Zavrieť

Porady

STRAVNÉ - správne zaúčtovanie

k téme stravné:
1.chcem sa opýtať, či v prípade keď si chcem dať do nákladov stravné za obedy v reštaurácii - mám z každého obeda bloček z reg.pokladne v min hodnote 89,-Sk/1obed. Môžem si to zaučtovať napr. 1x za mesiac - dám všetky bločky spolu, zrátam koľko tých obedov bolo, v peň. denníku to dám pod jeden výdaj s textom napr. stravné január´07 početx89,-Sk a do kolónky výdavok v hotovosti dám výslednú sumu (početx89)?

2. je potom nejaký rozdiel pri účtovaní stravného pre platcu DPH a pre neplatcu DPH?

3. v prípade že uvažujem o kúpe stravných lístkov - môžem si potom dať do nákladov fa za tieto stravné lístky v plnej výške (pri platcovi DPH - neuplatňujem DPH z lístkov, uplatňujem DPH len z ostatných poplatkov v tejto faktúre)??? - bolo by to takto správne?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vratislav Pozri príspevok
Prosim vás, mohli by ste mi niekto poslať, alebo podrobne popísať ako má vyzerať ID na preúčtovanie stravných lístkov na konci mesiaca do výdavkov OZD?

Nemôžem to urobiť iba na základe zápisu v Knihe cennín?

Aké náležitosti vo všeobecnosti musia spĺňať interné doklady?

Ďakujem.
Hore tmavomodrá lišta ...DOKUMENTY ....v tom napísať Interný doklad ...dajte hľadať a výsledok je tu ...
http://www.porada.sk/downloads.php?do=search
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=250
0 0
nani0120 nani0120

nani0120 je offline (nepripojený) nani0120

Chcela by som sa poinformovať ešte k preúčtovaniu stravných lístkov, ak som si v jednom mesiaci objednala plný počet - 20 lístkov, pracovných dní bolo menej, tzn., že vo výdavkov si zaúčujem počet pracovných dní + poplatok a čo potom s tými ostatnými lístkami? Zostanú na budúci mesiac, ako ich potom preúčtujem? Som začiatočníčka, takže preto sa pýtam.
0 0
danka28 danka28

danka28 je offline (nepripojený) danka28

Dobry den, chcela by som sa pridat k tejto teme a opytat sa, ci mi vie niekto poradit s nasledujucou vecou.
Zivnostnik prevadzkuje pohostinstvo s restauraciou, v ktorej mu zakaznici platia stravnymi listkami. Moje otazky su:

1. Ako spravne zauctovat prijem stravnych listkov za skonzumovane jedlo ( trzby )
2. Ako zauctovat odovzdanie stravnych listkov spat stravovacej spolocnosti a nasledny prijem penazi na ucet za tieto poukazky.

Dakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Dobrý deň, tiež sa pridávam k tejto téme. Nikde na porade som môj problém nenašla, preto prosím, poraďte mi. Sme reštauračné zariadenie, SL nenakupujeme. Svojím zamestnancom poskytujeme stravu v hodnote 89,- Sk.
Od zamestnancov pri výplate vyberieme v hotovosti sumu (45% z hodnoty 89,-SK) podľa odpracovaných dní za predchádzajúci mesiac. Ako mám v peňažnom denníku zaúčtovať 55% z hodnoty jedla, ktoré prispieva zamestnávateľ a 45% z hodnoty jedla - príjem od zamestnanca? Som z toho hotová. Ďakujem vopred za odpoveď.
0 0
pure61 pure61

pure61 je offline (nepripojený) pure61

prosím, poraďte mi, účtujem pre neplatcu DPH stravné pre zamestnancov/plus tvorba a čerpanie SF na stravné/, kde nájdem nejaký vzor
0 0
pure61 pure61

pure61 je offline (nepripojený) pure61

prosím, robím to OK?:
- fa za nákup straveniek: výdaj v pokladni, VNZD
- výdaj stravných lístkov /55%/: VOZD
- príjem za SL od zamestnancov /45%/: príjem v pokladni, POZD
- tvorba SF: VOZD
- čerpanie SF: VNZD
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
pure61 Pozri príspevok
prosím, robím to OK?:
- fa za nákup straveniek: výdaj v pokladni, VNZD
- výdaj stravných lístkov /55%/: VOZD
- príjem za SL od zamestnancov /45%/: príjem v pokladni, POZD
- tvorba SF: VOZD
- čerpanie SF: VNZD
príjem od zamestnancov by mal byť PNZD
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

danka28 Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa pridat k tejto teme a opytat sa, ci mi vie niekto poradit s nasledujucou vecou.
Zivnostnik prevadzkuje pohostinstvo s restauraciou, v ktorej mu zakaznici platia stravnymi listkami. Moje otazky su:

1. Ako spravne zauctovat prijem stravnych listkov za skonzumovane jedlo ( trzby )
2. Ako zauctovat odovzdanie stravnych listkov spat stravovacej spolocnosti a nasledny prijem penazi na ucet za tieto poukazky.

Dakujem.
Platba strav.poukažkou je evidovaná cez ERP ako tržba,len hotovosť je menšia o sumu strav.pouk.,ktorú dávam znamienkom mínus z celkovej tržby,pretože do pokladne ide suma v hotovosti,v ERP je to zaznamenané ako šek.Vyúčtovanie strav.poukážok,ktoré preplatí strav.spoloč.v PD ako PNZD,pretože už to mám v PD ako POZD v tržbách.
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Dobrý deň,

ako mám zaúčtovať stravné lístky, ak zamestnávateľ dáva lístok zamestnancom v celej sume Sk 80,--. Nesťahuje zo mzdy 45% za stravné lístky.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Do výdavkov len 55%,zostatok ako VNZD.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
luciana1 Pozri príspevok
Dobrý deň,

ako mám zaúčtovať stravné lístky, ak zamestnávateľ dáva lístok zamestnancom v celej sume Sk 80,--. Nesťahuje zo mzdy 45% za stravné lístky.

55% dáš VOZD
a
45% VNZD
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Ďakujem,

tak som to aj účtovala. Takže je možné, aby zamestnávateľ nesťahoval zamestnancom tých 45% za stravný lístok. Nebola som si istá.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
luciana1 Pozri príspevok
Ďakujem,

tak som to aj účtovala. Takže je možné, aby zamestnávateľ nesťahoval zamestnancom tých 45% za stravný lístok. Nebola som si istá.
áno, sú aj takí, ktorí nesťahujú a dávajú to zamestnancom grátis
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

aspoň niečo dobré
0 0
pepolko pepolko

pepolko je offline (nepripojený) pepolko

mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac
prosím vás, robím to správne? robím si účto sám, som sám SZČO, nie som DPHáčkar, a stravné si zapisujem podľa dĺžky pracovnej cesty v hodinách v jednotlivých dňoch a na konci mesiaca si to spočítam a uplatním vo Výdavkovom doklade, samozrejme ako VOZD? nemusím si kupovať stravné lístky, keď som sám, bez zamestnancov?
ďakujem vám za radu, ste zlatí
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
pepolko Pozri príspevok
prosím vás, robím to správne? robím si účto sám, som sám SZČO, nie som DPHáčkar, a stravné si zapisujem podľa dĺžky pracovnej cesty v hodinách v jednotlivých dňoch a na konci mesiaca si to spočítam a uplatním vo Výdavkovom doklade, samozrejme ako VOZD? nemusím si kupovať stravné lístky, keď som sám, bez zamestnancov?
ďakujem vám za radu, ste zlatí
ak si budeš kupovať stravné lístky, nemôžeš si uplatniť stravné pri PC, ale povedala by som, že stravné pri PC je výhodnejšie
0 0
pure61 pure61

pure61 je offline (nepripojený) pure61

cactus, ďakujem veľmi pekne, ale chcela by som poprosiť o nejakú linku, kde si to môžem overiť na 100%, účtujem ručne!!!
0 0
pure61 pure61

pure61 je offline (nepripojený) pure61

cactus Pozri príspevok
príjem od zamestnancov by mal byť PNZD
cactus, ešte raz veľmi pekne ďakujem, ale poprosím moc o nejaký link, kde je tp účtovanie kompletné....účtujem ručne, mám účto otvorené od 10/2007 a rada by som to už zmietla zo stola...ďakujem...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
pure61 Pozri príspevok
cactus, ešte raz veľmi pekne ďakujem, ale poprosím moc o nejaký link, kde je tp účtovanie kompletné....účtujem ručne, mám účto otvorené od 10/2007 a rada by som to už zmietla zo stola...ďakujem...
takže:

- stravenka stojí 89,- Sk
- DF zaúčtuješ: 48,95,- Sk do VOZD
40,05,- Sk do VNZD
- ak zamestnanci neplatia zamestnávateľovi, tak je to vyrovnané
- ak zamestnanci platia za stravenky zamestnávateľovi a ešte sa dotuje stravenka zo SF tak sa účtuje nasledovne:

- podľa toho koľko z uvedených 40,05 Sk hradí zamestnávateľ zo SF, dáš čerpanie, ktoré je VNZD (môže to byť napr. 10,05 Sk) a zostatok 30,- Sk ti zamestnanci uhradia do pokladne je to PNZD alebo sa môže stiahnuť z výplaty, ale potom si musíš dať pozor pri účtovaní miezd, aby sa ti mzdy vyplatené vyrovnali.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

cactus Pozri príspevok
takže:

- stravenka stojí 89,- Sk
- DF zaúčtuješ: 48,95,- Sk do VOZD
40,05,- Sk do VNZD
- ak zamestnanci neplatia zamestnávateľovi, tak je to vyrovnané
.....a nie je to potom nepeňažný príjem zamestnanca, ktorý mu treba zdaniť????
0 0
Načítať ďalšie