 dni. Som poistena 206 dni a myslela som si že 270 dni je podmienkou len keby som sama bola PN ale ja som bola na OCR. Niečo v zakone sa menilo alebo postupovali nespravne.
Dakujem za odpoved.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

od 1.1.2011 platí 270 dní poistenia aj na výplatu dávky ošetrovné ...
0 0
zuzi12 zuzi12

zuzi12 je offline (nepripojený) zuzi12

dakujem Ti
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Ako získa dobrovoľne nemocensky poistený čo najvyššie dávky?
<hr style="color: LightSteelBlue;" size="1"> <acronym title="Google Page Ranking">Pr</acronym>íspevok podávajúci návod ako dobrovoľne nemocensky poistená osoba pri čo najnižšom poistnom získa čo najvyššie nemocenské dávky, nájdete tu:

http://mihal.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=68021&bk=89307
dobrý deň,ten link nefunguje
0 0
obronii obronii

obronii je offline (nepripojený) obronii

Dobry den, som zamestnana a platim si aj dobrovolne nemocenske poistenie. Momentalne som od maja 2011 PN, no PN mi este neplynie aj z dobrovolneho poistenia, nakolko si ho platim len od februara 2011. Chcem sa spytat, ci a kedy bude mat narok na PN aj z dobrovolneho poistenia, ak budem stale PN (pravdepodobne pojdem na operaciu a budem dlhodobo PN). Mozem byt PN, platit si dobrovolne poistenie a po uplynuti 26tyzdnov mi automaticky zacne ist vyssia PN aj z dobrovolneho poistenia, alebo tcyh 26 tyzdnov nesmiem byt PN, alebo ako to vlastne je?
dakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Musíš byť dobrovoľne nemoc. poistená 270 dní až potom budeš mať nárok na nemoc. dávky. Každé nemoc. poistenie sa posudzuje samostatne.
Možno dovtedy už budeš zdravá.

Ale na DNP budeš musieť mať samostatne vypísané PN-ku.
0 0
obronii obronii

obronii je offline (nepripojený) obronii

Andyke Pozri príspevok
Musíš byť dobrovoľne nemoc. poistená 270 dní až potom budeš mať nárok na nemoc. dávky. Každé nemoc. poistenie sa posudzuje samostatne.
Možno dovtedy už budeš zdravá.

Ale na DNP budeš musieť mať samostatne vypísané PN-ku.
Nemocensky poistena som 270dni, nakolko pracujem uz dlhe roky.... ide mi len o to, ze ak budem teraz na PN, ci sa mi zvysi PN ked uplynie tych 26 tyzdnov co si platim dobrovolne poistenie, alebo to bude musiet byt ako nova PN.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nič sa Ti nezvýši. Pokiaľ je človek zamestnaný aj DNP a z DNP spĺňa podmienky nároku na nemoc. dávky - tak treba vypýtať 2 PN-ky t.j. jedno tlačivo pre zamesstnávateľa a druhú PN-ku ako DNP.
Z DNP znovu opakujem zatiaľ nespĺňaš podmienky nároku.
K DNP Ti nepripočítajú dobu zamestnania, lebo si stále zamestnaná. Musí byť ukončené nemoc.poistenie.
Alebo ako som hore písala platiť tých 270 dní a potom bude nárok aj z DNP.
0 0
obronii obronii

obronii je offline (nepripojený) obronii

Takze ak to dobre chapem, musim byt nemocensky poistena 270dni dobrovolne, kedze som stale zamestnana a teda povinne poistenie stale trva a nebolo ukoncene.
No tak to teda naozaj do toho februara budem aj po operacii uz zdrava... :-)
Takze ak si budem stale platit dobrovolne poistenie aj teraz ked som PN (pravdepodobne budem PN este minimalne 2 mesiace), potom nastupim do prace, takze o tych 270 dni, teda niekedy v novembri (od februara si platim) ak by som isla na PN nahodou, tak by som mala uz PN aj z dobrovolneho poistenia...
dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať