Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Narodili sa dvojičky Onur a Šeherezáda

Známa turecká telenovela inšpiruje rodičov pri pomenovaní svojich novorodencov. Už sa narodil Onur i Šeherezáda, teraz však budú dokonca súrodenci.

Dvojičky, ktoré rodičia nazvali Šeherezáda a Onur a ktoré sa narodili 2. marca sú v súčasnosti v starostlivosti na Klinike neonatológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

“Detičky sa narodili 42-ročnej mamičke z Nálepkova v 32. týždni tehotenstva a sú stabilizované,“ uviedla hovorkyňa DFN Viera Horniaková.

Východniarsky Onur a Šeherezáda sa narodili do mnohopočetnej rodiny. Podľa Horniakovej ich doma už netrpezlivo očakáva celá kŕdeľ súrodencov.
http://www.pluska.sk/slovensko/regio...herezada.html#

...dig šun more ....

Onur a Šeherezádka ...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač Pozri príspevok
Narodili sa dvojičky Onur a Šeherezáda


http://www.pluska.sk/slovensko/regio...herezada.html#

...dig šun more ....

Onur a Šeherezádka ...
keďže mnohopočetná rodina ma aj televízor tak nie sú sociálne odkázaní, komu len tá múka pôjde.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Zimama Pozri príspevok
Ani neviem, či ma to rozčúlilo - také veci ma skôr už len ticho fascinujú...:
Dnes som sa u doktorky dozvedela, že poisťovňa prepláca cytologické vyšetrenie do 64 rokov veku ženy a mamografiu do 69 - a potom akože čo??? Ale asi to majú inak premyslené - keď budeme v 70-ke odchádzať do dôchodku, budú nás rovno vynášať nohami napred, takže cytológia ani mamografia nás už trápiť nebudú... Ešte by sme si mali dovtedy aspoň vybojovať, že pochovávať nás budú na štátne trovy - aj tak na tom štát ušetrí ďaleko viac než my. Škoda mlčať...
No čo, hlavné, že od stredy meteorológovia hlásia nárast denných teplôt!
Dnes sa mi mama stazovala, ze otca strasne bolia nohy, ruky. Mal sa ist objednat reumatologovi (aspon myslim) a objednali ho az na koniec aprila. To je sila...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Toto určite neodporúčam- lebo to preloží ako maďarovi...-ja som tak raz prekladal a ani rozumieť sa tomu nedalo...
alaya1 Pozri príspevok
Dakujem ta oznam, to bolo prve, co som skusila a prelozilo to, no....
Ja by som len tak na okraj podotkol ...
Záleží aj od toho , čo sa prekladá . Veľmi ...
Ak je to text , len taký informatívny ...hm , tak predsa stačí len taký ništ preklad ...zvyšok sa dá zdedukovať , doplniť .

No ak sa jedná o niečo vážnejšie ???
Tiež nie je problém .
Predsa stačí len to slovo , ktoré v kontexte význam nedáva , tak to sa samostatne preložiť dá to druhého okienka a preklad vydá predsa viacero možností .......či .........???
Samotný preklad textu si otvorím do Wordu a tam pracujem ...

Jááááj len som pozabudol trošička ...ono je potrebné sa tomu aj venovať , popracovať ...čo už ...????

Všetko sa dá len treba vedieť a chcieť ...
No priznám sa , že aj keď niekedy viem , tak občas sa mi nechce ...
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
buchač Pozri príspevok
Ja by som len tak na okraj podotkol ...
Záleží aj od toho , čo sa prekladá . Veľmi ...
Ak je to text , len taký informatívny ...hm , tak predsa stačí len taký ništ preklad ...zvyšok sa dá zdedukovať , doplniť .

No ak sa jedná o niečo vážnejšie ???
Tiež nie je problém .
Predsa stačí len to slovo , ktoré v kontexte význam nedáva , tak to sa samostatne preložiť dá to druhého okienka a preklad vydá predsa viacero možností .......či .........???
Samotný preklad textu si otvorím do Wordu a tam pracujem ...

Jááááj len som pozabudol trošička ...ono je potrebné sa tomu aj venovať , popracovať ...čo už ...????

Všetko sa dá len treba vedieť a chcieť ...
No priznám sa , že aj keď niekedy viem , tak občas sa mi nechce ...
neverím...to vážne?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hnedoočka Pozri príspevok
neverím...to vážne?
...uhm...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Ja by som len tak na okraj podotkol ...
Záleží aj od toho , čo sa prekladá . Veľmi ...
Ak je to text , len taký informatívny ...hm , tak predsa stačí len taký ništ preklad ...zvyšok sa dá zdedukovať , doplniť .

No ak sa jedná o niečo vážnejšie ???
Tiež nie je problém .
Predsa stačí len to slovo , ktoré v kontexte význam nedáva , tak to sa samostatne preložiť dá to druhého okienka a preklad vydá predsa viacero možností .......či .........???
Samotný preklad textu si otvorím do Wordu a tam pracujem ...

Jááááj len som pozabudol trošička ...ono je potrebné sa tomu aj venovať , popracovať ...čo už ...????

Všetko sa dá len treba vedieť a chcieť ...
No priznám sa , že aj keď niekedy viem , tak občas sa mi nechce ...
- buchy, všetko je pekné, ale ako ten čo nevie po francúzsky zistí, že to slovo nedáva význam?-však keď neviem ako sa píše po francúzsky buchač, tak nemožem vedieť, či mi to dobre preložilo...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Pozri príspevok
Narodili sa dvojičky Onur a Šeherezáda


http://www.pluska.sk/slovensko/regio...herezada.html#

...dig šun more ....

Onur a Šeherezádka ...
..

..doma majú istotne aj Tristana a Izoldu, Romea a Júliu, Alibabu a 40 zbojníkov...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

nika.sum Pozri príspevok
Dnes sa mi mama stazovala, ze otca strasne bolia nohy, ruky. Mal sa ist objednat reumatologovi (aspon myslim) a objednali ho az na koniec aprila. To je sila...
budem troška brutálny ale pravdivý- to ho objednali na tento rok? Ak áno, tak to je ešte fajn...

smutné, ale pravdivé...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Toto určite neodporúčam- lebo to preloží ako maďarovi...-ja som tak raz prekladal a ani rozumieť sa tomu nedalo...
ale ja to tiez pouzivam, ked si pisem s buducou svagrinkou (spanielsky resp.katalansky) a tiez ked som si potrebovala prelozit pokyny z aeroliniek sa to dalo pochopit. Tiez ked nieco nedavalo zmysel, skusila som to dat ako zvlast slovicko a nakoniec som na to prisla. Nie je to samozrejme super preklad, ale ked je to nutne pomoze.

nezvolil si si zly jazyk do ktoreho ti to prelozilo?
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

nika.sum Pozri príspevok
Dnes sa mi mama stazovala, ze otca strasne bolia nohy, ruky. Mal sa ist objednat reumatologovi (aspon myslim) a objednali ho az na koniec aprila. To je sila...
...sa môžme o tom ešte chvíľu rozprávať... Známa mala v decembri úraz nohy, ledva chodila, ale na MR sa dostala až teraz koncom februára a koncom apríla ju majú operovať, hoci sa jej chodí už celkom dobre ... A ďalšia známa - kým by bola pol roka čakala na MR či CT, ako bola objednaná v svojom kraji, v inom kraji už mala dávno vyoperovanú obličku napadnutú rakovinou ...

Držím palce, aby Tvoj ocko pochodil omnoho lepšie!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Každá žena lže. Lež ohleduplná, lež odpustitelná, lež vznešená, lež strašná, lhaní je nutnost. A když se tato nutnost jednou připustí, pak nezbývá, než se naučit lhát.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Každá žena lže. Lež ohleduplná, lež odpustitelná, lež vznešená, lež strašná, lhaní je nutnost. A když se tato nutnost jednou připustí, pak nezbývá, než se naučit lhát.
Někdy i muž ...

Tak Tě , Stando , prosím ...nelži toliko už ...
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zimama Pozri príspevok
...sa môžme o tom ešte chvíľu rozprávať... Známa mala v decembri úraz nohy, ledva chodila, ale na MR sa dostala až teraz koncom februára a koncom apríla ju majú operovať, hoci sa jej chodí už celkom dobre ... A ďalšia známa - kým by bola pol roka čakala na MR či CT, ako bola objednaná v svojom kraji, v inom kraji už mala dávno vyoperovanú obličku napadnutú rakovinou ...

Držím palce, aby Tvoj ocko pochodil omnoho lepšie!
dnes mi niekto spomínal, že v PD sa za prednostné vyšetrenie na MR platí poplatok 150€ ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pepsikova Pozri príspevok
..

..doma majú istotne aj Tristana a Izoldu, Romea a Júliu, Alibabu a 40 zbojníkov...
v iglove, jedného malého romáka volali gagarin ale či tak bol aj krstený, to neviem
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

srska Pozri príspevok
v iglove, jedného malého romáka volali gagarin ale či tak bol aj krstený, to neviem
prečo by to mal byť žart? možno to bol fakt Gagarin..., originál-šak ani ten nebol nejako vysoký...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dnes ma najedovalo hnusné zistenie, ako sa okrádajú zamestnanci istej nemenovanej nadnárodnej firmy.
Syn u tejto nnf pracuje. Mesačne odpracuje od 175-200 hod., pričom dostáva od 340-380€. Človek by si povedal, pekná suma - aspoň že má prácu. No nepoteší ho zistenie, že na tieto peniaze musí v mesiaci odmakať 2 týždne nočné, 1 týždeň popoludňajšiu, 1 týždeň dopoludnia, pričom mu tam v tomto týždni hodia i dve 12-hodinovky. Keď sa pýtali, prečo majú takéto nízke mzdy, dostali odpoveď, že sú to štandardné platy (vychádza to v priemere 2€/h.!!!).
Teraz nedávno však prišlo do tejto nnf kontrola z materskej centrály a vyšlo najavo pekné svinstvo, ktoré si dovoľoval manažér (vo funkcii výkonného riaditeľa) - Nemec: viedol dve účtovníctva - jedno pre slovenské daňové orgány - aby to sedelo a druhé pre materskú firmu, kde však vykazoval platy zamestnancov na úrovni 450-500€. Samozrejme, že rozdiel si pchal do svojho vrecka.
No najväčší gól bol ten, že to schytali opäť tí pod ním (Slováci) a on vyviazol čistý.
3 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
pepsikova Pozri príspevok
..

..doma majú istotne aj Tristana a Izoldu, Romea a Júliu, Alibabu a 40 zbojníkov...
A možno aj Bangladeža.

To je vtip z čias keď boli v Bangladéši politické problémy. Aj Beatles mali koncert pre Bangladéš:
Prišiel Dežo zapísať na matriku nový prírastok do rodiny. Matrikárka sa pýta, ako sa bude volať novorodenec:
-No predsa Dežo.
-Ale veď už máš syna Deža, Ty si Dežo,dedo aj strýkovia sú Dežo, musíš mu dať iné meno.
-Tak dobre, nech je teda Bangladežo.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Toto určite neodporúčam- lebo to preloží ako maďarovi...-ja som tak raz prekladal a ani rozumieť sa tomu nedalo...
Niečo takéto?
moje meno je Joy dievča. Mám záujem o
vo vás, budem tiež rád vedel viac, a chcem vám poslať e-mail na môj
e-mailovú adresu, takže môžem dať ste moju fotku, aby ste vedeli, na koho som. Tu je moje
e-mailovú adresu (joy23seh@hotmail.com) Verím, že môžeme prejsť od tady! som
čaká na váš mail na moju e-mailovú adresu vyššie. Spomeňte si na diaľku, farby či
jazykovej nezáleží, ale láska veľa veciach v živote si v krásnej Joy Bye

my name is Joy a girl. i am interested
in you,i will also like to know you more,and i want you to send an email to my
email address so i can give you my picture for you to know whom i am. Here is my
email address ( joy23seh@hotmail.com ) i believe we can move from here!I am
waiting for your mail to my email address above. Remember the distance, color or
language does not matter, but love matters a lot in life your in lovely Joy Bye
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Žabinka Pozri príspevok
Niečo takéto?
moje meno je Joy dievča. Mám záujem o
vo vás, budem tiež rád vedel viac, a chcem vám poslať e-mail na môj
e-mailovú adresu, takže môžem dať ste moju fotku, aby ste vedeli, na koho som. Tu je moje
e-mailovú adresu (joy23seh@hotmail.com) Verím, že môžeme prejsť od tady! som
čaká na váš mail na moju e-mailovú adresu vyššie. Spomeňte si na diaľku, farby či
jazykovej nezáleží, ale láska veľa veciach v živote si v krásnej Joy Bye

my name is Joy a girl. i am interested
in you,i will also like to know you more,and i want you to send an email to my
email address so i can give you my picture for you to know whom i am. Here is my
email address ( joy23seh@hotmail.com ) i believe we can move from here!I am
waiting for your mail to my email address above. Remember the distance, color or
language does not matter, but love matters a lot in life your in lovely Joy Bye
-no presne takto-
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať