Zavrieť

Porady

Nemecký jazyk

dosi dosi

dosi je offline (nepripojený) dosi

Dobrý večer, vedel by mi niekto vysvetliť rozdiel medzi perfektom a preteritom v nemčine?

ďakujem
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Eulalia Pozri príspevok
Ludmilla, vrelá vďaka, myslím, že si pomohla nielen mne, ale aj mnohým ďalším.
Dúfam, že počas nočných zmien aj prekladáš. Tvoje vedomosti sú skutočne obdivuhodné a vieš to aj zrozumiteľne podať. Až Ti budem môct zase pridať bodík, vrátim sa sem. Zatiaľ aspoň takýto
Dakujem Evi, prekladam velmi vela, ak budes potrebovat pomoc ozvi sa. Priznam sa, ze som najprv nemcinu z celej duse nenavidela, ale pochopila som, ze mi moze v zivote velmi pomoct, tak som sa s nou popasovala. Dnes je mojim velkym konickom.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

ludmilla Pozri príspevok
Dakujem Evi, prekladam velmi vela, ak budes potrebovat pomoc ozvi sa. Priznam sa, ze som najprv nemcinu z celej duse nenavidela, ale pochopila som, ze mi moze v zivote velmi pomoct, tak som sa s nou popasovala. Dnes je mojim velkym konickom.
Mna by zaujímalo, kde si sa naučila nemecky tak, že môžeš prekladať?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Hansa Pozri príspevok
Mna by zaujímalo, kde si sa naučila nemecky tak, že môžeš prekladať?
Navštevovala som Alpha Sprachinstitut vo Viedni a skušky som robila na Goetheho inštitúte. Momentálne sa neživím prekladateľstvom je to viac menej koníček, pretože mám zamestnanie, ktoré vyžaduje veľa času a k tomu 3 deti.
Ale štátnicu všeobecnú si môžeš urobiť na štátnej jazykovej škole.
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Prosila by som niekoho, kto by mi vedel odborne preložiť slovíčko Nettowarenwert a slovné spojenie: Ab Werk Wels. Vopred ďakujem!
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Monikov Pozri príspevok
Prosila by som niekoho, kto by mi vedel odborne preložiť slovíčko Nettowarenwert a slovné spojenie: Ab Werk Wels. Vopred ďakujem!
čistá hodnota tovaru
ab werk wels - zo závodu Wels - kde wels je mesto
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Prosím, nevie niekto preložiť slovo Tiefzugmaschine ??? Je to nejaký stroj, ale netuším ako ho nazvať v slovenskom jazyku. Vopred ďakujem.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

zanetth Pozri príspevok
Prosím, nevie niekto preložiť slovo Tiefzugmaschine ??? Je to nejaký stroj, ale netuším ako ho nazvať v slovenskom jazyku. Vopred ďakujem.
Netuším v akom spojení máš toto slovo, ale predpokladám, že sa jedná o Tiefziehmaschine, v podstate by sa malo jednať o jedno a to isté slovo, je to vlastne stroj k výrobe umelohmotných balení z tvrdej alebo mäkkej fólie, ale ako sa nazýva jedným slovom to by chcelo technicky zdatného človeka..
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

ludmilla, tvoje príspevky ku nemeckej gramatike sú naozaj výborné na rýchle zorientovanie sa a vďaka. Zaujímalo by ma, či nevieš doporučiť nejaku dobru literaturu na učenie sa nemčiny (gramatika, cvičenia, texty na čítanie, pochopenie, prípadne aj s CD). Ako sa zdokonaľuješ? čítač knihy, pozeráš nemecké programy tv, čítaš noviny v nemčine? Nemčina sa mi páči, ale nemám možnosť ju aktívne používať, tak rozmýšľam ako na to ináč... pekný deň
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

renatka.zem Pozri príspevok
ludmilla, tvoje príspevky ku nemeckej gramatike sú naozaj výborné na rýchle zorientovanie sa a vďaka. Zaujímalo by ma, či nevieš doporučiť nejaku dobru literaturu na učenie sa nemčiny (gramatika, cvičenia, texty na čítanie, pochopenie, prípadne aj s CD). Ako sa zdokonaľuješ? čítač knihy, pozeráš nemecké programy tv, čítaš noviny v nemčine? Nemčina sa mi páči, ale nemám možnosť ju aktívne používať, tak rozmýšľam ako na to ináč... pekný deň
Priznám sa, že v súčasnej literatúre sa už orientovať veľmi neviem, keďže som sa nemčinu učila pred pár rokmi, učebnice som používala len nemecké.
Čo sa zdokonaľovania týka mám tú výhodu, že ešte stále pracujem v nemecky hovoriacej krajine, čiže skoro denne hovorím len nemecky, čo ma prinútilo v tomto jazyku aj rozmýšlať.
Samozrejme, že dodnes sa veľmi rada zdokonaľujem, teraz sa viac menej venujem jednotlivým nárečiam (čiže skôr sa kazím ako učím). Osobne si myslím, že najdôležitejšia je konverzácia - rozprávať, rozprávať a počúvať.
Využívať televíziu, rádio a veľmi veľa čítať a prekladať. Ale nezabúdať na gramatiku, ktorá je bohužial dosť ťažká, treba ju jednoducho vedieť a používať v praxi - preto tá konverzácia. Držím palce a ak nastane jazykový problém veľmi rada pomôžem.
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

ďakujem za odpoveď a plne s tebou súhlasím, že najlepšia škola je život. Ešte ako študentka gymnázia som bola na výlete v NDR týždeň a bola som nútená hovoriť len nemecky a skutočne to fungovalo, že aj myslenie ti prepne a po príchode na Slovensko som sa musela znova preorientovať na slovenčinu a to bol iba týždeň...
ešte raz dík a veľa úspechov prajem aj ostatným snaživým...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

zanetth Pozri príspevok
Prosím, nevie niekto preložiť slovo Tiefzugmaschine ??? Je to nejaký stroj, ale netuším ako ho nazvať v slovenskom jazyku. Vopred ďakujem.
Vrátim sa ešte k tvojmu slovičku - doslovný preklad by znel: hlbokoťažný stroj, ale neviem si predstaviť, čo by to mohlo byť. Viem len, že tieto stroje slúžia k výrobe obalov z umelých hmôt. Výroba na takomto stroji prebieha asi takto: Obaly sú vyrobené z tvrdej alebo mäkkej fólie. Používa sa surový materiál, čiže fólia natočená na veľkej rolke sa ťahá nadol a zohreje sa špeciálnou platničkou, toto sa nazýva ako termoforma. Zohriatím je fólia mäkká a elastická a za pomoci stlačeného vzduchu sa materiál naťahuje do hlbokej formy. Takto je vlastne z fólie vyprodukovaný obal.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

ludmilla, veĺké dík za vysvetlenie, pochopila som čo ten stroj robí, ale potrebujem to do prekladu protokolu o prevode majetku firmy, kde figuruje aj takýto stroj. Myslím, že keď to preložím ako " baliaci stroj v uvedenej hodnote " nič nepokazím.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Ahojte, ako by ste preložili do slovenčiny slovo Liegenschaftsgesellschaft ??? Zo slovníkov, ktoré mám k dispozícii som to nikde nenašla.
Je to vlastne zložené z dvoch slov:

Liegenschaft = nehnuteľnosť, nehnuteľný majetok
Gesellschaft = spoločnosť

Z kontextu neviem, či to mám preložiť ako spoločnosť, ktorá vlastní nehnuteľný majetok, alebo je to nejaká forma obchodnej spoločnosti ktorá vlastní, spravuje a prenajíma nehnuteľný majetok. Na nemeckom prehľadávači som totiž našla viacero Liegenschaftsgesellschaft mbH. Existuje v slovenčine adekvátny výraz na toto slovo ???
Vopred ďakujem.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

zanetth Pozri príspevok
Ahojte, ako by ste preložili do slovenčiny slovo Liegenschaftsgesellschaft ??? Zo slovníkov, ktoré mám k dispozícii som to nikde nenašla.
Je to vlastne zložené z dvoch slov:

Liegenschaft = nehnuteľnosť, nehnuteľný majetok
Gesellschaft = spoločnosť

Z kontextu neviem, či to mám preložiť ako spoločnosť, ktorá vlastní nehnuteľný majetok, alebo je to nejaká forma obchodnej spoločnosti ktorá vlastní, spravuje a prenajíma nehnuteľný majetok. Na nemeckom prehľadávači som totiž našla viacero Liegenschaftsgesellschaft mbH. Existuje v slovenčine adekvátny výraz na toto slovo ???
Vopred ďakujem.
Zanetth, Liegenschaftsgesellschaft mbH = Liegenschaft GmbH pricom GmbH je Gesellschaft mit beschränkter Haftung = s.r.o., cize ide o s.r.o., ktora sa zaobera nehnutelnostami
0 0
romca2007 romca2007

romca2007 je offline (nepripojený) romca2007

prosi je tu niekto kto bi mi vysvetlil perfektum nepravidelnych slovies plis
0 0
romca2007 romca2007

romca2007 je offline (nepripojený) romca2007

prosim vie mi to niekto vysvetlit vo pred dakujem
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

romca2007 Pozri príspevok
prosim vie mi to niekto vysvetlit vo pred dakujem
Perfektum = prít. čas od slovesa haben alebo sein + príčastie minulé

Príčastie minulé pri nepravidelných slovesách = predpona ge- + kmeň + prípona -en

Pri väčšine nepravidelných slovies dochádza v príčastí minulom k zmene kmeňovej samohlásky, správne tvary pri jednotlivých nepravidelných slovesách sa treba naučiť. Zmena kmeňovej samohlásky je vo väčšine lepších slovníkov uvedená, v niektorých nájdeš aj zoznam nepravidelných slovies a ich tvar v préterite aj v perfekte.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, tak že aj nemčina je na porade som vôbec ani netušila takže to risknem, že mi niekto pomože vypracovať jedno cviko do školy (ja a nemčina nie sme vôbec kamarátky a asi ani nikdy nebudeme)!! ale ak tam budú chyby tak nie ja som na vinne mne to iba preposlali: kto pomôže budem mu vďačna moooc

Wenden Sie die folgenden Wortgruppen in Sätzen an.
 eingeschult werden
 auf ein Hochschulstudium vorbereitet werden
 eine Diplomatarbeit schreiben und verteidigen
 sich in Geduld Üben
 das alte Jahr verabsdieden?
 Zu Familien Ferien zusammenkommen
 Traditionen pflegen
 Sich an der Natur erfreuen
 Sich in froher Runde versammeln
0 0
jajuska159 jajuska159

jajuska159 je offline (nepripojený) jajuska159

ahojte,kto by mi poradil kedy vo vete davam clen urcity,clen neurcity a kedy clen nedavam?vopered dakujem! jaja
0 0
jajuska159 jajuska159

jajuska159 je offline (nepripojený) jajuska159

awojte,kto mi vie poradit,kedy davam vo vete clen urcity,kedy clen neurcity a kedy clen vobec nedavam?vopred dakujem! jaja
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať