Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Želám Vám, aby ste naďalej slávili tieto výročité sviatky v plnom zdraví a aby narodený Ježiško vo Vaších srdciach Vám priniesol pohodu, spokojnosť a veľa lásky......
8 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lujza.j Pozri príspevok
......pepsi dobré ránko, aj všetkým ostatným. ja zázvorový čas, borím sa s nádchou, ale kafíču dám za moment, krásny deň a Pištekom všetko naj...naj...
..

...lui, tak asi žiadny z tých traslíkov nepomohol pri potení?..
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

555555 Pozri príspevok
No vieš,to my kresťania katolíci sa neklaniame pápežovi,ale tomu,ktorého zastupuje,teda Ježišovi Kristovi.Je mi jasné,že pre neveriaceho človeka je dosť ťažké to pochopiť,pretože navonok to asi pôsobí inaka kedže dnes máme druhý sviatok vianočný tak viac nepíšem.Prajem pekné oddychové dni všetkým poraďákom.
No ja som príspevok smeroval pred dátum 24 teda k pochovávaniu nového českého boha. Ten váš pápež je podľa mňa taký istý farár ako ten náš (čo sa týka zvestovania existencie Boha atď...)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pepsikova Pozri príspevok
..

...lui, tak asi žiadny z tých traslíkov nepomohol pri potení?..
pepsi isté je iba to o čo sa postaráme samé takže istejší je čaj v ruke.....a pes vedla na vankúši
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

pepsi, vsetko je v nahlade na smrt. Veriaci neveria v reinkarnaciu, cirkev taky, preto sa snazia na svete si uzit. Uplne sa naviazali na hmotu, ktorej sa ani v hodine dvanastej nevzdaju. Tak ich naucilo pustne nabozenstvo, ktore prijali. V pusti vsetko malo cenu, aj tavie hovno sa dalo vysusit a uvarit na nom obed. Vladol kmenovy princip. Naproti tomu vychodne nabozenstva verili v reinkarnaciu. Ked som sa zle narodil, tak som si to zasluzil, budem sa musiet polepsit, aby som sa v novom zivote mal lepsie. Aj Budha sa vykaslal na majetok a hladal odpovede - mudrost. To je zasadny rozdiel medzi vychodnym a pustnym myslenim. Na vychode sa hlada mudrost, na zapade majetok. Vsimla si si, ze take spolocenstna ako Egypt, Mezopotamia, po tisicrocia zotrvavali stale na tom istom uzemi? Nic ich nenutilo rozsirovat svoje hranice, musela to byt vyvazena civilizacia, ktora okrem technickych, astronomickych a matematickych vedomosti vedela civilizovane aj zit. To iste plati pre staroveke kultury v Amerike a Indii. Pozri na krestanstvo a mohamedanstvo, ktore odstatrtovali z pustneho nabozenstva starych Zidov. Pozieraju zemegulu, uz si brusia zuby na Mesiac, Mars. Co ich pohana? Prirodne zdroje, ktore sa daju dobre predat. Uplne podlahli materializmu a odklonili sa od prirody. Nevedia zit vo svojich hraniciach, nevedia zit so susedmi. Teraz si predstav, ze prisiel Jezis a zacal im hlasat vychodne bludy, ako: "Milovat svojho priatela dokaze kazdy somar, ale milovat svojho nepriatela dokaze len veriaci vo mna, nie v cirkev.", alebo: "Kralovstvo nebeske je pre chudobnych duchom.". Tuna nie som si isty prekladom, pretoze ak si spomeniem na pribeh o bohatom mladencovi, kde sa jednoznacne hovori, ze ak chce vstupit do kralovstva nebeskeho, tak sa musi vzdat majetku. Je zaujimave, a toto by si mali krestani pocas vianocnych orgii pripomenut, ze Jezis slubil ako prvemu svoje kralovstvo chudobnemu zlocincovi na Golgote. Nie apostolom, ani kralom. Vianocnym krestanskym majetkovym ritualom zdar ... no nazdar. :-)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alabut Pozri príspevok
pepsi, vsetko je v nahlade na smrt. Veriaci neveria v reinkarnaciu, cirkev taky, preto sa snazia na svete si uzit. Uplne sa naviazali na hmotu, ktorej sa ani v hodine dvanastej nevzdaju. Tak ich naucilo pustne nabozenstvo, ktore prijali. V pusti vsetko malo cenu, aj tavie hovno sa dalo vysusit a uvarit na nom obed. Vladol kmenovy princip. Naproti tomu vychodne nabozenstva verili v reinkarnaciu. Ked som sa zle narodil, tak som si to zasluzil, budem sa musiet polepsit, aby som sa v novom zivote mal lepsie. Aj Budha sa vykaslal na majetok a hladal odpovede - mudrost. To je zasadny rozdiel medzi vychodnym a pustnym myslenim. Na vychode sa hlada mudrost, na zapade majetok. Vsimla si si, ze take spolocenstna ako Egypt, Mezopotamia, po tisicrocia zotrvavali stale na tom istom uzemi? Nic ich nenutilo rozsirovat svoje hranice, musela to byt vyvazena civilizacia, ktora okrem technickych, astronomickych a matematickych vedomosti vedela civilizovane aj zit. To iste plati pre staroveke kultury v Amerike a Indii. Pozri na krestanstvo a mohamedanstvo, ktore odstatrtovali z pustneho nabozenstva starych Zidov. Pozieraju zemegulu, uz si brusia zuby na Mesiac, Mars. Co ich pohana? Prirodne zdroje, ktore sa daju dobre predat. Uplne podlahli materializmu a odklonili sa od prirody. Nevedia zit vo svojich hraniciach, nevedia zit so susedmi. Teraz si predstav, ze prisiel Jezis a zacal im hlasat vychodne bludy, ako: "Milovat svojho priatela dokaze kazdy somar, ale milovat svojho nepriatela dokaze len veriaci vo mna, nie v cirkev.", alebo: "Kralovstvo nebeske je pre chudobnych duchom.". Tuna nie som si isty prekladom, pretoze ak si spomeniem na pribeh o bohatom mladencovi, kde sa jednoznacne hovori, ze ak chce vstupit do kralovstva nebeskeho, tak sa musi vzdat majetku. Je zaujimave, a toto by si mali krestani pocas vianocnych orgii pripomenut, ze Jezis slubil ako prvemu svoje kralovstvo chudobnemu zlocincovi na Golgote. Nie apostolom, ani kralom. Vianocnym krestanskym majetkovym ritualom zdar ... no nazdar. :-)
Kde dáva Ježiš Kristus prednosť majetku pred múdrosťou? "Najprv hľadaj kráľovstvo Božie a ostatné ti bude pridané" Asi si bibliu nikdy nečítal A ak sa niekto chová ako povestný boháč z podobenstva o Lazarovi je jeho budúci problém a problém tých ktorí to akceptujú a vytvárajú podmienky aby bohatol ešte viac. Tomu sa hovorí nekresťanský zisk a ten robia aj vyznávači tebou glorifikovaných východných náboženstiev (už si tu videl makať čínana na inom poli ako konopnom?) sú len obchodníci. Ak je zisk nekresťanský treba ho zdaniť lebo boháč nikdy nedá nič dobrovoľne, ja mám zisk minimálny pre mňa za mňa môže byť daň aj 100%. Inak si spravil dobrý kompilát z histórie náboženstiev a ekonomiky.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

No, vidim ze si pochopil dokonale. Okolo hmoty si otocil svet, boha, Jezisa. Co z toho, co nahrabes tuna na maticke Zemi, si vezmes na druhy svet? Co myslis, dlhsie budes na druhej strane, ktora ti je slubovana, ci tu, priputany k tvojim veciam? Kto je vlastne neveriaci? :-)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..och, chlapci, také ťažké úvahy vo sviatočný deň...nezmeníme svet, náboženstvá slúžia len k tomu , aby jedni verili a druhí hrabali, nikdy sa v žiadnych spoločenstvách nežilo podľa vyznávaného náboženstva, mohlo byť akokoľvek dobré aj spravodlivé, lebo vždy sa našli jedinci, ktorí vedeli vo svoj prospech využiť veriacich...tak je to aj dnes,veriaci dajú drobné do zvončeka, aby cirkev mala- ale cirkev nedá nič, aby pomohla svojmu stádu...to je od vekov..
...vytratila sa obetavosť, nezištnosť, úcta, láska, a pokora...(nie tá ivetkina, tá s tou ozajstnou nemá nič spoločné, len názov)..
...a to, čo sa raz stratilo, nikdy sa už nenájde...
..končím s úvahami, každý žije podľa svojho programu, ktorý tu má nakódovaný...a nikto si žiadny majetok nevezme na druhý svet, lebo tam už pre majetky nie je miesto...len sme zabudli svojim majetkom robiť radosť tu, ľuďom okolo nás..
Naposledy upravil pepsikova : 26.12.11 at 12:01
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a dám niečo k popoludňajšej kafi..krásne..čo dokáže technika...

http://www.airpano.ru/files/Manhatta...A/start_e.html
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ako je tu veselo!...kafa, koláčiky, buráky, becher a kotlíčky na stole a fuurt fšetci hodujú..a že sa máme zle!!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pepsi: ja už na to nemôžem ani kukať - veď gebuľa by chcela, ale bachor odmieta.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
misoft Pozri príspevok
pepsi: ja už na to nemôžem ani kukať - veď gebuľa by chcela, ale bachor odmieta.
...gebuľa jedna nevychovaná...trebalo by jej vysvetliť, že fšak to je len raz za rok tak nech drží hubu a nekecia žalúdku do chuti...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
http://www.topky.sk/cl/100278/129435...esnych-15-eur-


...tí , ktorí nikdy nebudú chorí, nebudú potrebovať lekárov ..deti bohatých-lakomých...
4 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pepsikova Pozri príspevok
http://www.topky.sk/cl/100278/129435...esnych-15-eur-


...tí , ktorí nikdy nebudú chorí, nebudú potrebovať lekárov ..deti bohatých-lakomých...
.......žijú v sterilnej bubline mimo reality s vedomím, že im sa také niečo nemôže nikdy stať
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

... dosla som vas len pozdravit (bo tu problem s netom) ... nastavte pohariky, tramin cerveny sa podava, kolaciky vianocne, a kto ma este malo, tak aj risky so salatom este su
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

pepsikova Pozri príspevok
...a dám niečo k popoludňajšej kafi..krásne..čo dokáže technika...

http://www.airpano.ru/files/Manhatta...A/start_e.html
Díky, Pepsinka, som si vianočne zaspomínala...

V prílohe je moja fotečka a takto som to našla na Googli: http://g.co/maps/msbg8
Mám rada toto googlácke zobrazenie - môžem sa túlať ulicami NY, ako len chcem...
FILE0035.jpg  
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Radsej chodim do lesa, aj s flasou traminu. Kusok slaninky, chlieb, pes.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Zimama Pozri príspevok
Díky, Pepsinka, som si vianočne zaspomínala...

V prílohe je moja fotečka a takto som to našla na Googli: http://g.co/maps/msbg8
Mám rada toto googlácke zobrazenie - môžem sa túlať ulicami NY, ako len chcem...
..
..mne sa kedysi snívaval sen,opakoval sa mi, videla som krásne mesto, v ňom kanál, vyložený kameňmi, nádherne blankytnú vodu, po ktorej plávali venčeky s kvetmi a nad mestom cesta..a takto som si pomocou tej guglikovej mapy našla vysnívaný Amiens...aspoň sa podobal na mesto z môjho sna...

...aj njujarkom by som sa vedela túlať veľmi dlho...ale v telke dávajú mrazíka,tak New musí počkať...

..fajn večer vám tu..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alabut Pozri príspevok
Radsej chodim do lesa, aj s flasou traminu. Kusok slaninky, chlieb, pes.
..

..ja som nosievala špekačky...papsikoláčik zožral špekáčku, ja chleba a zapili sme to vodou z prameňa..bejvavalo...šarkan sa ešte len učí spoznávať okolie...ale teším na jar,naučím ho na moje staré cestičky....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať